HC Kladno – Plzeň 0:3 (kon.) | Letňany – Hr. Králové 4:5 (po s.n.) | Vítkovice – Jihlava 4:1 (kon.)
Zlín – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Sparta – PZ Kladno 8:0 (kon.) | Olomouc – Havířov 8:2 (kon.)
Slavia – Chomutov 5:9 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 2:0 (kon.) | Motor ČB – Havlíčkův Brod 1:2 (po pr.)
Pardubice – Liberec 0:5 (kon.) | Třinec – Vsetín 5:3 (kon.)
po s.n.
HC Letci Letňany
4:5 (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)
Královští lvi Hradec Králové
Čtvrtek 24.11.2011, 15:00 • Ice Arena Letňany • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Před domácími Letci stojí soupeř z Hradce Králové, kterého nedokázali v dosavadním průběhu soutěže obrat ani o bod. Povede se jim dnes lépe?

HC Letci Letňany: Švihálek (Horák) - Brejcha, Šír, Hes, Uhlíř, Nebeský, Janda, Štosek, Švábík, Ječný, Rulf, Kaplan, Chvátal, Karabáček, Jenček, Arnošt, Homolka, Vacek, Litera. Trenér: Moravec

HC VCES Hradec Králové: Šivel (Hak) - Skála, Ouzký, Půlpán, Pilař, Suk, Jebavý, Suchan, Dostálek, Kastner, Matějček, Konečný, Procházka, Vácha, Brida, Rejl, Bartoň, Štědrý, Souček, Nedvídek, Klemenc. Trenér: Táborský

Začátek zápasu se opožďuje. Čeká se na rozhodčí...

Konečně už je na ledě i trojice mužů v pruhovaném a utkání tedy může začít.

00:01

0:20
    Úvod zápasu obstaral osajd domácích po nepřesné kombinaci.

0:36
    Nedvídek se ocitl v obrovské šanci před osamocen před brankou Švihálka, ale minul

1:50
    Suchan teď po další chybě domácích ujížděl sám na Švihálka, ale jeho střele opět chyběla přesnost.

3:00
    Oba týmy si teď počínají v obraně velice liknavě.

3:18
    Za faul kolenem teď bude pykat Švábík.

3:40
    A hosté hned vyrobili závar před gólmanem domácích. Nikdo ale nedokázal procpat puk za jeho záda.

4:36
    Pokračující přesilovková kombinace však Hradeckým hodně vázne.

4:55
    Hradec právě vstřelil branku!
    Po chybném pokusu o vyhození se puku zmocnil DRAHOŠ JEBAVÝ a střelou ke vzdálenější tyči přeci jen trestá vyloučení domácích. Bez asistence.

5:40
    A další úder hostů! Branku objel MICHAL PROCHÁZKA a parádně zavěsil do vinglu. Gólman domácích neměl šanci. Bez asistence.

7:05
    Letňanští jsou teď hodně zaskočeni a na jejich výkonu je to znát.

7:40
    Litera měl teď na levém křídle parádně nabito, ale branku výrazně minul.

9:24
    Domácí se osmělují a zkouší napadat rozehrávku hostů již v jejich pásmu, ale musí dávat pozor i na zadní vrátka.

9:46
    Vylučuje se. Za hákování jde na dvě minuty kapitán Bartoň.

10:31
    Švábík pálil od modré, ale střele chyběla razance a Šivel neměl problémy.

11:12
    Domácí nekombinují špatně, ale problém mají s koncovkou. Teď Brejcha nezužitkoval dobrou přihrávku zpoza branky.

11:46
    Je po přesilovce.

12:10
    Půlpán to zkoušel podobně jako v páté minutě úspěšný Jebavý, ale jeho střela z křídla mířila jen do středu branky a Švihálek tudíž neměl starosti.

12:56
    Za podražení odchází domácí Štosek na dvě minuty.

19:05
    Klemenc teď zkoušel střelu z pravého kruhu, ale ta byla tečována vysoko nad.

14:05
    Hosté teď chybovali a v úniku domácího útočníka zastavil držením Suk. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

14:53
    Teď to zkoušel přes obránce Litera, ale měl asi volit přihrávku na volného Brejchu.

15:54
    Domácím se zkrácená přesilovka nedaří.

