Vítkovice – Liberec 5:3 (kon.) | Motor ČB – Slavia 3:2 (po s.n.) | K. Vary – Kladno 1:2 (po s.n.)
Kometa Brno – Litvínov 4:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 4:0 (kon.)
po s.n.
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (0:1, 1:0, 0:0-0:0)
Rytíři Kladno
Pátek 27.01.2012, 18:00 • KV Aréna • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den z Karlových Varů, kde domácí Energie přivítá Rytíře z Kladna. Karlovy Vary se i přes dvě vítězství v posledních kolech drží stále na poslední příčce. Kladno je na tom podstatně lépe. Před energetiky si drží náskok třinácti bodů a momentálně se ocitá na deváté pozici z celkem čtrnácti extraligových celků.

HC Energie Karlovy Vary: Salfický - Gründling, Gulaši, Rohan, Gřegořek, Lučka, Mocek, Prošek, Gawryletz - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Klíma, Sýkora, Kotrla - Dej, Mikeska, Kuběna.

Rytíři Kladno: Chábera - Posmyk, J. Drtina, Kameš, Lepine, L. Procházka, David Růžička, Pavlů - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Knotek, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Eberle, Dragoun, Hluchý - Piskáček, Bílek,

Rozhodčí: Husička, Hradil - Bláha, Kostka.

Do utkání s největší pravděpodobností naskočí za Karlovy Vary Travis Gawryletz, který po příchodu z Kanady patří mezi nejlépe hodnocené obránce v zeleném dresu. Za Rytíře opět naskočí i bývalý karlovarský hráč a kladenský odchovanec Vítězslav Bílek.

S jistotou se do branky Energie představí Dušan Salfický. Ten drží západočechy ještě v šanci na předkolo play off a jak řekl trenér Vladimír Kýhos, není důvod dělat změnu na brankářské pozici, když se mužstvu daří.

Když už tu byla řeč o Dušanu Salfickém, nesmíme opomenout i ochránce svatyně na druhé straně a to Jana Cháberu. Ten v posledních pěti zápasech inkasoval pouhých sedm branek a bezpochyby bude oporou Kladna i v dnešním utkání.

Na ledě krouží Varan Karlos a čtyři muži v pruhovaných trikotech...na hráče se stále čeká.

Ze šaten jdou na led už také hráči a to jak hostující Kladno, tak domácí Karlovy Vary. Kladno přijela povzbudit na západ Čech hrstka věrných fanoušků.

00:01

0:05
    Rozhodčí Husička vhodil puk mezi hráče a Kladno může založit první akci.

0:30
    Gulaši nahodil puk do útočného pásma, tam se potkal Skuhravý s Drtinou, který zůstal ležet na ledové ploše. O faul se podle dvojice sudích nejednalo.

0:39
    Tak nakonec se vylučuje. Domácím fanouškům se to sice nelíbí, ale na trestné sedí Václav Skuhravý, který obdržel čtyři minuty za hru vysokou holí.

0:52
    Hovorka pálil tvrdě od modré, ale pro Salfického nebyl problém kotouč zneškodnit.

1:00
    Kladno se opět dostává do útočného pásma.

1:20
    Hosté točí karlovarské hráče.

1:50
    Nakonec vystřelil od modré Růžička, ale Salfický vyrazil. A Zaťovič vyhazuje puk ze třetiny.

2:30
    Energie opět vyhazuje přes všechny čáry.

2:50
    Kladnu se nedaří usadit v útočném pásmu. Energie dobře brání modrou čáru.

03:15
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Když už se Kladnu podařilo usadit se v pásmu, tak to stálo za to. Krásná přihrávka od Kally a následná příhra na JIŘÍHO BICKA rozhodla o úvodní brance utkání. Bicek před brankou hezky zamíchal pukem a pověsil ho pod víko karlovarské branky. Asistence: Pavel Patera, Jaroslav Kalla.

