Vítkovice – Liberec 5:3 (kon.) | Motor ČB – Slavia 3:2 (po s.n.) | K. Vary – Kladno 1:2 (po s.n.)
Kometa Brno – Litvínov 4:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 4:0 (kon.)

Kladno právě vstřelilo branku!
    Autorem vítězného nájezdu je MICHAL DRAGOUN, který jako jediný z pěti nájezdníků dokázal prostřelit brankáře protivníka.

00:02
    Dragoun bekhendovým blafákem překonává Dušana Salfického.

64:41
    Gřegořek odchází na dvě minuty za zdržování hry...a to se mu nelíbí. S dveřmi od trestné lavici párkrát třísknul, ale to mu nebylo nic platné.

64:33
    Bílek v útočném pásmu přihrál Hluchému, který byl v mezikruží skoro osamocen. Nakonec jeho střela byla zblokovaná do ochranné sítě.

58:56
    Libor Procházka obdržel desetiminutový trest za nesportovní chování.

54:40
    Ale je tu vyloučení i na druhé straně. Košťál hrál vysokou holí a trefil Libora Procházku. Menší trest za vysokou hůl.

54:19
    Dlouho takhle domácí diváci nefandili svému mužstvu zde v Karlových Varech. Energetici jsou jednoznačně lepší a také Kuchler odchází na dvě minuty za hákování.

54:00
    Zaťovič dostal přihrávku na levou tyčku a jen o centimetry míjí branku soupeře.

53:50
    Dragoun se z ničeho nic objevil v mezikruží před Salfickým a ač tísněn, tak výborně vystřelil na branku domácích. Salfický na poněkolikáté ukrývá kotouč ve své dlani.

45:59
    Teď se Hovorka neukázal v dobrém světle. Zucker dojížděl puk u levého mantinelu v útočném pásmu a narazil Zuckera na mantinel, který zůstává ležet na lede...no a světe div se...dvě minuty, no dobře, berme rozhodnutí rozhodčích...ale za hákování...!

43:32
    Prošek vyslal Zuckera do útoku, ten zajel za branku a přihrál Skuhravému, který jen o kousek minul branku.

38:21
    Pech se dostal k puku na útočné modré čáře, přenechal puk Zaťovičovi, kterého však Chábera výborně vychytal. K dorážce se dojíždějící Kumstát již nedostal.

35:23
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Zasloužená branka karlovarské Energie. Gřegořek poslal puk ve středním pásmu na Pecha a ten následně poslal příhru na PETRA KUMSTÁTA. Ten upaloval na branku Chábery skoro osamocen a prostřelil brankáře Kladna mezi betony. Asistence: Lukáš Pech, Petr Gřegořek.

30:31
    Zakvedlal, sjel si trochu na střed a poslal puk přímo na hokejku Gřegořka, který následně vystřelil. Dnes výborný Chábera byl ale na místě.

30:14
    Další vyloučení, kdy za podražení Zuckera odchází na lavici trestů Milan Hluchý.

27:20
    Skuhravý se dostal za brankou k puku, když byl Chábera u pravé tyče. Karlovarský kapitán začal objíždět branku a chybělo málo, aby zasunul puk za brankovou čáru.

24:07
    Gulaši dostává dvě minuty za hákování.

23:40
    Lukáč poté co vyskočil z trestné lavice dostal puk na hůl, přihrál před branku Hovorkovi a ten tečoval střelu na branku domácích. Tam byl připravený Salfický.

21:35
    Kumstát z rohu najel až před Cháberu, ale vystřelil, ale Cháberovo beton byl na správném místě.

21:23
    Na trestnou lavici odchází kladenský Lukáč, který obdržel dvě minuty za držení.

16:59
    Po tlaku na Kladno se můžou pro změnu ukázat Rytíři. Skuhravý hákoval a jde si na dvě minuty odpočinout.

14:32
    ...a z pokračování útoku je tu dvouminutový trest pro Davida Růžičku, který zahákoval v předbrankovém prostoru Kuběnu.

12:27
    Drtina dostal přihrávku na středové kruhy, kdy se mu podařilo, ač byl tísněn, vystřelit. Salfický puk zlikvidoval.

7:44
    Bílek zabránil karlovarským hráčům v pokračování do útočného pásma a jde si sednout na dvě minuty.

7:25
    Dragoun upaloval po pravé straně a snažil se střelou zápěstím překonat brankáře domácích. Ten tomu však pravým ramenem zabránil.

03:15
    Když už se Kladnu podařilo usadit se v pásmu, tak to stálo za to. Krásná přihrávka od Kally a následná příhra na JIŘÍHO BICKA rozhodla o úvodní brance utkání. Bicek před brankou hezky zamíchal pukem a pověsil ho pod víko karlovarské branky. Asistence: Pavel Patera, Jaroslav Kalla.

0:39
    Tak nakonec se vylučuje. Domácím fanouškům se to sice nelíbí, ale na trestné sedí Václav Skuhravý, který obdržel čtyři minuty za hru vysokou holí.

Michal Žáček

Branky a nahrávky: 36. Kumstát (Pech, Gřegořek) - 4. Bicek (Patera, Kalla), 65. Dragoun

HC Energie Karlovy Vary: Salfický - Gründling, Gulaši, Rohan, Gřegořek, Lučka, Mocek, Prošek, Gawryletz - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Klíma, Sýkora, Kotrla - Dej, Mikeska, Kuběna.
    Rytíři Kladno: Chábera - Posmyk, J. Drtina, Kameš, Lepine, L. Procházka, David Růžička, Pavlů - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Knotek, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Eberle, Dragoun, Hluchý - Piskáček, Bílek,

Rozhodčí: Husička, Hradil - Bláha, Kostka