PZ Kladno – Slavia 3:7 (kon.) | Třinec – Zlín 13:8 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 2:3 (kon.)
Liberec – Motor ČB 2:3 (kon.) | Vsetín – Olomouc 6:7 (kon.) | Plzeň – Chomutov 6:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Hr. Králové – Písek 5:2 (kon.) | Pardubice – Letňany 6:4 (kon.)
Havířov – Vítkovice 1:6 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 15.09.2011, 18:00 • KAJOT Aréna • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravíme z brněnské Kajot Areny, kde dnes ke své premiéře v letošním ročníku nastoupí starší dorostenci brněnské Komety. Jejich soupeřem bude, díky blízké vzdálenosti obou měst, jeden z nejčastějších soupeřů brněnské omladiny, Dukla Jihlava.

Brňané zatím odehráli pouze jeden zápas na ledě Olomouce. Úvodní kolo měla Kometa sehrát 8.9. na ledě Zlína, z čechož z pochopitelných důvodů sešlo. V Olomouci Brno nezvládlo poslední třetinu a odvezlo si prohru 2:3.

Dukla již za sebou má zápasy dva a absolvovala je s velmi rozlišnými výsledky. Zatímco Vítkovicím podlehla doma 2:6 soupeře z Havířova přejela v poměru 8:3. Bodově se v oněch dvou duelech vedlo nejvíce Janu Mandátovi s Tomášem Střechou, od kterých se očekává, že jihlavský celek potáhnou celou sezónu.

Jedním z předpokládaných tahounů Dukly byl i Ondřej Kovářů, který minulou sezónu patřil s Janem Mandátem k nejúdernějším dvojcím Eliod extraligy mladšího dorostu. Před letošním ročníkem však přestoupil právě pod Špilberk a dnes jej tak čeká mač proti velmi nedávným spoluhráčům.

HC Kometa Brno: Klimeš (Jekel) - Zbořil J., Štancl, Vlček, Vojáček, Sedlák (C),Řeřucha - Chudý, Kozel, Raška, Mrázek, Jenyš, Grünwald, Beneš, Král, Kovářů, Vaverka, Kusko

HC Dukla Jihlava: Krejčík (Adam) - Čermák, Kohout, Brussmann, Tobola, Vítek, Březka - Mandát, Vantuch, Pazourek, Staněk, Mahút, Jícha, Renza, Beran,, Střecha, Hotař, Lupač (C), Severa

Ledovou plochu Kajot Areny nyní upravuje rolba a my bychom chtěli uklidnit brněnské fanoušky, které vylekaly fotky čerstvě nabarveného ledu, ještě před jeho samotným dokončením. Led se velmi podobá tomu z loňské sezóny, žádnou velkou změnu opravdu nezaregistrujete.

I dnešnímu duelu předcházela minuta ticha za oběti leteckého neštěstí v Jaroslavli.

00:01

0:14
    První střelu si připisuje Jan Mandát, Klimeš však neměl větší problém.

00:24
    Adam Raška (KOM) hákoval Mandáta a dostává dvě minuty.

1:31
    Domácí se zatím v pohodě brání.

1:58
    Ani první delší kombinace Dukly neskončila střelou, Kovářů vyhodil.

2:24

3:04
    Raška se po špatné rozehrávce Dukly snažil zpoza branky překvapit Krejčíka, ale brankář Dukly situaci zvládl.

3:28
    Adam Raška podruhé v krátké době fauluje - 2 minuty za podražení.

3:39
    Tobola si poza branky vyjel před Klimeše ale trefil jen jeho betony.

4:11
    Jedna ze střel Jihlavských trefila velmi nepříjemně Klimeše do masky. Rozhodčí nechal dlouho pokračovat hru, což se velmi nelíbí brněnským trenérům.

4:39
    Březka svou ranou minul branku, následně Vojáček v klidu vyhodil.

5:28

6:31
    Nyní sledujeme velmi bojovný hokej, hráči obou celků si nedarují ani centimetr prostoru.

6:44
    Jihlavský pokus o brejk končí icingem.

7:22
    Mandát zkusil od modré překvapit Klimeše ale neuspěl.

7:45
    Kometa právě vstřelila branku!

Hynek Grünwald našel zpoza branky svou přihrávkou odkrytého TADEÁŠE KRÁLE, který po zemi propálil Krejčíka a dostává Kometu do vedení. Asistence: Hynek Grünwald.

7:54
    Dukla právě vstřelila branku!

Ovšem hned po buly je srovnáno! Lukáš Jícha ujel všem obráncům Kometa a vypálil. Jeho střelu Klimeš jen vyrazil na hůl dojíždějícího JIŘÍHO SEVERY, který z voleje poslal puk do sítě. Asistence: Lukáš Jícha.

9:50
    Oba týmy si teď dávájí velký pozor, aby znovu hloupě neinkasovaly.

10:26
    Kusko z pravého křídla hledal před brankou volného Kovářů, který v tutové šanci netrefil skákající kotouč.

