Kladno – Motor ČB 2:1 (po pr.) | Sparta – Vítkovice 9:4 (kon.) | Ústí n/L – Olomouc 2:7 (kon.)
K. Vary – HC Litvínov 0:6 (kon.) | Opava – Chomutov 2:5 (kon.) | Slavia – Zlín 7:4 (kon.)
Znojmo – Třinec 5:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 3:2 (po pr.) | Havířov – Pardubice 3:6 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Liberec – Jihlava 6:3 (kon.)
HC Slavia Praha
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 24.02.2011, 18:15Generali play off Tipsport extraligy

Hosté sice snížili, ale sešívaní dokázali využít další přesilovku a vítězství si tak pojistili. Do Karlových Varů tak pojede Slavia s vedením 2:0 v sérii. (20:48:10)

60:00

59:35
    Tresty: Zaťovič 2 minut hrubost, Trefný 5 + do konce utkání hrubost - Třetina 2 + 5 + do konce utkání hrubost.

59:35
    Oba se ale brzy dostali do klinče a poté je čároví roztrhli.

59:35
    Bitka mezi Třetinou a Trefným!

59:08
    Už před tím ale Svoboda dostal nepříjemný zásah na koleno a teď odkulhává do kabin.

59:08
    Minutu před koncem se hrálo v pásmu Energie. Jaškin důraznými zákroky vyprovokoval menší rozmíšku, ale čároví zasáhli včas.

57:56
    Jelínek mohl zvýšit náskok, když zakončoval přečíslení po přihrávce Vondrky. Mensator ale fantasticky zasáhl vyrážečkou.

57:20
    Slávisté zkušeně brání, hosty do ničeho nepouští.

56:40
    Zaťovič tečoval puk před Kopřivou jen těsně mimo!

55:49
    Slavia právě vstřelila branku!
    Po Doležalově střele se z dorážky prosadil DMITRIJ JAŠKIN, který tak využil přesilovku. Gól musel ještě potvrdit videorozhodčí. Asistence: Doležal a Micka.

55:26
    Pospíšil zpoza brány přihrál do střely Žižkovi, tomu se ale rána nepovedla a Mensator v pohodě zasáhl.

54:20
    Další Rothovu střelu zablokoval obránce.

54:01
    Slávisté po buly dostali puk k Rothovi na modrou čáru, který z první těsně minul.

53:56
    Velká mela před brankou Slavie. Opět měl šanci Melenovský, který nejprve promáchl puk a poté podrazil za bránou protihráče a dostává dvě minuty.

52:40
    Vondrka hledal dobrou přihrávkou před bránu Svobodu, který byl ale zablokován obráncem.

51:59
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Dej zpoza brány našel MARKA MELENOVSKÉHO, který v tísni a pádu zblízka překonal Kopřivu. Asistence: Rastislav Dej.

51:36
    Micka vypálil od mantinelu pouze do Mensatorova betonu.

50:50
    Vondrka se hned zapojil do hry, nabil Vašíčkovi, jekož dělovka jen těsně minula branku.

Patrik Kubečka

Branky a nahrávky: 21. Jelínek (Vondrka, Kadlec), 39. Doležal (Kadlec), 56. Jaškin (Doležal, Micka) - 52. Melenovský (Dej)

HC Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Krejčík, Kuboš, Roth, Vašíček, Kolařík, Žižka -Svoboda, Jelínek, Vondrka - Tomica, Třetina, Krenželok - Sklenář, Doležal, Micka - Poletín, Jaškin, Pospíšil - Klhůfek
    HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Rohan M., Nosek, Dobroň, Čutta, Trefný, Sloboda, Gřegořek, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Dej - Klíma, Rohan T., Zucker

Rozhodčí: Hradil, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan