Třinec – Slavia 2:5 (kon.) | Havířov – Ústí n/L 4:1 (kon.) | Jihlava – Chomutov 3:2 (kon.)
Vítkovice – Sparta 3:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 4:2 (kon.) | Vsetín – Litvínov 1:5 (kon.)
Kometa Brno – Kladno 0:4 (kon.) | Motor ČB – Hr. Králové 1:3 (kon.) | Písek – Mladá Boleslav 0:0 (odl.)
HC Oceláři Třinec
2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
HC Slavia Praha
Sobota 15.01.2011, 12:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Branku domácích bude hájit Daniel Chvostek. Do hostující svatyně se postaví Václav Mouček.

00:01

00:31
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se okamžitě nastěhovali do pásma domácích. Brankář Chvostek ale zatím nemusel zasahovat.

01:20
    Slávisté nepříjemně buší na vrata třinecké defenzívy, brankář Chvostek likviduje dva pokusy Nádvorníka.

01:39
    Domácím se konečně podařilo osvobodit a hned nepříjemně zaměstnali brankáře Moučka.

02:19
    Před Moučka pronikal Slovák. Na poslední chvíli byl obrán o puk hostujícími beky.

02:50
    Ocelářům se daří držet svého soka pod tlakem. Za branou bojuje o puk dvojice Slovák - Malyjurek.

03:22
    Nicméně hostům se podařilo vyhodit a založit svou útočnou akci,

03:47
    Ta ale končí neúspěchem. Navíc ji následoval protiútok v podání Ohery. brankář Mouček byl pozorný.

04:14
    Další zákrok Moučka, z prostoru kruhů pálil Jaroš, podařilo se mu však trefit jen náruč gólmana Slavie.

04:42
    Kotouč se nachází ve středním pásmu, domácím se nedaří přechod přes půlicí čáru.

05:34
    Hosté se na kratičký okamžik usadili v pásmu Třince. Žádná nebezpečná šance z toho ale nevyplynula.

05:49
    Protiútok domácích zastavuje ofsajd.

05:56
    Blahuta pálil z ofsajdového postavení. Jelikož ale trefil náruč brankáře hostů, stěhuje se hra do pásma Třince.

06:30
    Do přečíslení dvou na jednoho se dostali Fortelka s Kafkou. Druhý jmenovaný se rozhodl pro střelu, se kterou ale neuspěl proti obránci domácích.

06:56
    Po nepříjemném střetu z domácím hráčem zůstává na ledě ležet jeden ze slávistických hráčů. Na kluziště přispěchal lékař domácího celku. Doufejme že se mu nic nestalo.

06:56
    Zraněným je Patrik Löbl. Vypadá to ale, že bude v pořádku, jelikož i přes přivolaná nosítka odkráčel z ledu po svých.

06:56
    Celý incident se ale neobejde bez trestu. Vyloučen byl Tadeáš Jaroš, který šel předčasně do sprch. Za úder do oblasti hlavy a krku inkasoval 5 minut + trest do konce utkání. Pětimitový trest odpykává Jiří Slovák.

07:30
    Hostům tedy začala dlouhá přesilovka, ve které se jim podařilo dostat domácí celek pod tlak, ale brankář Chvostek zatím nemusel zasahovat.

07:56
    Domácím se podařilo osvobodit. Útočníci domácích dobře napadají a znepříjemňují tak hostům jejich rozehrávku.

08:30
    Další vyhození Třince. Hostům se zatím nedaří nic vymyslet.

09:10
    Nahozený puk směrem na branku Třince skončil v rukavici domácího gólmana. Vhazovat se bude po levici brankáře Chvostka.

09:27
    Domácí se opět osvobozují, hosté mají co dělat aby se "ubránili" forčekingu třineckých hráčů.

10:15
    Hostům se sice podařilo dostat puk před Chvostka, odtud jej ale bleskově vyváží Malyjurek, kterému se navíc podařilo vybojovat buly v útočném pásmu.

