Liberec – HC Kladno 1:3 (kon.) | HC Litvínov – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Chomutov – Sparta 4:7 (kon.)
K. Vary – Třinec 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 5:1 (kon.) | Pardubice – Olomouc 3:4 (po pr.)
Jihlava – Znojmo 5:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
HC Kladno
Čtvrtek 05.01.2012, 16:00DHL Extraliga juniorů

Tím se s Vámi loučím, jelikož z pod Ještědu je to dnes vše. (18:05:40)

A je tomu skutečně tak, kotouč ani nedoklouzal za polovinu hřiště a siréna končí dnešní zápas. V něm se nakonec radují hosté, kteří ve třetí periodě dvakrát rozvlnili domácí klece. Liberec tak z dnešního zápasu odchází bez bodu i přes fakt, že téměř po čtyřicet minut byl lepším mužstvem. Paradoxně oba týmy vstřelily své branky, když byly pod herní převahou toho druhého.

60:00

59:48
    A zřejmě definitivně hotovo, vhazování vyhrávají hosté a posílají kotouč do středního pásma.

59:46
    Pouhých čtrnáct vteřin do konce a vhazuje se v útočném pásmu Liberce. Ten má za sebou dvě klinické smrti, poté co jeho hráči zblokovali dvě střely do prázdné klece. A také pramalou šanci na otočení zápasu.

58:51
    Liberec nyní opravdu potřebuje kontaktní branku a trenéři si proto berou oddechový čas, po kterém se do branky Sobotka nevrátí.

58:25
    Domácí to ale nevzdávají a ihned se znovu vrhají do útoku.

57:45
    Kladno právě vstřelilo branku!

Zatímco domácí buší do kladenských vrat, radují se právě jejich strážci. Skvěle hrající Čurda poslal před branku pas, který převzal TOMÁŠ REDLICH a blafákem do bekhendu překonal Sobotku. Asistence: Martin Čurda, Martin Gottlieb.

56:55
    Procházkovo nahození těsně před Ilašenskem tečoval vlastní obránce rukou a hostující gólman se měl co ohánět, aby střelu zpacifikoval.

55:37
    Tvrdou ranou z mezikruží se nyní neprosadil ani již jednou úspěšný Kedršt. Jeho pokus mířil přímo do středu klece.

55:20
    Bílí Tygři v posledních minutách svého soupeře opravdu pevně sevřeli svými čelistmi, avšak sprcha střel úspěch nenese.

54:28
    Liberecké snažení ale nyní přerušují dva ofsajdy v rychlém sledu. V obou případech nestihli obránci kotouč včas zastavit na modré čáře.

54:00
    Ne však na dlouho. Liberec znovu získal kotouč a je v útočné třetině. Navíc sype na gólmana jednu střelu za druhou.

53:40
    Kladenští se dostávají ze sevření a samy zkoušejí útočit.

53:23
    Tvrdou ránu Dáma od modré utlumil hostující gólman na betonech a následně kotouč schoval pod lapačkou.

53:10
    A do třetice se hosté osvobozují pouze vyhozením přes všechny čáry.

53:00
    Další icing hostujících hráčů.

52:43
    Liberečtí znovu pálí ihned po buly. Tentokrát se o to postaral Jánošík, jemuž vhazování získal Bittner.

52:39
    Kladno se ze začínajícího tlaku osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

52:02
    Po akci Dlouhého a Psoty se vhazuje v útočném pásmu domácích. Ilašenko totiž kotouč před dotírajícími hráči raději podržel.

51:26
    Krpata nyní vysekl Kedrštovi kotouč takovou razancí, že puk skončil až na střídačce hostí. Vhazuje se ve středním pásmu.

51:14
    Ilašenko podržel kotouč po Maďarově střele v náruči. Vhazuje se po jeho levé ruce.

50:24
    Gottlieb teď chtěl vyslat do samostatného úniku Tomáše Redlicha, jeho pas byl ale příliš dlouhý a Redlich na něj nedosáhl.

49:18
    Jako poslední instance se před Kedrštem objevil Jakub Strnad a při kličce mu vypíchl kotouč. Pokud by se tak nestalo, liberecký útočník by se ocitl osamocen před Ilašenkem.

48:38
    Kladenský pokus o útok končí zakázaným uvolněním.

48:18
    Zmatek po tečovaném nahození zavládl na libereckém brankovišti. Vše ale řeší Sobotka, jenž brankářskou holí posílá kotouč do rohu.

47:28
    Jaroslav Vlach se vřítil do pásma po levém křídle a následně i vystřelil. Jeho střela však nebyla vůbec přesná a zamířila dosti mimo branku.

45:49
    Tyč zvoní za Ilašenkem! Ihned po buly se ke kotouči dostal Bittner a jeho střela zazvonila o tyč kladenské brány a následně zamířila mimo mantinely. Ilašenko si možná 'sáhl,' jelikož se vhazuje ve středním pásmu.

45:45
    Krpata si nepohlídal červenou čáru a nahazoval ještě než ji přejel, to samozřejmě končí icingem hostů.

44:23

A Kladno jde v začátku třetí třetiny do vedení. Zasloužil se o to kapitán MARTIN ČURDA, jenž si vybruslil mezi kruhy a střelu namířil přímo mezi beton a lapačku. Sobotka byl bez šance. Bez asistence.

44:05
    Úspěšný nebyl ani na straně druhé Redlich, jehož střelu vyrazil Sobotka do rohu.

43:30
    Liberečtí v útočném pásmu, střela Maďara úspěch ale neslavila.

42:35
    Střelu z pravého kruhu vyslal hostující Gottlieb, Sobotka ji jistě ukryl v lapačce. Vhazuje se po jeho levé ruce.

42:13
    Nyní se gólman oháněl na druhé straně. Nejdříve pálil Jánošík a okamžitě po následném buly Morong.

41:22
    Střelecky se z pravého křídla pokoušel prosadit Čurda, avšak nevydržela mu hůl a jeho střela tak k Sobotkovi ani nedoputovala.

40:19
    Liberečtí už jsou v pěti.

40:14
    Třetí třetina zahájena. V jejím úvodu ještě pokračuje přesilová hra hostů.

40:01

Závěrečné dějství, které možná přinese rozhodnutí a vítěze dnešního hokejového klání, bude zahájeno přibližně v 17:28.

Zdá se, že jakmile se chcete v tomto zápase dočkat branky, musíte tahat v dané pasáži za ten kratší konec provazu. V první třetině se to povedlo domácím a nyní hostům. Ti byli většinu třetiny pod tlakem domácích a nepomohly jim ani přesilové hry. Ona branka však dost možná pramenila právě z početní výhody, jelikož Martin Gottlieb skóroval chvilku po jejím konci.

40:00

39:53
    Hosté se sice dostali do pásma, avšak stále nevystřelili a nevypadá to, že by to ve zbývajícím čase změnili.

39:33
    S necelou půlminutou do konce druhé třetiny zakládá Kladno útok za svou brankou.

39:00
    Kladno se nyní navíc dopouští zakázaného uvolnění. Vypadá to, že úvodní pasáže přesilových her nejsou jejich předností.

38:24
    Liberečtí se ihned po vhazování osvobozují.

38:19
    Další vyloučení na straně domácích. Za sekání putuje na lavici hanby Filip Jánošík.

37:51
    Nic z toho však nebylo a naopak, střela se urodila na druhém konci hřiště. Sobotka však odolal.

37:25
    To by se nemuselo vyplatit, jelikož v útočném pásmu víří domácí Urban.

36:40
    Kladno po vstřelené brance kontroluje kotouč, avšak vypadá to, že do útočení se mu moc nechce.

35:15

Následné akci se už domácí ubránit nedokázali. Čurda předložil kotouč MARTINU GOTTLIEBU a ten střelou do horní poloviny branky maže náskok libereckých. Asistence: Martin Čurda, Martin David.

35:00
    Liberečtí ubránili i druhou přesilovou hru.

34:20
    Velká šance pro hosty. Čurda krásným pasem přes šířku pásma vybídl Gottlieba, kterého však zastavila mrštná lapačka Josefa Sobotky.

33:47
    První desítky vteřin přesilové hry se hostům moc nevydařili a až nyní se usazují v pásmu.

33:00
    I druhá přesilová hra zápasu bude patřit hostům. Za hákování putuje na trestnou lavici Milan Bednár.

32:25
    Mezi libereckými beky se nyní protáhl Martin Gottlieb. Svou nadějnou šanci však zakončil střelou, která zaduněla pouze o zadní mantinel.

