Banská Bystrica – Nitra 5:3 (kon.) | Skalica – Zvolen 5:2 (kon.) | Trenčín – Martin 5:2 (kon.)
Košice – Poprad 3:1 (kon.) | HC Slovan – Žilina 2:0 (kon.)
HC Slovan Bratislava
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
MsHK Žilina
sk Neděle 28.11.2010, 17:30 • štadión Vladimíra Dzurilu • Tipos Extraliga (SR)

Zostaňte hokeju verní... (19:46:15)

60:00

59:57
    Dobojované Slovan si pripisuje víťazstvo nuž čo? Gratulujeme k nemu.

Ešte dvanásť sekúnd a domáci sa môžu tešiť z víťazstva po dlhom- dlhočiznom čase.

59:00
    Padne-nepadne gól? Žilinská brána je tri minúty prázdna a hokejisti v modrých dresoch nie a nie trafiť do nej.

58:30
    Stretnutie sa dramatizuje, tým, že v bráne Žiliny chýba Lipovský ktorý je na striedačke, nedarí sa Žilinčanom, nedarí sa Slovanu, výsledok víťazstvo domáceho mužstva.

Puk smeruje na prázdnu bránu Žiliny no puk išiel vedľa nej.

Sily na ľade sú vyrovnané...

Bulík iba vystrelil na prázdnu bránu Žiliny no netrafil ju. šanca to bola.

57:30
    Ďurkech - trestná lavica

57:30
    Skokan za pästnú vložku - dostal dve minúty a videl Panenku 10 min. osobný trest.

55:00
    Do konca stretnutia zostáva odohrať ešte púť minút. Diváci aj za takýto antihokej tlieskajú v stoji.

Stupka pred Rybárom, no nedokázal zmeniť výsledok stretnutia, ktoré sa blíži k záveru.

54:00
    Verte-neverte nie je čo písať, je to neuveritelný duel, Nuž a na toto chodia diváci? Je mi ich ľúto...

51:00
    Vhadzuje sa pred Lipovským to už nie je pravda puk je v útočnom pásme hostí, bude sa vhadzovať pred Rybárom.

Bakošov pokus končí na ochrannej sieti, hra je prerušená pre Reklamnú pauzu, dobrá vec - oči si trochu vydýchnu.

50:07
    Žilinčania presilovú hru ustáli a stav sa ani pri takejto výhode nemení. Slovan vedie o dva góly.

Lipiansky špekuloval, chcel poslať puk pod hornú tyčku, čo mu Lipovský prečítal z očí a dokázal ho vychytať.

V rovnakom čase dvaja vylúčení aj napriek tomu Slovan hrá presilovku zle a hostia puk vyhodili z vlastnej tretiny, Kuľhov pokus končí namantineli.

Heš

Slovan bude hrať presilovú hru 5/3 Ďurkech

Kuľha pred Lipovským v šanci na zmenu výsledku, no ako už veľa krát v tomto stretnutí brankára hostí neprekonal.

47:15
    Hostia z vlastnej tretiny sa vybral Horský, ktorý vystrelil od modrej čiary, no bez gólového efektu.

Hreusov pokus Rybár zlikvidoval, domáci Huna sa dostal k puku no nič s ním nevykúzlil.

Slovan sa v týchto chvíľach musí brániť, či tie dva góly budú stačiť na víťazstvo sa dozvieme o necelých pätnásť minút. nuž čo? Aj taký vie byť hokej.

45:00
    Devečka pri puku, čo z toho keď puk primrzol pri mantineli a nedá sa s ním pohnúť. Z tej parkety sa góly nedávajú.

Žilinčania presilovú hru nevyužili, Slovan v plnom počte a hosťujúci žilinskí hráči sa vydali na steč pred Rybára.

Na začiatku tretej tretiny musím skonštatovať,že nie je to Boh vie čo. Hokej za veľa nestojí.

41:59
    Hostia hrajú opúť presilovú hru Smotrila ohrozil Rybára no neprekonal ho.

KUľha trestná lavica

Kapuš pred Lipovským vyšiel naprázdno, vhadzuje sa po pravici Lipovského.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:00
    Záverečná siréna končí druhú tretinu dnešného duelu.

39:40
    Ešte trest pre Skokana v závere druhej tretiny

Je to veľmi zdlhavé pokial sa hráči domáceho Slovana presunú pred Lipovského, na veľmi veľa prihrávok, aj tie nekončia strelou, alebo ohrozením súperovho brankára.

