Washington Capitals
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Pátek 02.12.2011, 01:00 • Verizon Center • NHL

Výsledková bída Capitals tedy pokračuje, navíc se opět bodově neprosadil domácí kanonýr Ovečkin. Poprvé od návratu nebodoval ani Crosby. Toho to však příliš trápit nemusí, zastoupili ho jiní a Pittsburgh si z hlavního města Spojených států odváží výhru a cenné dva body. To je pro dnešek vše, dobré ráno a příjemnou sobotu. (03:34:18)

Ale Washington už se k žádnému ohrožení branky Fleuryho nedostal a prohrává i ve čtvrtém utkání za sebou.

58:42
    Domácím se vůbec nedaří usadit v pásmu, tak aby mohli odvolat gólmana.

57:49
    Vokoun teď likviduje pokus Malkina. Domácím se ale krátí čas, do konce zbývá jen něco málo přes dvě minuty...

56:30
    Eakin se z levého křídla dostal až před Fleuryho, ale zakončení si rozmyslel pozdě a v tísni se navíc dostal až příliš blízko k brance.

55:05
    Crosby se důrazně prodral od pravého mantinelu až před Vokouna, ten však svoji branku dobře utěsnil.

54:28
    Na úrovni kruhů se do kotouče z první opřel Eakin, ale Fleury byl rychle na zemi a bezpečně pokryl volná místečka ve svém postoji.

52:28
    Trenér hostů pravděpodobně zvolil tento neobvyklý krok aby srovnal jednotlivé pětky protii útočným řadám soupeře. Po zakázaném uvolnění totiž nemohl střídat a dal tak svým svěřencům možnost oddechu.

52:28
    Time out pro Pittsburgh.

51:39
    Asham našel pěknou přihrávkou před brankou Parka, ten však byl na lepší zakončení přece jen už trochu z úhlu. Vokoun si poradil.

49:59
    Spolupráce Semina s Ovečkinem tentokrát skončila jen v rohu útočného pásma domácích.

48:45
    Crosby to zkoušel z pravého křídla, ale jeho střela byla sražena. Jeho zrychlení ve středním pásmu ale bylo pozoruhodné.

47:55
    Malkin teď tvrdě narazil do Backstroma, s tím to však ani nehnulo.

46:10
    Mezi kruhy si najel Kennedy, ale jeho střela neprošla houštinou těl směrem k brance Vokouna.

45:25
    Střela Martina od modré byla sražena mimo ledovou plochu.

44:35
    Washington se snaží o rychlou reakci a zvyšuje obrátky. Přes hráče to zkoušel šikovně Chimera, ale branku těsně minul.

42:36
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Mezi kruhy se zjevil CHRIS KUNITZ a jeho střela švihem evidentně zaskočila Vokouna, který ještě chvilku poté co mu propadla pod rukou do branky, nevěděl kde puk je. Tento gól jde na jeho vrub. Asistence: Tyler Kennedy a Simon Despres.

42:00
    Na druhé straně si Semin najel na přihrávku Ovečkina od mantinelu, ale poslal puk hodně mimo.

40:20
    Hned v úvodu třetiny šance Malkina, který si sjel na úroveň kruhů ale jeho střele chyběla potřebná přesnost, možná puk ještě lehce tečoval Vokoun.

40:01

Závěr druhé třetiny přinesl ještě drobnou potyčku Vokouna s Nealem. Český gólman ručně vysvětloval svému soupeři, že se nenechá jen tak osekávat. Jak rychle ale konflikt začal, tak také skončil. Druhá třetina přinesla jedinou branku, a to v brance Pittsburghu, před třetí částí, která začne cca ve 2:51, je tedy stav vyrovnaný.

40:00

39:45
    Pittsburgh zle dotírá.

38:52
    Hry v pěti jsme si moc neužili. Alzner držel za brankou Malkina a je vyloučen.

37:07
    Hra Washingtonu v přesilovce je znovu poněkuď neurovnaná, chybí nápad a přesnější provedení.

35:57
    Bude se znovu vylučovat. Na trestnou lavici míří za držení Despres.

35:25
    Malkin zkoušel tečovat nahození od mantinelu, ale Vokoun si věděl rady.

33:51
    Už při hře v pěti vystřelil tvrdě od modré Wideman, ale branku o hodně minul.

33:10
    Přesilovka se Capitals zatím příliš nedaří.

31:47
    Přesilovku si zahrají domácí. Staal fauloval vysokou holí Semina a jde na dvě minuty.

30:50
    K vidění teď bylo několik ostřejších zákroků v útočném pásmu hostí. Vše bylo ale v mezích pravidel.

29:22
    Je po přesilovce.

29:13
    Vokoun teď podržel Washington, když vykryl střelu Kennedyho po přihrávce Kunitze od zadního mantinelu.

28:35
    Malkin svižně zakombinoval na jeden dotek s Crosbym, jejich akci však chyběla přesná finální přihrávka.

27:22
    A na trestnou lavici míří za krosček Ovečkin.

26:52
    Staal se vydal na zteč domácí branky, ale daleko nedojel, zastavuje ho ofsajd.

26:25
    Ovečkin vybídl přesnou přihrávkou napříč pásmem najíždějícího Backstroma, ale Fleury jeho střelu z první skvěle zneškodnil.

25:40
    Johansson byl tvrdě naražen na mantinel, ale rozhodčí ponechal zákrok bez odezvy.

