4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Atlant Mytišči
Středa 28.12.2011, 16:00KHL

To je pro dnešek z KHL vše. Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek středečního dne. Na shledanou! (18:10:35)

Ve třetí třetině už gól nepadl a domácí trenér Miloš Říha si může podat ruce se svým realizačním týmem. Petrohrad totiž v souboji dvou elitních celků soutěže zdolal Atlant Mytišči 4:1 a český kouč si tak připsal výhru nad svým bývalým celkem. Tříbodový zisk také znamená, že hráči SKA potvrdili svou pozici nejlepšího týmu KHL.

60:00

59:31
    Štěpánek musel likvidovat tvrdou střelu Radivojeviče, pak ustál i následnou dorážku.

59:01
    Poslední minuta dnešního zápasu.

58:29
    Šarvátka před Barulinovou brankou. Makarov tam dostával od hostujících hráčů co proto, ale rozhodčí nakonec vše uklidnili.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Petrohrad dnes již vítězství s největší pravděpodobností nepustí.

57:30
    Postavení mimo hru v podání SKA.

55:43
    Vyloučený Něprjajev na ledě.

55:38
    Klimenko vystihl přihrávku hostujících beků na útočné modré a hnal se sám na Barulina, který jeho nájezd zastavil. Gólman Mytišči ještě udržel svým spoluhráčům poslední zbytky naděje.

54:56
    Žerděv si tak tlouho hledal prostor, až kotouč vybojovali domácí a vyhodili jej do bezpečí.

54:25
    Kotouč ve středním pásmu.

53:42
    Naopak, domácí hráč je dokonce sám vyloučen. Přesilová hra Atlantu.

53:42
    Něprjajev dostal holí do obličeje, ale žádný z rozhodčích si toho k nelibosti domácích fanoušků i střídačky nevšiml.

53:20
    Hosté se protlačili ke střele, kterou Radivojevič nasměroval jen do Štěpánka. Jinak se ale Atlant sotva dostává do útočného pásma.

52:10
    Hráči SKA už nikam nepospíchají a snaží se především narušovat akce soupeře.

51:42
    Kotouč skončil někde v hledišti. Buly v obranném pásmu Petrohradu.

51:01
    A domácí v pěti bruslařích.

50:48
    Průcha vyhazuje. Přesilovka Atlantu pomalu končí.

50:30
    Další domácí vyhození. Petrohrad se výborně brání.

50:14
    Atlant opět začíná akci až za svou svatyní.

49:37
    Martensson hostím vypích puk a poslal jej až za Barulinovu klec.

49:01
    Dvě minuty pro Kolcova. Hosté by potřebovali početní výhodu využít.

48:43
    Šikovný Žerděv si hledal střeleckou pozici, domácí jej však před branku nepustili.

48:07
    Na Štěpánka vypálil Radivojevič. Domácí pak raději odpálili puk na icing.

47:30
    Puk opustil hrací plochu. Vhazuje se před Barulinem.

47:17
    Arťuchin dnes přesvědčuje, že umí hrát hokej. Prokličkoval se středním pásmem a střelou zápěstím zaměstnal Barulina. Sám pak vyražený puk dojel a jeho další ránu musel Barulin sebrat skvělým zákrokem lapačkou.

46:30
    Další velmi jistý zákrok Štěpánka, který ukryl kotouč ve své výstroji.

45:29
    Rychlá akce Petrohradu. Arťuchin tentokrát nahrával a střílel Průcha. Barulin kryl, i když ho před brankou pořádně otravoval Něprjajev.

43:49
    Petrasek se již dostal s pukem ven z pásma a vystavil svůj tým do postavení mimo hru.

42:30
    Hráči Atlantu vstoupili do třetí části aktivně a snaží se vylepšit nepříznivé skóre. Štěpánek si ale počíná jistě.

41:15
    Žerděv předvedl nádhernou individuální akci a prokráčel až před Štěpánka, který však jeho pokus vyrazil. Případným dorážkám pak zamezili domácí obránci.

40:51
    První zákrok Štěpánka ve třetí části.

40:18
    Hostující Ternavskij je na ledě a Atlant hraje v plném počtu.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině - 9:10.

