K. Vary – Třinec 2:4 (kon.) | Plzeň – Kladno 2:1 (po s.n.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:0 (kon.)
Pardubice – Slavia 1:3 (kon.) | Sparta – Litvínov 1:3 (kon.) | Motor ČB – Berani Zlín 1:2 (po s.n.)
Liberec – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
po s.n.
HC Škoda Plzeň
2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0sn)
Rytíři Kladno
Pátek 04.02.2011, 17:30 • ČEZ Aréna • Tipsport extraliga

Plzeň svého soupeře výrazně přestřílela, přesto vyhrála až po samostatných nájezdech. Z Plzně vám přejeme pěkný večer. (20:33:45)

65:00
    Plzeň právě vstřelila branku!

JIŘÍ HANZLÍK proměnil svůj nájezd a rozhodl o bodu navíc pro Plzeň.

65:00
    Hanzlík se trefuje Cikánkovi mezi betony a Plzeň vítězí.

65:00
    Nedvěd Horčičku neprostřelil. Stav série 1:0.

65:00
    Kovářův blafák končí v brance, Cikánek puk neudržel před čárou.

65:00
    Paterův bekhendový blafák chytá Horčička betonem.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Jelikož ani prodloužení neurčilo vítěze, přijdou na řadu nájezdy. Jako první pojede Kladno.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Smoleňák ujel do brejku, ale se svojí šanci trestuhodně zahodil. Nechal se dojet plzeňským bekem a následně zakončil bekhendem minimálně o metr mimo.

64:25
    Oddychový čas Plzně.

64:20
    Zdá se, že oba týmy se chystají spíše na nájezdy a nesnaží se rozhodnout v prodloužení.

63:15
    Plzeň rozjíždí akci zpoza vlastní branky.

62:10
    Před branku si sjel Benák, přihrávka k němu ale neprošla.

61:52
    Po pěkné akci Stránského se až před Horčičku dostal Dvořák, který ale sám proti kladenskému gólmanovi neuspěl.

61:42
    Ofsajd Kladna.

61:20
    Prodloužení je zatím oboustranně opatrné.

60:01

60:00
    Po 60 minutách zůstává stav nerozhodný, bude se prodlužovat.

60:00
    Konec třetí třetiny.

60:00
    Hra se dohrála ve středním pásmu, bude se prodlužovat.

59:34
    Kladenští si berou oddychový čas.

59:34
    Ofsajd Plzně.

59:02
    Zakázané uvolnění Plzně, Straka protečoval puk do pásma ještě před půlkou.

58:31
    Pomalu se schyluje k pokračování hry v plzeňském útočném pásmu.

58:31
    Frolo velmi tvrdě dohrál při signalizovaném zakázaném uvolnění Melku. Led je plný krve, ale vylučovat se nebude. Od plzeňského obránce to ale byl minimálně zbytečný zákrok.

56:45
    Vlasák našel ideálně Jeřábka, jeho bomba ale do plzeňské branky neprošla.

55:50
    Do šance se dostával Heřman, ale na poslední chvíli podklouzl.

55:31
    Rodící se kladenskou šanci zastavil ofsajd, hosté se rozčilují.

55:08
    Modrý našel rozjetého Vostřáka, ten ale pálí pouze do náruče Cikánka.

54:04

53:54
    Jeřábek dobře vystřelil od modré, puk Cikánkovi vypadl, ale před brankou nebyl nikdo z plzeňských hráčů.

53:47
    Kovářovi při dlouhé kličce sjel puk, tím se plzeňský útočník připravil o velkou šanci.

53:09
    Vhazování v plzeňském útočném pásmu.

52:48

Domácí využívají svůj drtivý tlak. TOMÁŠ VLASÁK z levé strany překonal Cikánka. Asistence: Jakub Jeřábek, Jiří Hanzlík

52:30
    Modrý nezachytil puk na modré a hosté se osvobozují.

51:23
    Vlasák nedal z dorážky po individuální akci a střele Straky. Byl ale faulovaný Kotrlou.

50:43
    Pokus o rychlou rozehrávku končí zakázaným uvolněním domácích.

50:18

49:55
    Hanzlík uvolnil Benáka, jeho bombu ale opět chytá Cikánek.

49:47
    Nahození Modrého chytá Cikánek do lapačky.

49:23

49:08
    Neskutečnou hrubku vyrobila domácí obrana, která nechala před Horčičkou samotné Melku a Látala, ti si dvakrát vyměnili puk a poté Látal zamířil vysoko nad odkrytou branku až do ochranné sítě.

48:40
    Domácí se snaží, ale na jejich hole se vkrádá stále více nepřesností.

47:30
    Útok se snažil podpořit Benák, ale ani jeho iniciativu ke srovnání nevedla.

46:00
    Kovářův útok dlouho držel pásmo, ale k zakončení se Plzeňští nedostali.

