Slovan Bratislava – Košice 2:1 (kon.) | Trenčín – Prešov 4:0 (kon.) | Senica – Dunajská Streda 3:0 (kon.)
Trnava – Ružomberok 0:2 (kon.) | Žilina – Nitra 2:0 (kon.)
ŠK Slovan Bratislava
2:1 (0:1)
MFK Košice
sk Sobota 24.09.2011, 15:30 • Pasienky. • Niké liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:30.

Pekné slnečné popoludnie Vám prajem z Bratislavy, kde sa v 10.kole Corgoň ligy dnes stretávajú domáci ŠK Slovan a MFK Košice.
    Domáci majstrovský tím sa v posledných 4 ligových zápasoch strelecky nepresadil a tak sa prepadol z čela tabuľky až na momentálnu 5. pozíciu. Košice, ktoré majú rovnako ako Slovan v tabuľke zatiaľ 3 prehry pricestovali do Bratislavy bez 4 hráčov základnej zostavy a tak ich čaká ťažká mimoriadne ťažká úloha v zápase o ligové body. Slovan si v strede týždňa splnil povinnosť v domácom pohári keď bol úspešný v Pezinku a trojbodový zápis sa očakáva aj dnes keď akýkoľvek iný výsledok ako víťazstvo by bol pre domácich dnes určite sklamaním a prekvapením.

Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Putnocký - Dobrotka, Žofčák (K), Milinkovič, Čermák, Kladrubský, Bagayoko, Guédé, Had, Dosoudil, Šebo. Tréner: Weiss.

MFK Košice: Tofiloski - Kuzma, Dobias, Viazanko, Tóth, Kavka, Čonka, Škutka, Diaby, Isola, Šinglár (K). Tréner: Šimčo.

Rozhodca: Jaška.

Hráči sú už na trávniku, domáci budú hrať dnes vo svojich klasických belasých dresoch, hostia z Košíc v červených. Do hľadiska na Pasienky si dnes našlo cestu veľmi málo ľudí a tribúny si iba riedko zaplnené.

Výkop majú domáci futbalisti.

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Prvú akciu Slovan zakladá po ľavej strane, Guédé však na Žofčáka loptu neprestrčil a tak hrajú Košice.

3
    Košice sa na polovici domácich dlho neohriali a loptu opäť odovzdali domácim.

5
    Viazanko sa tlačil do pokutového územia, loptu mu však vykopol do autu Dobrotka.

6
    Dosoudil sa v strede ihriska zrazil s Kladrubským rozhodca prerušil hru a pokračujú domáci.

7
    Milinkovič pekne štrikoval v 16-ke hostí, jeho finálna prihrávka však pred bránou adresáta nenašla.

9
    Roh Slovana rozohral Žofčák, pískaný faul na brankára, na druhej strane prerušené pre útočný faul Diabyho.

11
    Šebo sa cez Dobiasa neprebil do šance, ten mu loptu vypichol na aut.

13
    Dosoudil v tvrdom strete s Diabym v strede ihriska, hráč hostí končí na nosítkach.

15
    Diaby späť na trávniku sa opäť zapojil do hry.

16
    Viazanko pekne vyviezol loptu stredom ihriska a po zásahu Dosoudila z toho bude roh pre Košice.

17
    Košice sa dostali k hlavičke, Putnockého však neohrozili a hrať budú ďalej domáci.

19
    Guédé sa snažil vysunúť do samostaného úniku Šeba, ten však jeho prúdkú prihrávku nezachytil.

20
    Kuzma prízemným centrom hľadal v útoku Diabyho, avšak obrana domácich naďalej pozorná.

23
    Guédé teraz hľadal pred bránou úplne voľného Šeba, na jeho prudkú prihrávku však útočník domácich nedosiahol.

26
    Košice dali gól!
    Dávid Škutka z 20 metrov napriahol a strelou k pravej žrdi posiela svoj tím do vedenia. Prvá strela na bránu v dnešnom zápase a hostia vyhrávajú možno trochu prekvapivo 1:0.

29
    Dosoudil po rohovom kope sám pred brankárom padol avšak rozhodca penaltu nepíska, naopak bude to žltá karta za filmovanie.

29
    Za pád v pokutovom území vidí žltú kartu Dosoudil.

31
    Slovan musí v útoku pridať a tak Kladrubského strieda Hartig.

33
    Slovan v prvej polhodine dnešného stretnutia ani raz nevystrelil na bránu súpera a zdá sa, že kríza, o ktorej sa v domácom tábore hovorilo pokračuje.

35
    Po Bagayokovom centri, Kuzma na roh pre domácich.

37
    Dosoudil loptu predĺžil na vzdialenejšiu žrď avšak Slovan opäť nič z tejto situácie nevyťažil a hrajú Košice.

40
    Kavka sa po rohovom kope dostal ku hlavičke avšak jeho pokus mieril mimo žrdí brány domácich.

43
    Za faul na Viazanka v strede ihriska vidí žltú kartu domáci Guédé.

45
    Nadstavovať v prvom polčase sa bude 1 minúta.

Prvý polčas skončil.

