Lev Praha
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Dinamo Riga
Úterý 20.12.2011, 19:00 • Zimný štadión mesta Poprad 2011 • KHL

I přes to, že Lvi byli lepším celkem se dnes loučí s publikem jako poraženi. Sice v úvodu třetí třetiny snížili stav utkání na 1:2, ale srovnat se jim už nepodařilo. Riga si tak připisuje důležité tři body a Poprad musí překousnout hořkou porážku a zkusit to zase příště. Ode mne je to dnes vše. Ja vám přeji příjemný zbytek večera a u onlajnů zase někdy napočtenou. (21:06:51)

60:00

59:50
    Riga to už ubrání

59:15
    Až do této doby, kdy hosté vyhazují a Poprad musí znovu do útočného pásma.

59:02
    Lvi se drží v útoku.

58:46
    Domácí to zkusí v šesti s prázdnou brankou.

58:46
    To nejlepší co se mohlo Lvům stát a to dostat výhodu přesilové hry. Niživijs vyloučen na dvě minuty za podražení. Za to ho trenér asi nepochválí, zvlášť pokud dostanou branku.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a Lvům už hoří za patami.

57:02
    Mezeiovu bombu od modré před Holtem nikdo nedorážel ani netečoval a hosté rychle vyhazují poté co se dostali pod tlak.

55:50
    Nahození Galvinse raději Duba schoval ve výstroji.

55:10
    Lvi neví kudy, Riga výborně brání.

54:31
    Opět Dubův zákrok a vhazování po jeho pravici.

53:48
    Lundmark nahazoval puk před Dubu, kde dorážel Nieminen, domácí gólman raději přikryl puk.

53:14
    Lvi semkli hosty v pásmu, ale jen si přehazovali puk kolem mantinelu, což jim moc nepomohlo, měli by se více osmělit a zkusit střílet. Riga se osvobozuje.

52:00
    Domácímu Popradu se velmi rychle krátí čas, což vyhovuje Rize

51:21
    Lundmarkovu střelu tečuje Mezei do ochranné sítě.

51:10
    Špatná rozehrávku Popradu znamená icing.

50:32
    Fabricius se svými spoluhráči se rval o puk v útočném pásmu a dělali Rize značné problémy v obraně, ale hosté to nakonec zvládli a osvobozují se.

49:18
    Tomáš Netík našel v mezikruží najetého Martina Štrbáka, který byl dobře postaven, ale jeho následná střela šla těsně vedle tyče branky Holta.

48:05
    Niživijs hledal na druhé tyči lépe postaveného Ankipanse, ten ale zamířil velmi nepřesně.

47:30
    Minimálně dva sporné zákroky jsme měli možnost vidět v útočném pásmu Lvů, které ale nebyly potrstány a Riga se osvobozuje.

45:23
    Na Lvech jde konečně vidět bojovnost a Riga s tím má problémy, icing hostů.

43:51
    Hosté se poměrně v klidu ubránili a jsou v pěti.

41:51
    Cipulis vyloučen na dvě minuty za krosček

41:12
    Lvi právě vstřelili branku!
    Poprad snižuje na 1:2! JURAJ MIKÚŠ se po levé straně proháčkl přes obranu Rigy až před Holta a umístil puk přesně mezi jeho betony. Asistence: Vladimír Mihálik, Jonathan Sigalet.

40:01

Lvi po druhé třetině prohrávají už 2:0. V další části hry byli na pohled lepším týmem, ale nedokázali si vytvořit šance, které by přetavili v branku. Naopak Riga vytěžila z minima maximum a vede po brance Ozolinše už o dvě branky. V poslední třetině budou muset Lvi zabrat pokud chtějí ještě pomýšlet na body. Třetí třetina začne přibližně ve 20:34.

40:00

39:51
    Riga právě vstřelila branku!
    Nyní už je to branka Rigy na 2:0! Dinamo rozebralo v přesilovce obranu Lvů do detailu a na střelu do poloodkryté klece přihrával SANDISOVI OZOLINŠOVI Lundmark. Asistence: James Lundmark.

38:42
    Vyloučen Lundberg na dvě minuty za nedovolené bránění.

Riga vstřelila branku, ale nejspíš nebude uznána pro vytlačení Duby z brankoviště.

37:40
    Naopak Lvi mohou zaútočit, dobře zapracoval Hunkes, který vybojoval puk a nahodil na Holta, jenž raději nechal přerušit hru.

37:30
    Hostům se zatím nedaří a Lvi se osvobozují

36:42
    Jaroslav Kristek dostává dvě minuty za hákování a Riga si zahraje přesilovku.

35:32
    V obrovské šanci se ocitli hosté při akci 2 na 1, přes ležícího obránce domácích přihrával Lundmark Nieminenovi, ten ale puk netrefil a Lvi si těžce mohou oddychnout, jelikož finský forvard by měl prázdnou branku.

34:59
    Odražený puk zachytil Rekis a okamžitě střílel z levého kruhu na Dubu, mířil mimo

33:20
    Tomáš Netík se s kotoučem propracoval až před Holta a vystřelil příklepem, jenže nad a odražený puk zachytili hosté, jenž se s touší okamžitě pustili do protiútoku, ten ale brzy skončil po zákroku Tomáš Duby.

Radim Rulík zatím klidně stojí na lavičce, zatímco na druhé straně kouč Rigy burcuje své svěřence k lepšímu výkonu.

32:05
    Máme tady další komerční přestávku

31:28
    Popradu chybí jednoduchost, když už se dostanou do šance, snaží se situaci ještě vylepšovat, ale v dnešním utkání je to zatím spíš na škodu.

31:00
    Štěpán Novotný se prezentoval střelou za modrou čárou, ale Holt bez problému chytá.

29:32
    Nagy hledal na druhé tyči Lewise, který ještě přihrávkou spět na první tyč zkoušel přihrát Bartečkovi, jenž by střílel do prázdné, ale to slovenský forvard nečekal, škoda pro domácí.

28:23
    Propagační střelu Lundberga ukryl Holt v lapačce

28:13
    Lvům se nedaří dostat se přes střední pásmo.

27:46
    Komerční přestávka

27:46
    Mikelis Redlihs v ofsajdu

26:05
    Lvi nyní semkli hosty v pásmu a dlouhou dobu drželi puk, jenže nenašli skulinku ke střele ani k lepší kombinaci a Riga nakonec vyhazuje. Domácím schází nápad a hlavně někdo, kdo by vzal puk a vymyslel nějakou akci a šikovně přihrál.

24:33
    Nedorost dobře pracoval v útočném pásmu, na druhé tyči hledal Bartečka, který nezpracoval, ale obtočil se s pukem kolem branky Rigy a střelou z otočky prověřil Holta, který touš ukryl v lapačce.

23:38
    Mikelis Redlihs dostal přihrávkou na druhou tyč, ale puk nezpracoval naštěstí pro domácí, protože jinak by střílel do poloodkryté klece

23:13
    Niživijs se zkoušel dostat přes Martina Štrbáka před Dubu, ale domácí bek jej ukotvil k zemi.

21:55
    Na začátku druhé třetiny zatím jasně aktivnější Riga, svou převahu, ale nedokázala přetavit v žádnou větší šanci, Lvi vyhazují na icing.

20:01

Po první třetině je stav 0:1 pro Rigu po brance Karsumse, který šikovně před Dubou v polovině třetiny tečoval puk a poslal svůj tým dovedení. Utkání je jinak velmi vyrovnané, ale moc šancí k vidění není. Uvidíme, jak to bude vypadat v další třetině, která začne přibližně v 19:45.

16:56
    Luceniusovu bombu od modré efektivní zákrokem lapačkou schoval Duba. Vhazuje se po jeho levici.

16:29
    Branislav Mezei vyloučen na dvě minuty za hrubost a Riga si zahraje přesilovou hru.