10:45
    Hostům velmi rychle ubíhá jejich přesilovka. Do šance se teď dostal domácí Vrabel, který bekhendem ohrozil brankáře Moučka. Změna stavu ale nepřišla ani po této střele.

11:05
    Hosté jdou do čtyř. Vyloučen byl Marek Novák za držení protihráče. Bude se hrát 51 vteřin 4 na 4.

11:40
    Domácí Pargáč zavezl puk do pásma Slavie, vypálil, ale brankáře Moučka nepřekonal.

12:12
    Domácí jsou kompletní a začíná jejich zkrácená přesilovka.

12:30
    Hostům se ale podařilo vyhodit.

12:44
    Do zakončení se dral Martin Vrabel. Jeho střela vypadla brankáři Moučkovi z lapačky, poblíž ale nebyl žádný z hráčů Třince, a tak si gólman hostů pohlídal neposedný puk.

13:31
    Také hosté jsou kompletní, avšak kotouč mají na holích stále domácí. Od modré pálil Jonáš, Mouček byl připraven.

13:58
    Domácí stále buší do hostující defenzívy. Střely Pisarika a Blahuty ale jen prověřily Moučkovu pozornost.

14:30
    Další zákrok na konto gólmana hostů. Tentokráte to byl Ohera, který prověřoval připravenost brankáře Slavie.

15:00
    Tak po delší době se kotouč ocitá před Chvostkem, ten ale nemusí zasahovat.

15:19
    Teď se ale bude mít domácí brankář co ohánět, jelikož na trestnou lavici usedl Jiří Běhal.

15:39
    Hosté svou početní výhodu nezačali vůbec dobře, jelikož se od buly nacházel puk výhradně na holích Třince. Domácím se taky podařilo vyhodit za branku hostů.

16:02
    Slavii se nedaří přejít přes útočnou modrou, domácí opět vyhazují.

16:35
    A další vyhození domácích. Tak ani druhá přesilovka se Slavii nedaří.

17:13
    Oceláři snad již počtvrté vyhodili puk do pásma hostů. Chvostek v celé přesilovce nemusel zasahovat.

17:37
    Mezitím, co se potrestaný Běhal vrátil z trestné lavice, se hostům podařilo dostat do pásma Třince.

17:46
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají skóre zápasu! Rychlou akci na jeden dotek zakončil po přihrávce Luboše Brzáka stál před Chvostek zcela nehlídán VOJTĚCH ŽEMLIČKA, pro kterého nebyl problém usměrnit puk za záda brankáře Třince! Asistence: Luboš Brzák, Prokop Tajovský.

18:21
    Hosté se po vstřelené brance ještě více vybudili, nedaří se jim však přechod přes útočnou modrou.

18:51
    Vyloučen byl Petr Hejna - 2 minuty - vysoká hůl.

19:32
    Domácí uzamkli svého soka v jejich pásmu, brankář Mouček ale nemusel zasahovat.

19:52
    Po chybě domácích obránců se k puku dostal Tejral, který nastartoval své nohy a snažil se přebruslit bránícího hráče domácích, Ten mu však nedovolil ujet a vytlačil ho až do rohu kluziště.

20:00

Patrik Löbl, který zůstal po střetu s Jarošem ležet na ledě, zřejmě míří na vyšetření do třinecké nemocnice, jelikož za doprovodu lékařů opouštěl Werk arénu.

Druhou třetinu začnou domácí v přesilovce, ze které ještě zbývá 51 vteřin.

20:01

20:15
    Hosté teď musí děkovat svému gólmanovi! Před něj se totiž natlačil Vrabel, po něm ještě dorážel Ohera, oba však ztroskotali na výborném Moučkovi!

20:51
    Hosté jsou kompletní. Další zákrok si na svůj účet připisuje Mouček.

21:20
    Kotouč se dostal za branku Třince, kde o něj bojuje dvojice hostů Žemlička - Hložek.

21:54
    Kotouč se nakonec dostal na hokejky Třince, který jej vyváží do pásma Slavie.

22:03
    Hosté raději vyhodili puk přes všechny čáry. Hra se vrací před Moučka.

