PZ Kladno – Slavia 3:7 (kon.) | Třinec – Zlín 13:8 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 2:3 (kon.)
Liberec – Motor ČB 2:3 (kon.) | Vsetín – Olomouc 6:7 (kon.) | Plzeň – Chomutov 6:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Hr. Králové – Písek 5:2 (kon.) | Pardubice – Letňany 6:4 (kon.)
Havířov – Vítkovice 1:6 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Čtvrtek 15.09.2011, 16:00Extraliga staršího dorostu

Liberečtí se ani v šesti nedokázali dostat do výraznějšího tlaku a tak se tři body stěhují na jih Čech. K vidění bylo z obou stran zajímavé utkání, plné nasazení a bojovnosti. Lepší mušku si nakonec do Liberce přivezli hosté, kteří díky brance Emila Švece zvítězili 3:2. (18:16:32)

60:00

59:46
    Liberečtí, kteří získali vhazování, se usadili v útočném pásmu, ovšem vzápětí se o něj sami připravili.

59:25
    Liberecký gólman opustil svou klec. Vzápětí si i na druhé straně trenéři berou oddechový čas. Vhazuje se v obraném pásmu hostí.

58:47
    Trenér Bílých Tygrů si vyžádal oddechový čas. Vhazovat se poté bude v obraném pásmu domácích.

58:00
    Zápas vstoupil do posledních dvou minut základní hrací doby.

56:57
    Dalším jistým zákrokem se po Paškově střele prezentoval liberecký gólman Sobotka.

56:20
    Hostující Mareš až příliš zvedl své nahození a kotouč z jeho hole zamířil na libereckou střídačku. Vhazuje se ve středním pásmu.

55:18
    Z levého kruhu se vytočil českobudějovický David Ruda, ovšem Sobotka s jeho střelou z ostrého úhlu neměl větší potíže.

53:15
    Krásným pasem přes celé kluziště vyslal domácí Pálek do úniku Beloviče. Ovšem libereckému forvardovi sjel kotouč při kličce z čepele. Gába tedy zasahovat nemusel.

50:58
    Liberecký Procházka se prezentoval tvrdou ranou z levého kruhu, ovšem Gába byl pozorný.

48:33
    Mountfield právě vstřelil branku!

Budějovický EMIL ŠVEC se ocitl sám mezi kruhy a z blízkosti se nemýlil. Asistence: Luboš Rob

48:17
    Budějovické nahození raději domácí brankář ukryl před dotírajícími protihráči do lapačky.

46:25
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu, jelikož útočné akce obou týmů mají jepičí život.

44:09
    Po kličkované domácího Mikysky se kotouč dostal na hůl Marka Langhammera. Jeho pokus ale skončil v Gábově lapačce.

42:42
    Aleš Kadlec se snažil vyslat jednoho ze svých spoluhráčů do úniku, ovšem jeho pas postrádal přesnost - zakázané uvolnění Českých Budějovic.

41:31
    Po pravém křídle se do útočné třetiny vřítil domácí Zacha, jeho pokus ale Gába nadvakrát zlikvidoval.

40:10
    Liberec hraje v plném počtu.

40:01

Druhá třetina uvolnila hráze jak gólové, tak také, co se týče vyloučených. To se také podepsalo na kvalitě hry, která oproti první dvacetiminutovce šla vzhůru. Kromě branek a kombinací bylo v druhé třetině k vidění také spoustu osobních soubojů, kterým se žádný z hráčů nevyhýbal.

40:00

39:19
    Sám před libereckou brankou se ocitl David Bílek, ovšem pozorný Sobotka se proti němu vytasil s levým betonem.

38:10
    Přesilová hra pro Jihočechy. Na trestné lavici si dvě minuty posedí domácí útočník Procházka - nedovolené bránění.

37:42
    Nenápadné nahození hostujícího Kadlece před Sobotkou nebezpečně poskočilo a liberecký gólman kotouč raději skryl do náruče.

36:30
    Poslední okamžiky patří domácím, kteří se dlouhé vteřiny úspěšně drží v útočném pásmu.

35:34
    Pálkova střela od modré končí v Gábově náručí, vhazuje se v budějovickém pásmu.

34:11
    A další přerušení, tentokrát po icingu domácích.

33:45
    Hosté, již v plném počtu, se dostali při přechodu modré čáry do ofsajdu.

32:00
    Samostatnou akci z jednoho konce hřiště na druhý předvedl domácí Belovič, avšak znovu ztroskotal na budějovickém Gábovi.

31:10
    A další přesilová hra domácích. Na dvě minuty za podražení je vyloučen Josef Krcho.

30:28
    To liberecké nepřesná rozehrávka. Zakázané uvolnění domácích.

30:04
    Ofsajd ukončuje útočné snažení Českých Budějovic.

27:00
    Liberec právě vstřelil branku!

