K. Vary – Třinec 2:4 (kon.) | Plzeň – Kladno 2:1 (po s.n.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:0 (kon.)
Pardubice – Slavia 1:3 (kon.) | Sparta – Litvínov 1:3 (kon.) | Motor ČB – Zlín 1:2 (po s.n.)
Liberec – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
po s.n.
HC Škoda Plzeň
2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0sn)
Rytíři Kladno
Pátek 04.02.2011, 17:30 • ČEZ Aréna • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

00:01

0:01
    Úvodní buly vyhrál Kovář, který se po nemoci vrací do plzeňské sestavy.

0:51
    Svačina ujel po levém křídle a bekhendovým pokusem z ostrého úhlu vystrašil Cikánka.

1:14
    Také Horčička musel poprvé zasáhnout proti nahození Bílka z rohu.

1:34
    Cikánek přikryl puk před Johnsonem a bude se vhazovat po jeho levici.

2:26
    Z levého kruhu střílel Kovář, Cikánek na dvakrát puk zkrotil.

2:50
    Vlasák po individuální akci našel mezi kruhy Kováře, tomu ale hostující obránci zabránili v lepším zakončení.

3:50
    Heřman podél pravého mantinelu neprošel, domácí musí opět začínat zpoza vlastní branky.

4:40
    Od modré pálil St. Pierre, Cikánek jeho střelu vyrazil.

5:35
    Benákovi střela od modré nevyšla, hrozící brejk Kladna ale zastavil Hanzlík.

6:57
    Do brejku se po nevydařené kombinaci Kladna snažil protlačit Straka. Spolu s kladenským obráncem ale skončil na ledě. Hostující bek zůstal ležet a je v péči lékaře.

6:57
    Libor Procházka, který je oním kladenským zraněným obráncem, se již zvedl a spoluhráči mu dopomohli na střídačku.

7:22
    Střelu Lammerse zblokoval Nedvěd. Domácí pásmo neudrželi a píská se ofsajd.

8:00
    Kladenští se na chvíli dostali do svého útočného pásma, ale Horčičku neohrozili.

8:40
    Dobrou přihrávku zpoza branky dostal Melka, jeho střelu ale Hanzlík nadzvedl nad břevno plzeňské branky.

9:30
    Hra je plná nepřesností, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit souvislý tlak.

9:56
    Rachůnek zachytil rozehrávku Kladna, ale sám proti Cikánkovi neuspěl.

10:30
    V další velké šanci Rachůnek před kladenskou brankou netrefil dobře puk.

11:01
    Za držení je potrestán Šmach, první přesilovku zápasu si zahrají domácí.

11:25
    Hosté vyhazují přes celé kluziště, domácím se nedaří udržet v pásmu.

12:00
    Plzeň rozehrála kombinaci, na jejímž konci byl Jeřábek, kterému ale střela nesedla ideálně.

12:39
    Vhazuje se ve středním pásmu poté, co puk opustil hřiště.

13:05
    Kladno je v plném počtu, Drtina hned vyzkoušel Horčičkovu pozornost střelou z ostrého úhlu mezi betony. Domácí gólman je ale sklapl včas.

13:14
    Opakované buly po Horčičkově levici.

13:50
    Lammers prověřil Cikánka střelou z levé strany.

15:00
    Rozhodčí pustil několik sporných zákroků hostujících hráčů a na ledě se přiostřuje.

16:19
    První plzeňský útok si vytvořil tlak, ale k zakončení se hráči nedostali. Nakonec přerušil hru Cikánek.

16:41
    Rachůnek vyhodil puk z obranného pásma na vlastní střídačku a je vyloučený.

16:57
    Střelu drtiny ztečoval Straka pádem do ochranné sítě.

17:11
    To samé se teď nepodařilo Vostřákovi, ale puk našel v lapačce Horčička.

17:54
    Vlasák s Dvořákem si nejprve vzájemně zabránili ve vyhození puku, pak se ale Vlasák dostal s Dvořákem do přečíslení 2 na 1. Akci zastavil ofsajd.

18:45
    Domácí jsou v plném počtu.

19:07
    Před kladenskou brankou byl k ledu nedovoleným způsobem složený dorážející Lammers, Šmach je podruhé v zápase vyloučený.

20:00
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, ale ke střele se do sirény nedostali. První třetina tak končí bez větších šancí bez vstřelené branky.

20:00

První třetina příliš vzrušení nepřinesla. Jedinou výraznější šanci po chybě kladenské obrany nevyužil Rachůnek. Domácí měli mírnou převahu, ale do vyložených šancí se nedostali. Druhá třetina, kterou domácí začnou dohrávanou přesilovkou, odstartuje přibližně v 18:20.

20:01

20:24
    Riskantní přihrávku Jeřábka vystihl na modré Kuchler, který ujel sám na Horčičku. Jeho forhendový blafák ale domácí gólman vychytal.