4:30
    Rytíři jsou brankou povzbuzeni a opět se tlačí do útoku.

5:00
    Pech přenechal puk na útočné modré Kumstátovi, který však na branku hostí vystřelit nedokázal.

5:30
    Energetici se snaží útočit, rozjíždějí útok.

6:00
    Klíma na pravé straně přihrával Gawryleztovi, ale tam byl připravený kladenský útočník a puk vypíchnul za modrou čáru.

6:15
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje po levici Salfického.

6:36
    Klíma z pravého kruhu vyzkoušel pozornost Chábery, který ukryl kotouč do lapačky.

7:00
    Kotrla nezpracoval přihrávku na polovině hřiště a puk tak náleží kladenským hráčům.

7:25
    Dragoun upaloval po pravé straně a snažil se střelou zápěstím překonat brankáře domácích. Ten tomu však pravým ramenem zabránil.

7:44
    Bílek zabránil karlovarským hráčům v pokračování do útočného pásma a jde si sednout na dvě minuty.

9:00
    Mocek založil útočnou akci, ale Sýkora puk za brankou Chábery přenechal hostům.

9:13
    Domácí kotel vyvolává nejčastější pokřik sezony: "VYROVNAT!!"

9:30
    Energetikům se nedaří usadit se na delší dobu v útočném pásmu tak, jak se to podařilo v předchozí přesilové hře Kladnu.

9:44
    Zakázané uvolnění Energi.

10:10
    V elitní formaci Karlových Varů Zucker prohání obránce Rytířů, ale zatím to není k ničemu.

11:00
    Hraje se převážně ve středním pásmu, občas se jednomu z mužstev podaří vystřelit, ale že bychom viděli vyloženou šanci, to se říci nedá.

11:11
    Vhazuje se po pravici Chábery.

11:30
    Další pokus západočechů o rozjetí útočné akce málem skončil tragicky, když puk zachytil jeden z hráčů Kladna. Vzápětí o něj ale zase přišel.

12:20
    Kladno hraje zodpovědně a místo aby udělalo chybu. Vyhodí puk z obrany do středního pásma.

12:27
    Drtina dostal přihrávku na středové kruhy, kdy se mu podařilo, ač byl tísněn, vystřelit. Salfický puk zlikvidoval.

12:33
    Klíma upaloval po levé straně, v útočném pásmu zaseknul, ale jeho střela byla zblokována a šla mimo branku.

13:25
    Mikeska z rohu přihrál na Košťála, který však mířil mimo.

14:00
    Gawryletz nahazoval puk od modré na branku, ale k teči se žádný z energetiků nesdostal....útočná akce pokračuje.

14:32
    ...a z pokračování útoku je tu dvouminutový trest pro Davida Růžičku, který zahákoval v předbrankovém prostoru Kuběnu.

14:39
    Vhazuje se ve středním pásmu poté, co jeden z energetiků vystřelil puk mimo kluziště.

15:00
    Energie se drží v útočném pásmu...

15:24
    Zaťovič předává Pechovi a zase znovu.

15:30
    Karlovy Vary dlouho držely útočné pásma a Kladno nevědělo, kde jim hlava stojí. Nakonec se ke střele z voleje dostal Gřegořek, který trefil Cháberovo rameno.

16:00
    Energetiici opět v útočném pásmu.

16:40
    Skuhravý nejdříve trefil tvrdou střelou Drtinu, který se nemohl moc hýbat a následně měli energetici šanci v těsnosti Chábery. Nic z toho však nebylo.

16:59
    Po tlaku na Kladno se můžou pro změnu ukázat Rytíři. Skuhravý hákoval a jde si na dvě minuty odpočinout.

17:18
    Dobrý forčeking domácích vedl až ke střele Gawrletze. Chábera drží puk ve své moci.

17:30
    Kladno rozjíždí útočnou akci.

17:33
    Zakázané uvolnění středočeských hráčů.

17:50
    Sotva se dostalo Kladno do útoku, už Kumstát vyhazoval přes všechny čáry.

18:30
    Energetici brání výborně a nedovolují soupeři dostat se na delší čas do útočného pásma.

18:50
    Drtinova střela končí na Salfického vyrážečce.

19:19
    Kotrlova střela od levého mantinelu končí v lapačce Jana Chábery.

19:35
    Jak hraje Energie v plném počtu, je lepším mužstvem. Ale hraje se na góly a ten má Kladno o jeden víc.

20:00

V prvním dějství jsme viděli vyrovnanou partii, kdy se obě mužstva mohla ukázat v přesilových hrách. Kladno využilo hned tu první a dostalo se po zásluze do vedení. Ačkoliv se dařilo v početní výhodě i energetikům, Cháberu překonat nedokázali. Druhá třetina začne přibližně v 18:50

20:01

20:05
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrály Karlovy Vary a zakládají útočnou akci.

20:24
    Zakázané uvolnění hostů.

20:45
    Kumstát od své branky projel až do mezikruží v útočném pásmu, vystřelil, ale Chábera si kotouč pohlídal.

21:07
    Ofsajd domácího celku.

21:15
    Energetici se drží v útočném pásmu.

21:23
    Na trestnou lavici odchází kladenský Lukáč, který obdržel dvě minuty za držení.

21:35
    Kumstát z rohu najel až před Cháberu, ale vystřelil, ale Cháberovo beton byl na správném místě.

22:00
    Chábera si pohlídal i střelu od modré.

22:30
    Mocek neudržel puk v útočném pásmu a energetici jednou od znovu.

23:00
    Gulaši nahodil puk do útočného pásma.

23:30
    Skuhravý držel puk v levém rohu, ale nepodařilo se mu vystřelit, do útoku se žene Kladno.

23:40
    Lukáč poté co vyskočil z trestné lavice dostal puk na hůl, přihrál před branku Hovorkovi a ten tečoval střelu na branku domácích. Tam byl připravený Salfický.

24:07
    Gulaši dostává dvě minuty za hákování.

24:30
    Kladno v útoku.

24:47
    Lepine dostal přihrávku na levou stranu kluziště, popojel si blíže ke středu, ale jeho rána byla tečována a letěla do výšin, kam si pro ni sáhnul domácí brankář.

25:05
    Kameš z levé strany míjí branku.

25:25
    Karlovarští vyhazují puk přes všechny čáry.

25:50
    Drtinovi se nepodařilo vystřelit, ale alespoň přihrál svému spoluhráči.

26:10
    Domácí se opět osvobozují.

26:40
    Kladno je za svoji brankou a rozjíždí útočnou akci.

26:52
    Ta byla zastavena ve středu kluziště.

27:20
    Skuhravý se dostal za brankou k puku, když byl Chábera u pravé tyče. Karlovarský kapitán začal objíždět branku a chybělo málo, aby zasunul puk za brankovou čáru.

28:00
    Karlovarští znovu v útočném pásmu.

28:13
    Kladno ale brání výborně a vyváží puk do středního pásma.

28:26
    Nahození hráče v zeleném dresu končí na hrudi Chábery. Vhazuje se po jeho pravici.

28:40
    Energetici mají více ze hry, ale prosadit gólově se ne a ne...

29:30
    A čárový rozhodčí píská úmyslný ofsajd. Vhazovat se bude po levici karlovarského brankáře.

29:40
    Mocek nahodil do útočného pásma, ale připravený kladenský hráč nedal důvod k tomu, aby si Energie vytvořila nějakou šanci.

30:14
    Další vyloučení, kdy za podražení Zuckera odchází na lavici trestů Milan Hluchý.

30:20
    Pech zachytil puk a kvedlá s ním v pravém rohu.

30:31
    Zakvedlal, sjel si trochu na střed a poslal puk přímo na hokejku Gřegořka, který následně vystřelil. Dnes výborný Chábera byl ale na místě.

30:50
    Energie se opět pouští do útočné akce.

31:15
    Kumstát přenechal puk Sýkorovi, který je za brankou hostů.

31:50
    Energetici se mocně tlačí do branky hostů...

32:00
    Gřegořkova střela mimo.

32:15
    Gawryletz střílel od modré, ale tam mu do střely lehl výborně jeden z kladenských hráčů a následně se mu podařilo vyhodit puk ze třetiny.

32:31
    Kladno se výborně sehrané přesilové hře domácích ubránilo . Nechybělo mnoho a Karlovarští mohli slavit vyrovnávací branku.

33:00
    Další akce Energie. Puk si vzal na svoji hokejku Gulaši, objel s ním branku Chábery a vystřelil. Kde se vzal, tu se vzal...opět Chábera. Kladenský brankáře je úplně všude. Beton, druhý beton, rameno, lapačka. Karlovarští si nevědí rady.

33:20
    Kuběna zaváží puk.

33:50
    Energie je jednoznačně lepším mužstvem, kdy se do útoku pouští každou chvíli. Kladno je rádo, že puk dokáže vyhodit ven ze třetiny.

34:30
    Lučka ztratil puk za brankou hostí.

35:00
    Gřegořek tvrdě pálil od modré, ale trefil pouze soupeře.

35:23
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Zasloužená branka karlovarské Energie. Gřegořek poslal puk ve středním pásmu na Pecha a ten následně poslal příhru na PETRA KUMSTÁTA. Ten upaloval na branku Chábery skoro osamocen a prostřelil brankáře Kladna mezi betony. Asistence: Lukáš Pech, Petr Gřegořek.

36:30
    Za brankou Salfckého drží puk Kalla.

36:43
    Domácí po dlouhé době vyhazují přes všechny čáry a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

37:20
    Rychlost hry trochu polevila.

37:43
    Energetici znovu v útočném pásmu.

38:00
    Kladno se těžko dostává do útočných akcí. Když už se dostane ze svého pásma, tak narazí na, ve druhé třetině, dobře fungující obranu domácích.

38:21
    Pech se dostal k puku na útočné modré čáře, přenechal puk Zaťovičovi, kterého však Chábera výborně vychytal. K dorážce se dojíždějící Kumstát již nedostal.

39:43
    Růžička vystřelil od červené čáry, ale střela šla mimo branku.

40:00

Ve druhé třetině byla jednoznačně lepší karlovarská Energie. Kladno držela dlouho pod tlakem až se ji podařilo vsítit vyrovnávající branku z hole ostrostřelce Petra Kumstáta. Druhá třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:03
    Vhazování pro karlovarské hráče.

40:43
    Kladno se dostalo do útoku, ale energetici vzápětí puk vyhodili.

41:11
    Hovorka z pravé strany poslal od mantinelu puk na Salfického, který ho chytil do náruče.

41:22
    Energetici se chystali do útoku, ale Kladenští tomu rázně zabránili.

42:00
    Teď se mohlo pískat zakázané uvolnění, jelikož Mocek byl od puku daleko, ale budiž.

42:32
    Dragoune nezachytil puk na útočné modré.

42:52
    Lepine za svoji brankou kvedlá pukem a rozjíždí akci.

43:01
    Puk zachytil jeho soupeř a to Mikeska.

43:32
    Prošek vyslal Zuckera do útoku, ten zajel za branku a přihrál Skuhravému, který jen o kousek minul branku.

44:23
    Kladno v útočném pásmu.

44:31
    Hluchý se dostal k puku, přenechal ho svému spoluhráči, který vystřelil na Salfického. Ten si u tyčky ponechal beton a tak se střelou neměl problémy.

44:42
    Energetici zakládají útočnou akci.

45:12
    Posmyk poslal lehkou střelu od modré na Salfického. Ten s ní snad ani nemohl mít problémy.

45:52
    Kladnu nevyšla souhra a po zakázaném uvolnění se vhazuje po levici Chábery.