11:08
    Útok Brna končí offsidem.

12:08
    Kovářů projel přes celé hřiště až za branku Krejčíka, odkud poslal před branku pas, na který jen těsně nedosáhl Adam Raška.

12:44
    Mandát se šikovně proháčkoval mezi dvěma beky Komety, jenže jeho následná střela neměla razanci potřebnou ani na zabití mouchy.

13:26
    Dvakrát v krátkém intervalu zahrála Dukla zakázané uvolnění.

13:58
    Jakub Zbořil dvakrát pálil od modré, dvakrát byl jeho puk ztečován mimo.

14:09
    Za vyhození puku ze hřiště dostává dvě minuty Jiří Staněk (JIH).

14:54
    Beneš zatáhl levé straně kotouč do útočného pásma a předložil jej na prostředek osamocenému Kuskovi, který zbytečně uspěchal situaci a střelu poslal přímo do náruče Krejčíka.

15:02
    Po vhazování se do velké šance prodral Raška, jenže z metru nedokázal Krejčíka překonat ani nadvakrát.

15:47
    Teď už se Dukla dobře brání.

16:09

16:30
    Dvě zakázaná uvolnění po sobě zahráli Jihlavští.

17:20
    Opět sledujeme pasáž hry, kdy ani jeden z týmu není schopen přejít modrou čáru s pukem na holi.

18:20
    Až teď kombinuje Kometa před Krejčíkem.

18:34
    Platonický tlak Brna vak končí zašlápnutým pukem v rohu kluziště.

19:21
    Petr Mrázek si sjel na střed a z mezikruží vypálil do hrudi připraveného Krejčíka, který celou dobu viděl trajektorii puku.

20:00

První třetina nepřinesla zrovna líbivý hokej. Vše podstatné se událo v osmé minutě, kdy Kometu poslal do vedení Tadeáš Král, načež 9 sekund poté Dukla vyrovnala zásluhou Severy. Výsledek 1:1 po první třetině se jednoznačně dát označit za spravedlivý.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

20:01

20:26
    Kovářů s Raškou zatápěli obraně Dukly, ale svou akci překombinovali a vyzněla do ztracena.

21:25
    Staněk si počkal na chybu v rozehrávce Brna a najížděl sám na Klimeše, jenže už těsně za modrou mu sjel puk z hole až do rohu kluziště.

22:06

Podruhé v zápase jdou domácí do vedení, jak dlouho vydrží teď? Duhý gól Komety padl úplně stejně, jako ten první. Grünwald opět zpoza branky našel TADEÁŠE KRÁLE, který tentokrát vypálil pod břevno. Asistence: Hynek Grünwald.

22:41
    Tomáš Střecha uháněl zcela sám na Klimeše, vypálil pár metrů před brankou a brněnský gólman se vytasil s vysoce efektním zákrokem lapačkou.

23:03
    Lupačovu ránu vyráží Klimeš až do ochranné sítě za brankou.

23:44
    Staněk s Beranem jeli dva na jednoho beka Komety, jenže Staňkovi sjel puk opět z hole, podobně jako před chvílí.

24:37
    Severa opět ujížděl sám na Klimeše a byl stažen zezadu Štanclem. Je nařízeno trestné střílení.

24:37
    Jiří Severa zvolil pomalý nájezd a kličku do forhendu mu Klimeš přečetl.

25:29
    Zbořilovo nahození kryje Krejčík v pohodě do lapačky.

25:50
    Jan Mandát zatáhl puk před Klimeše, který jeho následný pokus vyrazil ke Střechovi, jenž tentokrát napálil kotouč přímo do náručí brněnského gólmana.

26:23
    Mandát se ocitl sám před Klimešem ale nezpracoval pas od svého spoluhráče.

26:34

Kometa jde do trháku. Silvestr Kusko se vydal okolo pravého mantinelu a předložil kotouč na hůl FILIPA BENEŠE, který zvolil kličku do bekhendu a efektně poslal puk pod víko. Asistence: Silvestr Kusko, Petr Mrázek.

28:09
    Dukla kombinuje v rozích útočného pásma.

28:46
    Rána Kovářů až od mantinelu nakonec nadělala Krejčíkovi víc práce, než čekal.

29:09
    Kovářů předvedl perfektní bodyček, jako z dílny Oldřicha Machače. Zastavil tak pronikajícho Lupače.

30:11
    Oba týmy se opět potýkají s konstruktivní rozehrávkou.

31:16
    Kapitán Dukly Lupač teď čistě odstavil od puk pronikajícho Krále.

31:39
    Do slušných šancí se dostali na obou stranách Raška a po něm Lupač. Ani jeden však netrefil v dobré pozici branku.

32:44
    Vojáček zahrál vysokou holí, vhazovat se bude před Klimešem.

32:56
    Daniel Kohout fauloval pronikajícího Beneše, ten pojede trestné střílení.

32:56
    Filip Beneš zvolil střelu a Krejčíkova lapačka zastavila puk bezpečně před brankovou čárou.

