Třinec – Kometa Brno 6:4 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 6:1 (kon.) | Litvínov – Slavia 2:3 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Kladno 3:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:3 (kon.) | Liberec – Zlín 7:5 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 14.01.2011, 17:30 • Budvar Aréna • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC Mountfield: Kovář (Hrubec) - Ptáček, Kolarz, Kotaška, Novák, Šulc, Snopek, Vydarený - Pletka, Martynek, Mikeska, Pšurný R., Šimánek, Kuchejda, Kašpařík, Podlešák, Květoň, Červený, Langhammer, Mertl, Gulaš.

HC Vítkovice Steel:Šindelář - Malík, Trnka, Ovčačík, Punčochář, Voráček, Rehák, Dudáš - Burger, Húževka, Klimek, Ujčík, Šedivý, Pohl, Svačina, Sýkora, Tomas, Szturc, Káňa, Huna, Strapáč.

Rozhodčí: Jeřábek, Massy - Bláha, Kostka..

Tak kdo bude dnes úspěšnější? Domácí tým, který zvítězil v pěti z posledních šesti zápasů, či vedoucí mužstvo tabulky z Vítkovic? Ty nastoupí do zápasu bez obránce Michala Barinky, který zamířil do ruské Jaroslavle.

Jihočeši soupeře v sezóně dvakrát porazili, Vítkovice uspěly jen v prvním vzájemném zápase sezóny.

Při pohledu na sestavu rozhodčích duelu zaujme jméno Didiera Massy. Jedná se o švýcarského rozhodčího, jehož do Budvar Arény přivál výměnný program sudích který zastřešuje mezinárodní hokejová federace IIHF.

Více k zápasu si můžete přečíst v preview na stránkách hokejcb.cz.

00:01

0:20
    Burger se snažil proháčkovat skrz budějovickou obranu, ale přes Snopka nepřešel.

0:38
    Vítkovice vyslaly první střelu zápasu, Kovář si sáhl na puk po nahození Juraje Sýkory. Buly před českobudějovickým brankářem.

1:33
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Domácí tým udeřil ze své první akce! Pletka křížným pasem vyslal do úniku Martynka, ten ale nevystřelil, potáhl si puk do bekhendu a všiml si u druhé tyče volného PAVLA KAŠPAŘÍKA. Ten už mohl svému kolegovi jenom slušně poděkovat. Asistence: Rostislav Martynek, Václav Pletka.

2:30
    Vítkovice se tlačí do útoku, Šindelář v bráně sleduje snažení svých spoluhráčů.

3:41
    Květoň provětral lapačku Filipa Šindeláře z levého kruhu, vítkovický gólman si připsal první úspěšný zákrok.

3:50
    Po vyhraném buly Kašpaříka pálil Kotaška a Šindelář musel opět zasahovat.

4:13
    Hra se přelila na druhou stranu, buly před Kovářem.

5:07
    V útočném pásmu fauloval Tomáš Mertl a domácí útočník je prvním vyloučeným zápasu. 4/5

5:14
    Kovář musel po sedmi vteřinách přesilovky vytáhnout důležitý zákrok proti palbě Punčocháře.

5:50
    Šimánek vyvezl puk a dokonce se osmělil k prozkoušení pozornosti Šindeláře.

6:09
    Juraj Sýkora je dnes při chuti a vyslal na jedničku HC MOUNTFIELD již svou třetí střelu. Kovář kotouč podržel.

6:42
    Vítkovice se v přesilovce nedokázaly na delší čas usadit v pásmu, nyní se domácí znovu osvobozují.

7:07
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Mertlovi se při vstupu na led z trestné lavice nenaskytl příjemný pohled. Pohl předal puk VIKTORU UJČÍKOVI a zkušený střelec už si věděl rady. Kovářovi prošel přesně vypuštěný puk kolem betonu. Asistence: Petr Pohl

7:17
    Vhazuje se před Kovářem.

7:32
    Martynek unikl po křídle, tvrdě vystřelil do betonů Šindeláře a kotouč se odrazil přímo k volnému Václavu Pletkovi. Ten zametal puk bekhendem do odkryté brány, ale gól z toho nebyl, Pletka v rychlosti nestačil zamířit přesně. Vítkovičtí si hodně oddechli.

8:20
    Šindelář se za bránou nedohodl se spoluhráčem a z nastalé situace mohl těžit Šimánek. Forvard ale nastřelil stínujícího beka soupeře.

