Newcastle – Chelsea 0:3 (kon.) | Wigan – Arsenal 0:4 (kon.) | Tottenham – Bolton 3:0 (kon.)
Queens Park – West Brom 1:1 (kon.) | Manchester City – Norwich 5:1 (kon.) | Blackburn – Swansea 4:2 (kon.)
Aston Villa – Manchester Utd. 0:1 (kon.)
Newcastle United
0:3 (0:1)
Chelsea FC
Sobota 03.12.2011, 13:45Anglická Premier League

Na jejím začátku sice Newcastle nastřelil břevno a Sammy Ameobiho střelu musel vykopnout z brankové čáry jeden z hostujících obránců a tentýž hráč poté napálil míč do spojnice branky Chelsea, ale pak se Blues probrali a díky dvěma rychlým brejkům si pojistili vydřené vítězství. (15:49:12)

Newcastle poprvé v letošní sezoně kapituloval na svém hřišti, když podlehl Chelsea 0:3. Hosté mohli otevřít skóre už ve 14. minutě, ale Lampard neproměnil penaltu. Dvě minuty nato zazvonil na tyč Sturridge. Domácí Demba Ba kontroval svou hlavičkou, která orazítkovala brankovou konstrukci Čechovy branky. V závěru první půle ale vstřelil úvodní branku Drogba a Chelsea si své vedení pohlídala i ve druhé půli.

90+4
    Za ošklivě vypadající zákrok na Sturridge obdržel žlutou kartu domácí Taylor.

90+2
    Chelsea právě vstřelila branku!
    Hostující mužstvo definitivně pohřbívá šance Newcastlu. DANIEL STURRIDGE si pohrál s obranou soupeře a tvrdou střelou k tyči rozjásal kotel příznivců Chelsea potřetí!

90+1
    Hosté však drží míč na svých kopačkách a nepouštějí Newcastle na na své území.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

89
    Blues si nyní zřejmě definitivně pojišťují vítězství v dnešním utkání! Fernando Torres dostal ideální pas do běhu a pokusil se obstřelit brankáře. To se mu sice nepovedlo, ale volný SALOMON KALOU od něj obdržel přihrávku a přesnou střelou k tyči nedal Krulovi šanci - 0:2!

87
    Domácí Guthrie se odhodlal ke střele z dobrých pětatřiceti metrů, ale jeho rána šla pouze nad břevno. Čech bude vykopávat.

86
    Chelsea podnikla protiútok, kdy Torres poslal přes celou šíři šestnáctky míč Sturridgovi, ale ten se dostal do ostrého úhlu a Krul míč v pohodě vykopl.

85
    Za taktický faul ve středu hřiště inkasuje žlutou kartu dnes velice platný Sturridge.

84
    Na druhé straně se do dobré pozice prodral Demba Ba, ale jeho volej z první jde dobré dva metry vedle levé tyčky.

83
    Proti Sturridgovi se vytasil se skvělým zákrokem Krul.

82
    V ofsajdu načapán Demba Ba.

81
    To je neskutečná smůla Newcastlu. Sammy Ameobi napálil spojnici tyče a břevna!

79
    Nastala chvilka pro Fernanda Torrese. Ten nahrazuje střelce dosud jediné dnešní branky Drogbu.

78
    Ba se srazil při výskoku s Terrym a bude potřeba lékařského ošetření.

77
    U postranní čáry se rozcvičuje Fernando Torres. Bude právě on posledním střídajícím hráčem na straně Chelsea?

74
    Do hry se zapojí Salomon Kalou, který střídá Matu.

74
    Sammy Ameobi se krátce po svém příchodu na hřiště mohl stát hrdinou! Čech se po jednom ze zákroků dostal mimo bránu a Ameobi míc napálil směrem do brány. K jeho smůle však míč vykopl z brankové čáry hostující obránce!

72
    Pokus Maty byl nepřesný. Je z toho odkop od brány Krula.

71
    Poslední změna v sestavě domácího celku. Ze hřiště míří Lovenkrands, kterého na posledních dvacet minut nahradí Sammy Ameobi.

70
    Druhý poločas patří jednoznačně domácím. Ti však budou muset čím dál více otevírat svá zadní vrátka a pro Chelsea se tak bude rýsovat možnost na rychlé brejky. Uvidíme, jak tento duel nakonec skončí.

