Třinec – Kometa Brno 6:4 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 6:1 (kon.) | Litvínov – Slavia 2:3 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Kladno 3:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:3 (kon.) | Liberec – Zlín 7:5 (kon.)

Slavia právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ SVOBODA si připsal rozhodující nájezd.

3L I třetí domácí vyprášil betony. Je konec.

3L Jede Jenáček.

2S Svoboda krátkým švihem bez přípravy dává k pravé tyči!

2S Pojede Svoboda.

2L I hülb mířil neúspěšně mezi betony.

2L Pojede Hübl.

1S Vondrka to zkusil pod vyrážečku. Hübl kryje.

1S Pojede Vondrka.

1L Lukeš se pokusil prostřelit betony. Brankář vyráží.

1L Do branky jde Kopřiva. Pojede Lukeš.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:17
    Jánský s Jenáčkem získali pásmo a jdou střídat.

63:25
    Vašíček zkusil nahodit od modré, puk neprošel až na brankáře.

62:30
    Krenželok napřáhl mezi kruhy, ale byl odzbrojen.

61:37
    Lukeš hledal před brankou Jánského, ten tečuje nad branku.

60:40
    Černý pálí od modré bez přípravy. Minul pravou tyč.

Za malou chvíli začne prodloužení.

60:00

59:10
    Černý napálil Kolaříka a ten jde střídat.

58:19
    Na ledě to vře, je obdivuhodné, že nezačal tát led.

58:00
    Začaly poslední 2 minuty třetí třetiny.

56:00
    Kuboš s koncem přesilovky těsně míjí pravou tyč!

55:10
    Trávníček padá v náznaku brejku a sudí rozpažuje pro jistotu třikrát.

53:49
    Černý krosčekuje Svobodu v jasné střelecké pozici a jde pykat.

52:02
    Doležal střílí od modré vysoko nad.

51:00
    Litvínov se ubránil, ale aktivita zůstává na holích Slavie.

50:00
    Švarný vyhazuje.

49:00
    Skuhrovec nevyhodil a Tomica dál motá domácí obranu.

48:30
    Jánský u hrazení dlouhou dobu držen Kubošem nakonec dostává 2 minuty za sekání, když se po soupeři ohnal holí.

47:14
    Litvínov právě vstřelil branku!
    JURAJ MAJDAN přejel modrou čáru a přenechal kotouč Trávníčkovi a jel před branku čekat na dorážku, který přišla a slovenský reprezentant zasunul kotouč do odkryté branky. Asistence: Michal Trávníček.

55:41
    Akci Slavie hatí postavení útočícího hráče v brankovišti.

45:30
    Hosté kombinují před Hüblem.

44:38
    Kubát vyloučen na 2 minuty za podražení.

44:15
    Litvínov drží puk, ale je evidentně otřesen vývojem zápasu.

41:23
    Svoboda rychle obkroužil branku a neslepo poslal puk před branku, kde jej mezi Hüblovi betony nasměroval MIROSLAV TŘETINA. Asistence: Tomáš Svoboda.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:14.

40:00

38:19
    Lukeš sprintoval za kotoučem a Kopřiva musel zalehnout puk mezi kruhy.

37:21
    Ve vlastním oslabení se k puku na modré čáře dostal Krenželok a otestoval Hüblovu lapačku.

36:50
    Domácí se za minutu nedostali do pásma.

35:50
    Micka vyloučen na 2 minuty za držení.

35:20
    Svoboda nejprve orazil vyrážečku brankáře Hübla a z dorážky pálí mimo.

34:00
    Trávníčkův pokus od modré čáry z otočky končí těsně nad spojnicí levé tyče a břevna.

33:27
    Jenáček dlouho hledal střeleckou pozici a když ji našel, trefil pouze Kopřivův beton.

32:32
    Lukeš v nájezdu středem volí "ruské" zakončení, aneb bombu z mezikruží. Kopřiva kryje.

32:22
    Vondrka vyhazuje.

31:56
    Kracík tak dlouho koledoval za branku Slavie, až přišel faul. Roth dostává 2 minuty za podražení.

