Liberec – Třinec 3:4 (po s.n.) | HC Kladno – Znojmo 4:0 (kon.) | HC Litvínov – Motor ČB 6:2 (kon.)
Chomutov – Pardubice 2:3 (kon.) | K. Vary – Olomouc 1:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 0:6 (kon.)
Sparta – Vítkovice 7:5 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 3:2 (kon.)
po s.n.
Bílí Tygři Liberec
3:4 (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 08.12.2011, 16:00DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Příjemné odpoledne z Liberce, kde dnes pokračuje juniorská extraliga. Domácí Bílí Tygři změří síly s třineckými Oceláři.

Bílí Tygři Liberec: Sobotka (Jelínek) - Bednár, Pícha, Jánošík, Procházka, Kedršt "C", Čechura, Psota, Pálek, Dám "A", Dlouhý, Maďar "A", Morong, Krucký, Bittner, Pravda, Šimek, Urban P., Frk, Klíma, Miškovský.

HC Oceláři Třinec: Hollý (Chvostek) - Ižacký, Franek, Běhal, Bajtek "C", Pargáč, Kasperlík, Bumbál, Foltýn, Hegyi, Hurtík, Diviš, Teper, Roupec "A", Kajaba, Burzala, Matuš "A", Číhal, Chomič.

Rozhodčí: Lucków - Hynčica, Hejl.

Týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše. Domácí v bílých dresech, hosté v červeném.

00:01

0:18
    Úvodní vhazování dnešního klání vyhráli liberečtí hokejisté, které nyní v útočné akci přibrzdila nedovolená hra rukou.

1:00
    Třinec si zahraje přesilovku, Dám obdržel dvě minuty za podražení.

1:22
    Matuš vyzkoušel Sobotkovu pozornost střelou z vrcholu kruhu, ale domácí gólman byl pozorný. Letící kotouč schoval do lapačky.

2:14
    Ocelářům se zatím početní převaha příliš nedaří, domácí se nyní znovu osvobodili. Tentokrát odpálil kotouč do bezpečí Šimek.

3:00
    Tygři v plném počtu, hostujícímu výběru se početní převaha příliš nepovedla.

3:39
    Dámovu přihrávka nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil - zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankářem Sobotkou.

4:35
    Třinec právě vstřelil branku!
    Slezané jdou do vedení, liberecká obrana nyní trestuhodně nepokryla ADRINA BUMBÁLA, který měl na levém kruhu dostatek času na to, aby přízemní střelou pokořil Sobotku. Bez asistence - 0:1.

5:05
    Liberečtí mají možnost dorovnat soupeřův náskok, Běhal pyká za nedovolené bránění.

5:48
    Domácí nastěhováni v útočném pásmu ostřelují Hollého ze všech stran, několikrát si do zajímavé pozice najížděl Psota. Ale třinecký brankář zatím odolává.

6:02
    Bumbál obětavě padl do protihráčovy dělovky, prudkým kotoučem byl nepříjemně zasažen do helmy. Z ledu se těžce zvedá, ale v zápase by měl pokračovat.

7:05
    Třinec v pěti.

7:12
    Ovšem slezský výběr jde zanedlouho opět do čtyř, Roupec si odsedí dvě minuty za sekání.

7:55
    Kostrbatou kombinací se Bílí Tygři nastěhovali do útočného pásma. Od modré čáry pálil Dám, ale Hollý jeho střelu mířící doprostřed brány zneškodnil.

8:37
    Kajaba vyhazuje, Severočechům se v početní převaze nedaří.

9:12

10:02
    Patrik Urban vzápětí obkroužil hostující klec a snažil se zakončit k tyči, ale Hollého beton byl na místě.

10:24
    Hosté dvě početní převahy v krátkém časovém sledu přečkali bez úhony a zanedlouho zaskočili svého soka druhým zásahem. ROBIN ČÍHAL vnikl do útočné třetiny a přesnou ranou z pravé strany nedal Sobotkovi šanci. Trefil přesně k tyči, liberecký gólman se natahoval marně. Asistence: David Roupec - 0:2.

10:45
    Znovu se vylučuje, tentokrát si však v početní převaze zahrají Třinečtí. Na trestné lavici již sedí domácí kapitán Kedršt.

11:41
    Tygři mohli udeřit při vlastním oslabení. Urban s Dlouhým unikli do přečíslení proti jedinému obránci, prvně jmenovaný nakonec zakončil. Hollý jeho střelu zneškodnil.

12:45
    Oceláři se až v samém závěru přesilovky zjevili na delší čas před gólmanem Sobotkou, ten ale větší práci neměl. Liberec v pěti.

14:06
    Diviš se probíjel před severočeského brankáře, ale tísněn protivníkem nedokázal z levé strany zakončit zrovna podle představ.