22:17
    Do útoku se dral Mašín. Zastavili ho ale jeho spoluhráči, kteří se nedali pozor na ofsajdové postavení.

22:35
    Další icing hostů, buly po pravici brankáře Moučka.

23:16
    Mezi dvěma obránci se prodíral Pavel Malyjurek, který byl zastaven nedovoleně! Svůj pokus si může zopakovat při nařízeném trestném střílení.

23:16
    Třinec právě vstřelil branku!
    A domácí vyrovnávají! PAVEL MALYJUREK naznačil kličku do bekhendu a pak střelou pod horní tyčku poslal puk do sítě Slavie!

23:35
    Hosté mohli jít opět do vedení! To by ale v brance Třince nesměl stát Chvostek, který zneškodnil únik Jakuba Jedličky!

23:51
    Domácím se nepovedla rozehrávka, a tak se hra stěhuje před Chvostka.

24:12
    Kofroň se bleskurychle zmocnil puku a vyvezl jej do pásma hostů.

24:27
    Chvostek si při předešlém zákroku musel přivodit menší zranění, jelikož se dlouho zvedal po zásahu proti Mašínovi. Brankář Třince ale pokračuje ve hře.

25:11
    Kotouč se opět dostal do třetiny hostů. Domácím se však nepodařilo ohrozit brankáře Moučka.

25:48
    Franek na modré obehrál dva protihráče a pokusil se vystřelit. Jeho pokus zblokoval bránicí hráč hostů do ochranné sítě. Buly v pásmu Slavie.

26:20
    Od hrazení pálil Drahorád, Chvostek jeho střelu vyrazil za branku.

26:44
    Hosté po další nepřesné rozehrávce vyhazují puk přes všechny čáry.

27:25
    Hosté se dostali do třetiny Třince, kde nebezpečně operuje Tejral. Chvostek si připsal další tři zásahy.

27:51
    Aktivita hostů přináší své ovoce. Na trestnou lavici si šel sednout Jakub Kurzok.

28:09
    Domácím se podařilo zmocnit puku a vyhodit jej za branku Moučka. Hosté rychle spěchají do třetiny Třince.

28:22
    Chvostek raději zalehl puk. Vhazovat se bude po pravici brankáře Třince.

28:33
    Domácím se opět podařilo vyhodit. Hosté zatím nenašli recept, jak překonat obranný val Ocelářů.

29:00
    Ohera s Pargáčem dobře forčekují a znepříjemňují tak rozehrávku hostů.

29:19
    Hosté se pokusili o rychlý přechod do třetiny Třince. V brance ale neskončil puk, nýbrž hostující útočník Hejna.

29:27
    Ihned po buly se puku zmocnil Blahuta, který se nijak nerozpakoval a podél hrazení vyhodil puk až za branku Moučkovu.

30:01
    Domácí jsou kompletní. Kotouč se nachází ve středním pásmu, kde se jej snaží dojet Samek.

30:32
    V pásmu Slavie operuje Ohera. Mouček opět zastavuje pokusy Třineckých snajprů.

30:52
    Nahození Jonáše končí v rukavici Moučka. Ten se neodvážil rozehrát, vhazovat se tedy bude v pásmu hostů.

31:13
    Domácí stále drží svého soka v jeho obranném pásmu. Mouček ale nemusí zasahovat.

31:51
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu kluziště, kde ale domácí opět získali puk.

32:29
    Hosté jdou opět do vedení! Přečíslení dvou na jednoho velmi chytře vyřešil Petr Tejral, který našel zcela nekrytého FILIPA HLINKU, pro kterého nebyl problém zasunout puk podruhé za záda Chvostka! Asistence: Petr Tejral

32:29
    Na straně Třince dochází ke změně gólmanů. Zraněného Daniela Chvostka střídá Karel Němec.

32:52
    Domácí se usadili v pásmu Slavie. Střela Franka však mířila jen do bruslí bránícího hráče.

32:28
    První zákrok si na své konto připisuje Němec, který pohotově lapil střelu Žemličky.