30:34
    Černého ofsajd posouzen jako úmyslný.

28:30
    Kubát se tak dlouho posouval na křídlo, až chyběl v obraně a 2 na 1 šli Vondrka s Pospíšilem. Akci jim zmařil Jareš, který si lehl do trasy přihrávky.

27:50
    Kopřiva pouze vyrazil Černoškův pokus od modré a v leže úspěšně čelil dorážejícímu Jánskému.

27:09
    Žižka vyloučen na 2 minuty za podražení.

26:50
    2 na 1 ujeli Vopat s Trávníčkem, ale druhý jmenovaný dal svému kapitánovi těžkou přihrávku a Vopat zakončil mimo branku.

24:39
    Litvínov byl už v plném počtu, ale Vopat ještě chyběl v obraně. Svobodova rána Hüblovi vypadla z výstroje a MAREK TOMICA už stál sám před prázdnou brankou. Asistence: Tomáš Svoboda.

24:00
    Kuboš vyslal nebezpečně plachtící kotouč, který končí nad horní tyčí.

23:35
    Vondrka v ofsajdu.

22:37
    Vopat odpálil letící kotouč na střídačku Slavie a už sedí na trestné lavici. 2 minuty - zdržování hry.

20:01

20:00

19:26
    Litvínovská přesilovka končí ihned po buly. Tečovaná střela od modré putuje za Kopřivova záda. Za střelce je označen střílející obránce od modré čáry IVAN ŠVARNÝ. Asistence: Peter Jánský.

19:21
    Přesilovku si zkusí i domácí. Kolářík dostává 2 minuty za faul kolenem.

18:42
    Jenáček se pokusil dotlačit puk do branky rovnou z buly. Kopřiva přerušuje hru.

17:00
    Trávníček v úniku ve vlastním oslabení na poslední chvíli zblokován Kolaříkem.

16:01
    První dnešní vyloučení má na kontě Jenáček, který dostává 2 minuty za sekání.

14:20
    Sklenář se pokusil o průnik přes Černoška, ale ten ho nepustil. Na druhé straně pálí od pravého hrazení V. Hübl a Kopřiva zasáhl lapačkou.

12:33
    Svobodova střela bez přípravy minula pravou tyč.

11:52
    Kopřiva po dlouhé době v permanenci po Lukešově střele švihem z levého kruhu.

10:40
    Kracík marně stíhá nahozený puk až za branku Kopřivy.

10:05
    Sólový průnik Poletína končí po Hüblově zákroku nad brankou.

09:34
    Další Černoškova minela ve vlastním pásmu a Jelínek pálil nad.

07:10
    Černošek přišel o puk na útočné modré, ale Benda neměl na únik potřebnou rychlost.

05:37
    Doležal dojel zdánlivě ztracený puk po Krenželokově nahození ze středního pásma a Hübl měl opět plné ruce práce.

05:11
    Kubinčák napálil puk od hrazení a Kopřiva musel udržet puk ve výstroji před Majdanem.

03:30
    Pražané zavřeli domácí v pásmu, ale z téměř minutového tlaku si nepřipsali ani střelu.

01:50
    Druhou střelu zápasu si připsal Doležal, když to zkusil po buly od modré.

00:45
    Vondrka se protáhl mezi kruhy a střelu z mezikruží otestoval Hübla.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 20. Švarný (Jánský), 48. Majdan (Trávníček) - 25. Tomica (Svoboda), 42. Třetina (Svoboda), 65. Svoboda

HC VERVA Litvínov: J. Hübl - Černošek, Kubát, Jareš, Stříteský, Švarný, Skuhrovec, Gula - Lukeš, V. Hübl, Jánský - Černý, Jenáček, Kubinčák - Majdan, Vopat, Trávníček - Bojer (20. Rindoš), Kracík, Gerhát
    HC Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Roth, Kolařík, Kuboš, Vašíček, Jeník - Pospíšil, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Krenželok, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín

Rozhodčí: Šír, Trombík - Bádal, Rozlílek