Liberec – HC Kladno 1:3 (kon.) | HC Litvínov – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Chomutov – Sparta 4:7 (kon.)
K. Vary – Třinec 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 5:1 (kon.) | Pardubice – Olomouc 3:4 (po pr.)

54:38
    Vyloučen domácí hráč Písařík na dvě minuty za hákování.

52:36

51:28
    Domácí v útočném pásmu, Ejem poslal tvrdou střelu na Zelenku, ten vyráží před sebe a puku se ujémá brněnský obránce.

50:36
    Vyloučen hráč hostí Dittrich na dvě minuty za hákování.

50:02
    Šrámek přihrál na Smolku zpoza branky a ten rychle vystřelil, golman měl plné ruce práce, ale vyrazil.

48:35
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Smolka nahrál z rohu na JAKUBA ŠRÁMKA a ten z kruhu z voleje propálil.
    Asistence: Pavel Smolka

47:32
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí obrana nejprve udělala velkou hrubku a po závaru v brankovišti se puk pomalinku došoural do branky mezi Horákovi betony. branku vstřelil BRANISLAV JANKOVIČ!
    Asistence: Jan Wasserbauer, Jan Káňa

44:36
    A hosté si konečně našli recept na Horáka. Snižují i tak velký litvínovský náskok. Branku vstřelil JAN KÁŇA!
    Asistence: Wasserbauer Jan, Buhaj Tomáš

Domácí kapitán Smolka si stěžoval u rozhodčích, že gól byl kopnutý nohou. Ale bez odezvy.

40:52
    Káňa se ocitl ve velké šanci, poté co se natlačil od mantinelu až k bráně. Horák puk ale štěstím zalehl.

40:01

40:00

38:32
    Čejka střílí, Zelenka vyráží. Hosté už jsou v plném počtu, ale Litvínov je pořád v útočné třetině. Hosté se osvobodili až zakázaným uvolněním.

36:40
    Vyloučen hostující brankář Zelenka na dvě minuty za zdržování hry. Trest odsedí hráč Novák Jakub.

34:39
    Trübenekr poslal další střelu na Zelenku, ten vyráží. Další šance Zdeňka, kotouč ale vyhodil jeden z hostujících obránců.

33:09
    Čejka nahrál přes celé hřiště PAVLOVI SMOLKOVI, který jel sám na branku a zakončil za Barusovi záda.
    Asistence: Václav Čejka

31:20
    Domácí v útočném pásmu. Šrámek nahrával Mackalovi, ten už byl ale moc blízko u branky a nemohl zakončit.

30:47
    Vhazování ve středním pásmu. Hned na to icing domácích. Hra se přesouvá před Horáka.

30:20
    Peslar tvrdě narazil Písaříka na mantinel, tomu dokonce spadla helma a musel odjet střídat.

29:24
    Wasserbauer střílí zblízka, ale Horák vyráží do rohu.

23:37
    A domácí dvě minuty před koncem trestu Káňi zvyšují svůj náskok na 3:0. JAKUB ŠRÁMEK objel branku a zasunul do odkryté branky.
    Asistence: Štefan Ejem

22:53
    Smolka před brankou, puk mu ale skákal, tak nedokázal zakončit.

21:39
    Vyloučeni hráči na obou stranách. Na straně domácích Strejček na dvě minuty za podražení a hostující Káňa na dvě minuty za hákování.

20:56
    Šrámek se teď výborně postaral o Křivohlávka, který jel skoro sám na branku.

20:01

HC Litvínov: Horák (Nechvátal) - Čejka (A), Jurčík (A), Strejček, Bittner, Šrámek, Mackal, Zdeněk, Kasal, Písařík, Šalka, Procházka, Mamula, Průša, Hora, Ejem, Trübenekr, Švarc, Smolka (C)

HC Kometa Brno: Barus (Zelenka) - Šidák, Fusek, Wasserbauer, Dujsík, Peslar, Křivohlávek (C), Koukal, Sedlák, Jurák, Novák P., Zemánek (A), Kozák, Jankovič, Buhaj, Maša, Novák J., Boček, Káňa (A), Dittrich

V druhé třetině proběhne výměna hostujících golmanů, místo Baruse nastoupí na led Zelenka

Rozhodčí: Schmejkal - Svoboda, Zavřel.

20:00

18:46
    Vhazování před Horákem. U puku domácí. Trübenekr střílí, ale Barus chytá. Vhazuje se po jeho levici.

17:49
    Jurák nahrál jednomu svému spoluhráči, ten střílí, ale pouze do nohy litvínovského obránce.

13:04
    A domácí využívají svou přesilovou hru! A zvyšují svůj náskok nad Kometou. Branku vstřelil ONDŘEJ JURČÍK!
    Asistence: Štefan Ejem, Jakub Šrámek

12:47
    Litvínovští se drží v útočné třetině.

11:46
    A máme tu i první vyloučení. Vyloučen hráč týmu Kometa Brno Jankovič na dvě minuty za zdržování hry - vystřelení puku z hřiště. Domácí si tak zahrají první přesilovou hru v tomto utkání a mají možnost navýšit svůj náskok.

09:13
    A máme tu první branku domácích! Bittner vystřelil. Puk se ale odrazil před branku, kde brněnský obránce nešikovně vyhodil přímo na Písaříka, který nahrál před branku. MICHAL ŠALKA už pak neměl problém doklepnout puk do odkryté branky.
    Asistence: Pavel Písařík, Jan Bittner

06:19
    Bittner střílí od modré, ale mimo.

05:34
    Vhazování před Horákem, u puku Kometa. Ale ne na dlouho.

05:03
    Zemánek střílí od modré, ale Horák vyráží.

04:20
    Brno je zatím více ve svém útočném pásmu.

03:28
    Hosté se dostali s pukem až před branku, ale Radčuk si je pohlídal. Vhazování po Horákovo pravici.

02:14
    Vhazování v obranném pásmu Litvínova, u puku na chvilku hosté. Nakonec je z toho zakázané uvolnění hostí.

01:28
    Oba brankáři si už sáhli párkrát na puk. Zatím se oba týmy pouze oťukávají.

Soupisky obou týmů budou doplněny po první třetině. Děkujeme za pochopení.

00:01

Hezký večer ze severních Čech.
    První povánoční zápas bude v podání domácích lídrů z Litvínova a hostujícího týmu z Brna, který bude pro Litvínov ostrým soupeřem, jelikož se už dlouho drží na druhém místě v tabulce, hned za domácími. Nutno podotknout, že už neuvěřitelných dvanáct zápasů Litvínov neprohrál ani jednou, což potvrzuje sílu a vynikající formu tohoto juniorského týmu. Ovšem ani hostující Kometu by jsme podceňovat neměli, naposledy hrála s Plzní, nad kterou vyhrála vysoko 6:0. Brno však domácí bodově ohrozit nemůže, protože 1. místo od druhého dělí 8 bodů, přičemž se Litvínov vyhřívá na špičce tabulky se svými 64 body. Můžeme očekávat pěkné utkání dvou vynikajících týmů. Nechme se překvapit, zda-li hosté z Moravy překazí černožlutým jejich dlouhodobé vítězné tažení.
    Utkání začíná v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lucie Lobo

Branky a nahrávky: 10. Šalka (Písařík, Bittner), 14. Jurčík (Ejem, Šrámek), 24. Šrámek (Ejem), 34. Smolka (Čejka), 49. Šrámek (Smolka) - 45. Káňa (Wasserbauer, Buhaj), 48. Jankovič (Wasserbauer, Káňa)

Rozhodčí: Schmejkal - Svoboda, Zavřel