V úvodu druhé periody hosté snížili zásluhou Zubareva a zdálo se, že by je vstřelený gól mohl nakopnout. Jejich elán však zmrazil Makarov, který ve 30. minutě domácím vrátil dvoubrankový náskok. Na aktuálních 4:1 pak upravil hrdina dnešního utkání Arťuchin, který má dnes na kontě již tři vstřelené góly. Třetí třetina začne asi v 17:38.

40:00

38:17
    Vyloučen hostující Ternavskij. Šance pro Petrohrad ještě zvýšit skóre.

37:23
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ ARŤUCHIN se dnes proměnil z bijce v kanonýra a zaznamenal hattrick! Fedorov vybojoval v útočném pásmu puk pro svého obrovitého spoluhráče, který prostřelil Barulina a zvýšil už na 4:1. Asistence: Ivan Něprjajev, Petr Průcha.

36:58
    Bobrov situaci jeden proti jednomu vyřešil střelou, kterou Štěpánek vyrážel ramenem mimo svou klec.

35:53
    Před Štěpánkem se z čista jasna objevil Petrasek, který však trefil jen prostor, kde už klečel český gólman domácích.

35:10
    Kalininovu ránu z mezikruží musel vyrážet Barulin.

34:42
    Rychlý protiútok Atlantu, ale domácí se stihli rychle vrátit a akci překazit.

34:12
    Pískána přihrávka rukou hostujících hráčů.

32:10
    Atlant v plném počtu hráčů.

31:35
    Petrohrad sice v přesilovkovém vzorci, ale se střelami ze střední vzdálenosti si Barulin ví rady.

30:09
    Hostující Šiškanov obdržel od rozhodčích dvě minuty za hákování. Přesilová hra SKA.

29:35
    Domácí hráči vedou opět o dva góly! Pervyšinova bomba sice skončila jen na zadním mantinelu, ale kotouč se odrazil zpět před brankoviště, kde se nejrychleji zorientoval IGOR MAKAROV, který ho poslal do odkryté klece. Asistence: Andrej Pervyšin, Fedor Fedorov.

28:41
    Hned poté, co vyloučený Petrasek naskočil na led, hosté opět zahrozili. Štěpánek musel likvidovat střelu z mezikruží. Následně hráči SKA raději vyhodili kotouč na icing.

27:43
    A vyhodili tak dobře, že ze strany najížděl na Štěpánka Bobrov, jehož zakončení mezi betony si ale český gólman pohlídal.

27:35
    Hosté vyhodili.

27:15
    Kalinin nepropálil obranný val před sebou.

26:35
    Petrohrad bude hrát přesilovku. Vyloučen Petrasek.

24:30
    Hosté přidali. Žerděvovu ránu z pravého kruhu vytlačil Štěpánek vyrážečkou.

22:36
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Jako blesk z čistého nebe přichází kontaktní gól Atlantu! Za brankou odvedl dobrou práci Glukov, který našel mezi kruhy najíždějícího ANDREJE ZUBAREVA a ten nedal Štěpánkovi šanci zasáhnout. Asistence: Alexej Glukov, Ilja Kablukov.

22:10
    Pervyšinovu střelu od modré Barulin jen vyrazil před sebe, ale Tichonov nestihl vrátit volný puk za jeho záda.

20:26
    Niskala trefil spoluhráče Zakrissona kotoučem nešťastně do obličeje. Nepříjemný moment pro švédského útočníka hostí, ale zdá se, že by mělo být vše v pořádku.

20:01

Střely na branku v první třetině - 14:4.

Skončila první třetina, která by se klidně dala nazvat třetinou Jevgenije Arťuchina. Obrovitý útočník totiž hned v úvodu utkání dvakrát ujel hostující obraně a v obou případech byl úspěšný. Atlant se naopak do šancí zatím příliš nedostává a Jakub Štěpánek v domácí brance tak příliš práce nemá. Druhá třetina začne asi v 16:49.

20:00

19:42
    Sáhnout na kotouč si tentokrát musel i Štěpánek. Bude se vhazovat po jeho levici.

19:18
    Hned po buly musel zasahovat Barulin, jehož pozornost vyzkoušel Denisov.

18:50
    Útočné snažení Atlantu většinou nevede ani ke střeleckému pokusu na Jakuba Štěpánka. Domácí obrana pracuje spolehlivě.

18:04
    Rychlý protiútok domácích zakončoval pokusem z levé strany Makarov, ale Barulin byl na místě a puk skončil v jeho klíně.