8:59
    Marek Malík (VIT) - 2 min - krosček. 5/4

9:30
    Půlminuta z domácí přesilovky pryč a Jihočeši zatím marně vymýšlejí, jak proniknout před Šindeláře.

9:47
    Přeci jen na recept přišli a byla z toho příležitost Květoně, Šindelář vleže zabránil tomu, aby se HC MOUNTFIELD ujal vedení.

10:12
    Václav Pletka ukončuje snažení svého týmu, když podrazil Juraje Sýkoru. 0:47 4/4

10:29
    René Vydarený se vydal na útočný výlet, ale ten přerušilo písknutí rozhodčího - ofsajd.

11:03
    Lahůdka pro hokejového diváka, která si vysloužila výdech zaplněné haly. Jan Snopek si počkal na Klimka, přikrčil se a poslal vítkovického útočníka přes svá záda k ledu.

12:30
    Vítkovice krátkou početní výhodu nevyužily a oba týmy hrají v plném počtu.

13:59
    Méně záživnou pasáž vystřídal atak Budějovických, Pletkovi opět chyběly centimetry, aby zavěsil puk do sítě.

14:50
    Minutu vydrželi Jihočeši v pásmu, pětice domácích mačkala Vítkovice co to šlo, ale Šindelář odolal.

15:18
    MICHAL MIKESKA obstarává svému týmu vedení. Centr vyhrál buly na Šimánka, útočník předal puk Vydarenému, ten chvíli počkal, nahodil puk do ohně před bránu a Mikeska usměrnil puk mimo dosah Filipa Šindeláře. Asistence: René Vydarený, Jiří Šimánek.

16:24
    Vítkovičtí jsou teď v útlumu a neví si rady s napadajícími domácími hráči.

17:16
    Ovčačík se nechal obrat o puk před svým brankářem a na Tomášovi Mertlovi bylo, aby bekhendem poslal puk do brány. Šindelář ale ramenem zabránil dalšímu gólu ve své síti.

18:15
    Ujčíkovu přihrávku v útočném pásmu Budějovičtí zachytili a Langhammer vyrazil kupředu. Ten dupal do ledu co to šlo, ale hostující bek dokázal Langhammerovi v rychlosti konkurovat a zblokoval ránu domácího centra.

18:49
    Petr Punčochář vyšel ze střetu s domácím obráncem Vydareným s krvavým šrámem. Punčochář schytal hokejkou do obličeje v nepřehledné situaci a René Vydarený obdržel trest na 2+2 minuty.

19:18
    Petr Pohl po dlouhé donutil Kováře vykázat pracovní činnost, následuje buly po jeho levici.

19:54
    Ještě šance Burgera před sirénou, Kovář byl pozorný.

20:00

Statistiky po první třetině:

Střely: 16:13.

Buly: 21:14.

Vyloučení: 3:2.

Hráči už se chystají na druhou třetinu. 29 střel za první třetinu - z toho je jasné, že brankáři nemají o práci nouzi. 35 vhazování - z toho je zase jasné, že ani čároví rozhodčí se dnes neflákají. Tak uvidíme, jaká bude třetina číslo dvě.

20:01

20:42
    Vítkovice v přesilovce za 42 sekund nic nepředvedly, až se na to nemohl dívat Marek Malík a srovnává faulem stav hráčů na ledě. 2:00 4/4

21:07
    Dvě padesátpětky se srovnaly na buly před Kovářem, Květoň versus Pohl.

21:50
    Být brána o tři metry jinde, slavil by Pohl branku, takhle ovšem Kovář zasahovat nemusel.

22:48
    Malík vyskočil z trestné lavice, o chvíli později ho následoval Vydarený a hraje se v plném počtu.

23:45
    Gulaš perfektně zadovkou našel Langhammera a Šindelář si připsal parádní zákrok, roztáhl se na brankové čáře a lapil puk do lapačky.

24:24
    Klimek se protlačil po buly k bekhendovému zakončení, Kovář vytlačil puk do rohu.

25:28
    Roman Pšurný si najel na příhru Mertla, ale byl tísněn a Šindelář si přízemní zakončení v poklidu pokryl.

25:40
    JIŘÍ ŠIMÁNEK se opřel do puku, bomba letěla směrem k Šindelářovi a zdálo se, že jen těžko projde do sítě. Gólman Vítkovic si ovšem srazil puk vyrážečkou mezi betony a kotouč si našel cestičku za brankovou čáru. Asistence: Michal Mikeska

27:18
    Buly po levici Jakuba Kováře.

27:23
    Punčochář střílel do výstroje domácího gólmana.