33:33
    Slavia jde do dvougólového trháku! Tentokráte už i Němec kapituluje! Od modré pálil DOMINIK MAŠÍN, který propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence! Michal Fortelka.

34:04
    Domácí se opět vrhli do útoku. Odměnou jim za to je buly v pásmu Slavie.

34:41
    Nahození Jaroše se snažil tečovat Kofroň, brankář hostů byl ale pozorný.

35:05
    V rychlém sledu jsme byli svědky icingu na obou stranách. Vhazovat se bude v pásmu Třince.

35:16
    Střela Drahoráda vypadla Němcovi z náruče. Naštěstí pro domácí zůstal kotouč u Němcového betonu, kde jej po chvilce našel brankář domácích,

35:42
    Domácí si zahrají další přesilovku. Na trestnou lavici usedl Václav Kafka.

36:16
    Domácí se rozestavili po třetině hostů a započali kombinaci. Nahození Valíčka vyrazil Mouček za branku.

36:48
    Hostům se podařilo osvobodit.

36:59
    S Oceláři to vypadá bledě! Ve vlastním oslabení se po přihrávce Petra Tejrala dokázal prosadit FILIP HLINKA, který poslal puk do odkryté branky domácích! Asistence: Petr Tejral.

37:26
    Domácí mají velké problémy s rozehrávkou. Hosté dobře forčekují.

37:52
    Hosté jsou kompletní. Brankář Mouček si na své konto připsal další dva velmi těžké zásahy.

38:10
    S třineckými mohly být ještě hůře! To by ale musel Tejral lépe zakončit přečíslení dvou na jednoho!

38:45
    Střela Roda zaměstnala Němce. Ten vyrazil puk do rohu kluziště.

39:07
    Další nepřesnosti na straně domácích. Buly po levici Němce.

39:35
    Kotouč je ve středním pásmu, kde jej kontrolují hráči hostů.

40:00

Horší třetinu si snad domácí nemohli představit ani v nejčernějších snech. Nejprve se jim sice zásluhou Malyjurka podařilo srovnat, pak se ale na jejich hlavy začala snášet jedna pohroma za druhou. Nejprve šli hosté opět do vedení, poté se domácím zranil brankář Chvostek, a aby toho nebylo málo, přidali hosté další dvě branky. Do závěrečné třetiny tedy vstoupí svěřenci Romana Ciencialy za tříbrankového manka.

40:01

40:35
    Kotouč se od úvodního buly závěrečné periody nachází výhradně ve třetině domácích. Ti se ale nemusí obávat změny stavu, jelikož je puk za brankou Němce.

41:25
    Do zakončení se dral hostující Hlinka, byl však zastaven obránci domácích.

41:56
    Kotouč se ocitá v blízkosti hostující branky, kde jej brankář Mouček raději zalehl, a přerušil tak hru.

42:25
    Hosté si zahrají další přesilovku. Na dvě minuty za napadení byl totiž vyloučen Jiří Slovák.

42:50
    Kotouč se pomocí domácích obránců dostal do pásma Slavie. Hosté rychle přecházejí do útoku.

43:16
    Domácím se opět podařilo vyhodit. Hosté zatím nenašli recept na domácí obranu.

44:00
    Od modré nahazoval Ryzák, Němec jeho pokus zastavil svým betonem.

44:32
    Domácí jsou sice kompletní, u puku však zůstávají hosté.

44:56
    Kotouč se podařilo vyvézt Pargáčovi, který bekhendem vyzkoušel pozornost Moučka. Brankář Slavie byl stoprocentní.

45:34
    Kotouč se opět dostal před brankáře Němce, který jej pro jistotu zalehl. Vhazovat se bude po levici domácího gólmana.

45:52
    Neskutečný závar před brankou Moučka! Poslední, který se dotkl puku byl Franek. Jeho pokus ale mířil těsně nad branku Slavie.

46:31
    Vrabel s Oherou připravili hostující obraně horké chvilky. Mouček ale nekapituloval.