16:11
    Štěpánek teď musel krotit překvapivý odraz puku od zadního mantinelu. Hosty však do šance nepustil.

15:43
    Průchova nepřesná rozehrávka na rozjetého Arťuchina. Vhazování ve středním pásmu.

14:54
    Také hosté v útočném pásmu, ale obrana Petrohradu pracuje mnohem lépe než stejná formace Atlantu.

13:10
    Martensson skvěle našel před brankou Rybina, který na Barulina zkusil efektní blafák, ale ruský brankář se na čáře roztáhl a své spoluhráče zachránil od třetího obdrženého gólu.

12:32
    Před gólmana se tlačil Rybin, ale obránci hostí jej tentokrát odblokovali a volný kotouč sebral Barulin do rukavice.

10:56
    Domácí v přečíslení 3 na 2, ale Tichonov Barulina nepřekonal. Obrana hostí zatím doslova hoří.

10:14
    SKA v plném počtu.

10:02
    Hráči Petrohradu vyvezli kotouč ven z pásma a je jasné, že se ubrání.

09:39
    Domácí se zatím s přehledem brání.

08:12
    Domácí Fedorov vyloučen. Atlant může hrát přesilovku.

08:10
    Barulin vyrážel dělovku Kalinina od modré. Hosté neprožívají právě ideální úvod zápasu.

05:31
    Domácí přidávají druhou trefu téměř jako přes kopírák. Obraně Atlantu ujel opět JEVGENIJ ARŤUCHIN a s Barulinem si tentokrát poradil krásným blafákem. Bez asistence.

03:24
    Domácí jdou do vedení. JEVGENIJ ARŤUCHIN se protáhl přes hostujícího obránce a tváří v tvář překonal Barulina. Asistence: Ivan Něprjajev.

03:03
    Žerděv dostal krásnou přihrávku před branku, ale ve vyložené šanci promách puk!

02:25
    Tichonov pálil, pak se i snažil dorážet, Barulin, který se nakonec objevil v hostující brance, si poradil.

01:33
    Úvodní tlak domácích pokračuje. Atlant zatím jen posílá puky do středního pásma.

00:29
    První akci Petrohradu táhl hromotluk Arťuchin, který se málem protlačil až před brankáře. Jeden z obránců mu na poslední chvíli ustřelil puk z hole.

00:01

SKA Petrohrad: Štěpánek (Ježov) – Kolcov, Kalinin, Denisov, Grebeškov, Višněvskij V., Pervyšin, Berdjukov, Petrov – Průcha, Něprjajev, Arťuchin – Martensson, Rybin, Klimenko – Tichonov, Fedorov, Makarov - Kučerjavenko, Soloduchin, Monahov.

Atlant Mytišči: Barulin (Kotschnew) – Zubarev, Niskala, Višněvskij I., Petrasek, Ternavskij, Nurislamov – Zakrisson, Andersson, Žerděv – Rybakov, Kablukov, Bobrov – Lewandowski, Upper, Radivojevič – Šiškanov, Glukov, Černov.

Rozhodčí: Baluška, Romaško - Majtak, Pronskij.

Jak již bylo řečeno, Petrohrad zatím nasbíral nejvíce bodů ze všech celků KHL. V celkové tabulce má o bod více než druhý Traktor Čeljabinsk a pořadí Východní konference vede dokonce se sedmibodovým odstupem před Minskem. Slušné výkony však podávají i borci Mytišči, kterým v rámci Východní konference patří čtvrtá příčka a na druhé Dinamo Minsk ztrácí pouhé dva bodíky.

Přeji příjemné středeční odpoledne. Program KHL dnes svedl dohromady dva elitní celky soutěže. Letos zatím nejlepší tým ligy SKA Petrohrad přivítá na svém ledě loňského finalistu Atlant Mytišči, který při svém slavném tažení vyřazovacími boji vyřadil také borce armádního celku. Dnešní duel bude velice pikantní pro domácího kouče Miloše Říhu, který loni stál právě na lavičce Atlantu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 4. Arťuchin (Něprjajev), 6. Arťuchin , 30. Makarov (Pervyšin, Fedorov), 38. Arťuchin (Fedorov, Průcha) - 23. Zubarev (Glukov, Kablukov)

Rozhodčí: Baluška, Romaško - Majtak, Pronskij