32:10
    Ta nechyběla střele Miškovského, ovšem i tak si s ní hostující gólman poradil.

31:30
    Bernat se nyní dvakrát dostal ke střele z vrcholku pravého kruhu. Ovšem jeho pokusům chyběla razance.

30:49
    Po souboji mezi střídačkami skončil kotouč právě na jedné z nich. Vhazuje se ve středním pásmu.

29:59
    Následný útok Kladna končí ofsajdem. Po hvizdu ještě útočník vystřelil, což se pramálo líbilo domácím. Nikdo však na trestnou lavici neputuje.

29:40
    Střela Patrika Maďara našla skulinku mezi Ilašenkovými betony a pomalu klouzala za brankovou čáru, kladenský gólman si toho však všiml a kotouč hokejkou odpálil do rohu.

29:22
    Vypadá to, že situace se ve druhé třetině obrací a iniciativu přebírají domácí.

27:57
    Skvělým napadáním se ke kotouči dostal domácí Psota a následně vybídl Dlouhého, ten však z mezikruží nezamířil přesně. Kdyby ano gólman by byl v podstatě bez šance.

27:06
    Když už se Bittner ocitl v nadějné pozici mezi kruhy, vložil do jeho pokusu hůl jeden z hostů a ztečoval jeho pokus do ochranné sítě.

26:24
    Domácí hokejisté pokračují v dobývání kladenské klece. Zatím se ale pohybují výhradně po rozích útočného pásma.

26:04
    Vhazování však vyhráli a jejich návrat do útočné třetiny vyvrcholil šancí Adama Dlouhého, jenž z bezprostřední blízkosti pálil do Ilašenka.

25:34
    Liberečtí jsou po tlačenici v rohu vykázáni z útočného pásma.

25:00
    Další tečované nahození domácích. Tentokrát ale kotouč zamířil mimo branku.

23:29
    Nahození Dáma od modré způsobilo Ilašenkovi velké potíže. Obránci ale kotouč odklidili do bezpečí.

22:50
    Kladenští se usadili v pásmu, avšak dobrý liberecký pohyb jim znemožňuje vážnější příležitost.

22:10
    Tvrdý pokus Tomáše vyrazil Sobotka do ochranné sítě.

21:14
    Z ostrého úhlu zkoušel štěstí domácí Urban a málem i pochodil. Ilašenko jeho pokus vyrážel dosti nejistě.

20:38
    Do prvního útoku druhé třetiny se dostávají také hosté, avšak odraz Redlichovy střely je z pásma dostává ven.

20:10
    První buly druhé třetiny pro domácí. Ti se hned vrhají do útoku a zkouší pozornost hostujícího gólmana, jmenovitě byl zkoušejícím Jánošík.

20:01

Oba týmy již na ledě, za pár desítek vteřin bude druhé dějství zahájeno.

Druhá třetina dnešního zápasu by měla začít přibližně v 16:43.

První třetina nabídla hokej prvotřídní kvality. Šance se rodily jako na běžícím páse, častěji však na straně hostí. Hosté dokonce dvakrát rozezněli tyče domácí klece, v obou případech byl oním zvoníkem Tomáš Redlich. Avšak na straně Kladna zůstalo pouze u oněch tyčí. To v podstatě jedna z prvních domácích střel zamířila přímo do branky. Postaral se o to kapitán Kedršt, který dorážkou stanovil průběžný stav 1:0.

20:00

19:50
    Avšak byl vytlačen do rohu a vypadá to, že více se v první periodě nestane.

19:30
    S poslední půlminutou se na kladenskou branku valí liberecký útok.

18:45
    Po následném buly tvrdě pálil Miškovský, ani jeho pokus ale úspěch neslavil.

18:39
    A ještě jedna velká šance. Ladislav Bittner našel zpoza branky osamoceného Filipa Jánošíka, který však svůj pokus nasměroval přímo do náruče gólmana Ilašenka.

18:22
    V závěru třetiny má ještě práci Sobotka, jenž musel pokrýt Čurdovu střelu.

17:32
    Nadějnou akci hostujícího Strnada zastavila píšťalka rozhodčího - ofsajd.

17:18
    Miškovský chtěl vyslat do úniku jednoho ze svých spoluhráčů, ten však měl namířeno na střídačku a tak jen puk tečoval do středního pásma.

