Atlético – Rayo Vallecano 3:1 (kon.) | Real Sociedad – Malaga 3:2 (kon.) | Osasuna – Real Betis 2:1 (kon.)
Mallorca – Ath. Bilbao 1:1 (kon.) | Granada – Zaragoza 1:0 (kon.)

Fauly: 30:12

Utkání končí spravedlivou "plichtou". Smírný výsledek určila už první půle. Ve 3. minutě rozvlnil síť hostů přesnou ránou k tyči Alvaro Jimenez. Bilbao však dokázalo ve třetí minutě nastavení ještě před přestávkou srovnat. Amorebieta usměrnil centr spoluhráče hlavou za záda bezmocného Aouateho. Druhý poločas příliš hezkého fotbalu nenabídl. K vidění byla hlavně karetní napomenutí.

Žlutou kartu vidí dodatečně i Fernandez, který vůbec do zápasu nezasáhl.

90+3
    Ale ani z něj "nezapršelo".

90+3
    Kop od rohového praporku také pro domácí tým.

90+2
    Amorebieta pálil pouze do hradby těl obránců.

90+1
    Hosté rozehrají roh.

90+1
    Zápas bude nastaven o tři minuty.

90
    O zakončení se pokoušelo také Bilbao, ale střela byla zblokována.

88
    Parádní zákrok Iraizoze teď zabránil domácímu vedení! Pro Mallorcu z celé akce pramení pouze rohový kop.

87
    Toquero je nachytán v ofsajdu a akce Bilbaa tak končí.

86
    A další karta. Adresována je Toquerovi.

83
    Hemad byl na hřišti sotva pár minut a už je napomínán žlutou kartou.

83
    Dobrá střela Pereiry, který teď zaměstnal brankáře Iraizoze. Stav se ale nemění, brankář Bilbaa stál na svém místě.

80
    Mallorca naposledy střídá. Odchází autor rychlé domácí branky Alvaro Jimenez. Místo něj si na posledních deset minut zahraje Tomer Hemad.

80
    Jenže zeď Mallorcy je skutečně velice pevná a míč nadvakrát odvrací.

79
    Domácí Chico vidí žlutou kartu. Následuje přímý kop Bilbaa z nadějné pozice.

79
    Ale kdepak, ani tentokrát jsme svědky žádného nebezpečí nebyli. Pokud to takto půjde dále, budeme dnes evidovat dělbu bodů.

78
    Rohový kop pro Bilbao.

74
    Druhé střídání domácího týmu, které znamená konec počínání v tomto duelu pro Nsueho. Do hry jde místo něj Ienaga.

72
    Hlavní rozhodčí dnes karetními tresty vůbec nešetří, zřejmě je vášnivým karbaníkem. Tentokrát si žlutý kartónek vysloužil Perez.

72
    Hra pokračuje.

70
    Caceres vidí žlutou kartu.

71
    Na zemi zůstává ležet Caceres. Bude potřeba ošetření.

69
    Hlavička hostujícího Muniana šla mimo gólový prostor.

68
    Opět se nám žlutí. Tentokrát před očima domácího Martiho.

68
    Pro oko diváka tento zápas asi není zrovna nejzajímavější. Dělba bodů by v tomto případě byla asi spravedlivá. Ani jeden z mančaftů nám příliš ze svého umění nepředvádí.

66
    Obrany převyšují útoky na obou stranách.

62
    Rohový kop Mallorcy jen proletěl pokutovým územím.

60
    Hra se teď odehrává převážně v prostoru mezi oběma šestnáctkama.

56
    Nedovoleně si počínal domácí Ramis a sudí je nucen vytáhnout kartu žluté barvy.

55
    Střídá i domácí kouč. Do hry se podívá Marti, odpočinout si naopak míří Pina.

54
    Iturraspe je stažen ze hry, místo něj se na hrací ploše představí Inigo Perez.

51
    Iturraspe oceněn žlutou kartou.

50
    Nadějnou akci hasil včasným zákrokem Iraizoz. Blízko k zakončení měl Tissone.

46
    Do druhého poločasu se již nepodívá Aurtenetxe. Místo něj druhou pětačtyřicetiminutovku odehraje Gabilondo.

Fauly: 15:6

Příliš fotbalové krásy v první půli k vidění nebylo. A to i navzdory tomu, že padly dvě branky. O tu první se postaral hned ve 3. minutě domácí Alvaro Jimenez, který se trefil přesně k tyči a nedal hostujícímu brankáři nejmenší šanci. Za Bilbao poté ve třetí minutě nastavení vyrovnal Amorebieta, který těžil z povedeného centru spoluhráče a usměrnil míč do sítě. Stav je tak nerozhodný, a sice 1:1.