21:15
    Hosté jsou v plném počtu.

21:55
    Ofsajd Kladna, vhazuje se ve středovém kruhu.

22:25
    Hráči zašlápli puk v obranné třetině Plzně. Bude se vhazovat po Hročičkově levici.

23:03
    Kladno právě vstřelilo branku!

Do brejku ujel PAVEL PATERA a zasunul puk mezi Horčičkovými betony. Asistence: Jiří Bicek, Jiří Kuchler

23:34
    Od modré střílel Frolo, ale trefil pouze Lammerse. V tom samém okamžiku ale fauloval Smoleňák.

24:00
    Hanzlík od modré pálí mimo, domácí musí znovu dobývat pásmo.

24:22
    Vlasák před odkrytou brankou netrefil prudkou přihrávku Kováře.

25:12
    Vostřák pálí z ostrého úhlu, Cikánek chytá.

25:18
    Hosté vyhazují.

25:45
    Kladno je v plném počtu.

26:35
    Heřman zabránil Cikánkovi rozehrát, bude se vhazovat v útočném pásmu Plzně.

27:20
    Několik dobrých šancí si teď připravili domácí, jmenovitě Michal Dvořák. Kterého poté sporným zákrokem složil Melka.

28:50
    Z levé strany střílel dobře Svačina, Cikánek puk vyrazil ramenem.

29:53
    Lammersovu střelu tečoval před Cikánkem Johnson, kladenský brankář ale vyrazil puk betonem. Následně Nedvěd fauloval Heřmana.

31:30
    Plzeň svírala hosty v jejich obranném pásmu, ale k nebezpečnému zakončení se domácí nedostali. Až po přihrávce Straky byl ve stoprocentní šanci Hanzlík, který ale výrazně minul branku.

32:07
    Za příliš mnoho hráčů na ledě je potrestán hostující tým.

32:44
    Tutovku Kováře po Vlasákově pasu vyrazil betonem Cikánek. I další obrovské šance domácích kladenský gólman kryje a drží tak svému týmu těsné vedení.

33:44
    Plzeň začíná hrát křečovitě, přesilovky se jí nedaří gólově proměnit.

34:14
    Už při plném počtu hráčů střílí z kruhu Straka, ale pouze do náruče Cikánka.

35:18
    Haman pálil z dobré pozice, ale hra byla přerušena pro postavení Dvořáka v brankovišti.

35:51
    Vhazování po Cikánkově pravici.

36:31
    Další tutovku Plzně pálí Vlasák, kterému perfektně předložil puk před branku Straka.

36:49
    Ani Vostřák před Cikánkem neuspěl.

37:05
    Svačinovi mezi kruhy utekl puk.

37:41
    Po dlouhé době se do útočného pásma dostávají hosté. Vhazuje se po Horčičkově pravici.

37:55
    Nepodařená rozehrávka a zakázané uvolnění Plzně.

38:31
    Dresler mohl jít po zachycení rozehrávky do brejku, ten ale zastavuje ofsajd.

39:00
    Straka našel v ideální pozici Hanzlíka, který sám před Horčičkou ještě hledal Vostřáka. Ten ale jeho přihrávku nečekal a před zcela odkrytou brankou puk nezasáhl.

39:50
    Cikánkovi vypadla puk po střele od modré a skončil těsně vedle tyčky kladenské branky.

40:00
    Puk se točí kolem kladenské branky, ale siréna hru přerušuje.

40:00

40:00
    Ve druhé třetině mohli diváci vidět drtivý tlak Plzně, domácí gólman si připsal pouze jediný zákrok, ale byl to právě Horčička, kdo jako jediný lovil puk ze své sítě. Kladno tak z minima šancí vytěžilo maximum a drží na plzeňském ledě těsné vedení.

Zásahy brankářů ve druhé třetině: 1:13.

40:00
    Závěrečná část začne přibližně v 19:14.

40:01

40:20
    Po chybě domácích v rozehrávce se Kladno dostalo do přečíslení. Bělohlav ale z úhlu na Horčičku nevyzrál.

41:00
    Modrého střela ze středního pásma Cikánka vystrašila.

41:33
    Cikánek znovu zasahuje před Lammersem.

41:45
    Po srážce u mantinelu zůstává na ledě Piskáček.

42:20
    Po pádu Modrého se k puku dostal Melka, který před brankou našel Látala. Kladenský útočník se ale nedokázal prosadit ani z dorážky.

43:20
    Domácím se nedaří založit útok.

44:30
    Možná po půl hodině hry si hosté vytvořili souvislý tlak v plzeňském obranném pásmu.

46:00
    Kovářův útok dlouho držel pásmo, ale k zakončení se Plzeňští nedostali.

47:30
    Útok se snažil podpořit Benák, ale ani jeho iniciativu ke srovnání nevedla.

48:40
    Domácí se snaží, ale na jejich hole se vkrádá stále více nepřesností.