38:00
    Hrá sa v obranom pásme Slovana, kombinácia domácich viazne niekde vo vlastných radoch, nie a nie sa dostať do šance a premeniť a zvýšiť stav stretnutia.

37:30
    Žilina prežila aj túto presilovú hru domáceho Slovana, dokonca Nemec mohol meniť stav stretnutia no šanca na gól hráčom Žiliny prešla pomedzi prsty.

Slovan má o jedného muža viac, hrá presilovú hru, no hrá ju nepresvedčivo, z rohov klzísk sa góly nedávajú.

36:28
    Kokavec - smer trestná lavica

36:00
    Na lade sú sily vyrovnané, Slovan výhodu presilovej hry nevyužil.

Skokan, Hujsa si vymenili puk ten je už na modrej čiare a nakoniec sú domáci z tretiny žilinských hokejistov vytlačení.

Lipiansky a spol na hracej ploche v presilovej hre, rozostavení do presilovkového zámku, no nik v modrom drese sa neodvážil k strele na Lipovského.

32:50
    Slovan bude hrať presilovú hru vylúčený Dlouhý

32:20
    Buc šancu na zvýšenie náskoku domáceho mužstva po trestnom strielaní nevyužil. Na Lipovského nevyzrel, ten mu nedal šancu.

31:35
    Žilinčania mali počas trvania presilovej hry šance na zmenu výsledku, nepodarilo sa a rýchlo nohý Buc sa dostal na dostrel Lipovského - trestné strielanie.

Kuľha mieri na lavicu hanby..

30:00
    Desať minút druhej tretiny neprinieslo hekej na pozadovanej úrovni...

29:50
    Rybár vyrazil puk, ten skončil za mantinelom...

Ešte Smotrila niečo vydumuje v rohu klziska no jeho bekend nebol presný, puk na domácich hokejkách smerujúci na Hujsu, ktorý už nedokázal priťuknúť Kuľhovi.

Puk v rohu klziska už na hokejkách domáceho mužstva, hráči ktorého sa rýchlo presunuli do obranej tretiny Žiliny. Kokavec na Hreusa a Bakoš mu puk vzal z hokejky.

27:00
    Vhadzovalo sa po ľavej ruke Lipovského, ktorý v týchto chvíľach nevie kam skôr, domáci sú však v koncovke neškodní, vedú o dva góly a na ďalšie si musíme počkať.

24:52
    Oravec pri puku, prišiel oň v súboji s Bohunickým, Hajnik Valášek a Oravec trápia domáce mužstvo, pred Rybárom no na gól to ešte nie je.

23:20
    Vhadzovalo sa v obranom pásme hostí, ktorí sa ubránili ale už domáci hráči Demel a Kuľha pred Lipovským v snahe o jeho prekonanie, nepodarilo sa.

23:03
    Hudáček zapol na vyšie obrátky a hosťujúci tím je zatlačený pred Lipovského.

21:04
    Stupka mal na niekoľko pár sekúnd puk na svojej hokejke poslal ho Devečkovi, nakoniec to bol ofsajd na modrej čiare v pásme pred Rybárom.

20:30
    Domáci za bránou Rybára, kde sa hotujú ktorý z nich vyvezie puk do útočného pásma.

Hlavný rozhodca Mullner vhodil úvodné vhadzovanie druhej tretiny, domáci vedú o dva góly.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina skončila.

20:00
    Čas prvej tretiny je minulosťou domáci Slovan vedie o dva góly, ktoré dali Lipiansky a Hájek.

Ešte jedno prerušenie hry pre postavenie mimo hry, vhadzuje sa v strednom pásme, tretina sa bude dohrávať pred Rybárom, ktorý prerušil hru.

19:07
    Do konca prvej tretiny zostáva už len pár sekúnd, ktoré napĺňajú chronograf na zimnom štadióne.

Ďalšia možnosť domácich hokejistov meniť výsledok mal Róbert Huna, ktorý neprekonal Žilinského gólmana.

Skokan za bránou, Heš ho však odzbrojil od puku a hostia sa ubránili a vytlačili domáce mužstvo z obranej tretiny pred Lipovským.

Slovan vedie o dva góly a možnosť na zmenu pre Bulíka, toho si prečítal Lipovský a puk mu vzal priamo z hokejky.

18:08
    Na štadióne Vladimíra Dzurillu sa mení stav stretnutia po druhý krát v prvej tretine.

15:24
    Hostia nasťahovaní v útočnom pásme pred Rybárom, Hajnik sa do šance nedostal, no pritlačili domácich hráčov.

Slovan, presilovú hru nevyužil, žilinčania v plnom počte,

Lipovský bol na mieste aj v týchto chvíľach keď sa ho snažil ohroziť Bulík.