24:49
    Kunitz to teď opět zkoušel z levého křídla, ale obrana Capitals je mnohem aktivnější a nedovoluje hostům zakončovat z lepších pozicí.

24:26
    Rutinní zákrok Vokouna proti pokusu hostů od mantinelu.

23:27
    Vhazuje se ve středním pásmu.

22:43
    A znovu zpoza branky to zkoušeli domácí! Tentokrát Ward otočkou z forehandu Fleuryho nepřekvapil.

21:20
    Washington právě vstřelil branku!
    Skvělý vstup Capitals do druhé třetiny! JASON CHIMERA zpoza branky naznačil že bude přihrávat Wardovi, ale stáhl si puk na bekhend a zametl ho pod víko branky Fleuryho. Asistence: Joel Ward a Brooks Laich.

20:01

První třetina diváckou většinu ve Verizon Centru asi příliš nepotěšila. Domácí zaostávají jak výsledkově, tak především aktivitou a střelecky. Fleury zasahoval v první části pouze třikrát! Druhá třetina začne přibližně v 1:58.

20:00

19:15
    Zavěr třetiny se nese ve znamení přetahované ve středním pásmu.

17:50
    Pěknou kombinaci rozvinul od mantinelu Semin, ale jeho finální přihrávka nenašla adresáta a hra se se přesunuje na druhou stranu.

16:33
    Opět nedůslednosti v obraně domácích. Zcela nekrytý to zkoušel z hranice kruhů Kennedy, jeho střela ale byla nepřesná. Další pokus Staala již schoval Vokoun do lapačky.

15:16
    Malkin se zkoušel probít středem kluziště, ale dobře ho zpacifikoval Erskine.

14:28
    K vidění je teď klidná mezihra ve středním pásmu.

13:08
    Přesilovka Pittsburghu je pryč bez výraznějšího ohrožení branky domácích.

11:08
    Vylučuje se a přesilovku si zahrají hosté. Na dvě minuty odchází za hru vysokou holí Eakin.

9:48
    Domácí se ale konečně probrali a ve třetině Tučňáků teď vytvořili slušný závar. Fleury se měl co ohánět.

9:29
    Po dlouhé době se ozvali domácí, ale Ovečkinovi se skutečně nedaří, bekhendové zakončení nedokázal usměrnit do branky.

7:55
    Již první branka hostů padá na vrub obrany Washingtonu a ta nadále pokračuje v rozpačitých výkonech. Hostující útočníci se nerušeně prohánějí útočným pásmem domácích.

6:30
    Fleury v brance hostů teď prožívá dlouhé chvilky nudy, je to již dlouho co se některý z domácích střelců dostal jeho brance na dostřel.

5:25
    CRAIG ADAMS dostal luxusní přihrávku zpoza branky a u tyčky odkryté branky už mu jen stačilo doklepnout puk za bezmocného Vokouna. Asistence: Aaron Asham a Richard Park.

4:45
    Neal dostal krásnou přihrávku napříč útočným pásmem a ránou příklepem trefil zvenčí tyč domácí branky. Kdyby byl přesnější, Vokoun by neměl nárok!

4:00
    Pittsburgh je lepší, lépe kombinuje a Capitals se teď dlouhou dobu vůbec nemohli dostat z pásma.

2:30
    Niskanenovo nahození končí mimo led, vhazuje se v útočném pásmu Pittsburghu.

1:20
    Na druhé straně to zkoušel tvrdou ranou Crosby, ale Vokoun byl připraven.

1:05
    Carlsonova střela od modré byla zblokována.

00:01

Washington Capitals: Vokoun (Neuvirth) – Orlov, Carlson, Schultz, Alzner, Wideman, Erskine – Johansson, Eakin, Ward, Semin, Hendricks, Chimera, Knuble, Laich, Brouwer, Backstrom, Halpern, Ovečkin. Trenér: Hunter

Pittsburgh Penguins: Fleury (Johnson) – Despres, Orpik, Bortuzzo, Martin, Engelland, Niskanen – Crosby, Malkin, Kennedy, Asham, Adams, Sullivan, Cooke, Neal, Kunitz, Park, Staal, Dupuis. Trenér: Bylsma

Rozhodčí: Joannette, Watson - Cherrey, Kovachik.

Zápas také nabídne souboj ruských hvězd Alexandra Ovečkina a Jevgenije Malkina. Co se týče kanadských bodů, průběžně je na tom lépe útočník Capitals, v posledních pěti zápasech však nasbíral pouhé čtyři body za gól a tři asistence. Malkinovi se daří o poznání lépe, když si ve stejném období připsal devět bodů za čtyři branky a pět gólových nahrávek.

Domácí si dnes budou chtít jistě spravit reputaci, v posledních třech zápasech nezískali Capitals ani bod a inkasovali třináct branek. V cestě jim ale stojí Pittsburgh a v jeho dresu zejména znovuzrozený Sidney Crosby, jenž v pěti zápasech po svém návratu nasbíral už 11 bodů a i dnes bude jistě představovat hlavní nebezpečí pro jednoho z dvojice českých gólmanů ve službách Washingtonu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Robin Mana

Branky a nahrávky: 22. Chimera (Ward, Laich) - 6. Adams (Asham, Park), 43. Kunitz (Kennedy, Despres)

Rozhodčí: Joannette, Watson - Cherrey, Kovachik