49:08
    Neskutečnou hrubku vyrobila domácí obrana, která nechala před Horčičkou samotné Melku a Látala, ti si dvakrát vyměnili puk a poté Látal zamířil vysoko nad odkrytou branku až do ochranné sítě.

49:23
    Ofsajd Kladna.

49:47
    Nahození Modrého chytá Cikánek do lapačky.

49:55
    Hanzlík uvolnil Benáka, jeho bombu ale opět chytá Cikánek.

50:18
    Ofsajd Plzně.

50:43
    Pokus o rychlou rozehrávku končí zakázaným uvolněním domácích.

51:23
    Vlasák nedal z dorážky po individuální akci a střele Straky. Byl ale faulovaný Kotrlou.

52:30
    Modrý nezachytil puk na modré a hosté se osvobozují.

52:48
    Plzeň právě vstřelila branku!

Domácí využívají svůj drtivý tlak. TOMÁŠ VLASÁK z levé strany překonal Cikánka. Asistence: Jakub Jeřábek, Jiří Hanzlík

53:09
    Vhazování v plzeňském útočném pásmu.

53:47
    Kovářovi při dlouhé kličce sjel puk, tím se plzeňský útočník připravil o velkou šanci.

53:54
    Jeřábek dobře vystřelil od modré, puk Cikánkovi vypadl, ale před brankou nebyl nikdo z plzeňských hráčů.

54:04

55:08
    Modrý našel rozjetého Vostřáka, ten ale pálí pouze do náruče Cikánka.

55:31
    Rodící se kladenskou šanci zastavil ofsajd, hosté se rozčilují.

55:50
    Do šance se dostával Heřman, ale na poslední chvíli podklouzl.

56:45
    Vlasák našel ideálně Jeřábka, jeho bomba ale do plzeňské branky neprošla.

58:31
    Frolo velmi tvrdě dohrál při signalizovaném zakázaném uvolnění Melku. Led je plný krve, ale vylučovat se nebude. Od plzeňského obránce to ale byl minimálně zbytečný zákrok.

58:31
    Pomalu se schyluje k pokračování hry v plzeňském útočném pásmu.

59:02
    Zakázané uvolnění Plzně, Straka protečoval puk do pásma ještě před půlkou.

59:34

59:34
    Kladenští si berou oddychový čas.

60:00
    Hra se dohrála ve středním pásmu, bude se prodlužovat.

60:00
    Konec třetí třetiny.

60:00
    Po 60 minutách zůstává stav nerozhodný, bude se prodlužovat.

60:01

61:20
    Prodloužení je zatím oboustranně opatrné.

61:42

61:52
    Po pěkné akci Stránského se až před Horčičku dostal Dvořák, který ale sám proti kladenskému gólmanovi neuspěl.

62:10
    Před branku si sjel Benák, přihrávka k němu ale neprošla.

63:15
    Plzeň rozjíždí akci zpoza vlastní branky.

64:20
    Zdá se, že oba týmy se chystají spíše na nájezdy a nesnaží se rozhodnout v prodloužení.

64:25
    Oddychový čas Plzně.

64:45
    Smoleňák ujel do brejku, ale se svojí šanci trestuhodně zahodil. Nechal se dojet plzeňským bekem a následně zakončil bekhendem minimálně o metr mimo.

65:00
    Prodloužení skončilo.

65:00
    Jelikož ani prodloužení neurčilo vítěze, přijdou na řadu nájezdy. Jako první pojede Kladno.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Paterův bekhendový blafák chytá Horčička betonem.

65:00
    Kovářův blafák končí v brance, Cikánek puk neudržel před čárou.

65:00
    Nedvěd Horčičku neprostřelil. Stav série 1:0.

65:00
    Hanzlík se trefuje Cikánkovi mezi betony a Plzeň vítězí.

65:00

JIŘÍ HANZLÍK proměnil svůj nájezd a rozhodl o bodu navíc pro Plzeň.

Plzeň svého soupeře výrazně přestřílela, přesto vyhrála až po samostatných nájezdech. Z Plzně vám přejeme pěkný večer. (20:33:45)

Vladimír Jícha

Branky a nahrávky: 53. Vlasák (Jeřábek, Hanzlík), 65. Hanzlík - 24. Patera (Bicek, Kuchler)

HC Škoda Plzeň: Horčička (Salfický) - Dresler, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Benák, Frolo, Modrý - Stránský, Lammers, Svačina, Johnson, Vostřák, Vlasák, Straka, Haman, Kovář, Rachůnek, Plášek, Dvořák, Heřman
    Rytíři Kladno: Cikánek (Falter) - Procházka, Drtina, Smoleňák, Nedvěd, Šmach, Piskáček, Růžička, Kameš - Melka, Patera, Bicek, Kotrla, Kuchler, Bělohlav, Eberle, Hovorka, Látel, Valský, Bílek, Stieler

Rozhodčí: Minář, Šír - Bryška, Dřínovský