Liberec – HC Kladno 1:3 (kon.) | HC Litvínov – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Chomutov – Sparta 4:7 (kon.)
K. Vary – Třinec 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 5:1 (kon.) | Pardubice – Olomouc 3:4 (po pr.)
Jihlava – Znojmo 5:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
HC Kladno
Čtvrtek 05.01.2012, 16:00DHL Extraliga juniorů

Tím se s Vámi loučím, jelikož z pod Ještědu je to dnes vše. (18:05:40)

A je tomu skutečně tak, kotouč ani nedoklouzal za polovinu hřiště a siréna končí dnešní zápas. V něm se nakonec radují hosté, kteří ve třetí periodě dvakrát rozvlnili domácí klece. Liberec tak z dnešního zápasu odchází bez bodu i přes fakt, že téměř po čtyřicet minut byl lepším mužstvem. Paradoxně oba týmy vstřelily své branky, když byly pod herní převahou toho druhého.

60:00

59:48
    A zřejmě definitivně hotovo, vhazování vyhrávají hosté a posílají kotouč do středního pásma.

59:46
    Pouhých čtrnáct vteřin do konce a vhazuje se v útočném pásmu Liberce. Ten má za sebou dvě klinické smrti, poté co jeho hráči zblokovali dvě střely do prázdné klece. A také pramalou šanci na otočení zápasu.

58:51
    Liberec nyní opravdu potřebuje kontaktní branku a trenéři si proto berou oddechový čas, po kterém se do branky Sobotka nevrátí.

58:25
    Domácí to ale nevzdávají a ihned se znovu vrhají do útoku.

57:45
    Kladno právě vstřelilo branku!

Zatímco domácí buší do kladenských vrat, radují se právě jejich strážci. Skvěle hrající Čurda poslal před branku pas, který převzal TOMÁŠ REDLICH a blafákem do bekhendu překonal Sobotku. Asistence: Martin Čurda, Martin Gottlieb.

56:55
    Procházkovo nahození těsně před Ilašenskem tečoval vlastní obránce rukou a hostující gólman se měl co ohánět, aby střelu zpacifikoval.

55:37
    Tvrdou ranou z mezikruží se nyní neprosadil ani již jednou úspěšný Kedršt. Jeho pokus mířil přímo do středu klece.

55:20
    Bílí Tygři v posledních minutách svého soupeře opravdu pevně sevřeli svými čelistmi, avšak sprcha střel úspěch nenese.

54:28
    Liberecké snažení ale nyní přerušují dva ofsajdy v rychlém sledu. V obou případech nestihli obránci kotouč včas zastavit na modré čáře.

54:00
    Ne však na dlouho. Liberec znovu získal kotouč a je v útočné třetině. Navíc sype na gólmana jednu střelu za druhou.

53:40
    Kladenští se dostávají ze sevření a samy zkoušejí útočit.

53:23
    Tvrdou ránu Dáma od modré utlumil hostující gólman na betonech a následně kotouč schoval pod lapačkou.

53:10
    A do třetice se hosté osvobozují pouze vyhozením přes všechny čáry.

53:00
    Další icing hostujících hráčů.

52:43
    Liberečtí znovu pálí ihned po buly. Tentokrát se o to postaral Jánošík, jemuž vhazování získal Bittner.

52:39
    Kladno se ze začínajícího tlaku osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 15. Kedršt - 36. Gottlieb (Čurda, David), 45. Čurda, 58. Redlich (Čurda, Gottlieb)

Bílí Tygři Liberec: Sobotka (Jelínek) - Bednár, Slavík, Jánošík, Procházka, Kedršt, Čechura, Psota, Dám, Dlouhý, Maďar, Morong, Vlach, Bittner, Šimek, Urban, Frk, Klíma, Miškovský.
    HC Kladno: Ilašenko (Sýkora) - Janeček, Steigauf, Bunda, Šilhavý, Krpata, Strnad, Novák, Bernat, Redlich, Gutwald, Kolařík, Gottlieb, Véber, David, Čurda, Tomáš.

Rozhodčí: Luczków - Hynčica, Mašek.