44:30
    Možná po půl hodině hry si hosté vytvořili souvislý tlak v plzeňském obranném pásmu.

43:20
    Domácím se nedaří založit útok.

42:20
    Po pádu Modrého se k puku dostal Melka, který před brankou našel Látala. Kladenský útočník se ale nedokázal prosadit ani z dorážky.

41:45
    Po srážce u mantinelu zůstává na ledě Piskáček.

41:33
    Cikánek znovu zasahuje před Lammersem.

41:00
    Modrého střela ze středního pásma Cikánka vystrašila.

40:20
    Po chybě domácích v rozehrávce se Kladno dostalo do přečíslení. Bělohlav ale z úhlu na Horčičku nevyzrál.

40:01

40:00
    Závěrečná část začne přibližně v 19:14.

40:00
    Ve druhé třetině mohli diváci vidět drtivý tlak Plzně, domácí gólman si připsal pouze jediný zákrok, ale byl to právě Horčička, kdo jako jediný lovil puk ze své sítě. Kladno tak z minima šancí vytěžilo maximum a drží na plzeňském ledě těsné vedení.

Zásahy brankářů ve druhé třetině: 1:13.

40:00

40:00
    Puk se točí kolem kladenské branky, ale siréna hru přerušuje.

39:50
    Cikánkovi vypadla puk po střele od modré a skončil těsně vedle tyčky kladenské branky.

39:00
    Straka našel v ideální pozici Hanzlíka, který sám před Horčičkou ještě hledal Vostřáka. Ten ale jeho přihrávku nečekal a před zcela odkrytou brankou puk nezasáhl.

38:31
    Dresler mohl jít po zachycení rozehrávky do brejku, ten ale zastavuje ofsajd.

37:55
    Nepodařená rozehrávka a zakázané uvolnění Plzně.

37:41
    Po dlouhé době se do útočného pásma dostávají hosté. Vhazuje se po Horčičkově pravici.

37:05
    Svačinovi mezi kruhy utekl puk.

36:49
    Ani Vostřák před Cikánkem neuspěl.

36:31
    Další tutovku Plzně pálí Vlasák, kterému perfektně předložil puk před branku Straka.

35:51
    Vhazování po Cikánkově pravici.

35:18
    Haman pálil z dobré pozice, ale hra byla přerušena pro postavení Dvořáka v brankovišti.

34:14
    Už při plném počtu hráčů střílí z kruhu Straka, ale pouze do náruče Cikánka.

33:44
    Plzeň začíná hrát křečovitě, přesilovky se jí nedaří gólově proměnit.

32:44
    Tutovku Kováře po Vlasákově pasu vyrazil betonem Cikánek. I další obrovské šance domácích kladenský gólman kryje a drží tak svému týmu těsné vedení.

32:07
    Za příliš mnoho hráčů na ledě je potrestán hostující tým.

31:30
    Plzeň svírala hosty v jejich obranném pásmu, ale k nebezpečnému zakončení se domácí nedostali. Až po přihrávce Straky byl ve stoprocentní šanci Hanzlík, který ale výrazně minul branku.

29:53
    Lammersovu střelu tečoval před Cikánkem Johnson, kladenský brankář ale vyrazil puk betonem. Následně Nedvěd fauloval Heřmana.

28:50
    Z levé strany střílel dobře Svačina, Cikánek puk vyrazil ramenem.

27:20
    Několik dobrých šancí si teď připravili domácí, jmenovitě Michal Dvořák. Kterého poté sporným zákrokem složil Melka.

26:35
    Heřman zabránil Cikánkovi rozehrát, bude se vhazovat v útočném pásmu Plzně.

25:45
    Kladno je v plném počtu.

25:18
    Hosté vyhazují.

25:12
    Vostřák pálí z ostrého úhlu, Cikánek chytá.

24:22
    Vlasák před odkrytou brankou netrefil prudkou přihrávku Kováře.

24:00
    Hanzlík od modré pálí mimo, domácí musí znovu dobývat pásmo.

23:34
    Od modré střílel Frolo, ale trefil pouze Lammerse. V tom samém okamžiku ale fauloval Smoleňák.

23:03
    Kladno právě vstřelilo branku!

Do brejku ujel PAVEL PATERA a zasunul puk mezi Horčičkovými betony. Asistence: Jiří Bicek, Jiří Kuchler

22:25
    Hráči zašlápli puk v obranné třetině Plzně. Bude se vhazovat po Hročičkově levici.

21:55
    Ofsajd Kladna, vhazuje se ve středovém kruhu.

21:15
    Hosté jsou v plném počtu.

20:24
    Riskantní přihrávku Jeřábka vystihl na modré Kuchler, který ujel sám na Horčičku. Jeho forhendový blafák ale domácí gólman vychytal.

