Mladá Boleslav – Zlín 3:4 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Pardubice – Liberec 5:2 (kon.)
Slavia – K. Vary 2:1 (kon.) | Kladno – Sparta 3:2 (kon.) | Litvínov – Motor ČB 3:2 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 4:3 (po s.n.)
HC Oceláři Třinec
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
HC Kometa Brno
Neděle 18.09.2011, 17:00Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý podvečer z třinecké Werk arény, vážení přátelé, je to tady. Už nám to zase začíná! Na to, co bylo, se už nehraje. Třinečtí Oceláři se sice budou moci celou sezónu nazývat úřadujícími mistry, ale to už teď nikoho nezajímá. Dnes začíná další ročník hokejové extraligy a v něm opět půjde o nic menšího než titul mistra republiky.

Domácí Oceláři Třinec tedy budou v právě začínajícím ročníku Tipsport extraligy obhajovat první místo jak po základní části, tak po play-off. Přes léto nijak velké zemětřesení v kádru týmu Pavla Marka a Břetislava Kopřivy nenastalo. Odešly sice opory Lukáš Krajíček s Martinem Růžičkou, jinak ale kádr zůstal více méně pohromadě. Vrátil se obránce Cartelli a přišel útočník Chovan. V týdnu přes startem ligy přišli do Třince na testy ještě Kanaďané Verot a Davison.

Hostující tým Kometa Brno právě načíná třetí sezónu po návratu mezi elitu. Obě dvě předcházející zakončili Brňané v play-outu. Tomu se tedy letos soubor trenéra Venery chce za každou cenu vyhnout. Odpovídají tomu poměrně razantní změny v sestavě, kdy tým Komety posílili např. obránci Švrček, Žižka nebo útočníci Čermák s Podkonickým. V Brně už naopak nepůsobí třeba Houdek, Stehlík, Balej, Brabenec, Dopita nebo Kvapil.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Hrabal, Zíb, Hudec, Lojek, Seman, Cartelli, Pavlík, Richter - Květoň, Bonk, McGregor - Orsava, Peterek, Kohn - Hrňa, Polanský, Adamský - Havel, Hampl, Chovan

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Valach, Malec, Šenkeřík, Jakub Svoboda - Pospíšil, Hruška, Podkonický - Erat, Čermák, Hubáček - Dlouhý, Holec, Jaroslav Svoboda - Zohorna, Koreis, Jankovič

Rozhodčí: Hradil, Trombík - Gebauer, Lederer.

Třinecký klub se rozhodl uctít památku bývalého hráče Ocelářů Jana Marka, který za známých okolností tragicky zemřel minulý týden, vyřazením a vyvěšením jeho dresu s číslem 15 pod strop Werk arény.

I extraliga se loučí s hokejovými hrdiny. Po minutě ticha můžeme začít. Tipsport extraliga 2011/12 je tady!

00:01

0:18
    První dobrá pro Třinec. Radek Bonk vykličkoval přihrávku pro Hrabala a ten prověřil prudkou ránou Hoviho.

0:36
    Třinec pokračoval v náporu, další velkou šanci měl Cartelli.

1:59
    Setkání čtvrtých formací končí dalším vhazováním u Hoviho.

3:17
    Třinec do první třetiny vstoupil ve velkém tempu. Finský brankář ve službách Komety již poněkolikáté přerušil hru.

3:30
    Zakázané uvolnění Brna.

4:25
    Teď poprvé výrazněji zahrozila Kometa a byly z toho dvě dobré šance Jaroslava Svobody. Nejprve minul po dobré bekhendové ráně, podruhé trefil tyč.

5:10
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí čtvrtá pětka vyhodila na zakázané uvolnění a i nadále byla tvrdě mačkána hostujícími hráči. Dorážkou na brankovišti se prosadil JAKUB KOREIS. Asistence: Hynek Zohorna, Branislav Jankovič. Stav utkání 0:1.

5:27
    Mohlo být srovnáno. Velkou šanci měl nejprve McGregor a následně Bonk trefil Hoviho do hrudi.

6:14
    Třinec bude hrát první přesilovku. Za hákování je vyloučen Radek Dlouhý.