34:11
    Další rozháraná pasáž hry skončila Mandátovým pokusem do hrudi Lukáše Klimeše.

35:13
    Hynek Tobola se na modré opřel do kotouče, ale Klimeš dobře viděl a kotouč vyrazil správně do rohu.

36:19
    Kozel si za brankou Dukly počkal na chybu jihlavského beka, ale zpoza branky pak Krejčíka nezaskočil.

37:58
    Mrázek ranou z pravého křídla vyprášil pravý Krejčíkův beton.

39:26
    Vypadá to, že třetina se již jen dohraje.

39:58
    Těsně před sirénou vypálil od modré Brussmann, následnou mlýnici ukončil hvizd sudího.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:36.

Druhá třetina přinesla zajímavější hokej, než ta první. Viděli jsme dvě branky v síti Krejčíka, o které se postarali Král a Beneš. Jeli se také dvě trestná střílení avšak jak Severa, tak Beneš neuspěli. Kometa tedy vede o dvě branky a na tahu je Jihlava.

40:01

40:09
    Tomáš Střecha se hned v úvodu třetinu dostal k nájezdu, který vytáhl Klimeš se štěstím na břevno.

41:23
    Dukla vlétla do třetí třetiny. Kometa se nyní brání jen za cenu icingu.

41:43
    Zášlapnutý puk v útočném pásmu domácího výběru.

42:01
    Klimeš ukryl puk do lapačky před dotírajícím Jíchou.

42:33
    Tomáš Střecha si opět počkal na modré a jel sám na Klimeše. I tentokrát si však Klimeš s jeho zakončením poradil a drží svůj tým ve vedení o dvě branky.

43:33
    Vypadá to, že hráči Brna především brání modrou čáru.

44:07
    Grünwald se dostal k zakončení, ale byl příliš blízko Krejčíka a nemohl jej netrefit.

45:38
    Dukla se nedokáže usadit v útočném pásmu, to nyní Kometě stačí.

46:13
    V mezikruží napřáhl Staněk, jeho rána však bezpečně skončila v lapačce domácího muže s laminátovou maskou.

46:45
    Od druhé třetiny jsme neviděli ani jedno vyloučení, jenom dvě trestná střílení. Zápas se hraje velmi čistě. Zatím.

47:29
    Raškova nenápadná střela proskotačila jen kousek vedle levé Krejčíkovy tyče.

47:39
    Tak jsem to s tou čistou hrou zakřikl. Roman Čermák (JIH) si půjde odpočinou kvůli hákování.

48:21
    Mandát osvobozuje Duklu.

49:05
    Kometa ještě v této přesilovce nevystřelila.

49:28
    Až teď Beneš, ale Krejčíkovi nenadělal žádné problémy.

49:39

50:09
    Nahození od modré tečoval před Klimešem Pazourek mimo branku.

50:43
    Zákázané uvolnění hostí.

50:54
    Beneše zastavil v akci offside.

51:15
    Duklu brzdí fauly ve snaze o vyrovnání. Hynek Tobola hákoval Krále.

51:19
    Zbořilova rána trefila Střechu, který se chvíli svíjel bolestí, nakonec však sám odjel na střídačku.

51:44
    Sedlák vybídl přihrávkou přes brankoviště Jenyše ke skórování, brněnský forvard však promáchl a odmítl rozhodnout zápas.

52:40
    Lupač vyhazuje.

53:15

53:48
    Jihlavští teď ostřelují Klimešovu bránu, avšak netrefují se.

54:22
    Petr Mrázek mohl rozhodnout ale tváří v tvář Krejčíkovi poslal kotouč jen do betonů jihlavského brankáře.

54:54
    Raška mohl jet sám na Krejčíka jenže na modré nezpracoval touš.

55:39
    Dukle již mnoho času nezbývá. Jihlavští se však nedokáží usadit v pásmu Komety, která čeká na svoje šance.

56:13
    Nyní se dokonce hosté ocitli pod tlakem, z kterého však žádná šance nevzešla.

56:43
    Tobolu ránu od modré tečoval jeden z bráních hráčů mimo tři tyče.

57:54
    Puk je stále v obranném pásmu Dukly. Takhle Jihlava zápas nevyrovná.

59:24
    Dukla to zkouší v šesti.

59:30
    Hostující trenér Tobola si bere oddechový čas.

59:30
    Vhazování před Klimešem.

60:00

Utkání se dohrálo v rozích obranného pásma Komety. Domácí tedy po rozpačité první třetině přidali a zcela zaslouženě udolali svého soka. Oba týmy tak mají v tabulce tři body. Hvězdami zápasu jsou dvoubrankový Tadeáš Král, jeho nahrávač Hynek Grünwald a spolehlivý Lukáš Klimeš.

To je z Kajot Areny vše, přejeme příjemný zbytek večera. (20:07:00)

David Nekvinda

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 8. Král (Grünwald), 23. Král (Grünwald), 27. Beneš (Kusko, Mrázek) - 8. Severa (Jícha)