Benátky n/J – Písek 2:3 (kon.) | Chrudim – Kadaň 3:1 (kon.) | Litoměřice – Vrchlabí 5:3 (kon.)
Olomouc – Jihlava 2:3 (po s.n.) | Havlíčkův Brod – Chomutov 8:5 (kon.) | Beroun – Ústí n/L 2:6 (kon.)
Tábor – Třebíč 3:4 (kon.) | Hr. Králové – Znojmo 6:1 (kon.)
HC Tábor
3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 15.01.2011, 18:00 • Zimní stadion Tábor • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

00:01

1:52
    Na úvod zápasu se hrálo téměř dvě minuty bez přerušení. Hru přerušila až tečovaná střela domácího útočníka Luboše Voříška od modré, kterou hostující gólman Fiala musel skrýt ve své výstroji.

2:38
    Vhazuje se ve středním pásmu. Utkání začalo velmi opatrně z obou stran.

3:22
    Do útoku se chystal třebíčský Ostřížek, ale domácí útočník Mrkvička ho v obranném pásmu zbavil kotouče.

3:37
    Domácí David Nedorost si pomohl držením a jde si za to odpykat 2 minuty na trestnou lavici. První přesilovka hostí.

4:15
    Hosté zdařile kombinovali v útočném pásmu, stihli i jedenkrát prověřit gólmana Čecha, ale následně domácí vyhodili.

4:47
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté využívají hned první větší příležitost. Dudáš s Kadelou si vyměnili puk a posledně jmenovaný ho předal Milanu PŘIBYLOVI, který otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Martin Dudáš, Eduard Kadela

5:50
    Domácím se sice vstup do utkání gólově nevydařil, nyní však mají optickou převahu. Fialaa se v hostující brance nenudí.

6:21
    Efektivita je však jednoznačně na straně Třebíče. Rychlý protiútok přetavil ve dvougólové vedení Tomáš VONDRÁČEK. Asistence: Vilém Burian

7:00
    Za katr putuje zkušený domácí útočník Zdeněk Šperger, který se provinil vražením na mantinel. Druhá přesilovka pro Třebíč.

7:15
    Ostrčil prověřil Čechovu pozornost od modré.

7:34
    Nejprve Štrba vyvezl kotouč do útočného pásma a tam nejméně 15 sekund zdržoval, aby následně předložil kotouč na levý kruh zcela nepokrytému Rašnerovi! Ten však napálil pouze prsa hostujícího gólmana Fialy.

8:33
    Posunutá branka domácích, vhazuje se před Čechem.

8:45
    Domácí vyhazují.

9:00
    Táborský tým druhou přesilovku ubránil. Přesně v čas návratu Zdeňka Špergera na led se hosté provinili ofsajdem a hra je přerušena.

9:31
    Domácí formace Šperger, Štrba, Kocar motá hlavu hostujícím hráčům v jejich obranném pásmu.

9:45
    První přesilovka pro domácí. Zdeněk Okál vyloučen na 2 minuty za podražení.

10:29
    Martin Havran na modré nezachytil přihrávku a kotouč je ve středním pásmu.

10:59
    Slibnou šanci po souhře Kanov - Matušík zlikvidoval strážce třebíčské svatyně Fiala.

11:15
    Kocar zkoušel z rohu vybruslit až před bránu. To se mu sice povedo, ale Fiala domácímu útočníkovi pohotově sebral kotouč a schoval jej do lapačky.

12:01
    Jozef Lukáč to zkusil od modré, ale těsně minul branku.

12:47
    Ostřížek krásně přenechal kotouč mezi kruhy Dočekalovi, který okamžitě vypálil. Jakub Čech byl však na svém místě.

13:20
    Ostrčil pálil ze středního pásma, čímž domácího gólmana "kupodivu" nepřekvapil.

14:12
    Burian zavezl kotouč do útočného pásma hostů a z kruhu přihrál před bránu zcela osamocenému Vondráčkovi. Ten zkoušel blafák, leč domácího gólmana neoblafl.

14:25
    Nehraje se ještě ani 15 minut a hosté vedou již 3:0. Jmenovec domácího gólmana Martin Čech předložil zpoza brány kotouč rozjetému Petru ZAHRADNÍKOVI a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Čech.

14:41
    Vhazuje se před Čechem.

14:46
    Ostrčil střílel z rohu, Laš byl připraven k dorážce, o tu ho ale připravil pozorný domácí brankář.

15:14
    Kotouč se po střele Zdeňka Špergera a teči jednoho z hostujících obránců dotkl ochranné sítě a bude se tedy vhazovat na hostující polovině.

15:57
    Boj dvou dvacetšestek (Čech - Lukáč) v obranném pásmu domácích vyhrál táborský obránce a mohl tak nahrát rozjetému Matušíkovi.

16:17
    Tábor právě vstřelil branku!
    A níže zmíněný souboj se ukázal pro domácí jako velmi důležitý. Matušík nahrál Mrkvičkovi, ten vymíchal domácího obránce a předložil kotouč mezi kruhy připravenému Davidu NEDOROSTOVI, který snižuje na 1:3. Asistence: Vojtěch Mrkvička.

17:49
    Domácí gól evidentně povzbudil a nyní se razantněji tlačí před Fialu.

18:29
    Po sérii střel na hostujícího brankáře musel zasahovat i domácí gólman, vhazuje se v obranném pásmu Tábora.

19:11
    Hrbáček z ostrého úhlu vyzkoušel Čechovu pozornost, následně domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

19:28
    Ostřížek krásnou zadovkou našel na pravém kruhu připraveného Dolníčka, Čech se jen tak tak stačil přesunout a zabránit hostům v opětovném nabytí třígólového vedení.

20:00

Druhá třetina začne přibližně v 18:51.

20:50
    Od modré vyzkoušel Čecha Ostřížek, neúspěšně.

21:31
    Hraje se od začátku třetiny v obranném pásmu domácích, hosté kombinují, ale příliš nestřílí. Že by taktika "držet kotouč co nejdál od naší brány"?

21:49
    Tak pokud hosté zvolili níže zmíněnou taktiku, moc se jim její plnění nepovedlo. Domácí z prvního protiútoku skórují. Do útočného pásma zavezl puk rychlík Nedorost a o snížení na rozdíl jediného gólu se postaral agilní Vojtěch MRKVIČKA. Asistence: David Nedorost.

23:10
    Obě mužstva gól trochu nakopnul, hra je teď opticky rychlejší a přelévá se ze strany na stranu.

23:38
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Fialou.

23:57
    Rozehrávku Kanova na Špergera překazil nadzvednutím hole Roman Kadela.

24:36
    Podruhé v dnešním zápase putuje na trestnou lavici domácí kapitán Zdeněk Šperger, tentokrát za podražení. Přesilovka pro Třebíč.

24:58
    David Nedorost si počíná velice zkušeně, vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde chvíli zdržoval a poté puk poslal zpět do obranného pásma na obránce Kanova. A sekundy mezitím ubíhají...

25:51
    Martin Čech stál mezi kruhy připraven na přihrávku od za bránou míchajícího Laše, kotouč však nakonec nezachytil a domácí vyhazují.

26:13
    Hosté budou mít 23 sekund dvojnásobnou přesilovku! Jozef Lukáč vyhodil kotouč mimo hřiště a podle pravidel si jde na 2 minuty odpočinout mimo střídačku.

26:39
    Krátkou hru ve třech domácí přežili, ale zbývá ještě minuta a 34 sekund do návratu domácího obránce.

26:55
    Šperger se pokoušel uniknout, ale byl čistě zastaven hostujícím bekem Ostrčilem.

27:30
    Vilém Burian vyslal prudký projektil z prostoru nad levým kruhem, Čech si ale s letícím kotoučem bez problémů poradil.

27:44
    Táborští vyhazují.

27:58
    Kotouč opět mimo hřiště, tentokrát jej vyhodil ze středního pásma domácí obránce Kanov s přispěním teče hostujícího útočníka.

28:20
    Mrkvička obral ve středním pásmu Dudáše o puk při pokusu o útočný výlet.

29:04
    Krásná přihrávka Lukáče mezi kruhy na Matušíka. Ten byl však seknut Martinem Dočekalem, a tak svou akci nedokončil. Domácí si však nyní zahrají dvouminutovou přesilovku.

29:32
    Domácí se nemohou dostat ze svého pásma, hosté zdařile narušují rozehrávku.

29:55
    Na chvíli se domácím podařilo sestavit pověstný přesilovkový zámek, ale hosté svým aktivním přístupem dosáhli vyhození kotouče.

30:32
    Ukázkový únik dva na jednoho dokázal proměnit Vilém BURIAN a hosté opět vedou o dva góly. Asistence: David Ostřížek.

31:13
    Domácím se vůbec nedaří přechod do útočného pásma. Hosté pozorně hlídají svou modrou čáru.

31:57
    David Ostřížek vypálil nikým nepokrytý z levého kruhu, domácí brankář však další zvýšení skóre nedovolil.

32:27
    Hráči v červených dresech hrají velice sebevědomě. Forčekují, brání střední pásmo a nepouští Tábor do útoku.

33:06
    Bulička na modré předal Zahradníkovi, ten střílel z první, ale trefil pouze připraveného Jakuba Čecha.

33:11
    Před Jakubem Čechem se pokoušel dorážet Martin Čech, ale kotouč za brankovou čáru neprotlačil.

33:28
    Sevření kotouče, bude se vhazovat před Fialou.

33:37
    Kanov stál u mantinelu na modré a jakmile se k němu dostal puk, okamžitě ho poslal na hostující branku. Třebíčský gólman byl ale pozorný a zasáhl.

34:22
    Laš pálil z ostrého úhlu, následně se Malinský pokoušel dorážet, ale ke gólu jejich snažení nevedlo.

35:05
    Teď se po dlouhé době dokázali chvíli držet v útočném pásmu táborští hráči. Krätzer s Voříškem dokonce ohrozili Fialovu svatyni, nic z toho však nebylo a hosté vyhazují na icing.

35:39
    Mrkvička se snažil dojet tečovaný kotouč ze středního pásma, ale Fiala byl rychlejší.

36:05
    Hosté mají velmi dobře pokrytý prostor ve středním pásmu, Havran nemá na koho rozehrát, a tak s pukem vyčkává za brankou.

36:44
    Obrovská šance domácích! Matušík podél mantinelu zavezl puk do útočného pásma, vyhnul se dvěma bránícím hráčům a následně přihrál mezi kruhy osamocenému Nedorostovi. Ten nechtěl střelu uspěchat, čekal na vhodnou pozici, ale Fiala prostor mezi třemi tyčemi perfektně pokryl a tak z následné střely nic nebylo.

37:20
    A už je tu zpět obrázek hry z větší části druhé třetiny - hosté pozorně brání a domácí mají problém s přechodem do útočného pásma.

38:22
    Teď se domácím přece jenom povedlo dostat se za modrou čáru, ale hosté kontrolují předbrankový prostor a nechávají táborské hráče míchat s pukem v rozích.

39:17
    Nepovedená rozehrávka domácích, kotouče se chopil Martin Čech, obkroužil celé útočné pásmo a z ostrého úhlu vyzkoušel Jakuba Čecha bekendem.

39:56
    Zazákané uvolnění Třebíče, vhazuje se před Fialou.

20:01

40:00

Třetí třetina začne přibližně v 19:43.

40:01

40:49
    Domácí se tlačí to útočného pásma, hostující brankář však zatím zasahovat nemusel.

41:32
    Dlouhá přihrávka na útočnou modrou, kde stál Mrkvička, nevyšla a píská se zakázané uvolnění.

41:55
    Krätzer ve středním pásmu zachytil rozehrávku Třebíče a snažil se kotouč nasměrovat do útočné třetiny, Martin Čech ho však podrazil a jde si za to odsedět dvě minuty.

42:29
    Domácím se zatím nepodařilo získat útočné pásmo.

42:40
    A nejenom to, hostující útočníci se teď dokonce dostali do postavení dva na jednoho, naskytnutou šanci však nevyužili.

43:20
    Až teď se domácím podařilo chvíli kombinovat před Fialou a posléze vystřelit, nicméně rána neměla přílišnou razanci a hostující gólman si s ní s chutí poradil.

43:36
    David Nedorost zahákoval jednoho z hostujících útočníků a počet hráčů na ledě se tedy na chvíli vyrovná.

43:42
    Icing domácích, vhazuje se před Čechem.

44:03
    Krásná individuální akce táborského kapitána. Šperger projel útočným pásmem mezi hostujícími hráči jako nůž máslem a vstříc Fialovi se pokusil o blafák, jenže třebíčský brankář jeho úmysl vystihl.

44:23
    Ofsajd hostí, vhazuje se před modrou čárou.

44:44
    Hosté rozestavili ukázkový přesilovkový zámek, chvíli kombinovali a následně se pokoušel od modré zakončit Malinský, domácí brankář jeho pokus zlikvidoval.

45:32
    Domácí v postavení mimo hru, vhazuje se před modrou blíže Fialovi.

46:09
    Sérii domácích nepřesností v rozehrávce využil Martin Čech, chopil se kotouče a upaloval směrem ke svému jmenovci, jeho následná střela z prostoru mezi kruhy se však neujala.

46:40
    Hosté drží útočné pásmo, hraje se převážně v rozích.

47:23
    Až teď se podařilo unavené táborské formaci dostat kotouč ven z obranného pásma a okamžitě míří střídat.

47:58
    Vondráček zkoušel protlačit puk z bezprostřední blízkosti přes Čechovy betony za brankovou čáru. Do domácího gólmana mezitím šťouchal David Dolníček, což se nelíbilo domácím obráncům a strhla se menší šarvátka.

48:30
    Štrba s Mrkvičkou kombinovali za brankou hostů, poté se puk dostal na modrou a domácí bek Jozef Lukáč vyslal skákavou střelu, se kterou měl Fiala značné problémy. Za brankovou čáru však kotouč nedoputoval.

48:57
    Krätzer zachytil rozehrávku hostí, ale kotouč neudržel a třebíčský Zahradník se ihned vydal ohrozit domácí branku, leč neúspěšně.

50:17
    Série šancí domácích. Na Fialu střílel nejprve Krätzer, poté Kanov a nakonec se snažil z blízka dorážet Voříšek. Ani jeden pokus neskončil gólem.

50:35
    Štrba sekl hostujícího Přibyla a půjde si za to odpykat dvě minuty na trestnou lavici. Přesilovka pro Třebíč.

50:42
    A Přibyl hned vypálil jedovku od modré, Čech však puk za svá záda nepustil a ihned rozehrává.

51:18
    Domácí v oslabení drží útočné pásmo.

51:44
    Ostřížek mazácky objel domácího beka a vypálil z mezikruží, Čech tento pokus zneškodnil.

52:27
    Hosté sehrávají přesilovku velmi aktivně, střílí, mění si pozice, kombinují, ale táborští mají v brance spolehlivého spoluhráče.

52:49
    Hra je přerušena, domácí kapitán Šperger u středového kruhu cosi řeší s hlavním rozhodčím Kalivodou.

53:20
    Hrbáček vyhodil kotouč z obranného pásma, bylo to však s tečí Matušíka, takže se nevylučuje.

