Nitra – Poprad 2:4 (kon.) | Skalica – HC Slovan 10:0 (kon.) | Martin – Žilina 3:4 (po s.n.)
Trenčín – Zvolen 5:0 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 1:2 (po s.n.)
po s.n.
HK VITAR Martin
3:4 (1:1, 1:0, 1:2)
MsHK Žilina
sk Středa 28.12.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Koniec zápasu. (20:31:02)

Žilina dala gól!

Nemec rozhodol!

Martin mení brankára, Dzubina po dvoch góloch odchádza, Šimko do bránky.

Vladimír Nemec ako tretí z hostí.

Galamboš znižuje a živí šance MHC!

Peter Sivák vsietil gól!

Na strane Martina tiež kapitán Jaroslav Markovič, veľa nechýbalo, Markovič však tesne minul

64:33
    Aktívny Dušan Devečka opäť podkúril Dzubinovi, ten reflexívne zasiahol betónom.

63:30
    Dušan Devečka napokon v celkom dobrej príležitosti. Dzubina chytil bez problémov

62:55
    Opatrnosť mužstiev je evidentná, priebeh celého zápasu bol ako na hojdačke.

61:11
    Zatiaľ sa hrá bez výraznejších šancí, obe mužstvá nechcú nechať svoju obranu príliš otvorenú.

59:59
    Ešte pár sekund pred koncom sa pokúsil vsietiť gól Huna Richard, jeho strela však nebola vôbec dôrazná a jeho strelu iba kontroloval vizuálne domáci brankár Dzubina.

59:54
    Šesť sekúnd pred koncom základnej časti. Vhadzovanie pred Dzubinom.

58:58
    priebeh hry a jeho útočné snaženia na obidvoch strnách trošku opadlo, predsa len sa blíži koniec 60. minút. Obe mužstvá chcú mať istý aspoň bod.

57:29
    Vynikajúci strelecký pokus Filipa Macejku.

56:19
    Hostia v plnom počte.

55:29
    Prvá martinská formácia nemyslela v prvej polovici presilovky nič, hráči sa iba hľadali.

54:16
    Domáci sú teraz veľmi navnadení, predvádzajú účinné napádanie a privádzajú hostí k chybám, Kudelka fauloval v dôležitej chvíli. Domáci tlačia.

53:42
    Martin dal gól!
    Obrovský tlak MHC okorenený extrémne dôležitým vyrovnávajúcim gólom, ten strelil MARTIN KRIŠKAAsistencia: V. Škoda

52:30
    žrdka! Galamboš opäť v neuveriteľnom prieniku Laco si postavil bránku veľmi dobre

51:49
    Obrovský šanca Galamboša, ktorého na dvakrát vychytal M. Laco, už sa zdalo, že je Laco prekonaný.

51:00
    Mužstvo, ktoré v tretej tretine viac útočí, je jednoznačne mužstvo hostí, domáci sú len tieňom tímu, ktorý hral predchádzajúce dve tretiny.

50:00
    Domáci nevedia, čo majú vymyslieť na hosťujúcu obranu, zaiste ich omámili aj dva rýchle góly, ktoré narušili ich aktivitu, za to si však domáci môžu sami.

48:29
    Domáci nevedia kde im hlava stojí, hostia zobrali opraty zápasu do vlastných rúk, teraz sú to Martinčania, ktorí musia.

47:46
    Martinčania dostali v tretej tretine dva góly, prehrávajú 2:3, treba však poznamenať, že dostali hráči MHC góly po vlastných individuálnych chybach, môžu si spytovať svedomie.

46:25
    Opäť nepozornosť na martinskej strane, teraz po veľkom tlaku hostí dotlačil puk za Dzubinu JAN DLOUHY. Asistencie: Vladimir Nemec,

44:45
    Hostia sú jednoznačne lepší v tretej tretine, akoby mali domáci stále kŕč od vyrovnávajúceho gólu, ktorý padol po ľahkovážnom bránení od martinských obrancov.

43:48
    Strela od Dlouheho. Domáci brankár Dzubina až na druhý gól drzí domácich nad vodou.

42:57
    Žilinčania tlačia domácich. Tomáš Staňo vystrelil tvrdo na Mareka Laca.

