HC Kladno – Motor ČB 1:3 (kon.) | Vítkovice – Znojmo 9:1 (kon.) | Chomutov – Plzeň 5:2 (kon.)
Sparta – Pardubice 3:4 (po s.n.) | HC Litvínov – Liberec 2:1 (kon.) | Slavia – Jihlava 1:2 (kon.)
Třinec – Zlín 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Berani Zlín
Čtvrtek 13.10.2011, 18:00DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký čtvrteční podvečer z Třince! V dnešním utkání juniorské Noen extraligy proti sobě nastoupí celky z Třince a Zlína. Zápas začíná v 18 hodin!

HC Oceláři Třinec: Chvostek D. (Carbol) - Burzala, Bezuška, Jonáš, Roupec, Hurtík, Macháček - Matuš, Bajtek, Herman, Ižacký, Kasperlík, Juhász, Bumbál, Diviš, Kajaba

PSG Zlín: Kašík (Rozum) - Pelc, Janota, Buchta, Kovařík, Merta, Sadil, Sedláček, Zábojník - Kundera, Fořt, Valenta, Strojil, Haloda, Finsterle, Popelka, Janeba, Burša, Doležálek, Kučera

Rozhodčí: Fiala - Gebauer, Lederer.

Hráči se schází na led. Pojďme si nyní představit oba brankáře. Svatyni Třince bude hájit Daniel Chvostek, do branky hostů se pak postaví Libor Kašík.

00:01

00:30
    Od úvodního buly jsou mírně aktivnější domácí. Ti se dostali do pásma Zlína, nedokázali však zakončit.

01:16
    Do šance se snažil dostat hostující Finsterle. Ten přešel modrou čáru, dál jej ale domácí nepustili.

01:44
    První zákrok pro Chvostka. Domácí brankář kryje nahození Sadila.

02:10
    Zásah taky pro Kašíka. Toho vyzkoušel Jonáš, brankář Zlína jeho pokus vyrazil.

02:43
    Oceláři se dopustili icingu. Na trestnou lavici zároveň usedá hostující Lukáš Finsterle, který hákoval svého soupeře.

03:22
    Od modré nahazoval Roupec, brankář Kašík kryje. Oceláři pokračují v tlaku.

03:40
    Další šance Roupce. Po jeho střele ještě domácí doráželi, brankář Kašík drží bezbrankový stav.

03:52
    A opět v akci David Roupec. Jeho další pokus opět končí u Kašíka.

04:22
    Herman hledal volného Matuše, ten přestřelil branku.

04:43
    Přesilovka Třince je u konce. Oceláři po celé dvě minuty drželi Zlín v tlaku, branku ale nevstřelili.

04:58
    Rychlá akce Třince končí v lapačce brankáře Kašíka. Ten se má co ohánět, aby zabránil domácím ve skórování.

05:48
    Hosté se podívali před Chvostka, dokonce i dvakrát vystřelili. Pro domácí branku to ale neznamenalo žádné ohrožení.

06:32
    Kašík rozehrál jen k Bumbálovi, ten ale trefil jen brusle bránícího hráče. Hosté dostali puk do pásma Třince.

07:05
    Oceláři se rychle sformovali a pokračují v tlaku. Do šance se dostal Herman, ten netrefil branku.

07:42
    Hosté se pokusili o rychlý protiútok, ten končí střelou do lapačky Daniela Chvostka,

08:00
    Burzala objel branku a snažil se prostřelit brankáře Kašíka. Ten si pokryl prostor u levé tyče.

08:45
    Oceláři skvěle napadají hostující rozehrávku. Hráči PSG se nemohou dostat z konstantního tlaku.

09:16
    Bumbál zachytil rozehrávku Zlína a šel od útoku. Tam ale moc dlouho nepobyl, neboť jej od puku odstavili obránci hostů.

09:47
    Bezuška se opřel do volného puku, ten letěl jen do brusle bránícího hráče. Hosté vyvážejí kotouč na druhou stranu kluziště.

10:18
    Nakonec se hosté dostali až před Chvostka. Jejich akci zakončoval Kovařík, brankář Třince si věděl rady.

10:56
    Další akci hostů zastavuje ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:49
    Oceláři se dostali do tlaku, nedokázali si však připravit střeleckou pozici. Hosté otáčejí hru na druhou stranu.

12:21
    Zlínští se dokázali usadit před Chvostkem, už se jim pak ale nepovedlo vystřelit.

