Havířov – Nový Jičín 3:4 (po s.n.) | Technika Brno – SHK Hodonín 2:1 (kon.) | Břeclav – Kutná Hora 6:1 (kon.)
Opava – Val. Meziříčí 4:3 (kon.) | Karviná (Baník) – Uh. Hradiště 6:4 (kon.) | Prostějov – Poruba 2011 6:1 (kon.)
Řisuty – Sokolov 4:3 (po pr.) | Milevsko – Klatovy 3:6 (kon.) | Lev Benešov – Děčín 2:6 (kon.)
Chotěboř – Žďár n/S 2:5 (kon.) | Kobra – Klášterec nO 6:4 (kon.) | Jablonec n/N – Bílina 5:3 (kon.)
Frýdek-M. – Vsetín 2:4 (kon.)
po s.n.
AZ Havířov
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0 - 0:1)
HK Nový Jičín
Sobota 14.01.2012, 16:00 • K&K PNEU Aréna Havířov • 2. liga skupina Východ

Z Havířova se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek večera a zase někdy na počtenou. (18:38:40)

65:00
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Martin TOMAN rozhoduje utkání střelou nad lapačku Vrby.

A Říčka trefuje pouze Šrámka do plastronu.

A Robert Říčka musí.

A Toman nad lapačku uspěl.

Toman

Stránskému kotouč sjel z čepele.

Vít Stránský.

Skaloš mířil na beton,a le Vrba ho nechal v dráze střely.

Připraven Skaloš.

Potočný a jeho bekhendový blafák nevyšel.

Začíná Havířov. Pojede Martin Potočný.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:37
    Vydra z velké vzdálenosti do lapačky Šrámka.

60:56
    Dvě minuty za podražení dostává Robert Říčka.

60:44
    Brynecký zalehl kotouč, hra je přerušena.

60:01

60:00

59:24
    Šrámmek ukryl pod lapačku nahozený kotouč. Bude se vhazovat před Šrámkem.

59:10
    Hraje se ve středním pásmu.

57:57
    Tomanovu střelu vyrazil Vrba betonem.

57:02
    Lukáš Zientek se od modré trefil přímo do Šrámka.

56:36
    Po úmyslném ofsajdu se vhazuje před Vrbou.

55:33
    Sztefek se trefil pouze do hokejky Šrámka.

54:43
    Je pískán ofsajd. Z mého pohledu byl puk přesně na modré čááře.

54:28
    Havířov v tlaku.

53:38
    Robin Gebauer dostává dvě minuty za napadení.

53:38
    Klimša se pokoušel silou kotouč dotlačit za Šrámka, ale to se nepodařilo. Ležící Šrámek si se situací poradil.

Dnešní utkání sleduje 1 465 diváků.

52:49
    Štěpiak se pokoušel nadvakrát prosadit, ale puk za Vrbu nedostal.

51:35
    Maruna vystřelil jedovatě, ale skákavý kotouč si Šrámek pohlídal.

50:14
    Vydrova střela byla zblokována několika hráči a puk je v hledišti.

49:57
    Sztefek se otočil kolem své osy a vypálil. Šrámek kotouč jen tak tak vytěsnil.

49:00
    Jan Maruna chtěl pokračovat do útočného pásma, ale zastavil ho ofsajd.

47:59
    Jiří Krisl nahodil puk od modré, ale nikdo z clonícíh hráčů puk netečoval.

47:36
    Potočný se snažil prosadit bekhendem, ale kotouč nad beton netrefil.

47:13
    Najdekova střela skončila na vyrážečce Šrámka.

46:59
    Říčka posunul kotouč na Klimšu, který se ale opět nedokázal prosadit. Tito dva hráči na povedenou souhru dnes ještě čekají.

46:19
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tak Havířov se dočkal vyrovnání. Jan Daneček poslal puk na Jiřího KRISLA, který vystřelil a v chumlu se puk odrazil za záda Šrámka. Odraz a štěstí pro AZ.
    Asistence: Jan Daneček, Martin Potočný.

45:28
    Karel Vydra trefil lapačku Šrámka, ten si puk vychutnal a předvedl semafor!

44:56
    Klimša pálil z otočky, ale Šrámek zůstal opět pozorný.

43:54
    Nepřestnosi na obou stranách a žádné velké šance. Takový je obraz tohoto utkání v těchto minutách.

41:59
    Gebauer přihrál Uhlárovi, kterému v poslední chvíli vložil do střely hůl Pechanec, který zachránil velké nebezpečí u havířovské branky.

41:36
    Říčka se pokoušel rozthánout na modré, ale nevyšlo to, ofsajd.

40:40
    Daneček se snažil dojet kotouč, který byla na něho ale příliš rychlý. Šance končí na Šrámkovi.