67
    V dobré šanci se zjevil domácí Ba, ale radost mu překazil Cole, který mu do dráhy nastavil obětavě svou hlavu.

66
    Další obranný zákrok Terryho. Ten je v posledních minutách skutečně klíčovým mužem hostující defenzívy.

65
    Na druhé straně se probíjel vpřed Drogba, ale dostal se do sevření dvou obránců a šance na dobré zakončení tak ztratil.

63
    Dobrý pas Lovenkrandse hasil na poslední chvíli dobrým obranným zákrokem Terry. Míč tak nakonec končí u Čecha. Vystřídali se tak postupně stejní tři aktéři, jako v předchozí situaci.

61
    Centr Lovenkrandse si stáhl do rukavic Čech. Při zákroku se však stačil srazit s Terrym. Oba ale pokračují.

60
    Poprvé střídají také hosté. Lamparda nahrazuje Raul Meireles.

58
    Střídající Ameobi vyslal z dvaceti metrů přízemní dělovku, která těsně míjí levou tyč!

56
    Po rohovém kopu hostujícího týmu zakončoval Drogba bez gólového efektu.

55
    Neskutečné šance na obou stranách. Po rohovém kopu jeden z domácích hráčů poslal míč pouze do horní tyče! Následně se Chelsea dostala do rychlého brejku, ve kterém Sturridge poslal míč volnému nabíhajícímu Ramiresovi, který však v zakončení ztroskotal na vyběhnuvším Krulovi!

54
    Rohový kop pro domácí.

53
    Centr od spoluhráče zpracoval ve vápně Drogba. Jeho následná dělovka z bezprostřední blízkosti brány šla ale těsně vedle! Obrovská šance!

51
    Sprška dalších pokusů, které končí na pozorné obraně Chelsea. Při tom posledním inkasoval Lampard úder míčem do obličeje.

48
    Newcastle je ve druhém poločase zatím aktivnějším týmem, ale do šancí se nedostává.

46
    Newcastle udělal o přestávce změnu v sestavě. Do druhé půle nenastoupil Ben Arfa. Toho nahradil Shola Ameobi.

46

Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka, která nabídla velice pohlednou a atraktivní fotbalovou podívanou. Více ze hry měla londýnská Chelsea, která mohla jít po faulu na Sturridge ve 14. minutě do vedení z pokutového kopu. Lamparda však skvěle vychytal domácí Krul. O dvě minuty později napálil Sturridge pouze tyč. Ten stejný hráč poté v rámci první půle šel hned dvakrát sám na Krula, ale ani jednou jej nedokázal překonat. Zaúřadovat tak musel do té doby neviditelný Drogba, který po centru Maty usměrnil míč hlavou za Krulova záda a stanovil tak poločasový stav. Ze šancí domácích jmenujme hlavičku, která skončila na tyči či akrobatický pokus, jenž zlikvidoval reflexivně Čech. V obou případech se o vzrušení postaral Demba Ba.

45+2
    Z toho ale nezapršelo.

45+2
    Střílený centr přináší pouze rohový kop pro Newcastle.

45+1
    Nastavují se dvě minuty.

45
    Samotný závěr první půle patří domácím, ale brankář Petr Čech může být relativně v klidu. Veškerou práci za něj řeší jeho spoluhráči v obraně.

44
    Do zakončení se dral opět Ba, ale po souboji v pokutovém území padá. O faul se však nejednalo a hra pokračuje.

42
    O tvrdou střelu se pokusil Demba Ba, ale míč končí pouze na těle Terryho.

40
    Krul se opět skvěle vyznamenal proti Sturridgovi.

38
    Sporné vhazování, které chtěli rozehrát domácí, ale rozhodčí byl jiného názoru. Nepomohly ani následné protesty. Celá akce však po vhazování vyústila ve vedoucí branku Chelsea. Míč byl vhozen k Matovi, který poslal ze strany centr přímo na hlavu DIDIERA DROGBY, jenž umístil míč pod horní tyč a otevírá tak skóre střetnutí.

37
    O vzrušení se postaral Ben Arfa. Přihrávka však mířila na jeho paty a proto se do zakončení z dobré pozice nedostal.

36
    Na protější straně se dral do šance Sturridge, ale Krul jeho úmyslům včasným vyběhnutím zabránil.

34
    V zakončení Ba, jehož nenápadná hlavička orazítkovala tyčku Čechovy branky!

33
    S přímým kopem si poradila domácí obrana. Následná střela končí daleko mimo bránu.

32
    Faul Guthrieho vrací míč na kopačky Chelsea.

30
    A ani po tom druhém se stav nemění. Dopředu můžou vyrazit domácí fotbalisté.

30
    Ten je sražen na další kop od rohového praporku.

29
    Drogba vybojoval rohový kop.

28
    Domácí kouč Pardew musí poměrně brzo sáhnout ke střídání. Coloccini má pravděpodobně nějaký zdravotní problém a je tak střídán Jamesem Perchem.