46:55
    Hosté se dostali k puku a spěchají do útoku. Zastavuje je však ofsajd.

47:25
    Kotouč se opět dostal za branku Třince, domácí rozehrávají další akci.

48:03
    Hra se ve velmi rychlém tempu přelévá z jedné strany na druhou. Brankáři zatím nemusí nijak vážně zasahovat.

48:47
    Za brankou Třince o puk bojuje Rod. Domácí obránci ale byli v přesile. Kotouč se opět nachází ve středním pásmu.

49:40
    Hosté se dostali do pásma Třince, žádný kloudný pokus ale nedokázali vymyslet. Hrají opět obránci Ocelářů.

50:30
    Již více než pět minut se hraje bez přerušení. O puk bojuje ve středním pásmu domácí Franek.

51:21
    Rozhodčí až teď přerušili hru. Na trestnou lavici totiž usedá Petr Hejna, který se provinil nedovoleným bráněním.

51:34
    Hosté se rychle zmocnili puku a vyhodili jej za branku Němce. Domácí rozehrávají další útok.

51:59
    Ani teď se domácím nepodařilo prosadit. Hosté opět vyhazují.

52:32
    Kotouč je na holích Třince. Střela Jonáše končí těsně mimo tři tyče.

53:03
    Hostům se ale opět podařilo vyhodit. Rozehrávku Třince znepříjemňuje hostující Tejral.

53:29
    Hosté jsou kompletní a vyráží do útoku. Němec raději zalehl puk.

54:06
    Hosté se dostali k puku a založili další útočný výpad. Střela Žemličky končí mimo branku Třince.

54:51
    Hosté teď nevyřešili dobře únik dvou na jednoho. Kotouč se opět dostal do středního pásma.

55:19
    Po nahození jednoho z hostujících hráčů si puk našel cestu do ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.

55:40
    Střela Jonáše končí v náruči brankáře Moučka.

56:01
    Kotouč se nachází v pásmu Třince, kde jej kontrolují domácí obránci.

56:2
    Ocelářům se podařilo dostat do pásma hostů. O kotouč ale musí bojovat.

57:01
    Od modré nepříjemně pálil Hlinka. Jeho pokus byl tečován domácími beky mimo branku.

57:23
    Hosté rozehráli rychlou kombinaci a je z toho pátá branka v síti domácího celku! Po přihrávce Žemličky se v prostoru před brankovištěm nejlépe orientoval LUBOŠ BRZÁK, který zavěsil puk pod horní tyčku! Asistence: Vojtěch Žemlička.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté drží puk na svých holích a kontrolují závěr utkání.

58:33
    Tak přeci jen se ještě jednou mění skóre! Po chybě hostujícího beka se k puku dostal TOMÁŠ FRANEK, pro kterého nebyl problém překonat brankáře Moučka! Asistence: Filip Ohera.

58:59
    Domácí se dopustili icingu, Vhazovat se bude po pravici brankáře Němce.

59:37
    Kotouč se nachází ve střením pásmu, domácí se ještě snaží alespoň kosmeticky upravit skóre.

60:00
    Konec zápasu. (14:08:00)

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 24. Malyjurek, 59. Franek (Ohera) - 18. Žemlička (Brzák, Tajovský), 33. Hlinka (Tejral), 34. Mašín (Fortelka), 37. Hlinka (Tejral), 58. Brzák (Žemlička)

HC Oceláři Třinec: Němec (Chvostek D.) - Pisarik, Kurzok, Blahuta, Valíček, Jonáš, Štencel, Běhal - Ohera, Ižacký, Chvostek M., Samek, Vrabel, Matěj, Pargáč, Slovák, Malyjurek, Franek, Jaroš, Kofroň
    HC Slavia Praha: Mouček (Uhlík) - Jedlička, Novák, Nádvorník, Brzák, Fortelka, Kajka, Červený, Tajovský - Ryzák, Rod, Žemlička, Drahorád, Tejral, Freisler, Hložek, Löbl, Mašín, Hlinka, Hejna