V prvom polčase sa na Pasienkoch hral slabý futbal, domáci ani jeden krát nevystrelili na bránu hostí a tak v ich kabíne bude určite poriadne hrmobitie. Košický jediný pokus skončil v sieti za chrbtáom Putnockého a tak môžu byť východniari s vývojom zápasu maximálne spokojní.

Hráči sú už opäť na trávniku a všetko je pripravené na začiatok druhého polčasu. Séria Slovana bez streleného gólu v ligovom zápase sa natiahla už cez 400 minútovú hranicu tak uvidíme či sa to domácim v druhom polčase podarí zmeniť.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Cez prestávku vystriedal domáci tréner Táborského za Hada.

47
    V ofsajdovom postavení sa ocitol Diaby.

49
    Na druhej strane v rovnakom previnení Bagayoko.

49
    Kavka pred pokutovom území stiahol Šeba a vidí žltú kartu.

50
    Milinkovič z priamého kopu vysoko nad bránu hostí.

52
    Slovan dal gól!
    Po hrubej chybe Tofiloskeho, ktorý vybehol na vysokú loptu mimo pokutového územia sa strelou do prázdnej brány presadil najlepší kanonier domácich Filip Šebo.

53
    A Slovan hneď pridal z nasledujúcej akcie druhý gól keď loptu do 16-ky potiahol Marko Milinkovič a strelou po zemi nedal Tofiloskemu žiadnu šancu.

55
    Tak strelecké suchoty Slovana sa zastavili na čísle 422 minút, avšak po uplynutí tohto času sa už domáci presadili hneď dvakrát za sebou a vedú v dnšnom stretnutí 2:1.

57
    Po Guédeého priťuknutí sa k lopte v 16-ke opäť dostal Šebo, jeho strela však tentokrát smerovala tesne nad.

58
    Dvojité striedanie Košíc, odišli, Diaby a Šinglár, miesto nich prišli Karaš a Gondoľ.

60
    A opäť Šebo sám pred Tofiloskim, tentokrát brankár hostí jeho strelu vyrazil a podržal svoj tím pred ďalšou pohromou.

62
    Kuzma z 25 metrov skúsil vystreliť, jaho strela mimo brány však nemala gólové parametre.

65
    Žofčák rozohral priamy voľný kop veľmi nepresne na Bagayoka a ten jeho loptu nedokázal spracovať.

66
    Opäť aktívny Milinkovič po pravej strane sa dostal v pokutovom území až ku strele, na jeho pokus si však tentokrát Tofiloski dal pozor.

67
    V ďalšej tutovke pred brankárom hostí sám Lukáš Hartig, jeho strela však smeruje tesne mimo.

68
    V domácom tíme strieda Čermáka Grendel.

69
    Isola vystavený do postavenia mimo hru.

71
    Šebovú strelu tentokrát obrana hostí zblokovala, avšak hra domácich po vstrelenom góle je na nepoznanie sa suverénne kráčajú za víťazstvom v dnešnom stretnutí.

73
    Grendel teraz padol v pokutovom území, avšak penalta sa pískať nebude a v hra sa pokračuje.

75
    Po Putnockého chybe teraz rohový kop pre Košice.

76
    K zakončeniu domáca obrana Košičanom nepustila, naviac je pískaný útočný faul Karašovi.

78
    Akciu Košíc v strede ihriska prerušil taktickým faulom Lukáš Hartig za čo vidí žltú kartu.

80
    Šebo prešprintoval v súboji Kavku a bežal sám na Tofiloskeho, ten ho však vychytal a teraz podržal svoj tím. Ďalšia 100% šanca domácich.

82
    Za faul na Žofčáka vidí žltú kartu Viazanko.

84
    Milinkovič dlhým pasom hľadal pred bránou opäť Šeba, ten ešte vratil na hranicu 16-ky Žofčákovi a jeho strelu obrana hostí zblokovala.

86
    Posledné striedanie Košíc, odišiel Isola a prišiel Skvašík.

88
    Košice v poslednom zúfalom nápore ešte uchmatnúť neaký bod v dnešnom stretnutí, teraz vybojovali rohový kop.

89
    Dávid Škutka vyskočil najvyššie a jeho hlavička mierila iba tesne nad bránu domácich.

90
    Na druhej strane vybojoval rohový kop na Kavkovi Šebo.

90
    Slovan sa snažil držať loptu kombináciou na svojich kopačkách a bránu hostí priamo neohrozil.

Slovan po biednom prvom polčase zvýšil po prestávke obrátky a po góloch Filipa Šeba a Marka Milinkoviča zaslúžene zvíťazil 2:1. Košičania v dnešnom zápase mohli vyťažiť aj viac avšak do kolien ich zrazila najmä chyba brankára Tofiloskiho, ktorá bola odrazovým mostíkom domácich pre obrat v dnešnom zápase. Po pretrhuntí neúspešnej série bez gólu už Slovan ovládol hru a otočil skóre vo svoj prospech. Z Bratislavy prajem pekné slnečné popoludnie. (17:26:47)