7:07
    Hovi teď podržel Kometu, když zlikvidoval dorážky Kohna i Polanského ze samotného brankoviště.

7:56
    Třinečtí rozehráli předbrankový kolotoč až ve druhé části přesilovky, ale výraznější šance z toho není.

9:15
    Kometa se ubránila a po krátké mezihře u Hamerlíka se pokračovalo v dobývání Hoviho branky. Následuje komerční přestávka.

9:54
    Přesilovku si zahraje i brněnská Kometa. Za nedovolené bránění jde pykat Cartelli.

10:30
    Těsně vedle pálil Švrček, následně Bonk vyhazuje přes celé kluziště.

10:57
    A zase. Také Brno se v první minutě přesilovky nijak neprosazuje.

11:47
    V samotném závěru přesilovky se mohl lehkou tečí z brankoviště prosadit Hubáček. Hamerlík drží.

12:21
    Hostující Valach rozšíří počet vyloučených na straně Brna. Podrazil třineckého Orsavu.

13:02
    I zákrok hlavou se počítá. Hrabalovu střílenou výzvu vytečoval do přilby finského brankáře domácí kapitán Bonk.

13:06
    75 sekund 5 na 3 pro domácí! Radim Bičánek vyhodil puk z obranného pásma mimo hřiště a jde na dvě minuty.

13:24
    Květoň si typickým způsobem vybruslil zpoza branky a Hovi poprvé ve dvojnásobném oslabení přerušuje hru.

13:43
    Hovi nejprve neudržel Zíbovu střelu, ale nakonec puk zkrotil.

13:59
    Skvělý zákrok Hoviho. Zíb dlouho naznačoval střelu, nakonec nahrál Květoňovi a jeho ránu z úhlu brněnský gólman vykopnul betonem.

14:40
    Domácí i proti čtyřem pokračovali ve velkém tlaku. Nakonec kvůli Peterkově postavení v brankovišti hra přerušena.

14:40
    Peterek, na kterého zřejmě kvůli obtěžování v brankovišti vystartoval Hovi, nakonec inkasuje dvě minuty za hrubost. Hraje se 26 sekund 4 na 4.

15:00
    Radek Bonk projel celé hřiště a naservíroval puk před branku Zíbovi, jeho bekhendový pokus Hovi kryje.

16:12
    V přesilovce Brna nesedl Kempnému jeho projektil, ten skončil v ochranné síti za Hamerlíkem.

16:38
    Čermák si dobře vybruslil do střelecké pozice, jeho pokus z mezikruží Hamerlík vyráží.

17:45
    Teď Oceláře motá třetí brněnská lajna...

17:55
    Vše utnul svým zákrokem domácí gólman.

18:30
    Puk v ochranné síti přerušil akci Polanského formace.

19:57
    Poslední střelu první třetiny si připsal Cartelli, ale ani ta skórem nepohnula.

20:00

Zásahy brankářů v 1. třetině: Hovi 17 - Hamerlík 8.

Dá se, myslím, objektivně říci, že více ze hry měli v prvním dějství domácí Oceláři. Avšak místy trvalý tlak, řada střel ze všech pozic i dostatek šancí na skórování žádné ovoce nepřineslo. Naopak hosté spoléhají spíše na brejky. Jediný gól prvních dvaceti minut vstřelil v 6. minutě dorážkou Jakub Koreis.

Prostředí třetina začne cca v 17:56.

20:01

20:55
    Hosté jeli 2 na 1, akci vyřešil tvrdou ránou Čermák. Hamerlík vyráží.

21:21
    Po Kohnově nahození vhazování před Hovim.

22:08
    Třinec se snaží dobývat do útoku, ale na holích jim chybí klid. Hosté naopak v klidu odolávají.

23:48
    Čtvrtá brněnská formace zatlačila na dobrou chvíli domácí borce, ale nakonec se obránce Kempný dopustil faulu. Vyloučen za držení protihráče.

24:49
    První minuta přesilovky uplynula, ale nic se neurodilo.

25:32
    Květoň našel pěkně skrz pásmo McGregora, ale jeho střelu Hovi kryje.

26:17
    Domácí pokračovali v tlaku a puk z hole Adamského zůstal pár centimetrů vedle tyčky stát na brankové čáře!