17:04
    V potyčce před brankou si nedovoleně počínal hradecký Konečný a jde na dvě minuty za hrubost.

17:57
    Jenže útočné pásmo je pro domácí nedobytné.

18:42
    Letňany právě vstřelily branku!
    Nakonec se však domácím podařilo překonat hradecký obranný val a akci dva na jednoho zakončil nad rameno Šivela VÁCLAV KARABÁČEK. Asistence: David Kaplan.

20:00

V první třetině byli jednoznačně aktivnější Hradečtí, ale kontaktní gól minutu před sirénou dostal domácí zpátky do zápasu. Druhá třetina začne v 15:57.

20:01

20:29

Letňanští začali aktivně.

20:57
    Možná až příliš aktivně, na dvě minuty je vyloučen Brejcha.

22:10
    Hradecké výpady však končí na modré čáře soupeře, což není pro domácí branku příliš nebezpečné.

22:19
    Teď se sice před branku probil Suchan, ale obtěžován obránci neměl čas zakončit.

22:57
    Hosté vůbec neohrozili soupeřovu klec a je po výhodě.

23:52
    Karabáček teď dostal krásnou přihrávku, řítil se sám na gólmana, ale lehce ho při zakončení sekl Klemenc a jde na dvě minuty.

25:20
    Letci teď uzamkli soupeře před jeho brankou, ale nedokáží si vypracovat větší příležitost.

25:52
    A ani oni výhody jednoho muže v poli nevyužívají.

26:27
    To jim ale vadit nemusí. Zmatků v hradecké obraně využívá střelou mezi nohy Šivela DAVID CHVÁTAL a vyrovnává. Asistence: David Kaplan.

26:52
    Radost domácím vydržela přesně 25 vteřin. Pro změnu propadli v obraně oni a akci dva na jednoho se štěstím po přihrávce žabičkou zakončil TADEÁŠ OUZKÝ. Asistence: Daniel Klemenc a Drahoš Jebavý.

27:41
    Utkání je teď dost vyhecované.Příliš přemotivován byl Matějček a je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

29:41
    Je po přesilovce a k Šivelovi neproletěl jediný puk.

30:12
    Ale Letci mají šanci na reparát. Dvě minuty pro Váchu za podražení.

31:02
    Od modré pálil Litera, následně puk poskakoval před gólmanem hostů, ale nikdo jej nedokázal usměrnit do branky.

31:53
    Hosté vyvezli puk a i v oslabení teď zaměstnali Švihálka, vhazuje se po jehi levici.

32:12
    Ani z další přesilovky domácí nic nevytěžili.

33:03
    Ale ve hře v pěti to jde Letcům již o něco lépe. Z otočky se nenápadnou střelou prosazuje TOMÁŠ BREJCHA a je vyrovnáno! Asistence Štěpán Švábík.

33:47
    Jenže teď se střelec branky nechal zbytečně vyloučit a jeho tým se bude muset bránit.

35:35
    Od modré střílel Konečný, Švihálek jeho pokus vyrazil k volnému Váchovi, ten ale v rozhodující chvíli promáchl. Domácí měli štěstí.

36:28
    Série vyloučení pokračuje. Za faul kolenem odchází hostující Kastner.

37:13
    Litera výborně našel před brankou Kaplana, ale ten z blízkosti nepropálil puk skrz bránící hráče.

38:18
    A znovu velká šance. Karabáček si stahoval dorážku na forehand a v poslední chvíli jeho pokus Šivel vykopl betonem.

39:14
    Kastner teď trefil tvrdou ranou Švihálka do masky.

40:00

Druhá část již přinesla vyrovnanější hru, ale pro změnu byli o gól lepší domácí. Před závěrečnou třetinou, která začne v 16:43, je tedy vše otevřené.

40:01

40:18
    Hned v úvodu třetiny se pěkně uvolnil hostující Procházka, ale jeho střela švihem šla jen do prsou domácího gólmana.

41:40
    Před branku Hradce se probíjel Arnošt, ale bekhendový pokus nedotáhl do konce.

42:26
    TOMÁŠ BREJCHA si najel mezi kruhy, po nádherné přihrávce od mantinelu nedal Šivelovi šanci a posílá Letce do vedení. Asistence: Bartoloměj Uhlíř.

43:47
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Švihálkem.