45+3
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Tak to je pro domácí studená sprcha. Běžela už třetí minuta nastavení, když z levé strany odcentroval Ander Herrera přesně na hlavu FERNANDA AMOREBIETY, který usměrnil míč za záda domácího brankáře!

45+3
    Susaeta poslal standartku pouze na hlavu soupeře.

45+2
    Tissone si za svůj faul vykoledoval žluté napomenutí.

45+1
    První půle bude nastavena o dvě minuty.

45
    Ten však nebyl z kategorie nejpovedenějších a do protiútoku mohou jít hosté.

45
    Mallorca vybojovala rohový kop, který rozehraje Pereira.

43
    Bilbao s přibývajícím časem přebírá hru do své režie.

41
    Na žluté karty srovnáno. Potrestaným hráčem je hostující Amorebieta.

40
    Domácí útočník se již zapojil zpátky do hry.

39
    Ošetření musel podstoupit také střelec jediného dosavadního gólu Alvaro.

37
    Ke střele se dostal Aurtenetxe, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

36
    Roh Bilbaa byl odvrácen obranou.

35
    Hra pokračuje. Před dotírajícím Toquerem musel uklidit míč na roh Cendros.

34
    Nepříjemný pohled. Toquero je po jednom ze soubojů viditelně otřesen a na hřiště už sprintují týmoví lékaři.

33
    Střelu z kopaček hostí ukryl v rukavicích připravený Aouate.

30
    Žluté napomenutí obdržel domácí záložník Pina.

29
    Nadvakrát se o zakončení snažil Pereira. V prvním případě byl jeho pokus zablokován, podruhé se už míč prolétl o něco dále, ale zamířil mimo tři tyče.

28
    Toquero je opět načapán v ofsajdovém postavení.

26
    Bilbao zahrávalo přímý kop, po kterém se dočkalo branky. V ofsajdu se však poměrně hloupě zapomněl Toquero a gól tak logicky neplatí.

23
    Další náznak šance domácích. Jenže i pokus Piny je zablokován. Brankáři dnes příliš práce zatím nemají.

22
    Pozorná je i obrana Mallorcy.

20
    Po pravé straně se prohnal Pereira, který našel přihrávkou spoluhráče na hranici šestnáctky. Střela ale byla zblokována, stejně jako ta následující.

18
    Sledujeme velice nezáživné utkání. Alvarův gól byl dosud jediným střeleckým pokusem v tomto duelu. To asi mluví za vše.

15
    Vzruch před domácí brankou skončil na nepřesnostech v ofenzívě Bilbaa. Celou situaci zakončil jeden z hostujících hráčů tím, že se "ukopl".

13
    Střelu Pereiry zablokovala obrana Bilbaa.

11
    Roh rozehrál Pereira, míč však vyboxoval hostující gólman do bezpečí.

10
    Celá situace se bude opakovat.

9
    Kop od rohového praporku také na druhé straně.

8
    První rohový kop rozehrálo Bilbao. Nebezpečí se ale před bránou Aouateho nezrodilo.

8

RCD Mallorca: Aouate - Cendros, Ramis, Chico, Caceres - Pereira, Pina, Tissone, Nsue - Alvaro Jimenez, Casadesus.

Athletic Bilbao: Iraizoz - Iraola, Martinez, Amorebieta, Aurtenetxe - Iturraspe, Munian, Ander Herrera, De Marcos, Susaeta - Toquero.

6
    Bilbao se zatím do zakončení nedostalo. Hosté jsou viditelně zaskočeni rychle inkasovaným gólem.

3
    Mallorca právě vstřelila branku!
    ALVARO přesnou trefou k tyči otevírá velice rychle gólový účet večera!

2
    Domácí jsou ze začátku aktivnější. Míč mají ve svém držení.

1

-1
    Oba týmy jsou na hrací ploše. Za malý moment začínáme.

-2
    V posledním odehraném kole zdolala Mallorca na domácím hřišti 2:1 Santander. Bilbao naopak před svými fanoušky podlehlo Granadě a dnes si bude chtít zajisté spravit chuť.

-5
    Hezký nedělní večer.

Nejvyšší španělská soutěž má dnes na programu mimo jiné také duel Mallorcy s Bilbaem. Mírnými favority jsou hosté, kteří jsou v tabulce na deváté příčce. Patnáctá Mallorca však dnes bude disponovat domácím prostředím. Uvidíme, jak tuto výhodu zužitkuje.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.