15:14
    Oceláři se na rozdíl od svého soka dostávají k přímemu ohrožení branky mnohem snadněji. Před malým okamžikem pálil z mezikruží Bumbál, ovšem těsně minul.

16:31
    Chomič ujížděl po pravém křídle, ale na průnik k brance neměl moc sil. Nakonec poslal kotouč lehkým nahozením před Sobotku, tam ale nikdo v červeném dresu neoperoval.

17:10
    Bílí Tygři si zahrají další přesilovku, Teper obdržel netradiční trest za nedovolenou výstroj.

18:21
    Hosté postrčili kotouč do středního pásma, Procházkovi vzápětí zamezila v brzkém návratu k soupeřově kleci zlomená hůl.

18:42
    Hollý vyrazil kotouč před úplně volného Miškovského, domácí forvard ale ve velké šanci selhal. Poskakující kotouč nedokázal svoji čepelí postrčit do poloodkryté svatyně.

19:10
    Třinec v plném počtu.

19:53
    Závěr třetiny se dohrává ve středním pásmu.

20:00

Domácí byli v úvodním dějství aktivnější, ovšem přes pozornou třineckou defenzivu se nedokázali ani jednou prosadit. Oceláři naopak dvěma přesnými zásahy určili stav po dvaceti minutách hry.

20:01

20:22
    Modrobílí se po vhazování ve středovém kruhu nastěhovali k třinecké kleci, Kedršt zkoušel štěstí ranou z velkého úhlu. Hollý si svým zákrokem příliš jistý nebyl, nakonec ale kotouč nalezl ve své výstroji.

20:58
    Na druhé straně se po spoluhráčově střele dostal k dorážce Hegyi, ovšem z bezprostřední blízkosti na brankáře Sobotku nevyzrál. Druhé dějství začíná hodně svižně.

21:55
    Nedovolené počínání vysokou holí brzdí útočnou aktivitu Bílých Tygrů, sudí přerušují hru.

22:41
    Liberec právě vstřelil branku!
    JAKUB KLÍMA snižuje třinecký náskok! Liberecký útočník se dostal ke kotouči před brankovištěm a černou pryž vzápětí přizvedl nad Hollého rameno. Ten byl proti skvěle mířenému pokusu protivníka bezmocný. Asistence: Jaroslav Kedršt, Filip Jánošík - 1:2.

23:34
    V kabině Bílých Tygrů muselo být po první třetině pořádně rušno, domácí totiž již po čtyřech minutách hry v prostředním dějství vyrovnávají. Prudká střela LADISLAVA BITTNERA z mezikruží zaplula přesně k tyči. Asistence: Jan Dám - 2:2.

23:34
    Hostující trenér Jiří Juřík reaguje na nepříznivou situaci oddechovým časem.

24:43
    Diviš si jde odpočinout za podražení, domácí si zahrají přesilovku.

25:19
    René Kajaba mohl poslat svůj výběr zpět do vedení. Ale střelou z nadějné pozice neuspěl, dezorientovaný Sobotka dokázal na poslední chvíli letící kotouč zastavit.

26:43
    Pálek vyzkoušel svůj příklep ranou od modré čáry, Hollý byl připraven. Ve stejném čase se vrací vyloučený Diviš zpět na ledovou plochu, Tygrům se přesilová hra nepovedla.

26:44
    Ovšem domácí budou v početní výhodě pokračovat, vrátka na trestné lavici se znovu otevřou. Za katr tentokrát míří Teper - hrubost.

27:58
    Druhá třetina zatím přináš parádní podívanou, Jánošík nyní prudkou ranou zprava trefil břevno.

28:13
    Vzápětí se k zakončení tlačil také zadák Dám, ale jeho střelu zblokovali třinečtí obránci.

28:44
    Oceláři v pěti.

30:10
    Liberec je v útoku hodně nebezpečný, Klímův pokus propadl Hollému výstrojí. Kotouč se však za brankovou čáru nedokutálel, mířil jen těsně vedle.

31:23
    Do útočné třetiny se po delší době nastěhovali také Slezané, ovšem Foltýnova rána od modré čáry uspěch neslavila. Oceláře posléze přibrzdil ofsajd.

31:55
    Obránce Michael Foltýn znovu v akci, tentokrát hledal lehkým nahozením před libereckou klecí tečující spoluhráče. Plachtící kotouč ale Sobotka pohodlně uschoval v lapačce.

32:54
    Na opačné straně ledového oválu se před soupeřovo teritorium tlačil Dlouhý, v kleci však místo kotouče skončil on a také gólman Hollý.

