Chabarovsk – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 1:4 (kon.) | Ufa – N.Novgorod 6:4 (kon.)
Spartak Moskva – Riga 1:2 (kon.) | Lev – Čeljabinsk 2:4 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
6:4 (1:2, 4:1, 1:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pátek 17.02.2012, 14:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Hezké páteční odpoledne.

V rámci každodenního seriálu s názvem KHL se dnes proti sobě postaví týmy Ufy a Novgorodu. Favoritem toho souboje jsou domácí hokejisté, kterým se na svého dnešního soupeře doma daří. Novgorod však prožívá vydařenou sezónu a rozhodně dnes není bez šancí.

Bodově jsou na tom oba celky velice podobně. Ufa má 82 bodů a je na 2. místě Východní konference. Novgorod má při stejné porci odehraných zápasů o bod více a je rovněž na 2. pozici své konference, avšak té Západní.

Oběma výběrům se v jejich posledních odehraných zápasech nedařilo. Ufa dostala výprask na ledě Jekatěrinburgu, odkud si odvezla porážku 6:2. Novgorod zase před dvěma dny nestačil na Nižněkamsk, se kterým prohrál 3:1.

Bilance zápasů těchto soupeřů na ledě Ufy je 5-1-1, tedy pětkrát se z výhry radovala Ufa, jednou se zrodila remíza a jednou vyhráli hosté z Novgorodu.

Salavat Julajev Ufa: Jersberg - Proškin, Aťjušov, Kondratěv, Blaťák, Nakládal, Gimajev, Isangulov, Grigorev - Saprykin, Radulov, Grigorenko - Zinovjev, Platonov, Trubačev - Mirnov, Kozlov, Svitov - Pihlström, Koltsov, Sčastlivyj.

Torpedo Nižnyj Novgorod: Bespalov - Tjuljapkin, Hietanen, Petrov, Varlamov, Vasiljev, Jevsejenkov, Rozin - Potapov, Makarov, Thörnberg - Krikunov, Varnakov, Hirschovits - Gorbunov, Zajnulin, Nilsson - Valujskij, Galuzin, Romanovskij.

00:01

00:43
    Do zakončení se snažil prodrat aktivní Radulov, ale nakonec byl od kotouče odstaven.

00:55
    Současné vyloučení na obou stranách. Na domácí straně je to Saprykin, na straně hostů pak Petrov.

02:55
    Oba týmy hrají v plném počtu. Na vážnější šanci stále čekáme.

04:20
    Bekhendový pokus Platonova vyrazil Bespalov betonem.

05:18
    Ufa má herní převahu. Střela Kozlova ale letěla tentokrát mimo.

08:03
    Ohrozit domácí branku se pokoušel Gorbunov, svým pokusem ale nastřelil pouze masku brankáře Jersberga. Hra je tak přerušena.

08:39
    Z otočky teď pálil jeden z domácích hráčů, kotouč ale zamířil vedle pravé tyče.

09:02
    Za vzájemnou potyčku jsou vyloučeni Petrov s Radulovem. Dvouminutový trest dostává také Saprykin a Novgorod si tak zahraje přesilovou hru.

09:28
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají svou přesilovku. Na pravé straně kluziště se uvolnil MICHAIL VARNAKOV střelou do pravého horního růžku brány otevírá skóre. Bez asistence.

11:42
    Radulov jde opět na trestnou lavici. Využijí hosté z Novgorodu také svou další přesilovou hru?

13:09
    Ano! A je to opět MICHAIL VARNAKOV, kdo po přihrávce Nilssona zpoza brány překonal podruhé Jersberga! Asistence: Robert Nilsson.

15:17
    Ufa se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale hosté jsou dnes v obraně velice pozorní.

16:00
    Nyní se hráč v zeleném dresu přeci jen ke střele dostal, ale Bespalov betony vyráží.

17:46
    U kotouče jsou hosté, kteří si pohodlně kombinují na své polovině a nikam se neženou.

18:10
    Od modré čáry vypálil Jevsejenkov, jeho pokus je ale sražen mimo.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první periody.

19:29
    Ufa právě vstřelila branku!
    Ufa krátce před přestávkou snižuje gólem, který si Bespalov za rámeček asi nedá. Kondratěv přiťuknul na DENISE PLATONOVA, který jen takovým letmým klepnutím zaskočil Bespalova. Asistence: Maxim Kondratěv.

19:48
    Dvouminutový trest vyfasoval hostující Potapov. Ufa tak pravděpodobně začne druhou třetinu přesilovou hrou.