12:42
    Další akce hostů, v podání Finsterleho, končí v ochranné síti. Kotouč tam tečoval jeden z domácích, buly před Chvostkem.

13:10
    Třinečtí si svým tlakem vybojovali další početní výhodu. Na trestnou lavici je poslán Zdeněk Sadil, který tam odsedí dvě minuty.

13:42
    Domácím se ale přesilovka vůbec nedaří. Nejprve hosté dokázali vyhodit, pak se Ocelářům nepovedla rozehrávka a dopustili se icingu.

14:10
    A když už se domácí dostanou do pásma, srazí je další chyba. Zlín opět vyhodil.

14:30
    Tvrdá střela Roupce končí na betonech brankáře Kašíka. Na druhou stranu míří Kovařík, který nechal vyniknout Chvostkovu lapačku.

14:54
    V pořadí již druhý icing Třince v této přesilovce.

15:24
    Hosté jsou kompletní, Hra se přesunula do střední třetiny, kde oba celky bojují o puk.

16:00
    Třineckým se povedl přechod střední třetiny, pak ale zaváhali v rozehrávce. Hráči Zlína dostali puk k Chvostkovi.

16:38
    Akci Zlína táhl Sedláček. Ten se dostal až do pásma Třince, kde předal kotouč svým útočníkům Ti se snaží probojovat se před branku.

17:09
    Aktivita Zlína přináší své ovoce v podobě první přesilovky. Na trestnou lavici usedá Ondřej Burzala, který se provinil držením.

17:40
    Hosté načali přesilovku stejně jako domácí tu jejich. To znamená ztrátou puku a následným dobýváním útočné třetiny.

18:23
    Zlínským se nedaří usadit se v domácí třetině. Ocelářský obranný val zatím funguje bezchybně.

19:00
    Matuš zavezl puk do střední třetiny, kde jej poslal k brankáři Kašíkovi. Ten rozehrává další akci PSG.

19:02
    Oceláři jdou do tří! Vyloučen byl David Roupec, který hrál příliš vysokou holí. Zlín 5:3 - 7 vteřin.

19:10
    Oceláři jsou ve čtyřech. Kotouč je za brankou Ocelářů, kde jej získali hráči v modrých dresech.

19:31
    Zábojník posílal střílenou přihrávku, tu ale nikdo nezachytil. Kotouč letí za branku Zlína.

20:00

20:01

20:01
    Hosté začínají druhou třetinu v přesilovce, která ještě bude pokračovat minutu a dvě vteřiny.

20:23
    Tečované nahození Merty končí v lapačce brankáře Chvostka.

20:45
    Oceláři se osvobodili. Přechod modré čáry hostů zastavuje ofsajd.

21:07
    Neskutečné! Před Chvostkem stál Tadeáš Kundera! Ten několikrát dorážel, ale ani napětkrát nepřekonal brankáře Ocelářů! Třinečtí jsou kompletní.

22:00
    Rychlou akci hostů zastavuje domácí obrana a posílá Hermana do akce. Ten střílí, Kašík kryje.

22:15
    Na ledě zůstává hostující brankář Kašík. Zřejmě se mu něco stalo při střetu s domácím Divišem.

22:15
    Kašík je na nohou a bude pokračovat.

22:37
    Domácí si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici je poslán Tomáš Fořt, který si tam odsedí dvě minuty pro podražení.

22:59
    Střela Roupce končí v ochranné síti. Tam jí dopomohl jeden z hostujících beků. Buly před Kašíkem.

23:25
    Hosté se zmocnili puku a poslali jej k Chvostkovi.

24:05
    Ve hře domácích nastalo hluché období. Hosté se skvěle brání.

24:39
    Zlínští jsou kompletní. Kotouč je v pásmu PSG. Od modré pálí Matuš, kotouč končí v lapačce Kašíka.

26:00
    Zlínští se dostali do obléhání třinecké branky, zatím ale nedokázali vystřelit.

26:37
    Na druhou stranu mohli jít Bajtek a Herman. Jejich akce ale končí pukem na střídačce.

27:12
    Bajtek se už dostával ke střele, zastavilo ho však ofsajdové postavení.

27:50
    Hosté se v signalizované výhodě dostali do velkého tlaku. Ten končí střelou Tomáše Fořta, která letěla jen do brankáře Chvostka.

27:50
    Vyloučeným tedy je Ondřej Burzala - 2 minuty - sekání.