40:01

40:00

Tak tuto třetinu vyhráli hosté z Jičína. Rozhodovaly přesilové hry, které Novému Jičínu vyloženě sedí. Mají 50 % využití v dnešním utkání. Uvidíme co nám nabídne třetí perioda, kde bývá Havířov velmi nebezpečný.
    Další třetina bude začínat v 17:40.

39:57
    David Klimša se pokusil prosadit střelou od mantinelu. Šrámek puk lapačkou vyrazil do rohu.

38:53
    Michal Sztefek ve velké šanci v mezikruží! Vystřelil ostře, ale do Šrámka. Havířov se nyní nemůže před jedničku v brance Jičína prosadit.

38:23
    Najdek trefil z úhlu boční síťku novojičínské brány.

38:00
    Velký souboj v rohu, kde také končí kotouč, hra je přerušena a bude se vhazovat po levici Vrby.

37:07
    Sztefek s Potočným jeli sami na jednoho obránce, ale Potočný trefil pouze jeho hokejku.

36:34
    Macháček tečoval střelu od modré těsně před Vrbou, havířovský brankář ale puk ukryl do výstroje.

36:22
    Patrik Rimmel si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

36:05
    Krisl střílel přes clonícího obránce, Šrámek si ale výhled našel a puk ukryl do lapačky.

35:32
    Najdek a Maruna jeli dva na jednoho obránce. Najdek poslal puk na Marunu, který chtěl ještě vrátit zpátky, ale trefil pouze ležícího obránce.

34:27
    Opět jsme viděli souhru Říčky s Klimšou a Klimša opět neuspěl, jeho blafák Šrámek odhalil.

34:17
    Na ledě leží jeden z hráčů Jičína a jsou u něho lékaři. Bude asi hodně otřesen. Rozhodčí nechali hru pokračovat a ihned nepřerušili a to se nelíbí celé střídačce Jičína. Zraněný hráč už odjíždí na střídačku.

33:10
    Říčka skvěle nahrál Rimmelovi, který se pokusil tvrdě vystřelit, Šrámek tento pokus vykryl. Havířov se teď dostal do tlaku, který pramení z přesilovky.

32:24
    Michal Horák dostává dvě minuty podražení. Tak co, dokáže i AZ využít přesilové hry?

32:12
    Pechanec se řítil do útočného pásma, ale udělal na modré kličku navíc, kterou nečekal Kraft a píská se ofsajd.

31:21
    A Klimša se pokusil prostřelit Šrámka znovu, tentokrát ale jeho střela od modré mířila přímo do plastronu novojičínského brankáře.

30:44
    Říčka přihrál najetému Klimšovi zpoza branky, Klimša se důrazně opěl do kotouče, ale Šrámek puk udržel.

29:33
    A Nový Jičín tuto přesilovku bleskurychle využil. Dušan Pelikán přihrál volnému Danielu BRYNECKÉMU, který se z první trefil pod víko!
    Asistence: Dušan Pelikán.

29:24
    Dvě minuty za nedovolené bránění pro Daniela Krafta. I když by se tento zákrok mohl nepískat je tu trest.

28:16
    Uhlár vystřelil a puk se odrazil do velké výšky. Adam Vrba ale ohromil stadion, když basebalovým odpalem puk odrazil do rohu. To chtělo velké sebevědomí ze strany havířovského brankáře!

26:52
    Z minima vytěžit maximum, to se nyní podařilo Gedosu. Od modré vystřelil Martin Andrýsek, Vrba luk vyrazil a Toman našel volného Daniela BRYNECKÉHO, který se nemýlil a zavěsil!
    Nejproduktivnější dvojice Jičína z posledních zápasů se opět ukázala!
    Asistence: Martin Toman, Martin Andrýsek.

26:47
    Adam Uhlár se pokoušel obtočit s pukem kolem tyčky, ale Adam Vrba zůstal pozorný. Následovala menší šarvátka v havířovském brankovišti.

25:27
    Stefek vystřelil skvěle, Šrámek jeho puk pouze vyrazil k Martinu Potočnému, který se ale do branky už netrefil!

24:41
    Opět se hra uklidnila a hreje se bez velkých šancí. Do hry se vrací Slavík, který si odseděl 10 minutový trest.

22:18
    Havířov znovu odskakuje na rozdíl jedné branky. Na Šrámka vystřelil Vít STRÁNSKÝ a puk se dostal za brankovou čáru. Nový Jičín nevěří, ale je to tak, rozhodčí jednoznačně ukázal do branky.
    Asistence: Jiří Krisl.

21:28
    Krisl nahrál skvěle Balčíkovi, který se snažil puk trefit do odkryté klece, ale Šrámek se dokonale přesunul a střelu betonem vytěsnil!