A Liberec vyrovnává. O tuto skutečnost se postaral VOJTĚCH HAVLAS. Asistence: Roman Pálek

26:46
    Vyloučen hráč domácích Michal Beránek, a sice za nedovolené bránění. Hraje se ve čtyřech.

26:16

Hezkou kombinaci proměnil domácí IVO PROCHÁZKA. Asistence: Roman Pálek, Matúš Belovič

25:39
    Za podražení odchází na dvě minuty hostující Samohejl.

24:22
    Hosté hrají v plném počtu.

23:53
    Velkou šanci si svými kličkami vypracoval Filip Pyrocha, ovšem z ostrého úhlu nedokázal zasunout kotouč do sítě.

22:22
    Na dvě minuty si za hákování šel posedět hráč Budějovic Martin Záhora.

21:57
    Tato skutečnost také vyhnala z branky Skřebského za něhož nastoupil Josef Sobotka.

21:57

České Budějovice navyšují záhy po začátku druhé třetiny své vedení díky DAVIDU BÍLKOVI. Asistence: Josef Krcho

20:24
    Druhá třetina začala slibným počínáním Liberce v útočném pásmu, avšak nepřesnost v kombinaci jej o ně připravila.

20:01

Prvních dvacet minut třetího kola extraligy staršího dorostu nabídlo poměrně dost slibných šancí na obou stranách, avšak hráči zatím nemají nejpřesnější mušku. Jako jediný se tedy zatím prosadil hostující Rob, jenž vyslal možná nejméně nápadnou střelu dosavadního průběhu utkání.

20:00

18:00
    Liberečtí se snaží odpovědět, ale jejich snaha troskotá na zatím výborně bránících hráčích Budějovic.

16:39

Nenápadná střela LUBOŠE ROBA z poza modré čáry proklouzla domácímu gólmanovi mezi betony až do branky. Asistence: David Gába

14:42
    Šance byla k vidění i na druhé straně. Belovič se z levé strany blížil k brance a Gába, jenž zřejmě očekával přihrávku, krotil jeho střelu s velkými problémy.

14:20
    Závar před libereckou brankou sice domácí zvládli zlikvidovat, ovšem pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazování v obraném pásmu domácích.

11:20
    V posledních desítkách vteřin působí hra mírně rozháraným dojmem a žádný z týmů se nemůže usadit v útočném pásmu.

9:03
    Liberečtí přestáli i druhé oslabení bez úhonu a po vstupu Kajfiřta na hrací plochu jsou v plném počtu.

8:45
    Přesilová hra Budějovic se zatím jeví bezzubě. Hráči sice pěkně kombinují, ovšem větší šanci si nepřipravili.

7:03
    A další přesilová hra pro tým z Budějovic. Menši trest za podražení dostává domácí Jakub Kajfiřt.

5:51
    Liberečtí hrají v plném počtu.

5:00
    Po nepříliš přesilovkové kombinaci střílel z pravého kruhu budějovický Záhora, jehož střela orazítkovala tyč liberecké svatyně.

3:51
    A máme zde první vyloučení, na dvě minuty si jde za napadení sednout liberecký Belovič.

3:09
    Do velké šance se dostal hostující Ruda, ovšem Skřebský jeho samostatný únik vychytal.

2:41
    Sražená rozehrávka Skřebského se ocitla v hledišti, vhazuje se v libereckém obraném pásmu.

1:06
    V nadějné pozici se ocitl domácí Kajfiřt, avšak Gába jeho pokus zlikvidoval.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Skřebský (Sobotka) - Návrat, Erlebach, Mrázek, Klíma, Havlas, Langhammer, Račický, Suska - Kajfiřt, Hrníčko, Zacha, Belovič, Beránek, Zedek, Arlt, Žďárský, Mikyska, Procházkam Pyrochta, Pálek

HC Mountfield: Gába (Havlátko) - Škopek, Malovec, Kadlec, Krátoška, Piegl, Kutiš, Ťoupal, Žáček - Vácha, Mareš, Krcho, Rob, Ruda, Samohejl, Suchánek, Bílek, Záhora, Pašek, Švec

Rozhodčí: .

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 27. Procházka (Pálek, Belovič), 27. Havlas (Pálek) - 17. Rob (Gába), 22. Bílek (Krcho), 49. Švec (Rob)

Bílí Tygři Liberec: Skřebský (22. Sobotka) - Návrat, Erlebach, Mrázek, Klíma, Havlas, Langhammer, Račický, Suska - Kajfiřt, Hrníčko, Zacha, Belovič, Beránek, Zedek, Arlt, Žďárský, Mikyska, Procházkam Pyrochta, Pálek
    Banes Motor České Budějovice: Gába (Havlátko) - Škopek, Malovec, Kadlec, Krátoška, Piegl, Kutiš, Ťoupal, Žáček - Vácha, Mareš, Krcho, Rob, Ruda, Samohejl, Suchánek, Bílek, Záhora, Pašek, Švec