Slavia – K. Vary 3:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 1:2 (po pr.) | Třinec – Motor ČB 4:3 (po s.n.)
Zlín – Litvínov 7:2 (kon.) | Kladno – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Kometa Brno – Liberec 3:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 26.12.2010, 17:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítejte v ČEZ Areně!
    Dnešním dnem v ní HC Eaton Pardubice zakončí skvělý rok 2010, který pro domácí barvy znamenal mistrovský titul. Soupeřem mu bude tým HC Plzeň 1929.

HC Eaton Pardubice: Svoboda (Růžička) – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Mezei, Jillson – Kolář I, Kousal, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Rákos, Radil, Buchtele – Pineault, Semorád, Nahodil - Šeda.

Trenéři: Josef Jandač a Pavel Hynek

HC Plzeň 1929: Hanuljak (Salfický) – Benák, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Dresler, Frolo, St.Pierre – Vostřák, Kovář, Vlasák – Duda, Straka, Dvořák – Stránský, Heřman, Lammers – Petruška, Haman, Plášek.

Trenéři: Marian Jelínek, Milan Razým a Rudolf Pejchar

Rozhodčí: Hodek, Pešina - Bádal, Pouzar.

V brance hostí si extraligovou premiéru vychutná Miroslav Hanuljak. Brankoviště Eatonu bude mít na starost Adam Svoboda.

00:01

00:18
    První nahození na domácí branku Svoboda lapil do lapačky a rychle rozehrál za branku na Kaberleho.

00:45
    Akci domácích po křídle zakončoval Zohorna, ale Hanuljak prvním zákrokem vyráží mimo.

01:15
    Mezei od červené nahodil na hostující branku, ale Hanuljak neměl problém.

01:22
    Přesilovka pro domácí. Za hru vysokou holí je vyloučen Haman.

01:38
    Píšova rána od modré končí na hostujícím brankáři, který dělovku vyráží do rohu.

02:10
    Bartek v útočné třetině nezpracoval a hosté následně vyhazují kotouč.

02:41
    Hanuljak ránu od modré pouze vyrazil před sebe, kde stál ve výborné pozici Kolář I. Šanci však neproměňuje.

03:00
    V následném brejku 2/1. Straka nenahrál přesně a jeho kolega zakončil pouze vysoko nad.

03:22

04:04
    Jillson naznačil střelu, načež dva hostující beci ve snaze zastavit puk padli na led. Bek Eatonu pokračoval v akci a vypálil, ale Hanuljak připraven.

04:33
    Druhá přesilovka pro domácí Eaton. Za příliš mnoho hráčů na ledové ploše je potrestána hostující lavička. Trest odpyká John Lammers.

04:36
    Ihned po vhazování však přesilovka končí. Tomáš Zohorna po vhazování podrazil jednoho z hostů a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

05:16
    Modrého skákavá rána doskotačila až na Svobodu, který ji v klidu vyráží mimo.

05:51
    Duda napálil pouze clonícího Somíka a hosté se dostávají z útočného pásma.

06:36
    Oba celky hrají v plném počtu.

07:13
    A další tresty. Dvě minuty na obou stranách. Aleš Píša dostane dvě minuty za držení a hostující Tomáš Frolo za hrubost.

07:20
    Dudova nebezpečná rána zpoza beka končí na výstroji Svobody, který si na ránu Radka Dudy musel povyskočit.

07:58
    Straka krásně našel Benáka, ale ten se dostal z palebné pozice a svoji následnou ránu nenasměroval do branky.

08:30
    Kovář pěkně přenechal touš na Vlasáka, který si jej ješě přistrčil, ale při následném pokusu o střelu o puk příšel.

09:13
    Obě družstva hrají v plném počtu.

10:22
    Dlouho domácí útočná formace bojoval za brankou o puk, který nakonec vyvezl Rákos, jenž následně i vypálil, Hanuljak připraven.

11:06
    Slaneyho letící projektil od modré pouze těsně minul Svobodovu branku. Domácí brankář puk neviděl a může být jen rád, že puk neskončil v brance.

11:45
    Vlasákova zblokovaná rána z rohu kluziště končí na betonu Svobody, který jej vykopává mimo.

12:05
    Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat po levici Adama Svobody.

12:14
    Bartek našel sjíždějícího Somíka, který se dostal k úniku ze strany hřiště. Slovenský forvard dokázal tvrdě vypálit, ale Hanuljak bez větších potíží vyráží.

13:45
    Velké souboje o puk za brankou hostí vedou k domácí přesilovce. Radek Duda dostává dvě minuty za držení Jana Semoráda.

14:11
    Bartek uvolnil Píšu, který v dobré pozici vypálil, jenže Hanuljak předvedl výborný zákrok betonem, kterým vytěsňuje touš na branku. Hosté následně vyhazují.

14:58
    Mezei od modré trefil pouze svého spoluhráče Zohornu a hosté vyhazují.

15:33
    Plášek zastavil přihrávku Kaberleho a hledal Vlasáka. Ten však na příliš prudký puk nedosáhl a ten končí pod lapačkou Svobody. Vhazuje se po pravici domácího brankáře.

15:45
    Hosté hrají v plném počtu.

16:15
    Stránský vyslal z rohu kluziště výbornou nahrávku před branku, kde číhal Duda. Hostující forvard z bezprostřední blízkosti však trefuje pouze Svobodovu výstroj.

16:48
    Zakázané uvolnění domácích hráčů stěhuje hru před domácí branku.

16:55
    Festival dvouminutových trestů pokračuje. Daniel Rákos obdržel dvě minuty za hákování.

17:19
    Kočí vyhazuje z obranného pásma Eatonu.

17:33
    Hostům se stále nedaří dostat na delší časový úsek do útočného pásma.

18:15
    Až teď hosté točí domácí v pásmu jako na kolotoči, ale žádná šance nepřichází.

18:43
    Frolo ani Straka netrefují branku.

18:55
    Straka si sjel v poslední vteřinu přesilovky před branku, ale i když trefil puk ze vzduchu, minul Svobodovu klec.

19:30
    Vhazovat se bude po levici domácí branky.

19:47
    Nakládal ještě rozjíždí útok Eatonu...

19:53
    Ale ten končí ve středním pásmu.

20:00
    První třetina skončila. Zajímavý hokej vydržel pouhých pár minut. Hra se totiž poté příliš rozkouskovala velkým množstvým vyloučených hráčů, a tak na pořádnou šanci stále čekáme. Zásahy brankářů: Svoboda - 8, Hanuljak - 7. Druhá třetina začne pravděpodobně v 17:52.

20:01

20:52
    Ofsajd v podání domácích stěhuje hru do středního pásma, kde se bude vhazovat.

21:26
    To samé v podání na druhé straně. Zatím se úvod druhé třetiny moc týmům nepovedl.

21:51
    Dalším důkazem toho je zakázané uvolnění domácích, po kterém se vhazuje po levici Svobody.

22:33
    Přesilovka pro Eaton. Michal Dvořák dostává dvě minuty za hákování.

22:54
    Kousal se zpoza branky pokoušel překvapit hostující obranu, ale včasný zákrok Hanuljaka přerušuje hru.

23:39
    Nepřesnou rozehrávku Zohorny mohl potrestat Radek Duda, který se dostal ke střele na branku domácích. Svoboda jeho ránu tlumí betony a následně rozehrává.

24:07
    Další velmi laxní rozehrávka domácích beků málem poslala hosty do vedení. K puku se opět dostal Duda, ale proti němu stál výborně postavený Svoboda, který puk vyráží.

24:33

24:46
    A následně si zahrají přesilovou hru oni, Aleš Píša dostává dvě minuty za sekání.

25:00
    Třetí střet Dudy se Svobodou končí opět lépe pro domácího brankáře. Ten se nenechal nachytat rychlým pokusem o zasunutí puku zpoza branky v podání hostujícího forvarda.

25:54
    Rychlá kombinace hostí končí na tyčce domácí branky! Když se po vzorové kombinaci dostal jeden z hostujících hráčů dostal k přízemní ráně.

26:46
    Domácí hrají v plném počtu.

27:18
    Ofsajd hostí dostane hru do středního pásma, kde se bude po reklamní pauze vhazovat.

27:58
    Rákos se pokoušel dostat podél mantinelu před branku hostí, ale jeden z hostujících beků ho ukázkově tělem zastavil a rozehrává akci.

28:39
    Nahodil si v útočném pásma přistrčil puk a pěkně hledal svého sjíždějícího spoluhráče. Obrana Plzně však zakročila na jedničku.

29:40
    Kousalovo pěkné sólo v útočné třetině Eatonu končí na betonech Hanuljaka, který musel zakročit proti následné ráně domácího mladíka.

29:44
    Přesilovka pro domácí barvy. Za hru vysokou holí je vyloučen Tomáš Frolo.

30:29
    Závar před Hanuljakem končí v lapačce hostujícího brankáře. Následnou výměnou názorů aktérů rozhodčí nepotrestá dvouminutovým trestem, a tak přesilovka Eatonu pokračuje.

