Rusko – Česko 3:1 (kon.) | Finsko – Švédsko 1:6 (kon.)
1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Švédsko
Sobota 18.12.2010, 16:00Euro Hockey Tour

To je pro dnešek z mezinárodního hokeje vše, přeji pěkný zbytek předvvánoční soboty a na počtenou. (18:23:06)

Jedno už víme, Rusko je jistým vítězem Channel One Cupu už po dvou utkáních. Švédové sice ještě mohou nasbírat šest bodů, ale vzájemný zápas s Ruskem prohráli. Zítra to tedy bude bitva především o druhé místo mezi Českem a Švédskem. Tomuto utkání bude předcházet střetnutí Rusko - Finsko. Oba zápasy vám samozřejmě nabídneme na onlajny.cz.

Švédové dokončili ve třetí třetině popravu finského týmu po dvou chybách brankáře Kilpelainena a po zásluze si dnes připisují první body do tabulky turnaje.

60:00

59:32
    Melin už měl napřaženo na střelu, přihrávka od jeho spoluhráče šla však nakonec úplně jinam.

59:03
    Louhivaara měl dobrou možnost ke střele mezi kruhy, ale trefil Larssona přímo do plastronu. Hytonen se pak vzápětí pustil u brány do menší strkanice, což dokazuje frustraci finského týmu.

58:34
    Závěrečné, trochu marné snažení Finů a snížení skóre.

57:44
    Švédsko v plném počtu.

57:00
    Není to pro Suomi dobrý turnaj, nejprve domácí prohra s Českem, teď vysoká porážka se Švédskem a zítra utkání s Rusy, kteří určitě budou chtít zvítězit i přesto, že turnajový primát už mají v kapse.

56:31
    Přesilovka Finů zatím před Larssonem moc nebezpečných situací nenabídla.

55:44
    Pesonen dostal ostrý hit od Brodina a těžce se zvedá z ledu. A švédský hráč už je na trestné lavici, protože vše nebylo úpně tak podle pravidel - 2 + 2. Ty druhé dvě minuty za následnou šarvátku s Viitaluomou, který si odsedí dvě minuty za hrubost. Přesilovka pro Finy.

54:47
    Lahti se dostal před Larssona, ale v nepřehledné situaci se mu puk do brány podařit nedostalo. Finové však touží po druhé brance a teď Švédy solidně svírají.

54:18
    Puk končí v moci Kilpelainena po akci Lindstroma, finský přerušuje hru.

53:34
    Larsson musel zasáhnout poté, co hráli Švédové ve svém obranném pásmu trochu lehkovážně.

52:53
    Uusitalo posílal příhráku před bránu a i když byl v inkriminovaném místě tři Finové, ani jeden z nich se k puku nedostal.

51:43
    Teď si Finové vůbec nerozuměli při střídání a šanci tak měl Thornberg, svoji možnost však nevyužil i díky rychle vracejícím se Finům.

50:56
    Tempo utkání hodně opadlo a je to logické, Švédové mají nahráno a Finům se nedaří, lehké počty.

50:28
    Erixonova střela nebo spíše nahození od modré tečováno do ochranné sítě.

49:23
    Lahti posílal prudkou přihrávku před bránu, nikdo z jeho spoluhráčů se k ní však nedostal.

48:41
    Švédové opět velmi nepříjemní ve finském pásmu. Na druhou stranu se však vydal Wirtanen, ale proti Larssonovi svojí střelou neuspěl.

47:24
    Zatím je to zkáza Suomi, třetí třetina je v podání Finů hodně neštastná a Švédové už mohou v klidu dohrávat zápas.

46:39
    Švédsko právě vstřelilo branku!

Hm, Kilpelianen nebude mít dnes dobré spaní. Lehké nahození MAGNUSE JOHANSSONA si totiž srazil vyrážečkou do brány. Bez asistence.

46:33
    Ekholmovo nahození končí v lapačce Kilpelainena.

45:42
    Lindstrom střílel, Kilpelainen vyrazil a k dorážce se už potom nedostal Axelsson.

45:25
    Finové toho v útoku nejsou schopni moc vymyslet.

44:56
    Komarova napřáhl ke střele, ale jeho pokus byl zblokovaný.

44:31
    Další ze švédských nájezdů, Finové odolali.

43:32
    Troufám si říct, že o osudu uktání je rozhodnuto. Samozřejmě času je ještě dost a možné je vše, ale Švédové jsou teď v laufu a Finové naprosto bezradní.

42:42
    Teď se však finský gólman vytáhl proti Petraskovi, ten dostal přihrávku k levé tyči, měl to sice na dlouho hůl, ale i přesto to byl velice dobrý zákrok Kilpelainena.