21:05
    Na střele Lhotského od modré si Šrámek "smlsnul" lapačkou.

20:30
    Říčka vystřelil od modré a Najdek se snažil kotouč ještě dorazit za Šrámka, neuspěl.

20:01

Havířov se dostal do vedení v přesilovce díky brance Rimmela, ale Jičín dokázal reagovat rovněž přesilovou hrou, trefil se Petr Macháček. Havířov má více ze hry, ale Jičín si dokáže své šance připravit a jsou velmi nebezpečné.
    Další třetina se bude hrát v 16:49.

20:00

19:59
    Robert Najdek se dostal v poslední sekundě ještě před Šrámka, ale z bezprostřední blízkosti se dokázal trefit pouze do něho.

19:40
    Dvě minuty za sekání dostává Horák. 5 na 3 ale jen 5 sekund.

19:30
    Výborná střela Říčky končí na Šrámkovi.

18:52
    Střelu Rimmela vyrazil Šrámek vyrážečkou do rohu.

18:12
    Velký závar, Macháček vyhazuje.

17:45
    Na ledě leží v rohu jeden z Havířovských. Adam Uhlár dostává dvě minuty za podražení, Jiří Krisl se ale držel za koleno.

17:33
    Krisl si skvěle zpracoval kotouč ale minul branku.

16:18
    Tak Nový Jičín přesilovku využil. K volnému puku se dostal u tyčky volný Petr MACHÁČEK, který puk dorazil bekhendem nahoru Vrbovy klece.
    Asistence: Marian Skaloš

16:14
    Ostrou ránu Andrýska Vrba dokázal betonem vytěsnit mimo dosah hráčů Nového Jičína.

16:08
    Martin Potočný dostává dvě minuty za sekání.

15:48
    Balčíkova střela sražena do rohu.

15:17
    Najdek přihrál chytře na Lhotského, ale ten se už do šance nedostal.

14:04
    Brynecký nahrál Macháčkovi, který ale puk nedokázal trefit. Nový Jičín se do velkých příležitostí teď nedostává.

13:17
    Puk byl sražen do hlediště. Nyní se hraje bez velkých šancí.

12:34

12:33
    Říčka teď netrefil puk ideálně a z přihrávky ja zakázané uvolnění.

11:00
    Najdek přihrál do závaru před brankou, kde stál Jan Maruna, který dokázal vystřelit. Šrámek puk se štěstím vyrazil.

10:34
    Prokop už s pomocí kustoda míří na střídačku.

10:34
    Ostrý faul ze strany Jičína, na ledě leží Prokop, který byl zasažen do obličeje nejspíše ramenem. Na tretné lavici je Marek Slavík na 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

09:48

09:29
    Stefek odpaluje kotouč až ke Šrámkovi.

09:07
    Adam Vrba znovu přerušuje hru.

08:29
    Daniel Brynecký stál úplně sám před Vrbou. Vrba ale předvedl fantastický zákrok lapačkou!

08:09
    Balčík vyhazuje.

07:48
    A vyloučení na straně Havířova. Lukáš Zientek dostává dvě minuty za držení protihráče. Využije i Nový Jičín přesilovku?

06:38
    Daniel Kraft našel volného Krisla na modré. Jiří Krisl vystřelil, ale trefil pouze nohu bránícího hráče.

05:40
    Rimmel je při chuti, znovu prověřil Šrámka.

04:57
    Tomášek dostává dvě minuty za hákování. Přesilovka pokračuje.

04:57
    Havířov využívá ponechanou výhodu, hrál 6 na 4. Krásnou ránou se prosadil od modré obránce PATRIK RIMMEL.
    Asistence: Michal Sztefek, Vít Stránský.

03:42
    Maruna mířil skvěle na beton Šrámka, ale zůstal klidný a puk odrazil do rohu.

03:17
    A hosté putují na trestnou lavici. Marian Skaloš dostává dvě minuty za podražení.

02:53
    Střela Brezaniho i Machálka byla sražena bránícími hráči Gedosu.

02:10
    Nyní se hraje bez větších šancí. Obrany fungují zatím perfektně.

01:10
    Martin Štěpiak se jako první pokusil prostřelil Vrbu, ale Vrba ramenem vytěsnil nad.

00:18
    Prokop z velké dálky nastřelil puk na Šrámka. První zákrok pro brankáře Gedosu.

00:01

V Havířovské kleci se dnes představí Adam Vrba, na druhé straně v brance Nového Jičína bude chytat Lukáš Šrámek.

Speaker nyní čte sestavy obou mužstev. I ochozy se nám začínají plnit více. Od zápasu nás dělí už jen pár minut.

Na ledě už je speaker. Hala je už pohaslá a v hledišti není až tolik diváků, jako by jsme si asi představovali.