31:35
    Statickou přesilovku Eatonu mohl v branku proměnit Kaberle, který se dostal do dobré pozice. Bek domácích však pouze vyprášil betony Hanuljaka.

31:35
    Za zdržování hry je vyloučen hostující Pavel Vostřák. Devět vteřin mají domácí přesilovku 5/3.

31:44
    Plzeň již hraje ve čtyřech.

32:25
    Hosté se zatím nemají ani čemu bránit ze strany domácích a v pohodě vyhazují puk za pukem.

32:53
    Kolář II se dostal na modré k puku a vypálil. Hanuljak jeho pokus vyráží mimo svoji klec.

33:29
    Eaton sevřel hosty v pásmu, ale ani Kočí v dobré pozici netrefil klec.

33:52
    Stránský se podél mantinelu dostal do útočného pásma a pokusil se zakončit. Svoji ránu však s pomocí domácího beka dostal do ochranné sítě nad brankou Svobody.

34:58
    Velká šance hostů! Slaney však po naznačení netrefuje poloprázdnou klec.

35:28
    Pardubice právě vstřelily branku!
    A na druhé straně se Eaton z následného protiútoku prosazuje a dostává se tak do vedení. Po obléhání domácí branky se puk dostal v brejku 2/1 na hůl MARTINA BARTEKA, který nic nevymýšlel a propálil Hanuljaka tvrdou ranou mezi betony. Asistence: Jeff Jillson.

36:22
    Rákos v šanci, jenže Hanuljak v leže jeho pokus vyráží a následně přikrývá lapačkou.

37:06
    Přesilovka pro Eaton. Za hákování je vyloučen Radek Haman.

38:01
    Eaton drží hosty v obranném pásmu. Mezei rychle posunul puk od modré na Barteka, který sice okamžitě vypálil, ale bohužel pro domácí pouze do boční sítě Hanuljakovi branky.

39:05

39:25
    Dvě velké šance hostí chytá Svoboda. Nejprve Duda a po něm i Stránský nechávají vyniknout domácího brankáře, který předvedl výborné zákroky.

39:34
    Radek Duda dostává deset minut za nesportovní chování.

39:53
    Kolář I v brejku neměl rychlost, ale přesto se mu povedlo zakončit. Hanuljak však připraven.

39:58
    Ještě závar před brankou hostí po štastném odrazu puk mířil do odkryté klece, ale naštěstí pro hosty nakonec kus černé gumy do branky nedoputoval.

40:00
    Druhá třetina skončila. Průměrný hokejový duel pokračuje. Známé pravidlo nedáš, dostaneš opět úřadovalo v ČEZ Areně, když se nejprve na straně hostující Lammers netrefil odkrytou klec. Na druhé straně se naproti tomu v brejku prosadil Bartek, který je tak zatím jediným střelcem dnešního klání. Zásahy brankářů ve druhé části: Svoboda - 9 (celkem 17), Hanuljak - 12 (celkem 19). Třetí třetina začne asi v 18:46.

40:01

40:39
    Kolář I. bohužel pro domácí nedosáhl na nahrávku zpoza branky, jejímž odesilatelem byl Kousal.

40:59
    Kovář se dostal až před branku, kde byl faulován Píšou a uvidíme tak trestné střílení!

40:59
    Jan Kovář však neuspěl! Hostující forvard se pokusil zasunout puk za Svobodu, který však zůstal v brankovišti a zakočení si pohlídal betony.

42:02
    Rákos se nedohodl se spoluhráči a je z toho ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

42:56
    Nebezpečná rána Frola nadělala domácímu brankáři hodně problémů, ale puk nakonec končí v rohu. Na druhé straně se do šance dostával Nahodil, ale i Hanuljak si poradil.

43:02
    Robert Kousal dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

43:07
    Pineault vyhazuje.

43:19
    Hosté v útočném pásmu. Po ráně jednoho z nich musel Svoboda předvést zákrok lapačkou, po kterém se bude po jeho pravici.

43:33
    Hosty dostává z pásma svým vyhozením Kaberle.

43:51
    Vostřák by příliš rychlý a to znamená ofsajd po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu.

44:16
    Eaton vyhazuje z pásma.

44:46
    Pěknou kombinaci hostí po ose Modrý - Slaney - Kovář posledně jmenovaný posílá pouze do Svobody.

45:02
    Pardubice v plném počtu.

45:30
    Starý našel Koláře I., který bleskově pálil mimo branku hostů.

46:26
    Zakázané uvolnění domácích dostává hru po pravici Adama Svobody.