41:28

Tak tohle si brankář Kilpelainen za rámeček nedá. Čekal za bránou na puk, který klouzal podél mantinelu, ten se však odrazil jinak než finský gólman čekal. K puku se dostal Sjogren, který přihrál před prázdnou bránu NICKLASI DANIELSSONOVI. Asistence: Mattias Sjogren.

40:45
    Švédové se zatím brání velmi dobře a Finové se ještě nedostali do útočného pásma.

40:20
    David Petrasek dostává dvě minuty za hrubost, šance pro Finy, kteří však právě v minulé přesilovce inkasovali.

40:11
    Závěrečná třetina začala a Finové to budou mít v poslední dvacetiminutovce hodně těžké,

40:01

I druhé dějství vyšlo lépe Švédům a to ještě trochu výrazněji než v první třetině. Tři Korunky byly daleko nebezpečnější a připravily si velmi dobré šance. Finové sice trávili ve švédském obranném pásmu také solidní množství času, ale Larssona nedokázali pořádně ohrozit, navíc inkasovali v oslabení.

40:00

39:48
    Ještě před koncem druhé třetiny musel zasahovat Larsson, nic vážného.

39:11
    Švédové si dávají velký pozor, aby před přestávkou zbytečně neinkasovali, pokud by si přenesli tento náskok do závěrečné třetiny, bylo by to velmi nadějné.

38:35
    Finové stále usazeni v obranném pásmu soupeře, ale nic z toho.

37:50
    Švédi v plném počtu.

37:40
    Velký závar se strnul poté, co Larsson vyrazil jen ze střel jen před sebe. Finové však nedokázali puk dopravit do brány.

36:49

Jalasvaara chyboval a Švédové šli do přečíslení dva na jednoho. Brodin nahrál MATTIASI SJOGRENOVI a ten se trefil skvěle, puk poslal nechytatelně pod břevno. Švédové skórují v oslabení. Asistence: Daniel Brodin.

36:28
    Hietanen pálil nebezpečně od modré čáry, Larrson vyrazil puk pravým betonem a tím také skončil zámek Finů.

35:50
    Finové si zahrají přesilovku, Kruger dostává dvě minuty za držení.

35:21
    Švédský ofsajd.

34:56
    Korpikari jen nahodil puk na bránu, Larsson vyrazil lehké nahození pravým betonem do rohu.

34:35
    Tato Lehtonenova šance už volala po brance, stáhl si před Larsson puk, nakonec se mu však puk do branky zasunout nepovedlo, protože trefil jednoho z bránících hráčů Finska.

34:21
    Lahti to zkoušel z úhlu a Larsson měl problémy.

33:58
    Nahození na branku likviduje Kilpelainen.

33:51
    Další útok Švédů přerušuje přerušením hry Kilpelainenem.

32:48
    Přihrávka na rozjetého Brodina, který měl velkou rychlost a projel mezi dvěma obránci Švédů, Kilpelainena však nepřekonal, ten puk vyrazil levým betonem.

31:07
    Švédové velmi nebezpeční a finská obrana se pořádně potí.

30:23
    Na druhé straně naopak v šanci Nilsson, dlouho čekal jestli se mu brankář Kilpelainen pohne, nakonec vystřelil bekhendem do lapačky Kilpelainen, který puk vyrazil.

29:32
    Finové se snaží odpovědět na přesilovkový gól, ale zatím marně.

28:53

Švédové využívají přesilovou hru a opět ta bylo oblíbené zakončení dnešního dne - dorážka. Persson si najel před bránu a zakončoval do betonů Larssona, odražený puk pak dostal do sítě pozorný JOAKIM LINDSTROM. Asistence: Niklas Persson.

28:38
    Tyrvainen míří na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty za sekání. Přesilovka pro Švédy.

28:24
    Švédové potřebovali vystřídat a tak Larrson přidržel puk a přerušil hru.

28:13
    Finové sice drží Švédy v pásmu, jenže zatím hrají převážně po rozích a Larsson se v bráně v postatě nudí.

27:32
    Druhá třetina je zatím rozdělená na intervaly, jednou tlačí Fini, jedno u Švédové. Teď jsou to právě Suomi.

26:18
    Petrasek pálil od modré a k dorážce se dostal ještě Lindstrom, nakonec posunutá brána Finska a vhazování před Kilpelainenem.

25:51
    Rundblad střílel a puk zastavil pravý beton Kilpelainena, ten však vůbec nevěděl, která bije a měl veliké štěstí.

25:35
    Naopak na druhé straně se pokoušejí dělat trable finské obraně Švédi. Na Kilpelainena mířilo několik střel.

24:56
    Z pobytu Finů v útočné třetině však nic nebylo.