54:03
    Harmann se ocitl sám v levém kruhu před Fialou, než ale stihl vystřelit, jeden z hostujících hráčů posunul branku. To se nelíbilo domácímu Mrkvičkovi a strhla se menší bitka.

54:03
    Vylučuje se na obou stranách. Z domácích putují za katr hned dva hráči - David Nedorost (2 minuty za hrubost) a Zdeněk Šperger (2 minuty sekání), třebíčský tým bude na trestné lavici zastupovat Martin Dudáš (2 minuty za hrubost).

54:41
    Hosté drží útočné pásmo, domácí se snaží protihráče nepouštět do střeleckých pozic.

55:25
    Až teď se podařilo domácím vyhodit, postaral se o to obránce Havran.

55:44
    Třebíčští vyhazují na zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Fialou.

56:27
    Mrkvička s Matušíkem a Špergerem kombinovali v útočném pásmu, ale jejich snažení chyběla jakákoliv střelba. Nakonec hosté vyhazují.

57:20
    Hosté jsou si vědomi svého dvougólového náskoku a nerozpakují se jednoduše vyhazovat kotouč ze svého obranného pásma.

57:55
    Nenápadná střela Laše zpoza obránce nepřekvapila domácího brankáře.

58:30
    Jakub Čech odjel na střídačku, ale po chvíli se zase z neznámých důvodů zase vrátil. Následuje zakázané uvolnění Třebíče.

58:30
    Tak nyní je již domácí branka prázdná, táborští zkouší power-play!

58:38
    Obrovská šance Lukáče, který střílel od modré proti clonícímu chumlu hráčů, Fiala nemohl vidět vůbec nic, ale instinktivně vytěsnil kotouč špičkou betonu!

58:45
    Vhazuje se před Fialou.

58:55
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění a bude se tedy opět vhazovat před Fialou, branka domácích stále opuštěná.

58:55
    Hosté si berou oddechový čas.

59:18
    Dolníček z pěti metrů netrefil prázdnou branku domácích.

59:34
    A dle známého pořekadla "nedáš, dostaneš" domácí střílí kontaktní gól. Šperger si poradil s bránícími hráči Třebíče, vystřelil a Martin ŠTRBA jeho pokus dorazil za záda bezmocného Fialy. Asistence: Zdeněk Šperger.

59:34
    Oddechový čas Tábora.

59:46
    Šperger poslal obloukem kotouč na branku hostů, Fiala puk ukryl ve své výstroji a bude se tak vzahovat v obranném pásmu Třebíče. Domácí mají 15 sekund na vyrovnání.

59:55
    Kotouč za brankou, před ní připraveni 2 domácí útočníci.

60:00

Hlouček hostujících fanoušků se raduje, domácí fanoušci projevují svému týmu uznání za to, že zápas nevzdali a dokázali ho ještě slušně zdramatizovat.

Loučím se s vámi a přeji vám příjemný zbytek večera. (20:25:56)

Martin Jelič

Branky a nahrávky: 17. Nedorost (Mrkvička), 22. Mrkvička (Nedorost), 60. Štrba (Šperger) - 5. Přibyl (Dudáš, Kadela E.), 7. Vondráček (Burian), 15. Zahradník (Čech M.), 31. Burian (Ostřížek)

HC Tábor: Čech (Klestil) - Hartmann, Havran, Petráček, Rašner, Koktan, Kanov, Lukáč, Hastrman - Šperger, Štrba, Kocar - Nedorost, Matušík, Mrkvička - Krätzer, Plachý, Voříšek - Vild, Kolomý
    SK Horácká Slavia Třebíč: Fiala (Neruda) - Kadela R., Kania, Sláma, Ostrčil, Hrbáček, Dudáš, Malinský, Bulička - Vondráček, Dolníček, Okál, Kadela E., Dočekal, Zahradník, Čech, Laš, Ostřížek, Burian, Kocák, Přibyl

Rozhodčí: František Kalivoda - Daniel Reich, Jakub Svoboda