44:04
    Stejná situace, ovšem na druhé straně.

44:21
    Teď si zahrála domácí střídačka a vhazuje se ve středním pásmu.

45:45
    Po akci Jenčeka s Arnoštem, svkěle zasáhl Šivel, když vytěsnil puk ramenem mimo branku.

47:26
    Domácí teď soupeře přebruslují, Hradečtí jen vyhazují puky.

48:38
    Prudkou střelu na leťnanskou branku teď ramenem zastavil bránící Štosek.

49:16
    Po útočném výpadu hostů je branka letců vychýlena.

50:59
    Domácí se stále snaží být aktivní a Hradečtí se nemohou probít k brance soupeře.

53:24
    Dostálek v obrovské šanci. Nikým nehlídán měl moře času něco vymyslet sám před Švihálkem. Stáhl si puk na bekhend, ale nepochopitelně přestřelil.

54:22
    Dlouho se hrálo v signalizovaném trestu. Nakonec odchází na dvě minuty za faul kolenem domácí střelec dvou branek Brejcha.

54:40
    Závar před brankou opět nepřetavili hosté v kýžený výsledek.

55:09
    Emoce na ledě. Švábík nešetrně kolenem nabral jednoho z hostujících hráčů a vyfasoval pět minut plus do konce utkání. Hradecký hráč je odnášen na nosítkách a vůbec to s ním nevypadá dobře.

56:31
    Švihálek čaruje, po pokusech Hradeckých zastavil několikrát puk těsně před čárou.

58:38
    Hostům se teď vůbec přesilovka nedaří a čas se jim krátí.

59:05
    Jenže teď budou mít dvojnásobnou výhodu. Za sekání odchází domácí Šír.

59:05
    Time out pro Hradec.

59:05
    A Hradečtí to zkouší bez gólmana v šesti proti třem!

59:27
    Drtivý tlak a palba střel, ale Švihálek zatím odolává!

59:48
    Dvanáct vteřin chybělo domácím. Střelou zblízka se prosazuje ROMAN KONEČNÝ. Ve třech to Letňanští zkrátka mohli jen stěží ubruslit.

60:00

V prodloužení budou mít Hradečtí ještě pokračující výhodu.

60:01

60:51
    Výhoda zůstala nevyužita a vhazuje se před Švihálkem.

61:30
    Hosté jsou v prodloužení lepší, ale do šancí se příliš nedostávají.

62:26
    Oba týmy se teď omezují jen na nahazování puků.

62:50
    Chybu domácí obrany mohl ztrestat Dostálek, ale Švihálek byl při jeho střele z křídla pozorný.

63:40
    Chvátal to zkoušel tvrdou, ale nepřesnou střelou z kruhů.

64:39
    Před Šivelem se ocitl Brejcha a mohl hattrickem rozhodnout dnešní zápas, ale byl příliš blízko na lepší zakončení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

O vítězi dnešního zápasu tedy rozhodnou samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Za domácí neproměňuje Karabáček.

Zatímco bekhendem se za Hradecké prosazuje Půlpán.

Stejnou fintu zkoušel i Chvátal, ale nedal.

A bekhend nevyšel ani hostujícímu Ouzkému.

Poslední nájezd neproměnil za domácí Litera, zkoušel to mezi nohy, ale gólman zasáhl včas.

65:00
    Jediným úspěšným střelcem v samostatných nájezdech je TOMÁŠ PŮLPÁN a rozhoduje tak o osudu dnešního zápasu.

Letňany tak sice získávají první bod ze zápasů s Hradcem, ale vítězství si z Ice Areny odvážejí hosté. To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (17:41:23)

Robin Mana

Branky a nahrávky: 19. Karabáček (Kaplan), 27. Chvátal (Kaplan), 34. Brejcha (Švábík), 43. Brejcha (Uhlíř) - 5. Jebavý, 6. Procházka, 27. Ouzký (Klemenc, Jebavý), 60. Konečný, 65. Půlpán

Královští lvi Hradec Králové: Šivel (Hak) - Skála, Ouzký, Půlpán, Pilař, Suk, Jebavý, Suchan, Dostálek, Kastner, Matějček, Konečný, Procházka, Vácha, Brida, Rejl, Bartoň, Štědrý, Souček, Nedvídek, Klemenc. Trenér: Táborský