47:17
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

47:33
    Jaroslav Modrý a Daniel Rákos održí dvouminutové tresty. Hostující bek dostane dvě minuty za sekání, naproti tomu forvard Eatonu za hrubost.

48:18
    Straka se řítil s Vlasákem na jediného beka domácích. Prvně jmenovaný našel Tomáše Vlasáka, kterému ale po převzetí puk ujel a následně končí dobrá šance v rohu kluziště.

49:26
    Odražený puk se zastavil před brankovištěm, kde si pro něj sjížděl jak Hanuljak, tak Buchtele. Od domácího forvarda se puk odráží těsně nad hostující branku. Velké štěstí teď stálo na straně hostů.

49:33
    Oba celky v plném počtu.

50:43
    Dnešnímu duelu přihlíží 10 055 diváků.

51:04
    Starý pěkně přenechal kus černé gumy na Koláře I., který okamžitě vypálil na branku. Hanuljak však puk zastavuje na jedničku.

51:33
    Přesilovka pro domácí tým. John Slaney dostává dvě minuty za hákování.

51:40
    Kaberle na Nakládala, který bez přípravy prudce pálí těsně vedle branky.

52:05
    Rychlou akci domácích zakončuje dnešní kapitán Eatonu František Kaberle do výstroje Miroslava Hanuljaka.

53:28
    Radilova rána končí na připraveném brankáři hostů.

53:33
    Plzeň již hraje v plném počtu.

54:21
    Kaberle pěkně našel rozjetého Koláře I. Ten se pokusil rychle vystřelit, ale rána slabé razance končí ve výstroji Hanuljaka.

54:49
    Somík přišel v útočné třetině o puk a hosté šli do útoku 2/2. Příliš se jim však nevedlo a po zakázaném uvolnění se hra vrací před jejich branku.

55:17
    Vyloučení na obou stranách. Za domácí odchází na trestnou lavici Jan Buchtele (hrubost), za hosty Václav Benák (hrubost).

56:01
    Aktivní napadání domácích málem přineslo druhou branku. Kolář I. našel volného Kaberleho. Tomu se rána sice nepovedla, ale nakonec končí pouze těsně vedle hostující klece.

57:17
    Oba týmy hrají v plném počtu.

57:38
    Radek Duda vyjel zpoza branky a poslal svoji střelu do břevna. Od něj se puk odrazil neznámo kam a rozhodčí bude volat se svým kolegou u videa.

57:38
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno. Puk z hole RADKA DUDY se odrazil od horní tyčky za čáru a hostující forvard tak v závěru třetí třetiny vyrovnává na 1:1. Asistence: Martin Straka a Václav Benák.

58:24
    Hosté drží puk za svojí brankou a rozjíždějí akci.

58:46
    Modrý našel Dvořáka, který se však k zakončení nedostal.

59:13
    Buchtele po výjezdu zpoza branky netrefil klec hostů.

59:30
    Od modré vypálil také Kaberle, ale ani jemu se nepovedlo trefit brankový prostor.

59:38
    Tlak domácích v posledních vteřinách je ukončen posunutím branky Hanuljaka.

59:53
    Puk za brankou hostů.

60:00
    Konec třetí třetiny. Hostům se v závěru povedlo zásluhou Dudy srovnat, a tak uvidíme prodloužení.

60:41
    Kaberleho nahození od modré Hanuljak chytá do lapačky.

60:54
    Vysoko nahozený puk na Svobodu domácí brankář ukryl v lapačce. Vhazuje se po jeho pravici.

61:23
    Hosté vítězí! Kovář zadovkou vracel puk před branku. Ten se štastně odrazil na hůl TOMÁŠE VLASÁKA, který ranou k pravé tyči prostřeluje Adama Svobodu. Asistence: Jan Kovář a Jaroslav Modrý.

65:00
    Konec zápasu. Hosté tedy zásluhou branky Vlasáka vítězí a připisují si dva body. Nejlepší hráči: Adam Svoboda (PCE), Radek Duda (PLZ). Nashledanou. (19:34:51)

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 36. Bartek (Jillson) - 58. Duda (Straka, Benák), 62. Vlasák (Kovář, Modrý)

HC Dynamo Pardubice: Svoboda (Růžička) – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Mezei, Jillson – Kolář I, Kousal, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Rákos, Radil, Buchtele – Pineault, Semorád, Nahodil - Šeda.

HC Škoda Plzeň: Hanuljak (Salfický) – Benák, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Dresler, Frolo, St.Pierre – Vostřák, Kovář, Vlasák – Duda, Straka, Dvořák – Stránský, Heřman, Lammers – Petruška, Haman, Plášek.

Diváci: 10055