Liberec – K. Vary 2:6 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.) | HC Kladno – Slavia 3:5 (kon.)
Zlín – Olomouc 4:0 (kon.) | Vítkovice – Třinec 5:2 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 3:4 (po s.n.)
Jihlava – Pardubice 1:3 (kon.) | Motor ČB – Sparta 2:1 (po s.n.) | Znojmo – Kometa Brno 1:7 (kon.)
po s.n.
Banes Motor České Budějovice
2:1 (1:0, 0:0, 0:1)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 06.10.2011, 18:00 • Budvar aréna • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dvanáctí Jihočeši za malý moment svedou souboj s druhým celkem juniorské extraligové tabulky. Tím je právě pražská Sparta.

00:01

0:27
    Tomáš Rousek se dostává do ofsajdu a rozhodčí poprvé píská.

0:55
    Karel Plášil ukázkovým bodyčekem zneškodnil sparťanský útok na domácí bránu.

1:45
    Na puk si sahá také Bílek, který v pohodě kryje střelu od modré čáry.

2:16
    Hostujícího golmana zkoušel překonat i Švihálek, ale neuspěl. Nyní se českobudějovicčtí na delší dobu usazují ve své útočné třetině.

3:30
    Aleš Bodnár si nerozuměl s útočníkem a posílá puk na icing.

4:38
    Mountfield právě vstřelil branku!
    BOHUMIL SVOBODA byl důraznější u mantinelu, vydoloval si v souboji puk a sám jel na brankáře. Blafák do backhandu a brankář Sparty neměl šanci.

6:11
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou. Sparťané se snaží dostat před Kantora, ale jejich přihrávky končí často u domácích.

7:26
    Semerád zkusil po souboji na modré vystřelit na Bílka, ale ten puk schoval do lapačky.

8:48
    Jihočeši posílají puk přes všechny čáry, vhazovat se bude po levici Kantora.

9:44
    Další akce Mountfieldu před Bílkem, jenže ten je opravdu pozorný a dorážky z blízkosti si pečlivě hlídá.

10:46
    Martin Sekera jel opět sám na golmana, ale puk mu na poslední chvíli sebral sparťanský obránce.

11:23
    Stanislav Eis (SPA) - 2 minuty - držení hole - 5/4.

13:23
    5/5.

13:45
    A hostující Bílek má opravdu plné ruce práce. Míří na něj jeden puk za druhým.

14:45
    Slibná akce dua Plášil - Švihálek končí ofsajdem.

15:13
    A teď se musel ukázat také domácí strážce klece, a to po pěkné akci Košťálka. Puk ale do branky Kantor nepustil.

16:05
    A je tu další ze série budějovických dorážek, které kontroluje Bílek.

17:51
    Šimon Antoníček měl dobrou pozici před Kantorem, ten se štěstím puk na poslední chvíli odrazil na mantinel.

18:49
    Jan Trummer zkusil dostat puk za Bílka mezi jeho betony, ale golman Sparty byl proti.

20:00

20:01

20:55
    Slibná akce Semeráda končí za Bílkovo zády.

21:30
    David Skřivánek (SPA) - 2 minuty - hákování - 5/4.

22:29
    Martin Semerád (CEB) - 2 minuty - hákování 4/4 59 vteřin.

24:59
    Kantor sice střelu zastavil, ale je viditelně otřesen. Nakonec se chystá chytat dál.

25:26
    5/5.

25:43
    A Sparťané jsou po dvoujnásobné přesilovce na koni, domácí raději vyhazují na icing.

26:14
    Nebezpečná situace před Bílkem, opět zblízka zkoušel dorážet Svoboda. Puk ale trefil jen Bílkovo připravené chrániče.

28:03
    Domácí si v pohodě hlídají jak střední, tak i své útočné pásmo. Naopak u Sparty vázne kombinace a ne a ne se dostat ke Kantorovi.