20:01

První třetina příliš vzrušení nepřinesla. Jedinou výraznější šanci po chybě kladenské obrany nevyužil Rachůnek. Domácí měli mírnou převahu, ale do vyložených šancí se nedostali. Druhá třetina, kterou domácí začnou dohrávanou přesilovkou, odstartuje přibližně v 18:20.

20:00

20:00
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, ale ke střele se do sirény nedostali. První třetina tak končí bez větších šancí bez vstřelené branky.

19:07
    Před kladenskou brankou byl k ledu nedovoleným způsobem složený dorážející Lammers, Šmach je podruhé v zápase vyloučený.

18:45
    Domácí jsou v plném počtu.

17:54
    Vlasák s Dvořákem si nejprve vzájemně zabránili ve vyhození puku, pak se ale Vlasák dostal s Dvořákem do přečíslení 2 na 1. Akci zastavil ofsajd.

17:11
    To samé se teď nepodařilo Vostřákovi, ale puk našel v lapačce Horčička.

16:57
    Střelu drtiny ztečoval Straka pádem do ochranné sítě.

16:41
    Rachůnek vyhodil puk z obranného pásma na vlastní střídačku a je vyloučený.

16:19
    První plzeňský útok si vytvořil tlak, ale k zakončení se hráči nedostali. Nakonec přerušil hru Cikánek.

15:00
    Rozhodčí pustil několik sporných zákroků hostujících hráčů a na ledě se přiostřuje.

13:50
    Lammers prověřil Cikánka střelou z levé strany.

13:14
    Opakované buly po Horčičkově levici.

13:05
    Kladno je v plném počtu, Drtina hned vyzkoušel Horčičkovu pozornost střelou z ostrého úhlu mezi betony. Domácí gólman je ale sklapl včas.

12:39
    Vhazuje se ve středním pásmu poté, co puk opustil hřiště.

12:00
    Plzeň rozehrála kombinaci, na jejímž konci byl Jeřábek, kterému ale střela nesedla ideálně.

11:25
    Hosté vyhazují přes celé kluziště, domácím se nedaří udržet v pásmu.

11:01
    Za držení je potrestán Šmach, první přesilovku zápasu si zahrají domácí.

10:30
    V další velké šanci Rachůnek před kladenskou brankou netrefil dobře puk.

9:56
    Rachůnek zachytil rozehrávku Kladna, ale sám proti Cikánkovi neuspěl.

9:30
    Hra je plná nepřesností, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit souvislý tlak.

8:40
    Dobrou přihrávku zpoza branky dostal Melka, jeho střelu ale Hanzlík nadzvedl nad břevno plzeňské branky.

8:00
    Kladenští se na chvíli dostali do svého útočného pásma, ale Horčičku neohrozili.

7:22
    Střelu Lammerse zblokoval Nedvěd. Domácí pásmo neudrželi a píská se ofsajd.

6:57
    Libor Procházka, který je oním kladenským zraněným obráncem, se již zvedl a spoluhráči mu dopomohli na střídačku.

6:57
    Do brejku se po nevydařené kombinaci Kladna snažil protlačit Straka. Spolu s kladenským obráncem ale skončil na ledě. Hostující bek zůstal ležet a je v péči lékaře.

5:35
    Benákovi střela od modré nevyšla, hrozící brejk Kladna ale zastavil Hanzlík.

4:40
    Od modré pálil St. Pierre, Cikánek jeho střelu vyrazil.

3:50
    Heřman podél pravého mantinelu neprošel, domácí musí opět začínat zpoza vlastní branky.

2:50
    Vlasák po individuální akci našel mezi kruhy Kováře, tomu ale hostující obránci zabránili v lepším zakončení.

2:26
    Z levého kruhu střílel Kovář, Cikánek na dvakrát puk zkrotil.

1:34
    Cikánek přikryl puk před Johnsonem a bude se vhazovat po jeho levici.

1:14
    Také Horčička musel poprvé zasáhnout proti nahození Bílka z rohu.

0:51
    Svačina ujel po levém křídle a bekhendovým pokusem z ostrého úhlu vystrašil Cikánka.

0:01
    Úvodní buly vyhrál Kovář, který se po nemoci vrací do plzeňské sestavy.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vladimír Jícha

Branky a nahrávky: 53. Vlasák (Jeřábek, Hanzlík), 65. Hanzlík - 24. Patera (Bicek, Kuchler)

HC Škoda Plzeň: Horčička (Salfický) - Dresler, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Benák, Frolo, Modrý - Stránský, Lammers, Svačina, Johnson, Vostřák, Vlasák, Straka, Haman, Kovář, Rachůnek, Plášek, Dvořák, Heřman
    Rytíři Kladno: Cikánek (Falter) - Procházka, Drtina, Smoleňák, Nedvěd, Šmach, Piskáček, Růžička, Kameš - Melka, Patera, Bicek, Kotrla, Kuchler, Bělohlav, Eberle, Hovorka, Látel, Valský, Bílek, Stieler

Rozhodčí: Minář, Šír - Bryška, Dřínovský