33:56
    Hosté se drželi před brankářem Sobotkou, ale nepříliš svižnou kombinací svého soka neděsili. Puk následně vyskočil do ochranné sítě a hra je přerušena.

34:24
    V ofsajdu lapen hostující Franek, po svižném úvodu prostřední periody se hra začíná kouskovat.

35:10
    Bittnerův pokus vyrazil Hollý trošku nejistě před sebe, k dorážce se probíjěl Dám. Byl ovšem odstaven třineckými zadáky.

36:00
    Hosté jdou opět do čtyř, Ižacký podrazil Psotu a dostává dvě minuty.

36:18
    Šimek zkoušel štěstí ranou z dálky, ale zlomil hůl. Třinečtí se následně osvobozují.

36:44
    Bitka! Dám odhodil rukavice a pustil se do pěstního souboje s Bumbálem, oba hráče však zanedlouho roztrhl hlavní sudí. Trojice arbitrů po menší poradě rozdá tresty.

36:44
    Oba bojovníci si vykoledovali trest ve hře, vhazovat se bude v útočném pásmu Třince. Pokračuje liberecká početní převaha.

37:33
    Dvacet sedm vteřin si zahrají Bílí Tygři proti třem! Roupec pyká za krosček.

38:00
    Teper vyhazuje, hosté ve čtyřech.

38:25
    Severočeši vzápětí ostřelovali Hollého ze všech stran. Ve velké příležitosti selhal Psota, jenž nedokázal z pozice před brankovištěm zvednout kotouč nad ležícího brankáře.

39:33
    Tygři měli v přesilové hře velký nápor, nicméně potřetí kotouč za Juraje Hollého neprotlačili. Slezané v pěti.

39:45
    Na ledové ploše se také hodně přiostřilo, drobné souboje ovšem nechávají rozhodčí bez povšimnutí.

40:00

Po čtyřiceti minutách hry je stav nerozhodný. V prostřední třetině měli bezesporu více ze hry Liberečtí, svoji převahu dokázali také přetavit ve dva úspěšné zásahy a dorovnat náskok soupeře. Třetí dějství slibuje zajímavou podívanou.

40:01

40:49
    Jánošík se snažil proklouznout do útočné třetiny, přes Foltýna ovšem neprošel.

41:10
    Liberec si zahraje znovu v přesile, Chomič pyká za podražení.

41:43
    Patrik Urban se natlačil s kotoučem až před brankoviště a bekhendem posléze poslal černou pryž pod ležícím brankářem do tyče!

43:10
    Jinak ale domácí gólmana Hollého výrazněji nepozlobili, hosté v plném počtu.

44:01
    Kajaba mířil na druhou stranu, ale o kotouč byl připraven libereckou defenzivnou.

44:55
    Po delší době se zapotil také Sobotka. Bajtek vybojoval kotouč u hrazení a poslal jej na modrou čáru, kde číhal připravený Foltýn. Bez váhání pálil, liberecký brankář si povyjel a jeho střelu zastavil.

45:33
    Velký závar před třineckou klecí znovu skončil drobnou potyčkou. Pravice sudího vystřelila do výšin, Třinec bude hrát opět v oslabení. Brankář Hollý obdržel dvě minuty za sekání, trest odpyká Diviš.

46:29
    Tvrdá Pálkova střela z dálky rozduněla pouze mantinel za brankou Ocelářů, ale Tygři zůstávají v útočné třetině.

47:25
    Burzala vyváží kotouč do středního pásma, jeho spoluhráči si mohou oddechnout.

47:33

48:40
    Sudí ztratili při důrazném souboji u hrazení černou pryž z dohledu a raději přerušují hru, následuje vhazování po Sobotkově pravici.

48:57
    Potřetí v této třetině míří hosté za katr. Foltýn tentokrát obdržel dvě minuty + desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

49:30
    A na Liberec čeká dokonce dvojnásobná početní výhoda. Oceláři jdou podruhé v zápase do tří, Bajtek pyká za krosček.

49:30
    Domácí trenér Haken si vyžádal oddechový čas, do konce zápasu zbývá deset a půl minuty.

49:48
    Jánošík si několikrát vyměnil na modré čáře kotouč se Šimkem, který nakonec vypálil. Jeho pokus zblokoval třinecký bek.

50:41
    Tentokrát se do puku opřel také Jánošík, ale mířil nepřesně. Trojice hostujících hokejistů brání ukázkově.

50:47
    Oceláři ve čtyřech.

51:12
    Hegyi vyhazuje až k Sobotkovi, odkud nyní Bílí Tygři zahajují další útočnou akci.

51:30
    Hosté v pěti, Liberec si při dlouhé výhodě dvou mužů v poli nevytvořil prakticky jedinou větší příležitost.