28:34
    Dorážení domácích hokejistů se nelíbí sparťanským, ti tak hru i osobní souboje začínají přitvrzovat.

30:09
    Sice se Sparta na moment dostala do své útočné třetiny, ale vše se zase vrací do starých kolejí.

30:26
    Stanislav Eis (SPA) - 2 minuty - podražení - 5/4.

31:23
    Jan Pohl (SPA) a Radek Seidl (CEB) 2 minuty - hrubost

32:26
    5/5.

33:02
    Svoboda po samostatné akci vystřelil, ale Bílek kotouč ukryl pod lapačku. I tak se Sparťané na Svobodu sesypali.

33:06
    Michal Švihálek (CEB) - 2 minuty - sekání - 4/5.

34:55
    Radek Seidl (CEB) - 5 minut + do konce utkání - vražení zezadu - 3/5 11 vteřin.

35:06
    4/5 - 4 minuty a 44 vteřin

35:55
    Domácí statečně odolávají sparťanskému tlaku.

37:11
    Šimon Antooníček se zkusitl prosadit s pukem na holi na hranici brankoviště, jeho záměr ale Kantor přečetl.

38:00
    Polovina dlouhé přesilovky nepřinesla nic výjimečného.

38:59
    Domácí dokonce ujížděli dva na jednoho, ale Bílek puk vytěsnil.

39:55
    5/5.

39:59
    Dominik Müller (SPA) - 2 minuty - podražení - 5/4.

44:02
    Martin Sekera mohl zvýšit vedení domácích, ale v jasné gólové šanci nedokázal puk zvednout přes Bílkův beton.

44:50
    A Bílek zase v akci, tentokrát puk vytěsnuje mimo tři tyče vyrážečkou.

45:40
    Jan Předota (CEB) - 2 minuty - držení protihráče - 4/5.

47:40
    5/5.

48:01
    Michal Švihálek z očí do očí Bílkovi puk za jeho záda nedostal. Tak dlouho si s kotoučem hrál, až mu jej golman vypíchl.

49:26
    Zápas nabírá na obrátkách, do šancí se teď dostávají i hosté, kteří se mnohem častěji zabydlují v obraném pásmu Jihočechů.

50:03
    Eddie Turek zachránil důrazným soubojem útočné pásmo.

50:40
    Švihálek a Svoboda v situaci na jednoho bránícího Pražana nauspěli.

51:14
    David Merta (SPA) - 2 minuty - krosček - 5/4.

52:36
    Domácí tentokrát nemohou najít recept na přesilovou hru.

53:14
    5/5.

53:15
    Marzin Semerád (CEB) - 2 minuty - faul kolenem 4/5.

55:15
    5/5.

55:16
    Důležitý zákrok si připisuje Kantor, ihgned po skončení přesilovky zkouší Sparta srovnat stav utkání. Leč marně.

56:10
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hned po buly po Kantorově levici Procházka nahrává Davidu Mertovi a ten střelou do růžku branky stav utkání vyrovnává.
    Asistence: Martin Procházka

58:07
    Ale domácí se nevzdávají, zkouší řadu způsobů, jak opět odskočit na rozdíl jedné branky. Obránci Sparty jsou ale pozorní.

58:54
    Vybojované útočné pásmo domácích.

60:00

Obrovskou šanci pět vteřin před koncem měli na svých holích domácí, ale Švihálek nedokázal puk usměrnit do téměř prázdné branky. Nyní je na řadě pěti minutové prodloužení.

60:01

60:42
    Vladimír Zvoník se uvolnil hostujícím obráncům, ale k zakončení se nedostal.

61:43
    Rozjetou Spartu brzdí ofsajd.

62:18
    Lukáš Kříž zkusil vypálit od modré, ale Bílek střelu dobře viděl a jeho lapačka zasáhla v pohodě.

63:06
    Puk se po nemastné a neslané střele jednoho z hostů otřel hned o tyč i o břevno, ale z branky naštěstí pro domácí zase vypadl ven.