AZ Havířov: Vrba (Daneček) - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek L. - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček, Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Lhotský, Pavlas
    Trenér: Jan DANEČEK

HC Nový Jičín: Šrámek (Kostelecký) - Andrýsek, Gulda, Slavík, Pelikán, Hruška, Skaloš, Brynecký, Toman, Tomášek, Chvostek, Macháček, Gebauer, Horák, Zedník, Hradil, Štěpiak, Částečka, Uhlár
    Trenér: David HANDL

Rozhodčí: Fiala - Vengřín, Záviský.

Hezký povečer z Havířova. Za 10 minut se na zdejším stadionu odehraje další zápas 2. hokejové ligy mezi Havířovem a Novým Jičínem.
    K dnešnímu on-line přenosu Vám přeji příjemnou počtenou.

Vzájemné zápasy:

AZ Havířov - Nový Jičín 3:0
    Nový Jičín - AZ Havířov 2:5
    Nový Jičín - AZ Havířov 4:2

Vzájemné zápasy mezi Havířovem a Jičínem si budete spíše pamatovat ze čtvrtfinále play-off z minulé sezony, kde družstvo Gedosu vyřadilo Havířov 2:1 na zápasy.
    Letos už je bilance pozitivní pro AZ. Tři zápasy, dvě výhry. Ale opět se opakuje styl hokeje se kterým oba týmy nastupují. Nový Jičín má velmi propracovanou obranu a kvalitního brankáře a na této taktice staví. Nehraje žádný krásný hokej a zápasy s tímto soupeřem jsou vždy hodně upracované.
    Havířov buší do Novojičínské obrany a Gedos čeká na brejky a odražené kotouče. Čeká nás určitě nátlakový hokej a snad i divácká návštěva kolem 1 700 diváků.
    Zatím Vám přeje příjemnou počtenou Josef Nudera.

HC AZ Havířov 2010

Domácí klub, AZ Havířov, sídlí na druhé příčce druholigové tabulky skupiny východ, kde má ztrátou pouhých tří bodů na vedoucí Karvinou. V minulém kole se Havířov představil na svém ledě proti celku z Frýdku-Místku, začátek zápasu naznačil, že by mohl mít Havířov zápas pod kontrolou, ale nakonec duel vyhrál až ve třetí třetině, celkově tedy 6:4.
    Havířov v sezoně zaznamenal nejdelší sérii výher v novodobé historii klubu, ale v posledních zápasech střídal výhry s prohrami. I když je pravda, že v posledních čtyř zápasech si Havířov opět dokázal zvýšit sebevědomí, především povedeným zápasem ve Valmezu.

Posledních 10 zápasů: 7-0-0-3

Havířovský celek táhne svými asistencemi Martin Potočný, střelecky se daří Robertu Říčkovi, Janu Marunovi a také Michal Sztefek se nezahanbí svými čísly v kolonce vstřelených branek.
    V brance se střídají pravidelně Lukáš Daneček a Adam Vrba.

GEDOS Nový Jičín:

Nový Jičín sídlí na 9. pozici, kde ztrácí 5 bodů na osmý Frýdek-Místek. Svěřenci Davida Handla v minulém kole podlehli Prostějovu, z domácího ledu odjížděli poraženi výsledkem 2:5. V posledních zápasech se Gedosu příliš nedaří, celou sezonu by si určitě tamní klub představoval jinak.
    Nový Jičín si připsal v sezoně 8 porážek, ale před minulým kolem držel třízápasovou sérii výher (Frýdek-Místek, Poruba, Uherské Hradiště).

Posledních 10 zápasů: 3-1-2-4

V kádru Gedosu září především brankář Šrámek a hráči Toman, Brynecký či Macháček.

V tomto utkání, které se bude hrát zde v Havířově netradičně už v 16:00 hodin se proti sobě postaví celky, které jsou z odlišných pozicí tabulky. Rozdíl je doslova markantní, Nový Jičín sídlí na 9. pozici a je mimo pozice zaručující play-off. Havířov, ten se snaží uzmout Karviné první místo a z druhé pozice ztrácí už jen 3 body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Josef Nudera

Branky a nahrávky: 5. Rimmel (Sztefek, Stránský), 23. Stránský (Krisl), 47. Krisl (Daneček, Potočný) - 17. Macháček (Skaloš), 27. Brynecký (Toman, Andýsek), 30. Brynecký (Pelikán), 65. Toman

HK Nový Jičín: Šrámek (Kostelecký) - Andrýsek, Gulda, Slavík, Pelikán, Hruška, Skaloš, Brynecký, Toman, Tomášek, Chvostek, Macháček, Gebauer, Horák, Zedník, Hradil, Štěpiak, Částečka, Uhlár

Rozhodčí: Fiala - Venřín, Záviský