51:42
    Do mezikruží se vzápětí prosmýkl Bittner, jeho střela mířil do horní části branky. Tam ale operovala lapačka jistého Hollého.

52:34
    Na lavici hanby putuje opět třinecký hokejista, Burzala vyhodil kotouč přes mantinel a půjde si odpočinout.

53:23
    Bednár napřáhl na modré čáře, avšak svoji dělovkou rozduněl pouze gólmanovy betony.

54:34
    Slezané již krouží na ledové ploše v plném počtu, domácí jsou v přesilovkách bezzubí.

56:02
    Třinec je však stále pod tlakem, liberecký brankář Sobotka je v závěrečném dějství takřka bez práce.

56:27
    V početní výhodě si ale zahrají také hosté. Šimek zasáhl vysokou holí protihráče do obličeje a již sedí na trestné lavici.

57:06
    Hosté svému sokovi názorně předvedli, jak využít početní převahu. RADIM MATUŠ zametl poskakující kotouč za brankářova záda a necelé tři minuty před koncem základní hrací doby posílá Oceláře do vedení. Asistence: David Roupec, Pavel Hurtík - 2:3.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části, Kasperlík nezastihl spoluhráčovu přihrávku - zakázané uvolnění. Vhazovat se bude u Hollého.

58:14
    Sobotka na střídačce, šest Tygrů v útočném pásmu!

58:32
    Riskantní tah domácímu výběru vyšel, RADIM ŠÍMEK vyrovnává! Dlouhý nahodil kotouč před branku, kde se následně strhl velký závar. Ležící Hollý byl na Šimkovu opakovanou dorážku krátký. Asistence: Adam Dlouhý, Matěj Psota - 3:3.

59:24
    Bajtek se prosmýkl do útočné třetiny a prověřil Sobotku ranou od mantinelu, brankář Bílých Tygrů zasáhl betonem.

60:00

Šedesát minut vítěze neurčilo, bude následovat pětiminutové prodloužení.

Liberec má po celý průběh zápasu více ze hry, domácí jsou jednoznačně střelecky aktivnější. Oceláři však těží z dobré produktivity a chvilkami takřka neprostupné obrany.

60:01

60:24
    Jánošík mohl rozhodnout, nevysoký útočník si vybruslil až na levý kruh a nebezpečně vypálil. Hollý prokázal své kvality, dnes drží svůj tým nad vodou.

61:37
    Vzápětí si připsal střelecký pokus také Dlouhý, brankář Ocelářů šel do rozkleku a jeho střelu zastavil na hrudi.

62:27
    Přihrávku aktivního Jánošíka zastavuje Kajaba a uklidňuje hru, také v nastaveném čase diktují tempo hry domácí.

63:14
    Procházka vyzkoušel sílu svého příklepu ranou z levé strany, Hollého lapačka byla na místě. Vhazování po jeho pravici.

64:00
    Poslední minuta nastaveného času, Oceláři aktivně napadají libereckou rozehrávku.

64:26
    Hurtík posléze vypálil, ale trefil pouze hradbu domácích útočníků postavenou před severočeskou klecí.

64:58
    Ižacký se ještě prosmýkl až před soupeřovu svatyni, jeho zakončení ovšem úspěch neslavilo. Na řadu přijdou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Na led zavítala také rolba, která před dovednostní soutěží shrne hrací plochu.

Oba kapitáni diskutují s trojicí rozhodčích. Uvidíme, kdo se na nájezd rozjede jako první.

Sobotka jde do brány, začne Třinec.

David Roupec (TRI) neproměnil, jeho blafák se do sítě nevešel.

Patrik Urban (LIB) rovněž neuspěl. Zkoušel přímou střelu, ale minul.

Dominik Hegyi (TRI) Sobotku nepokořil. Před brankou se takřka zastavil, ale posléze trefil jen gólmanovy betony.

Filip Jánošík (LIB) přízemní střelou neuspěl.

Martin Kasperlík (TRI) vymíchal Sobotku a poslal kotouč do sítě - 0:1.

Matěj Psota (LIB) svůj nájezd neproměnil, hosté vítězí.

65:00
    Rozhodující nájezd proměnil MARTIN KASPERLÍK.

Samostatné nájezdy začínají.

Oceláři si z města pod Ještědem odváží dva body za vítězství pod nájezdech. Třinec nebyl lepším týmem, ale z minima šancí vytěžil tři gólové trefy a posléze rozhodl v samostatných nájezdech. Přeji příjemný zbytek večer.a (18:47:07)

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 23. Klíma (Kedršt, Jánošík), 24. Bittner (Dám), 59. Šimek (Dlouhý, Psota) - 5. Bumbál, 11. Číhal (Roupec), 58. Matuš (Roupec, Hurtík), 65. Kasperlík