27
    Nemohu si odpustit poznámku, že Drogba je dnes v útoku oproti svým kolegům prakticky neviditelný.

25
    Následný roh žádné nebezpečí nepřinesl.

24
    Obrovská možnost na druhé straně, která končí neskutečným zákrokem Petra Čecha! Ba poslal z trochou akrobacie centr hned z první na branku, avšak český reprezentační gólman vytasil pohotový reflexivní zákrok a stav se tak nemění!

23
    A opět Daniel Sturridge! Po krátkém tanečku poslal míč pouze do boční sítě. Obrana Newcastlu si ale s útočníkem Chelsea vůbec neví rady a v posledních minutách doslova hoří.

22
    Velice aktivní Sturridge dostal skvělý pas za obranu a mířil sám vstříc Krulovi. Domácí brankář jej ale vychytal!

20
    Na druhé straně byl nejprve zblokován skluzem pokus Maty. Následně se k míči dostal Sturridge, jenž nasměroval svou technickou střelu těsně mimo bránu.

18
    Pokus Lovenkrandse byl zblokován. Do útoku se tak vrhá Chelsea.

16
    Střela Sturridge rozezvonila opět jen tyč domácí branky! Tak teď stojí při Newcastlu velká porce štěstí.

14
    K exekuci se postavil Frank Lampard, ale Krul jeho přízemní pokus vyrazil na tyč!

14
    Sturridge byl v pokutovém území faulován a Chelsea bude kopat penaltu!

13
    Pro centr Simpsona si vyskočil pohotově Čech.

11
    Do zakončení se dral aktivní Ba, ale Čech byl u míče dříve.

10
    Vzrušení také na druhé straně hřiště. Sturridge hledal po svém průniku do šestnáctky polocentrem některého ze spoluhráčů, ale míč končí na hrudi domácího beka.

8
    Velké zmatky v obraně Chelsea nedokázali domácí potrestat. Z levé strany střílel Guthrie, ale jeho pokus byl zablokován skluzem.

6
    Přímý kop z velice nebezpečné pozice končí pouze ve zdi.

5
    Ba se prodral do dobré šance a byl před hranicí pokutového pásma sestřelen zezadu Luizem. Obránce Chelsea vidí za své počínání pouze žlutou kartu!

4
    Středem hřiště se prohnal Ramires, ale jeho přihrávka do pokutového území skončila na noze protihráče.

3
    Aktivní napadání hráčů v černobílých dresech znamená, že kombinace Chelsea končí až u Petra Čecha. Londýnští mají míč ve své moci, ale dopředu se s ním zatím dostat nedokáží.

2
    U míče je Chelsea, ale domácí zatím hostům nedávají příliš prostoru vrhnout se do útoku.

1

-1
    Stadion uctívá památku bývalého trenéra velšské fotbalové reprezentace. Garyho Speeda, který před nedávnem spáchal sebevraždu.

-1
    Oba týmy už jsou na hrací ploše. Domácí odehrají střetnutí v klasických černobílých dresech. Hosté z Londýna jsou oblečení do modré.

-3
    Poslední vzájemný duel na hřišti Newcastlu skončil smírně 1:1. Domácí poslal do vedení v 6. minutě Carroll, za Chelsea srovnal krátce před přestávkou Kalou. Ve druhém poločase již ale branky nepadly a zápas tak skončil dělbou bodů.

-5

Newcastle United: Krul - Simpson, Taylor, Coloccini, Taylor - Lovenkrands, Guthrie, Cabaye, Obertan - Ben Arfa - Ba.

Chelsea FC: Čech - Ivanovič, Luiz, Terry, Cole - Ramires, Romeu, Lampard - Sturridge, Drogba, Mata.

-10
    Hezké sobotní odpoledne.

Anglická Premier League má dnes na programu velice zajímavý duel dvou tabulkových sousedů. Londýnská Chelsea, která je v tomto utkání považována za favorita, se představí na hřišti Newcastlu. Jsou to přitom ale domácí, kdo si v dosavadním průběhu sezóny vede o bod lépe. Nutnou podotknout, že čtvrtý Newcastle letos doma ještě neprohrál. Na tým Petra Čecha, který okupuje pátou příčku tabulky, tak nečeká vůbec jednoduchá úloha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.