45:59
    Teď se Hovorka neukázal v dobrém světle. Zucker dojížděl puk u levého mantinelu v útočném pásmu a narazil Zuckera na mantinel, který zůstává ležet na lede...no a světe div se...dvě minuty, no dobře, berme rozhodnutí rozhodčích...ale za hákování...!

46:42
    Zaťovič kličkoval v mezikruží, ale ke střele se nedostal.

47:10
    Energetici se drží v útočném pásmu...

47:26
    Puk se po několika střelách dostal za branku Chábery a tam ho podrželi u mantinelu hráči Kladna. Vhazování po pravici kladenského ochránce svatyně.

47:30
    Mikeska v pravém rohu přejíždí na modrou čáru, přihrává před bránu...

47:54
    Tam dobře zafungovala obrana Kladna a s pukem si poradila.

48:37
    Na ledě se mírně přiostřuje. Možná je to jen zdání, jelikož od začátku utkání nebylo k vidění přílišné agresivní hry, která je v rámci pravidel a zároveň by zahřála diváky v KV Aréně.

48:46
    Energetici vybojovali puk v útočném pásmu.

49:15
    Kladnu se podařilo vyhodit a vydalo se do útoku.

49:40
    Ke střele se však nedostalo a naopak na druhé straně ujížděl do šance Václav Skuhravý, který však neměl rychlost a tak si s ním hráči v bílých dresech poradili bez sebemenších problémů.

50:09

50:20
    Pech dohrál souboj s Liborem Procházkou a tělem ho narazil na mantinel. Od karlovarských fanoušků si zasloužil potlesk i proto, že Procházka nepatří zrovna mezi jejich oblíbence.

3128 diváků přihlíží souboji mezi HC Energie Karlovy Vary a Rytíři Kladno.

51:54
    Energetici pokračují ve hře z druhé třetiny a nenechávají Kladno, aby se dostalo do nějaké šance.

51:53
    Prošek zachytil puk na modré, nahodil na branku, ale puk ani nedolétl k Cháberovi.

52:23
    Pech přenechal puk Kumstátovi, ke střele se nedostal, ale energetici pokračují.

52:32
    Energie pokračovala až do doby, kdy přišel puk na hůl Gulašiho. Jeho střela končí v lapačce Jana Chábery. Rytíře se vším všudy.

52:45
    Karlovy Vary dále naléhají na branku Chábery.

53:00
    Kladno se osvobozuje.

53:14
    Růžička vystřelil od modré projektyl, který Salfický zpacifikoval až na podruhé.

53:50
    Dragoun se z ničeho nic objevil v mezikruží před Salfickým a ač tísněn, tak výborně vystřelil na branku domácích. Salfický na poněkolikáté ukrývá kotouč ve své dlani.

54:00
    Zaťovič dostal přihrávku na levou tyčku a jen o centimetry míjí branku soupeře.

54:19
    Dlouho takhle domácí diváci nefandili svému mužstvu zde v Karlových Varech. Energetici jsou jednoznačně lepší a také Kuchler odchází na dvě minuty za hákování.

54:40
    Ale je tu vyloučení i na druhé straně. Košťál hrál vysokou holí a trefil Libora Procházku. Menší trest za vysokou hůl.

54:52
    Piskáček nahazoval puk na branku, ale ten byl tečován mimo.

55:34
    Hraje se ve středním pásmu.

54:38
    Hosté vyhazují ven ze třetiny.

55:04
    Rozjetý Kumstát se hnal po pravém mantinelu, ale výborným zákrokem ho zastavil jeden z hostujících obránců.

56:30
    Lukáč střílel na branku soupeře, ale trefil jen levý beton Salfického.

57:03
    Kladnu se nepodařilo vjet do útočného pásma.

57:34
    Patera z pravé strany chtěl nahodit na teč před branku, ale to se mu nepodařilo.

58:00
    Dej nezachytil přihrávku ve středním pásmu.