28:15
    Hosté se usadili před Chvostkem, nedaří se jim ale finální pas.

28:21
    Ke střele se nakonec odhodlal Sadil, který ale jen vyprášil Chvostkovy betony.

28:50
    Obléhání domácí branky pokračuje i nadále, hosté však stále nenacházejí ideální střelecké postavení.

29:09
    Nakonec se mezi kruhy do puku opřel Fořt, ten ale trefil jen připraveného Chvostka.

29:40
    Oceláři se dokázaly vymanit z tlaku Zlína. Hosté ale rychle sbírají puk a postupují do pásma.

30:00
    Oceláři jsou kompletní. Kotouč je ve středním pásmu, tam jej drží hosté.

30:18
    K puku se nakonec dostali domácí, kteří si jej ale příliš dlouho nepodrželi. Icing Třince vrací hru před Chvostka.

30:40
    Od modré vystřelil Jonáš, kotouč letěl vysoko nad. Hosté jej sebrali a dostali do střední třetiny.

31:06
    Další oslabení Ocelářů. Za katr tentokráte usedá Jakub Ižacký, který podrazil svého soupeře.

31:45
    Zlínští sevřeli domácí v kleštích, nepovedla se jim však střela. Oceláři vyhazují,

32:10
    Další vyhozený puk, hosté se začínají v přesilovce trápit.

32:35
    Do šance se teď mohl dostal Kajaba, tomu se ale nepodařilo přebruslit obránce Zlína.

33:06
    Přesilovka Zlína je u konce, hostům se nepodařilo výrazně ohrozit branku Třince.

33:26
    Třinec právě vstřelil branku!
    A domácí jim to oplácejí vedoucí brankou! Do třinecké rychlé protiakce se zapojil JAKUB IŽACKÝ, který nakonec dokázal propálit brankáře Kašíka! Asistence: Filip Bajtek

34:05
    Před Chvostka se snažil dostat Haloda, v jeho cestě mu ale zabránil domácí obránce,

34:15
    Od modré pálil Kučera, kotouč si to namířil do lapačky brankáře Chvostka.

35:10
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Z části to je dáno nepřesnostmi ve hře obou celků.

35:43
    Kašík se trochu zamotal při pokusu rozehrát puk. Naštěstí pro něj okolo nebyl žádný třinecký hráč. Hosté v pohodě rozehráli.

36:30
    Matuš si nabruslil mezi kruhy, odkud vystřelil. Jeho střelu Kašík vyráží do ochranné sítě.

37:00
    Hosté dokázali zastavit nadějnou akci Třince. Zlínským se pak nepovedla rozehrávka, když puk poslali mimo kluziště. Buly ve středním pásmu.

37:40
    Zlínští jsou chvílemi aktivnější, chybí jim však potřebná dávka štěstí. Domácí obrana zatím skvěle brání.

38:14
    Za domácí brankou zůstal ležet Petr Burša, kterého nepříjemně narazil jeden z domácích hráčů.

38:14
    Burša už odjel na střídačku, doufejme, že se mu nic nestalo.

38:37
    Domácí jdou opět do čtyř. Peter Bezuška bránil Michaela Janotu za hranicí pravidel, půjde si proto odpočinout na dvě minuty.

39:03
    Hosté si zatím jen přihrávají, k úspěchu ale vede jen povedená střela. Oceláři vyhazují.

39:40
    Střela Kučery se odrazila od Chvostkových betonů do rohu kluziště. Tam se zřejmě dohraje i druhá třetina.

40:00

40:01

40:38
    Oceláři jsou kompletní. Hosté se po dobu přesilovky nedostali k ohrožení branky.

41:25
    Hosté stále pokračují v dobývání branky. Zatím jim ale chybí přesná střela.

41:58
    Na druhou stranu se do šance dral Jan Diviš. Třineckému útočníkovi se nakonec podařilo vystřelit, kotouč končí v lapačce brankáře Kašíka.

42:30
    Hosté si vypracocali dvě slibné šance, ani jednu ale nedotáhli do zdárného konce. Na druhou stranu míří Oceláři...

42:47
    Oceláři jdou do dvoubrankového vedení! Krásnou akci mezi Jakubem Ižackým a FILIPEM BAJTKEM zakončil druhý jmenovaný přesnou střelou mezi betony brankáře Kašíka! Asistence: Jakub Ižacký.