Demel sa objavil na ľade, Hujsa stratil puk pred červenou čiarou, domáci začínajú od svojej brány v ktorej stojí Rybár.

11:20
    Stupka - je vylúčený - podrazenie

Už už sa chystali hostia oslavovať gól v sieti Rybára,ktorý zabránil puku v ceste za jeho chrbát.

Hreus má puk na hokejke, druhý pokus na prechod pred Rybára sa nevydarilo, domáci hráči sa dostali k puku a zožali potlesk na otvorenej scéne.

Kováčik nedovolené bránenie

Lipiansky je schopný priviesť puk do tretiny a niečo aj s ním uhrať, hostia však bránia celkom slušne, Kováčik ktorý sa dostal k strele a Kováčik si pôjde odsedieť trest na trestnú lavicu.

7:20
    Slovan hrá presilovú hru je nasťahovaný v útočnom pásme, hra je prerušená, obe mužstvá striedajú.

7:03
    Pokračujeme hokejom, domáci sa nasťahovali pred Lipovského a po prvý krát sa bude vylučovať

6:30
    Kováčik má puk na svojej hokejke sa dostal do šance pred Lipovským však namieril vedľa brány.

4:56
    Domáci sa dostávajú do vedenia po góle, ktorý dal Lipiansky.

4:42
    Žilinčania si v týchto chvíľach pri prechode stredného pásma nerozumeli prišli o puk, no domáci Kováčik a Kuľha nedokázali meniť výsledok stretnutia.

4:12
    Vhadzovanie pred Rybárom puk však mieri za bránkovú čiaru za Lipovským, čo znamená to je zakázeané uvolnenie.

3:12
    Valasekov pokus, Rybár si s ním poradil, a vhadzuje sa pred Rybárom.

2:12
    Vhadzuje sa v utočnom pásme domácich, ktorí sa ale pripravili o pásmo,puk v strede klziska Trška má chúťky útočníka a dostal puk do pásma pred Lipovského.

00:01
    Puk bol vhodený medzi hokejky súperov a stretnutie je realitou.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Hráči obidvoch tímov sa rozostavili na modrých čiarach pozdravili sa, teraz sú pred bránami valné hromady a úvod stretnutia je tu!

Práve v týchto chvíľach prichádzajú na hraciu plochu aktéri dnešného duelu, hostia v dresoch žlto-zelenej kombinácii, domáci v dresoch tradične modrých farbách.

Rozhodcovia sú na hracej ploche, dostávajú sa do prevádzkovej teploty, čo je neklamným znakom, že začiatok stretnutia sa nezadržateľne blíži.

My sme Slovan a my sme tu doma, znie Samsung arénou, ktorá má prechodný názov. To by tomu dali Bratislavčania, ak by sa to nevolalo po legende hokejových brankárov,ktorým celkom určite Vladimír Dzurilla bol.

Všetko je pripravené na duel HC SLovan Bratislava vs Doxx bet Žilina. Čaká sa viťazstvo na domácom ľade.

Na štadióne Vladimíra Dzurillu si plní svoje povinosti ladár, ktorý frézuje Rolbou ladovú plochu.

Podarí sa Zdnenovi Cígerovi, ktorý je na lavičke hokejistov Slovana zvíťaziť nad Žilinou? To je otázka ktorá, visí v lufte. V Košiciach dokázali hráči SLovana držať krok a na ľade uradujúceho majstra prehrali v predlžení o gól.

Z dážďom kropenej Bratislavy prajem všetkým fanúšikom hokeja príjemný podvečer pri sledovaní priameho textového prenosu, stretnutia extraligy medzi domácim HC SLovan Bratislava vs MŠK Žilina.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Jozef Fajták

Branky a nahrávky: 5. Lipiansky (Schnábel, Huna Richard), 19. Hajek David (Hudáček)

HC Slovan Bratislava: Rybár, Bakoš, Bohunický, Buc, Bulík, Cartelli, Demel, Hájek, Hudáček, Hujsa, Ri.Huna, Ro.Huna, Janík, Jendek, Kapuš, Kováčik, Kuľha, Lipiansky, Shcnábel, Skokan, Trška.
    MsHK Žilina: Lipovský, Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Heš, Devečka, Rúfus, Ftorek, Nemec, Hreus, Kokavec, Drevenák, Horský, Smotrila, Petruška, Troliga, Stupka, Jájnik, Valášek, Oravec,

Rozhodčí: Mullner, Stano, Šefčík, Čaprnka - video