58:28
    Gawryletz střílel od modré, ale Chábera pozorný.

58:56
    Za brankou Salfického došlo ke střetu mezi dvěma hráči a na ledě zůstal ležet Hovorka. Rozhodčí přerušuje hru.

58:56
    Libor Procházka obdržel desetiminutový trest za nesportovní chování.

59:16
    Gřegořek zakládá akci...

59:42
    Dohrává se ve středu hřiště, hra dospěje do prodloužení.

60:00

Ve třetí třetině měla navrch jednoznačně karlovarská Energie, která odehrála skoro celé dějství v útočném pásmu. Měla i několik vyložených šancí, které však pochytal dnes výborně chytající Rytíř Jan Chábera. Díky němu utkání dospělo až do prodloužení, kde se může odehrát úplně cokoliv.

60:01

60:02
    Vhazování pro Karlovarské.

60:08
    Ti však vzápětí o puk přišli a Kladno zakládá útočnou akci.

60:30
    Z ní však nic nebylo, na druhé straně se naopak dostal ke střele Gawryletz. Jeho střelu chytil bez problémů brankář hostů.

60:43
    Zaťovič zachytil vyhození kladenských hráčů, z otočky vystřelil, ale puk šel mimo.

61:17
    Látalova tvrdá střela končí na vyrážečce Salfického.

61:45
    Čárový rozhodčí přerušuje hru pro opuštění puku ledovou plochu. Vhazuje se po pravici kladenského brankáře.

61:59
    Dragoun z levé strany výborně vystřelil, Salfický puk lapačkou vyrazil pouze nad sebe a až napodruhé ho uschoval do své dlaně.

62:16
    Gulaši vybízel Košťála na steč, ale ten o puk přišel.

62:42
    Lupine zavezl puk do útočného pásma a na kotouči je Bílek.

63:42
    V útočném pásmu jsou momentálně Energetici, ale záhy přichází o kotouč.

64:00
    Mikeska rozjíždí útočnou akci.

64:15
    Nakonec zavezl puk do útoku Gulaši, ale až za cenu ofsajdu.

64:33
    Bílek v útočném pásmu přihrál Hluchému, který byl v mezikruží skoro osamocen. Nakonec jeho střela byla zblokovaná do ochranné sítě.

64:33
    Oddechový čas pro domácí.

64:41
    Gřegořek odchází na dvě minuty za zdržování hry...a to se mu nelíbí. S dveřmi od trestné lavici párkrát třísknul, ale to mu nebylo nic platné.

64:50
    Hosté již v přesilové hře asi nic nevymyslí a jestli to tak dopadne, přijdou na řadu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení branka nepadla a ani k ni neměl nikdo blízko. Žádná vyložená šance se ani na jedné straně neodehrála. Za malou chvíli přijdou na řadu samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojede hráč z Energie.

1:
    Tomáš Sýkora zakvedlal pukem, ale Chábera si na něj počíhal a vychytal.

1:
    Marek Hovorka z mezikruží vystřelil zápěstím, ale branku netrefil.

2:
    Martin Zaťovič těsně před Cháberou zvednul puk až do ochranné sítě.

00:02
    Dragoun bekhendovým blafákem překonává Dušana Salfického.

3:
    Lukáš Pech zkusil střelu mezi betony, ale dnes výborného Cháberu neprostřelil.

65:00
    Autorem vítězného nájezdu je MICHAL DRAGOUN, který jako jediný z pěti nájezdníků dokázal prostřelit brankáře protivníka.

Bylo mi potěšením komentovat dnešní utkání 43. kola mezi karlovarskou Energií a Rytíři Kladno a přeji Vám příjemný zbytek večera a krásné prožití víkendových dní. (20:38:29)

Michal Žáček

Branky a nahrávky: 36. Kumstát (Pech, Gřegořek) - 4. Bicek (Patera, Kalla), 65. Dragoun

Rozhodčí: Husička, Hradil - Bláha, Kostka