41:04
    Hostia využívajú nepozornosť martinských obrancov, tri strely vyslali, až tá tretia od modrej od DUŠAN DEVEČKU sa ujala. Asistencie: Richard Huna, Mikhailov Konstantin

40:00
    Vartovník a Drevenák dostali ešte na konci druhej časti 2:min. tresty za hrubosť. Hrá sa 4:4

40:01
    Začala tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:40
    Na konci druhej časti mal snáď najväčšiu šancu na vyrovnanie zo strany hostí, Drevenák netrafil prázdnu bránku.

39:00
    Domáci v presilovej hre toho príliš veľa nevymysleli, práve naopak Drevenák mal veľkú príležitosť na vyrovnanie, zlyhanie martinských obrancov zachránil Dzubina.

37:32
    Žilinčania sú rozháraní, kapitán Devečka fauloval

37:19
    Počas martinskej presilovky a tesne po nej to vyzeralo ako na strelnici.

36:33
    Skoda a Šišovský vobrovských príležitostiach. Laco sa ubránil zubami-nechtami.

34:52
    ŽIlina - 2.min. Huna Richard, držanie.

34:06
    Prekrásna sťahovačku od Škodu, ktorý sa snažil aj bezprostredne vystreliť.

33:08
    Hostia v druhej tretine o niečo aktívnejší, Martinčania akoby sa hľadali, v dôležitých chvílach majú bližšie ku gólu hostia.

32:05
    Veľmi pohotová súhra medzi Smotrilom a Drevenákom, prvý menovaný vystrelil a ohrozil brankára Dzubinu, puk poskakoval po bránkovisku.

31:45
    Mierne zatlačenie domácich. Nemec vystrelil efektne.

29:17
    Priebojný prienik Richarda Hunu, na to reagoval Dzubina pohotovou lapačkou.

28:24
    Rýchla spolupráca Krišku so Škodom priniesla opäť výbornú šancu pre domácich, Škoda po prihrávke od Martina Krišku vystrelil bez prípravy, Laco zasiahol reflexívne.

27:33
    Dobrá spolupráca v presilovej hre medzi Vartovníkom a Drgoňom, druhý menovaný aj vystrelil, Marek Laco sledoval puk iba očami.

26:08
    Tomáš Sýkora zahákoval J. Markoviča, a tak budú hrať domáci hráči presilovú hru.

25:43
    Krúžiaci VLADIMIR ŠKODA prekvapil z priestoru medzi kruhami brankára LACA strelou pomedzi nohy. Bez asistencie.

24:15
    Posledné dve minútky boli bez žiadnych šancí, obe mužstvá sa skôr hľadali prihrávkami.

22:17
    V prvej polovici presilovky domácich sa hostia prezentovali rýchlym pristupovaním k martinským útočníkom, z čoho pramenili ušetrené drahocenné sekundy pre Žilinu.

21:19
    Na druhej strane prečíslenie Šišovského s Kriškom voči jednému obrancu Žiliny, síce nevyťažili z brejku gól, no vybojovali pre MHC presilovku.

21:11
    Peter Sivák v dobrej šanci, Dzubina odhadol jeho strelu.

20:31
    Martinčania sa dokázali na začiatku druhej tretiny ubrániť, keď mali hostia ešte 30. sekúnd možnosť presilovej hry.

20:01
    Začala druhá tretina.

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Dzubina (Šimko) - Drgoň, Vartovník - Zukal, Brcko - Škumát, Tupý - Markovič, Galamboš, Važan - Kriška, Škoda, Šišovský - Macejka, Ižvolt, Sobota - Cíger

MsHK DOXXbet Žilina: Laco (Johanes) - Devečka, Kudělka - Staňo, Dlouhý - Bokroš, Houdek - Leško, Krčula - Sivák, Huna Ró., Huna Ri. - Drábek, Nemec, Stupka - Drevenák, Mikhailov, Smotrila - Sýkora, Linet, Kubiš

Rozhodca: Lokšík - M. Valach, P. Korba, D. Beniač .

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:01
    Dobrý forčeking Krišku, ktorý vybojoval 30s.

18:24
    Tupý oslabil domácich, po situácií kedy hostia podkúrili domácim. 2.min. sa budú brániť Martinčania.

17:31
    Dobrá spolupráca prvého martinského útoku, kedy ich kombinácie prebehli veľmi rýchlo, chýbalo však trošku viac dôrazu, šťastia a presnejšej prihrávky.