16:18
    Slalom jako z učebnice nyní mezi libereckými beky předvedl Martin Čurda. Ten obalamutil obra zadáky, ale na Sobotku si bekhendovým pokusem nepřišel. Ač se dostal až před něj.

15:37
    Další tyč domácí branky zazvonila. Tentokrát ta pravá, a to po střele Redlicha. Liberec následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

14:59
    Liberec právě vstřelil branku!

První branka zápasu patří domácím. Ve zmatku před kladenskou brankou se nejlépe zorientoval JAROSLAV KEDRŠT a dotlačil kotouč za brankovou čáru. Bez asistence.

14:37
    Kotouč nyní kontrolují domácí a zakládají útočnou akci.

13:40
    Další šance Kladna. Sám před brankou byl Redlich, letící kotouč ale ze vzduchu nesklepl.

12:24
    Krásné sólo hostujícího Romana Bernata. Ten ve střední třetině nabral rychlost a jako nůž máslem prosvištěl libereckou obranou. Sobotka ale jeho pokus vytěsnil ramenem.

11:30
    Urban se na modré vyhl ataku soupeře a zavezl kotouč do útočného pásma. Tam ho ale domácí záhy ztratili a musejí zase zpátky.

10:52
    Sobotka ukryl Bundovo nahození do rukavice, vhazuje se po jeho levici.

10:38
    Hostující hráči jsou zatím jednoznačně aktivnější a znovu se usazují v útočném pásmu.

09:56
    Tvrdá Dámova střela minula jen o kousek pravou tyč Ilašenkovi klece.

09:26
    Bílí Tygři se úspěšně ubránili a na ledě mají znovu pět bruslařů.

09:00
    Sobotka nyní raději podržel kladenské nahození ze středního pásma v rukavici.

08:23
    Po nahození Gutwalda mohlo poprvé gólově zapršet. Jeho pokus tečoval Václav Kolařík a nadělal Sobotkovi pořádné potíže.

07:51
    Liberečtí ihned po vhazování vyhodili a při dalším útoku se hosté vystavili ofsajdu a nemohli tak do útočného pásma.

07:26
    A tlak přináší první přesilovou hru. Na trestnou lavici míří domácí Jaroslav Vlach, podražení.

07:00
    Kladno se přesto usadilo na poměrně dlouhou dobu v útočném pásmu.

06:10
    David Bunda se pasem přes celé kluziště pokoušel vysunout do útoku Strnada, jeho pas byl ale zblokován a Strnada nenašel.

05:20
    Dobrá kombinace mezi Jánošíkem a Miškovským. Tomu ale v rozhodujícím momentu sjel kotouč z hole a ke střele se tak nedostal.

04:10
    Domácí Matěj Psota se vydal na steč, ale přes kladenskou defenzivu se nedostal.

03:25
    Další kladenská střela, tentokrát jí měl na svědomí Jakub Strnad. Sobotka vyrazil do rohu.

02:45
    Nenápadná střela Tomáše Redlicha z ostrého úhlu nakonec zazvonila na tyč liberecké klece.

02:10
    Kotouč se po teči ocitl mimo mantinely, vhazuje se v libereckém pásmu.

01:52
    Do náznaku šance se dostávají i domácí, ovšem Miškovský se ke střele nakonec nedostal.

01:03
    Ve slušné pozici na levém kruhu se ocitl hostující Krpata, avšak jeho pokus byl zblokován.

00:24
    První vhazování dopadlo lépe pro hosty, kteří kombinují ve vlastním pásmu.

00:01

Hráči obou celků se již trousí na ledovou plochu a utkání tak za pár okamžiků bude moci začít.

Bílí Tygři Liberec: Sobotka (Jelínek) - Bednár, Slavík, Jánošík, Procházka, Kedršt, Čechura, Psota, Dám, Dlouhý, Maďar, Morong, Vlach, Bittner, Šimek, Urban, Frk, Klíma, Miškovský.

HC Kladno: Ilašenko (Sýkora) - Janeček, Steigauf, Bunda, Šilhavý, Krpata, Strnad, Novák, Bernat, Redlich, Gutwald, Kolařík, Gottlieb, Véber, David, Čurda, Tomáš.

Rozhodčí: Luczków - Hynčica, Mašek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 15. Kedršt - 36. Gottlieb (Čurda, David), 45. Čurda, 58. Redlich (Čurda, Gottlieb)