15:57
    Balán opět sám před Holtem! Tentokrát puk přes brankáře Rigy dostal, ale šel těsně mimo tyče.

15:49
    Další ofsajd domcácích, tentokrát se zapomněl Tomáš Netík

15:07
    Ladislav Nagy se dostal do postavení mimo hru

13:15
    Balán se snažil před Holtem dorazit kotouč za jeho záda, ale to hostující gólman nedovolil a domácího forvarda odtlačili obránci Rigy.

11:16
    Riga se dostává do vedení! Střelu od modré čáry v podání Mikelise Redlihse tečoval těsně před Dubou MARTINS KARSUMS a hosté se radují. Asistence: Mikelis Redlihs.

09:55
    Riga v protiútoku, Ozolinš zpětnou přihrávkou našel Cibulskise, který těsně přestřelil Dubovu branku, vzápětí se do touše opřel ještě Niživijs, ale domácí gólman chytá.

08:45
    Varg dostal dobrou přihrávku do mezikruží a rychlou střelou prověřil pozornost Duby.

08:05
    Dvě dobré rány Martina Štrbáka nyní nadělaly Holtovi starosti, naštěstí pro hosty se situaci podařilo ubránit a Riga se osvobozuje.

07:26
    První icing utkání v podání Rigy. Vhazovat se bude po komerční přestávce před Holtem.

06:20
    Tomáš Netík sám před Holtem ještě hledal někoho na přihrávku a správný moment prováhal. Mezitím to na druhé straně zkoušel Niživijs, ale zamířil mimo.

Mezitím obě mužstva v plném počtu

04:57
    Huna našel na druhé tyči Lundberga, který měl na chvíli prázdnou branku, ale Holt skvělým rozštěpem zachránil situaci!

02:37
    Vyloučení na obou stranách, Mikelis Redlihs a Martin Štrbák - 2 minuty hrubost.

02:32
    Ladislav Nagy se po pravé straně proháčknul až před Holta, ale hostující gólman pozorný.

02:23
    Skákavé nahození Rekise raději Duba ukryl ve výstroji. Vhazování po jeho pravici.

01:38
    Podobná situace i před Dubou.

01:05
    První zákrok má za sebou Holt, který raději ukryl pod lapačkou na vhazování.

00:23
    První střelu zápasu vyslala na Dubu Riga, přesněji K. Redlihs, ale domácí obrana puk zablokovala.

00:01

HC LEV Poprad: Duba (Marek) - Pilař, Mezei, Sigalet, Mihálik, Lewis, Štrbák, Matai - Bartečko, Nedorost, Nagy - Netík, Mikúš, Kristek - Novotný, Balán, Špirko - Fabricius, Lundberg, Huna.

Dinamo Riga: Holt (Jucers) - Galvins, K. Redlihs, Ozolinš, Cibulskis, Sotnieks, J. Redlihs, Rekis - Karsums, Sprukts, M. Redlihs - Nieminen, Varg, Lundmark - Niživij, Lucenius, Cipulis - Podzinš, Ankipans, Meja.

Rozhodčí: Gašilov, Zacharov - Šichanov, Putilin.

Dobrý podvečer. Dnes budeme sledovat utkání domácího Popradu proti Rize. Lvi ještě živí šance na play-off a dnes se musí pokusit zvítězit. Utkání začne minutou ticha na památku zesnulého ex-prezidenta Václava Havla.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 42. Mikuš (Mihálik, Sigalet) - 12. Karsums (M. Redlihs), 40. Ozolinš (Lundmark)

Lev Praha: Duba (Marek) - Pilař, Mezei, Sigalet, Mihálik, Lewis, Štrbák, Matai - Bartečko, Nedorost, Nagy - Netík, Mikúš, Kristek - Novotný, Balán, Špirko - Fabricius, Lundberg, Huna.

Rozhodčí: Gašilov, Zacharov - Šichanov, Putilin