43:39
    Oceláři jen protečovali puk do útočné třetiny a šli střídat. Teď to jsou hosté, kteří musí útočit.

44:12
    Místo toho tady je třetí branka Třince! Do přečíslení dvou na jednoho se dostali Jakub Juhász a JAN DIVIŠ! Oba si nejprve dvakrát vyměnili puk, poté Diviš propálil Kašíka mezi betony! Asistence: Jakub Juhász.

44:32
    A oceláři mají další možnost ke vstřelení branky! Unikajícího Filipa Bajtka zastavil Michael Janota! Bajtek si celou situaci zopakuje z trestného střílení!

44:32
    Bajtek se snažil rozpohybovat Kašíka a zavěsit do horního rohu! To se mu ale nepovedlo, stav zůstává stejný.

46:25
    Herman vybojoval puk pro Bezušku, ten jej napálil jen do brankáře Kašíka.

46:56
    Hosté se snažili o rychlou protiakci, ta ale skončila již v zárodku. Do útoku jdou opět domácí.

47:28
    Bajtek centroval Ižackému, ten netrefil puk. Oceláři jsou opět v tlaku.

4753
    Janeba dorážel odražený puk, ten letěl jen do brankáře Chvostka.

49:18
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté korigují, Chvostek přichází o čisté konto! Po chybě domácí obrany se Zlínští dostali do přečíslení dvou proti jednomu! To vedl Tomáš Fořt, který nakonec předložil puk LUKÁŠI FINSTERLEMU, který propálil přesunujícího se Chvostka! Asistence: Tomáš Fořt.

50:12
    Zápas se přehoupl do poslední desetiminutovky. Kotouč je v pásmu Třince, tam o něj bojují Roupec s Kovaříkem.

51:00
    Kotouč nakonec získal Bumbál, který jej dovezl až do pásma Zlína. Tam o něj ale domácí přišli.

51:35
    Rozhodčí píská hostům přihrávku rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:18
    Hosté jsou čím dál tím víc nebezpečnější. Oceláři mohou vděčit Chvostkovi za prozatímní vedení.

52:50
    Diviš teď zaměstnává hostující obranu. Třinecký forward drží puk za brankou, proti němu ale stojí dvoučlenná hradba.

53:25
    A Diviš také ztrácí puk. Hosté se pustili do další akce, ta ale končí neúspěchem.

54:16
    Do šance se dostával Buchta. Než si ale hostující bek srovnal puk, sebrali ho domácí hráči.

54:50
    Oceláři se osvobozují jen za cenu icingu.

55:35
    Od modré nahazoval Buchta, Chvostek kotouč vyrazil do rohu. Tam jej sebrali Oceláři a vrhají se do útoku.

56:14
    Matuš se snažil dorážet Divišovo nahození. Akci domácího forwarda ale zastavil brankář Kašík.

56:46
    Ižacký s Bumbálem drží puk za hostující brankou a šetří tak čas.

57:10
    Oceláři se nakonec dostali do tlaku. Hosté teď musí bránit, ačkoli by potřebovali být před Chvostkem.

57:40
    Zlínským se povedl přechod do útočné třetiny, tam ale přišli o puk. Oceláři jej poslali do pásma PSG.

58:07
    Hosté se nakonec nedohodli a poslali puk přes všechny čáry.

58:23
    Oddechový čas pro hosty.

58:23
    Hosté hrají se šesti bruslaři v poli!

58:30
    Oceláři se zmocnili puku a vyhodili jej do třetiny Zlína. Icing to nebude, hosté musí projít celé kluziště.

59:00
    Herman se dostal do mezikruží odkud ale netrefil prázdnou branku!

59:11
    Icing Zlína, Kašík se vrací do branky.

59:27
    A je tady další zakázané uvolnění hostů. Oceláři si asi vítězství nenechají ujít.

59:46
    Zahrozit ještě mohl Matuš, toho ale vychytal Kašík.

60:00
    Konec zápasu. (19:57:08)

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 34. Ižacký (Bajtek), 43. Bajtek (Ižacký), 45. Diviš (Juhász) - 50. Finsterle (Fořt)

Berani Zlín: Kašík (Rozum) - Pelc, Janota, Buchta, Kovařík, Merta, Sadil, Sedláček, Zábojník - Kundera, Fořt, Valenta, Strojil, Haloda, Finsterle, Popelka, Janeba, Burša, Doležálek, Kučera

Rozhodčí: Fiala - Gebauer, Lederer