16:46
    Ihneď po vhadzovaní výborná strela Krišku, Laco na moment ani netušil, kde sa poskakujúci puk nachádza.

15:53
    V Martine sa hrá rýchly hokej s veľmi dobrým nasadením, teraz vystrelil Macejka.

15:30
    Dve rýchle strely Martinčanov, teraz podržalo brankára Laca aj šťastie, keď pri strelách Markoviča a Važana musel zareagovať intuitivne.

15:05
    Nebezpečná strela Richarda Hunu.

14:09
    Strelecký pokus Richarda Smotrilu, vyrovnávajúci gól nabudil hostí.

13:20
    Aktívny Drábek opäť vyslal strelu na Dzubinu, tento mladý útočník sa prezentuje od úvodu dobrým korčulovaním.

12:28
    RICHARD HUNA vyrovnáva po výbornej spolupráci, hlavne rýchlej so svojím bratom Róbertom. Pred gólom však bola ešte zbytočná prihrávka dozadu od martinského útočníka. Asistencia: Róbert Huna.

11:39
    Vo vyrovnanom počte hráčov na ľade (4:4) sa na martinskej strane pokúsil vsietiť gól Kriška, na hosťujúcej strane to bol Drábek, obaja však nestrielali z ideálnych streleckých uhlov, a tak mali brankári jednoduchšiu prácu s vyrazením puku.

10:54
    Žilina svoju prvú presilovku dlho nehrala, Kúdelka podrazil v dôležitom momente domáceho Škodu, a tak sa bude hrať 4:4

10:30
    Martinčan Sobota na 2. min. Prvá presilovka Žiliny.

09:31
    Dobre hrajúci Galamboš v gólovej šanci, v priestore medzi kruhami mal možnosť prudko a presne vystrelil, mesto toho však vyslal na bránku Laca iba takú polostrelu.

08:46
    Vladimír Nemec si vypracoval peknú príležitosť, Dzubina vykryl uhol, no pekný moment zo strany hostí.

08:27
    Martinčania jednoznačne lepší od 3. minúty. Nielenže sa dostávajú do dôležitých šancí, ale aj bojujú, napádajú a sú neustále skôr pri puku.

07:30
    Michal Važan v samostatnom úniku, brankár Laco bol už na kolenách, v dôležitom momente však martinskému útočníkovi ušiel puk, a tak ho nedokázal usmerniť tak ako pôvodne chcel.

06:59
    Výborná práca Šišovského a Krišku, obaja dokázali forčekingovať hosťujucich obrancov tak, že nedokázali vôbec rozohrať.

05:13
    Výborné potiahnutie puku od M. Važana, aj vystrelil a aj ohrozil brankára Laca, ten vyrazil pravým betónom

04:14
    MARTIN KRIŠKA strelil vedúci gól tohto stretnutia, keď z pravého kruhu strelou ťahom prekonal Laca, dobre clonili pred brankárom hostí Škoda a Markovič. Asistencie. Peter Šišovský, Marek Zukal

02:13
    Jakub Kubiš podrazil martinského obrancu. Martin má presilovku 2min.

01:33
    Žrdka podržala Laca. Galamboš efektne pohotovo vystrelil. Hrá sa svižný hokej s razantnou bojovnosťou.

00:21
    Prvá úvodná šanca zápasu pre Petra Siváka. Dzubina pozorný.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Jozef Čelestiak

Branky a nahrávky: 5. M. Kriška (P. Šišovský, M. Zukal), 26. V. Škoda, 54. M. Kriška (V. Škoda) - 13. Huna Rich. (Huna Rob.), 42. D. Devečka (R. Huna, K. Mikhailov), 47. J. Dlouhý (V. Nemec.)

HK VITAR Martin: Dzubina (Šimko) - Drgoň, Vartovník - Zukal, Brcko - Škumát, Tupý - Markovič, Galamboš, Važan - Kriška, Škoda, Šišovský - Macejka, Ižvolt, Sobota - Cíger
    MsHK Žilina: Laco (Johanes) - Devečka, Kudělka - Staňo, Dlouhý - Bokroš, Houdek - Leško, Krčula - Sivák, Huna Ró., Huna Ri. - Drábek, Nemec, Stupka - Drevenák, Mikhailov, Smotrila - Sýkora, Linet, Kubiš

Rozhodčí: Lokšík - M. Valach, P. Korba, D. Beniač