Třinec – Kometa Brno 6:4 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 6:1 (kon.) | Litvínov – Slavia 2:3 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Kladno 3:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:3 (kon.) | Liberec – Zlín 7:5 (kon.)
po s.n.
HC VERVA Litvínov
2:3 (1:0, 0:1, 1:1)
HC Slavia Praha
Pátek 14.01.2011, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

00:45
    Vondrka se protáhl mezi kruhy a střelu z mezikruží otestoval Hübla.

01:50
    Druhou střelu zápasu si připsal Doležal, když to zkusil po buly od modré.

03:30
    Pražané zavřeli domácí v pásmu, ale z téměř minutového tlaku si nepřipsali ani střelu.

05:11
    Kubinčák napálil puk od hrazení a Kopřiva musel udržet puk ve výstroji před Majdanem.

05:37
    Doležal dojel zdánlivě ztracený puk po Krenželokově nahození ze středního pásma a Hübl měl opět plné ruce práce.

07:10
    Černošek přišel o puk na útočné modré, ale Benda neměl na únik potřebnou rychlost.

09:34
    Další Černoškova minela ve vlastním pásmu a Jelínek pálil nad.

10:05
    Sólový průnik Poletína končí po Hüblově zákroku nad brankou.

10:40
    Kracík marně stíhá nahozený puk až za branku Kopřivy.

11:52
    Kopřiva po dlouhé době v permanenci po Lukešově střele švihem z levého kruhu.

12:33
    Svobodova střela bez přípravy minula pravou tyč.

14:20
    Sklenář se pokusil o průnik přes Černoška, ale ten ho nepustil. Na druhé straně pálí od pravého hrazení V. Hübl a Kopřiva zasáhl lapačkou.

16:01
    První dnešní vyloučení má na kontě Jenáček, který dostává 2 minuty za sekání.

17:00
    Trávníček v úniku ve vlastním oslabení na poslední chvíli zblokován Kolaříkem.

18:42
    Jenáček se pokusil dotlačit puk do branky rovnou z buly. Kopřiva přerušuje hru.

19:21
    Přesilovku si zkusí i domácí. Kolářík dostává 2 minuty za faul kolenem.

19:26
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínovská přesilovka končí ihned po buly. Tečovaná střela od modré putuje za Kopřivova záda. Za střelce je označen střílející obránce od modré čáry IVAN ŠVARNÝ. Asistence: Peter Jánský.

20:00

20:01

22:37
    Vopat odpálil letící kotouč na střídačku Slavie a už sedí na trestné lavici. 2 minuty - zdržování hry.

23:35
    Vondrka v ofsajdu.

24:00
    Kuboš vyslal nebezpečně plachtící kotouč, který končí nad horní tyčí.

24:39
    Slavia právě vstřelila branku!
    Litvínov byl už v plném počtu, ale Vopat ještě chyběl v obraně. Svobodova rána Hüblovi vypadla z výstroje a MAREK TOMICA už stál sám před prázdnou brankou. Asistence: Tomáš Svoboda.

26:50
    2 na 1 ujeli Vopat s Trávníčkem, ale druhý jmenovaný dal svému kapitánovi těžkou přihrávku a Vopat zakončil mimo branku.

27:09
    Žižka vyloučen na 2 minuty za podražení.

27:50
    Kopřiva pouze vyrazil Černoškův pokus od modré a v leže úspěšně čelil dorážejícímu Jánskému.

28:30
    Kubát se tak dlouho posouval na křídlo, až chyběl v obraně a 2 na 1 šli Vondrka s Pospíšilem. Akci jim zmařil Jareš, který si lehl do trasy přihrávky.

30:34
    Černého ofsajd posouzen jako úmyslný.

31:56
    Kracík tak dlouho koledoval za branku Slavie, až přišel faul. Roth dostává 2 minuty za podražení.

32:22
    Vondrka vyhazuje.

32:32
    Lukeš v nájezdu středem volí "ruské" zakončení, aneb bombu z mezikruží. Kopřiva kryje.

33:27
    Jenáček dlouho hledal střeleckou pozici a když ji našel, trefil pouze Kopřivův beton.

34:00
    Trávníčkův pokus od modré čáry z otočky končí těsně nad spojnicí levé tyče a břevna.

35:20
    Svoboda nejprve orazil vyrážečku brankáře Hübla a z dorážky pálí mimo.

35:50
    Micka vyloučen na 2 minuty za držení.

36:50
    Domácí se za minutu nedostali do pásma.

37:21
    Ve vlastním oslabení se k puku na modré čáře dostal Krenželok a otestoval Hüblovu lapačku.

38:19
    Lukeš sprintoval za kotoučem a Kopřiva musel zalehnout puk mezi kruhy.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:14.

40:01

41:23
    Svoboda rychle obkroužil branku a neslepo poslal puk před branku, kde jej mezi Hüblovi betony nasměroval MIROSLAV TŘETINA. Asistence: Tomáš Svoboda.

44:15
    Litvínov drží puk, ale je evidentně otřesen vývojem zápasu.

44:38
    Kubát vyloučen na 2 minuty za podražení.

45:30
    Hosté kombinují před Hüblem.

55:41
    Akci Slavie hatí postavení útočícího hráče v brankovišti.

47:14
    JURAJ MAJDAN přejel modrou čáru a přenechal kotouč Trávníčkovi a jel před branku čekat na dorážku, který přišla a slovenský reprezentant zasunul kotouč do odkryté branky. Asistence: Michal Trávníček.

48:30
    Jánský u hrazení dlouhou dobu držen Kubošem nakonec dostává 2 minuty za sekání, když se po soupeři ohnal holí.

49:00
    Skuhrovec nevyhodil a Tomica dál motá domácí obranu.

50:00
    Švarný vyhazuje.

51:00
    Litvínov se ubránil, ale aktivita zůstává na holích Slavie.

52:02
    Doležal střílí od modré vysoko nad.

53:49
    Černý krosčekuje Svobodu v jasné střelecké pozici a jde pykat.

55:10
    Trávníček padá v náznaku brejku a sudí rozpažuje pro jistotu třikrát.

56:00
    Kuboš s koncem přesilovky těsně míjí pravou tyč!

58:00
    Začaly poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:19
    Na ledě to vře, je obdivuhodné, že nezačal tát led.

59:10
    Černý napálil Kolaříka a ten jde střídat.

60:00

Za malou chvíli začne prodloužení.

60:40
    Černý pálí od modré bez přípravy. Minul pravou tyč.

61:37
    Lukeš hledal před brankou Jánského, ten tečuje nad branku.

62:30
    Krenželok napřáhl mezi kruhy, ale byl odzbrojen.

63:25
    Vašíček zkusil nahodit od modré, puk neprošel až na brankáře.

64:17
    Jánský s Jenáčkem získali pásmo a jdou střídat.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1L Do branky jde Kopřiva. Pojede Lukeš.

1L Lukeš se pokusil prostřelit betony. Brankář vyráží.

1S Pojede Vondrka.

1S Vondrka to zkusil pod vyrážečku. Hübl kryje.

2L Pojede Hübl.

2L I hülb mířil neúspěšně mezi betony.

2S Pojede Svoboda.

2S Svoboda krátkým švihem bez přípravy dává k pravé tyči!

3L Jede Jenáček.

3L I třetí domácí vyprášil betony. Je konec.

65:00
    TOMÁŠ SVOBODA si připsal rozhodující nájezd.

Konec zápasu. (20:05:15)

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 20. Švarný (Jánský), 48. Majdan (Trávníček) - 25. Tomica (Svoboda), 42. Třetina (Svoboda), 65. Svoboda

HC VERVA Litvínov: J. Hübl - Černošek, Kubát, Jareš, Stříteský, Švarný, Skuhrovec, Gula - Lukeš, V. Hübl, Jánský - Černý, Jenáček, Kubinčák - Majdan, Vopat, Trávníček - Bojer (20. Rindoš), Kracík, Gerhát
    HC Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Roth, Kolařík, Kuboš, Vašíček, Jeník - Pospíšil, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Krenželok, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín

Rozhodčí: Šír, Trombík - Bádal, Rozlílek