28:08
    Tomas šel důrazně za kotoučem a Kovář tak radši podržel lapačku na puku.

28:23
    Hra je nyní hodně neurovnaná, ani jeden z týmů nehraje mnoho s pukem na hokejce.

30:11
    Hosté vyhodili puk přes všechny čáry.

30:18
    Šindelář po chybičce při Šimánkově brance dokázal, že s prudce vystřelenými kotouči jinak problém nemá. Jan Novák se opřel vší silou do puku a Šindelář ho zpacifikoval.

30:31
    A Vydarený byl dalším z hráčů HC MOUNTFIELD, který tvrdě vystřelil směr Šindelář.

31:11
    Další zaváhání hostujícího gólmana trestá TOMÁŠ MERTL. Ten vrazil do útočného pásma, všiml si chybného postavení Šindeláře a vypálil přesně. Asistence: David Kuchejda.

31:29
    Lukáš Klimek (VIT) - 2 min - sekání.

31:52
    Volání "Dejte jim bůra!" vystřídal pokřik "Dejte jim gól!" Domácí hráči potvrzují, že v poslední době mají výbornou formu, naposledy například v Budvar Aréně prohrál Liberec 0:4.

32:17
    Kovář zasahoval proti Burgerovi, Vítkovičtí vybojovali buly ve své útočné třetině.

33:07
    Ujčík s Tomasem předvedli parádní práci a zamotali v oslabení hlavu domácím, mnoho vteřinek ušetřily Vítkovice manévry svých dvou forvardů.

33:25
    Petr Strapáč (VIT) - 2 min - podražení. 0:10 5/3. Krátká dvojnásobná přesilovka pro HC MOUNTFIELD.

33:33
    Marek Malík se hodně vzteká, ale nic už nezmění. Tedy změnil, k dvouminutovému trestu si vysloužil i osobní desetiminutový trest. Malík zachytil rozehrávku domácích, ale vyhodil puk za mantinel a je vyloučen za zdržování. 1:46 5/3

34:27
    Lapačka Šindeláře si našla palbu Vydareného, oba týmy střídají a Vítkovice se zatím drží.

35:17
    Ještě dvě vteřinky mají domácí na to, aby přesilovku pěti proti třem využili. Vydareného střely opět úspěch neslavily.

35:33
    Vítkovice přežily těžké chvilky, Jihočeši doslova prohospodařili dlouhou výhodu. Nakopne to Vítkovice ke stíhací jízdě?

36:28
    Nejprve si ještě budou muset odpykat další trest, rozhodčí si všimli, že hosté hráli v šesti. Žádnému z vítkovických hráčů se doprovod Marku Malíkovi, který odpykává osobák, dělat nechtělo, až na urgenci hlavního rozhodčího zamířil na trestnou lavici Šedivý. 2:00 5/4

37:37
    Padesát vteřin zbývá z vítkovického trestu, domácí se sice nastěhovali před Šindeláře, ale nebezpečné příležitosti si v přesilovkách dnes nevypracovávají.

38:21
    Za pět vteřin už toho svěřenci trenéra Výborného mnoho nestihnou, v přesilovkách mají Jihočeši ještě co zlepšovat.

38:53
    A je asi po zápase, Vítkovice by musely ve třetí třetině zvýšit obrátky o sto procent, aby stáhly čtyřbrankový náskok soupeře. Gulašova přihrávka skrz houštinu těl propadla až k LUKÁŠI KVĚTOŇOVI, který pověsil puk do odkryté brány. Asistence: Milan Gulaš, Jakub Langhammer.

40:00

Statistiky po druhé třetině:

Střely: 30:19.

Buly: 41:29.

Vyloučení: 3:7, navíc Malík 10 minut os. trest.

Sedmdesát bulí po dvou třetinách, to znamená, že hra se dnes velmi kouskuje, rozhodčí nově uvedou puk do hry v průměru každých 35 vteřin. Již pětkrát se o přerušení postaral gól Budějovic, Vítkovice působily v prvních dvou třetinách hodně matným dojmem. Bude se třetí třetina dohrávat jen z povinnosti, nebo Vítkovice přitopí pod kotlem?

Do brány Vítkovic se staví Roman Málek.

40:01

41:41
    Milan Gulaš zakvedlal s pukem před vítkovickým bekem a vypálil svižnou ránu, Málek zaznamenal svůj první zákrok.