27:22
    Komerční pauza a bude následovat buly ve středním pásmu.

27:41
    Nebezpečná Hrabalova rána branku netrefila.

28:24
    Nebezpečný protiútok Komety! Ránu z hole Jaroslava Svobody schytal Chuck Norris na přilbě domácí jedničky.

28:55
    Zakázané uvolnění Komety. Hra se zase na chvíli stěhuje před Hoviho.

29:29
    Domácí teď zamkli Kometu v jejich pásmu, přímé ohrožení branky z toho ale nakonec nebylo.

30:24
    Icing hostů. Vhazování opět u Hoviho.

30:52
    Vhazování před Hamerlíkem, Peterek vyhrál buly přímo na Kohna a ten obloučkem si ze středního pásma vynutil vhazování na druhé straně.

31:08
    V dobré šanci Chovan. Vykličkoval si až před Hoviho, z velkého úhlu ale minul

31:48
    Mohlo být vyrovnáno. Oceláři šli 2 na 1, McGregor našel Hampla, ten ale nedokázal nebezpečněji ohrozit finského strážce svatyně.

33:25
    Na druhé straně dlouho tlačila první formace hostů, ale ani zde se skóre nezměnilo. Vše končí po vykopnutí puku mimo hřiště, kterým Hamerlík zlikvidoval šanci Pospíšilovi.

34:08
    Obránce Zíb si ve středním pásmu vynutil faul. Za podražení jde na dvě minuty Podkonický.

34:40
    Hosté se zatím brání, rozehrávka začíná u Semana zpoza Hamerlíkovy branky.

34:47
    Domácí to ale nezvládli a provinili se icingem. Vhazování v útočném pásmu Komety.

36:14
    Hosté se ubránili a hned vyskočivší Podkonický nebezpečný prověřil Hamerlíka.

37:14
    Seman a Pospíšil si dali navzájem ochutnal rukavice a jsou za tuto rozmíšku vyloučeni na 4 minuty. Hraje se v pěti na obou stranách.

37:30
    Orsava sám před Hovim, nezkrotil ale puk a gól tak nedal.

37:37
    Třinec právě vstřelil branku!
    Akce ale pokračovala dál a Hovi loví puk z branky. Od modré vystřelil MARTIN LOJEK a vyrovnal na 1:1. Asistence: Ladislav Kohn.

38:53
    Agilní Hrňa ve středním pásmu převzal puk, Jakub Koreis jej nestíhal, tak ho podrazil. Přesilovka pro Třinec.

39:24
    Vhazování u Hoviho. Hubáček vs. Bonk.

39:29
    Hubáček úspěšnější, hosté vyhazují.

39:54
    Leoš Čermák pílil v oslabení sám na Hamerlíka, Mario Cartelli jej ale stihl čistě zablokovat.

40:00

Zásahy brankářů ve 2. třetině: Hovi 12 - Hamerlík 8. Střely na branku po 40 minutách: 30 - 17.

Ve druhé třetině jsme nesledovali tak zajímavý hokej, jako v prvních 20 minutách. Hra trochu ztratila na tempu a vkradlo se do ní více nepřesností. Jedinou branku vstřelil dvě a půl minuty před pauzou obránce Lojek, když Hoviho prostřelil ránou od modré.

Poslední třetina začne cca v 18:50.

40:01

40:37
    Bryan McGregor si probruslil do pásma a byl podražen. Vyloučen Tomáš Žižka. Třinec hraje podruhé proti třem - tentokrát 16 sekund.

41:03
    Hosté se ve třech ubránili a vyhazují. Šanci měl Peterek.

41:30
    Další šance na holi Polanského, Hovi skluzem vytěsnil.

42:21
    Neskutečně věci domácí nepromění! Nejprve McGregorovu šanci zblokoval jeden z beků Komety, následně Hrabalovu pumelenici zlikvidoval brněnský brankář. Skóre stále 1:1.

42:48
    Hosté se ubránili, Třinec v ofsajdu a jde střídat. Kometa rozehrává od vlastní branky.

43:49
    Třinec je aktivní, i když má na ledě čtvrtou pětku. Teď se provinil icingem a bude se vhazovat u Hamerlíka.