24:30
    Finové se snaží usadit ve švédském obranném pásmu, zatím se jim to daří.

23:58
    Na pravé straně byl rozjetý Melin a kdyby zpracoval puk, mohl se řítit do dobré možnosti, ale nestalo se tak.

23:23
    Uusitalo se pokusil vypálit, jenže jeho střela k Larssonovi neprošla.

22:54
    Tak za první tři minuty druhé třetiny jsme viděli více zajímavých situací než za celou první část. Druhé dějství začalo opravdu ve velkém stylu.

22:23
    Fernholm vypálil od modré čáry a jeho přízemní střela trefila levou tyč!

21:51
    Finové v plném počtu.

21:13
    Lindstrom v obrovské šanci, jel z levé strany sám na brankáře, ale Larsson ho vychytal, to jsou tedy zajímavé momenty na obou stranách hned od začátku.

20:38
    Pyorala mohl jít po návratau z trestné lavici do úniku. Nakonec však před brankářem Larssonem nehořelo.

20:25
    Začátek však příliš povedený nebyl, protože dopředu mohl jít Hytonen, puk se mu však postavil na hranu a podle toho také střelá vypadala.

20:11
    Švédové budou hrát přesilovou hru, která jim spadla do klína v závěru první třetiny.

20:01

První dějství nabídlo vyrovnaný hokej s řadou nepřesností. Zatím jsou na tom výsledkově lépe o krok Švédové, kteří se dostali do vedení, které sice ztratili, ale vzápětí opět naklonili výsledek na svoji stranu.

20:00

19:51
    Tak ještě jednou se bude vylučovat před přestávkou. Karalahti si odsedí dvouminutový trest za vysokou hůl.

19:35
    Přesilovka Švédů končí, za sekání totiž odcestuje na trestnou lavici Persson.

19:21
    Švédové hrají přesilovky velmi dobře a tlačí se do brány. Ekholm měl velmi dobrou šanci, když střílel z mezikruží, Larsson odolal.

18:38
    Pyorala zastavil prakticky jasný gól, když posunul bránu a je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

18:16

Tak to byla rychlá odpověď Švédů. SEBASTIAN ERIXON, který se prodral kolem mantinelu a nezastavilo ho ani bránění Ahtoly. Erixon se natlačil až před bránu a nadvakrát překonal Larssona. Bez asistence.

17:02
    Utkání se nám tedy posunulo opět do prvotní fáze. A jen to dokumentuje vyrovnanou hru.

16:16
    Finsko právě vstřelilo branku!

Tak trochu podobný gól jako v případě Švédů, tedy nepokrytí hráčů před brankou. Pyorala nahazoval puk od pravého mantinelu před bránu, kde puk šikovně tečoval Vitaluoma, Larrsona puk vyrazil a k dorážce se nejrychleji prodral JANNE PESSONEN. Asistence: Ville Vitaluoma, Mika Pyorala.

15:59
    Řada nepřesností svazuje hru, další ofsajd Švédů.

15:43
    Ekholm hledal přihrávkou Lindstroma, ten se však s pukem neshledal.

15:20
    Finové se na chvíli usadili v pásmu Švédů, ale moc soupeře nepotrápili.

14:41
    Lehtonen se neprobil po pravé straně, kde ho zastavila u mantinelu dvojnásobná zeď Švédů.

14:08
    Dva na jednoho v podání Finů. Pesonen střílel, ale jeho pokus byl vytěsněn do ochranné sítě Erixonem.

13:38
    Nulsson se nedokázal prosadit do pásma Finů, nakonec odpískán ofsajd.

13:13

12:54
    A znovu Komarov. Tentokrát už se dostal i do zakončení, z pravé strany si najel až před Larssona a nakonec skončil přímo na brankáři, gól z toho nebyl.

12:34
    Komarov mohl jít při oslabení do úniku, ale kotouč si dal příliš před sebe, alespoň tedy ušetřil nějaké vteřinky.

11:59
    Magnus Johansson dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale trefil svým pokusem přímo Larrsona.

11:13
    První vyloučení dnešního utkání. Janne Lahti vyhodil puk mimo kluziště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

10:43
    Brodin nepřesně přihrával, ale Pyorala toho nedůkazal využít.

10:14
    Střela od modré Rundblada od modré nachází Kilpelainen ve své lapačce.

09:11
    Finové se snaží odpovědět, trio Louhivaara, Hytonen, Komarov teď nebezpečně zatápělo před švédskou brankou.

08:15

Ekholm projel po levé straně jako nůž máslem, dostal se až k bráně, kde přihrávku našel volného Sjogrena, kterého sice ještě Larsson vychytal, ale na dorážku DANIELA BRODINA už nestačil. Velmi nedůsledná hra Finů před vlastní bránou. Asistence: Mattias Sjogren Mattias Ekholm.