42:20

43:42
    Za necelé čtyři minuty si troufám říct a napsat, že Vítkovice si domů ani bod neodvezou. Jihočeši kombinují a vyrážejí do útoku, zato Vítkovice nevědí co hrát a soustředí se na ubíhající vteřiny na kostce. Už aby byl konec, říkají si asi hráči hostujícího celku...

45:17
    MILAN GULAŠ zůstal při dorážce nikým neatakován a Málek neměl šanci. Květoň vypálil z mezikruží a jeho útočný kolega dokonal dílo. Asistence: Lukáš Květoň.

46:17
    Mexické vlny doprovázejí Lukáše Klimka (VIT) na trestnou lavici. 2 min - držení protihráče. Debakl prvního týmu tabulky se ještě nemusí zastavit na šesti inkasovaných brankách....

47:09
    Ovšem přesilovky nepatří mezi účinné zbraně HC MOUNTFIELD a Málek zatím nezasahoval.

48:17
    Klimek na ledě, 5 na 5.

48:51
    Z nadějné střelecké pozice zkoušel štěstí Ctirad Ovčačík, Kovář by asi neměl nárok, ale kotouč mezi tři tyče nezamířil.

49:12
    Po dlouhé době je vyloučen domácí hráč. René Vydarený - 2 min - podražení. 4/5 2:00

49:20
    Kovář chytá s přehledem a nepřišel si na něj ani Burger.

49:54
    Málek se dotkl kotouče a hosté musí začít rozvíjet přesilovkovou akci od píky.

50:15
    A Málek musel k ledu při střelbě Šimánka.

51:17
    Václav Pletka zabránil snížení na 2:6. Kovář už byl překonán, ale Šedivému zkazil radost skokem domácí útočník, který zabránil puku vlastním tělem v cestě za rozvlněním sítě.

51:34
    A nyní brance zabránil další hráč, Petr Pohl. Ten si totiž nedokázal v zakončení poradit s výborným Jakubem Kovářem, Vítkovice předvedly parádní akci, ale úspěch neslaví.

53:57
    Hokejisté HC MOUNTFIELD se soustředí na bránění vlastního pásma a Vítkovičtí jsou nyní tím aktivnějším týmem.

54:43
    Jihočeši si nekomplikovali život a vyhazují puk přes všechny čáry.

55:33
    Hra plyne rychle a oproti prvním dvou třetinám je buly vzácným jevem. Nyní si jedno užijí zblízka diváci, kteří sedí v blízkosti Málkovy brány.

56:46
    Rudolf Huna zabojoval, obtočil se kolem svých strážců a vystřelil, Kovář přitiskl puk k hrudi a rozhodčí tři minuty před koncem zápasu přerušil hru.

57:27
    Kuchejda předvedl podobnou akci, jako před chvílí jeho vítkovický útočný kolega, a výsledek je stejný, buly před brankářem.

58:00
    Trubači z Vimperka, nedílná součást fandění budějovického publika, vyhrávají, hala spokojeně tleská a utkání za dvě minuty skončí jasným vítězstvím domácího týmu.

58:44
    Málek musí být opět v pozoru, buly po jeho levici.

59:43
    Nejspíše poslední přerušení zápasu.

60:00

5345 diváků navštívilo dnešní střetnutí. Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Viktor Ujčík (VIT) a Michal Mikeska (CEB). Jihočeši zaznamenali páté domácí vítězství v řadě a šestou výhru z posledních sedmi zápasů. Vítkovice naopak po dnešku opouštějí první místo, které obsadil Třinec. Z Českých Budějovic je to vše, pěkný zbytek večera přeje Michal Špírek. (20:06:22)

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 2. Kašpařík (Martynek, Pletka), 16. Mikeska (Vydarený, Šimánek), 26. Šimánek (Mikeska), 32. Mertl (Kuchejda), 39. Květoň (Gulaš, Langhammer), 46. Gulaš (Květoň) - 8. Ujčík (Pohl)

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Hrubec) - Ptáček, Kolarz, Kotaška, Novák, Šulc, Snopek, Vydarený - Pletka, Martynek, Mikeska, Pšurný R., Šimánek, Kuchejda, Kašpařík, Podlešák, Květoň, Červený, Langhammer, Mertl, Gulaš.
    HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) - Malík, Trnka, Ovčačík, Punčochář, Voráček, Rehák, Dudáš - Burger, Húževka, Klimek, Ujčík, Šedivý, Pohl, Svačina, Sýkora, Tomas, Szturc, Káňa, Huna, Strapáč.

Rozhodčí: Jeřábek, Massy - Bláha, Kostka.