44:41
    Kometa se dopředu vůbec nehrne, stačí jí využívat chybiček Ocelářů. Domácí buší do plných.

44:56
    Kohn po odpískání najel do Hoviho a vysloužil si dvě minuty za sekání. Dnes se Oceláři na hostujícím brankáři vyfaulovali již podruhé.

45:03
    Krásný semafor Hamerlíka po střele Žižky od modré!

45:56
    Domácí vyhazují a ubránili první minutu oslabení.

46:39
    Zíb skluzem vypíchnul puk směřujícího na hráče Komety. Hosté šli 2 na 1.

48:04
    Martin Lojek jede na střídačku a drží se za obličej. Vylučovat se zřejmě nebude. Po komerční pauze buly ve středním pásmu.

48:42
    Puk skončil na střídačce. Vhazování v útočném pásmu Komety.

49:32
    Do šance se dral Bonk, hostující obránci jej ale odzbrojili.

50:32
    Zašlápnutý puk v útočném pásmu brněnským hokejistů. Vhazování po pravé ruce Hamerlíka.

50:56
    Hamerlík dnes schytal už druhou pecku od Jaroslava Svobody do přilby.

51:52
    Srážka Koreise s Květoněm končí vyloučením domácího hokejisty. Dvě minuty výhody pro Kometu.

52:38
    Pospíšil si krásně prokličkoval do šance, nahrál spoluhráči, ten ale Hamerlíka nepřekonal.

52:46
    Zakázané uvolnění Komety Brno. Vhazování po pravé ruce Sasu Hoviho.

53:35
    Hrabal našel na modré Adamského, ten pronikl do pásma, pak ale vystřelil jen do Hoviho. Skóre beze změn.

54:44
    Chovan přenechal puk Hrňovi, jeho ztečovaná rána končí v síti za Hovim. Komerční pauza.

55:27
    Kometa jde čtyři a půl minuty před koncem do vedení. Odražený puk od zadního mantinelu si našel HYNEK ZOHORNA a pod víko vymetl Hamerlíkovu svatyni. Asistence: Branislav Jankovič, Tomáš Žižka. Stav utkání 1:2.

56:01
    No a teď už mohou Brňané směle myslet na tři body. Rychlý protiútok podnikl Podkonický, našel na křídle TOMÁŠE POSPÍŠILA a ten procedil puk mezi Hamerlíkovy betony. Asistence: Andrej Podkonický. Stav utkání 1:3.

56:43
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění a tato taktika jim bude do konce třetiny stačit.

Utkání sleduje 4481 diváků.

57:10
    Oceláři se ještě nevzdávají, ale Kometa odpaluje jeden home run za druhým.

57:40
    Zohorna zavezl puk až k Hamerlíkovi a vybojoval buly hodně daleko od Hoviho branky.

57:57
    Cartelli chyboval, ale Jankovič nedovezl čtvrtý gól v třinecké síti.

58:52
    Rozmíška u střídačky Komety. V ní je nejaktivnější dvojice Bonk - Malec. Oba jdou na dvě minuty za hrubost.

58:52
    Po třineckém time-outu se bude vhazovat ve středním pásmu.

59:18
    Hamerlík je na střídačce, domácí to zkouší v pěti proti čtyřem.

60:00

Nejlepšími hráči: Radek Bonk - Sasu Hovi.

Domácímu Třinci vstup do sezóny, ve které mají obhajovat titul a vítězství v základní části, nevyšel a prohrál s Kometou Brno poměrem 1:3. Ve třetí třetině bylo skóre dlouho nerozhodné, utkání Jihomoravané rozstřihli až na rozmezí 56. a 57. minuty, kdy nejprve Hynek Zohorna a po něm extřinecký Tomáš Pospíšil stanovili konečné skóre 1:3.

Pro dnešek se z Třince loučím. Nashledanou, nebo spíš "napočtenou", u dalších onlajn přenosů z Werk arény. Tipsport extraliga zde pokračuje v pátek 23. září zápase Třinec - Zlín. (19:31:29)

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 38. Lojek (Kohn) - 6. Koreis (Zohorna, Jankovič), 56. Zohorna (Jankovič, Žižka), 57. Pospíšil (Podkonický)

Rozhodčí: Hradil, Trombík - Gebauer, Lederer