07:39
    Znovu se to nepovedlo, na druhé straně se to naopak povedlo Švédům. Jenže jen co se usadili v pásmu, ocitl se Johansson po přihrávce na modrou už ve středním pásmu - ofsajd.

07:19
    Komarova byl zpacifikován ještě než k němu přišla přihrávka, Finové teď ani za nic nemohou projít přes střední pásmo.

06:39
    Komarov už přejel do útočného pásma dříve než puk, takže ofsajd a následně další strkanice.

06:00
    Tak zatím na nějakou velkou šanci čekáme, oba týmy se zatím dobře hlídají. Po aktivním začátku Švédů teď přebrali aktivitu Finové, ale žádná převaha se nerýsuje.

05:21
    Larsson to za brankou neudělal příliš šťastně, nakonec to pro Švédy dopadlo dobře zásluhou Danielssona.

04:35
    Latvala střílel od modré a před brankářem Larsson byl val těl, takže to nebyla zrovna jednoduchá situace pro švédského gólmana.

03:49
    Ofsajd Švédů a následně potyčka Hietanena s Melinem, vylučovat se nebude.

03:21
    Johansson bojoval o puk u mantinelu, ale nakonec švédský bek o puk v útočném pásmu Finska přišel.

02:45
    Pesonen se protáhl do útočného pásma přes dva Švédy, ale Suomi moc dlouho v útočném pásmu nezůstali.

02:13
    Dobrá střela Wirtanena, který střílel z levého kruhu, ale Larsson jeho střelu dobře zlikvidoval, to byla zajímavá příležitost pro Finy.

01:42
    Tečovaná střela končí v lapačce Kilpelainena.

01:11
    Švédové jsou v úvodu trochu aktivnější, ale k žádné větší šanci se nedostali.

00:32
    Úvodní buly vyhráli Švédové a mohli jako první do útoku a také dvakrát vystřelili.

00:01

V předchozím utkání, které se tady hrálo od 12:00 porazili Rusové český tým 3:1.

Halou už se nám rozléhají obě hymny, což je předzvěst toho, že se za chvíli začne.

Finsko: Kilpelainen (Tarkki) - Hietanen, Nordlund, Karalahti, Jalasvaara, Latvala, Uusitalo, Jaakola, Korpikari - Pyorala, Viitaluoma, Pesonen - Lehtonen, Lindgren, Lahti - Louhivaara, Hytonen, Komarov - Tyrvainen, Wirtanen, Ahtola

Švédsko: Larsson (Liv) - Petrasek, Fernholm, Johansson, Ekholm, Rundblad, Kronwall, Axelsson, Erixon - Brodin, Sjogren, Zackrisson - Nilsson, Persson, Lindstrom - Danielsson, Kruger, Ericsson - Thornberg, Warg, Melin.

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov - Birin, Putulin (všichni Rus.).

Střetnutí na Karjale

Finové si to rozdali se Švédy v úplně posledním utkání Karjala Cupu a v severském derby nešlo jen o prestiž, ale o vítězství v celém turnaji. Zápas i celý turnaj nakonec ovládli domácí Finové, když ve třetí třetině zvrátili nepříznivý stav a zvítězili 4:1.

Finsko - Finové načali Channel One Cup domácím střetnutím s českým týmem, a ten jim připravil odvetu za vysokou porážku na Karjale. Suomi ovšem ukořistili alespoň bod, prohráli totiž až na samostatné nájezdy. V Espuu tak vstoupili Finové do turnaje jednobodým krokem.

Švédsko - Švédové se v prvním utkání utkali proti domácím Rusům a málem získali jejich skalp. Švédové sice prohrávali, ale dokázali srovnat na 3:3 a o vítězství Rusů tak musel rozhodnout až pět minut před koncem Radulov.

Pěkný sobotní den, vítáme vás u on-line přenosu z utkání One Channel Cupu mezi týmy Finska a Švédska. Utkání začíná v 16:00.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 17. Pesonen (Vitaluoma, Pyorala) - 9. Brodin (Sjogren, Ekholm), 19. Erixon, 29. Lindstrom (Persson), 37. Sjogren (Brodin), 42. Danielsson (Sjogren), 47. Johansson

Švédsko: Larsson (Liv) - Petrasek, Fernholm, Johansson, Ekholm, Rundblad, Kronwall, Erixon - Brodin, Sjogren, Zackrisson - Nilsson, Persson, Lindstrom - Danielsson, Kruger, Ericsson - Thornberg, Warg, Melin - Axelsson

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov - Birin, Putulin (všichni Rus.)