20:00

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která vyšla lépe hostům z Novgorodu, kteří využili dvě své přesilové hry. V obou případech byl úspěšným střelcem Varnakov. V prvém případě překonal Jersberga po samostatné akci přesnou trefou do pravého horního růžku branky, o chvíli později zase těžil z přihrávky zpoza brány od Kondratěva. Domácí však krátce před první sirénou dokázali zásluhou Platonova snížit. Stav je tak po dvaceti minutách 1:2.

20:01

20:38
    A je srovnáno! Ufa se dvěma slepenými góly vrací zpátky do zápasu. IGOR GRIGORENKO projel v přesilové hře středem kluziště mezi třemi obránci soupeře a bekhendovým blafákem překonává Bespalova! Bez asistence.

24:14
    Nyní je to na ledové ploše spíše o bojovnosti. Dá se říci, že co se týče šancí, tak se hra malinko uklidnila.

24:49
    Hosté mohli jít do rychlého brejkového přečíslení, ale jednomu ze sprintujících hráčů utekl puk.

25:30
    Ufa je natlačená v pásmu Novgorodu, má navíc ponechanou výhodu.

25:45
    Teď už je hra přerušena. Vyloučeným hráčem je Tjuljapkin. Ufa má jedinečnou možnost dostat se poprvé v duelu do vedení a dokonat tak obrat ve skóre.

27:10
    Hráči v zelených dresech více jak minutu pouze kombinovali, až se z hlediště ozýval slabý pískot. Hráči Ufy však čekali na nejvhodnější příležitost, jelikož nakonec přišlo dokonalé rozebrání soupeřovy obrany, když na konci celé akce stál ALEXANDR SVITOV, který střelou pod horní tyč z bezprostřední blízkosti branky posílá Ufu do vedení! Asistence: Gimajev, Mirnov.

27:32
    A hned je v hale lepší nálada! Diváci se najednou velmi dobře baví a to i v případě, že se zrovna nehraje.

28:02
    Hosté jsou na kolenou. Bespalov je opět nucen lovit kotouč ze své sítě. Z pravé strany si povyjel ALEXANDR RADULOV a přesnou trefou zvyšuje na 4:2! Bez asistence.

28:02
    Ve stejném čase dochází ke změně v hostujícím brankovišti. Frustrovaného Bespalova nahrazuje Tuokkola.

29:40
    Další přesilovka pro domácí. Za podražení Kozlova půjde pykat Makarov.

31:11
    Tuokkola si rozhodně po svém příchodu na led na nedostatek práce stěžovat nemůže. Domácí jej při své přesilovce řádně zaměstnali, stav se ale zatím nemění.

31:40
    Makarov je zpátky na ledě, Novgorod toto oslabení přečkal bez újmy.

32:32
    Po vyhraném buly se kotouč dostal na hůl ANTTIHO PIHLSTRÖMA, který střelou do protipohybu z prostoru mezi kruhy nedal Tuokkolovi šanci. Asistence: Koltsov.

32:47
    Hosté ale bleskově odpovídají a dávají tak najevo, že se ještě o výsledek poperou. VLADIMIR GALUZIN si pohrál s Jersbergem a snižuje na rozdíl dvou gólů. Bez asistence.

35:06
    Na nedostatek gólů si dnes rozhodně stěžovat nemůžeme. V Ufě je dnes k vidění velice svižný hokej, který se divákům musí líbit.

35:32
    Za sekání putuje na dvě minuty ze hry Varnakov a domácí fanoušci skandují "šajbu, šajbu".

36:32
    Hosté se osvobozují.

36:51
    A nyní se dokonce musejí bránit domácí hráči.

37:28
    Ufa se vrátila do pásma soupeře, ale nepřesnou přihrávkou se její hráči opět z pásma vyhnali.

37:32
    A hra v početní výhodě je u konce.

38:45
    Přesilovou hru si po čase vyzkoušejí také hráči v bílých dresech. Faulem se provinil domácí Gimajev.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ufa zvládla druhé dějství vskutku bravurně a po skvělém obratu se dostala do vedení. Nejprve využil přesilovou hru Grigorenko a srovnal na 2:2, ve 28. minutě dostal domácí do vedení Svitov. O minutu později přidal další přesnou trefu Radulov a dílo zkázy dokonal Pihlström. Hosté poté sice dokázali snížit zásluhou Galuzina na rozdíl dvou branek, avšak současné skóre 5:3 dává domácímu Salavatu velice nadějnou šanci na plný bodový zisk.

40:01

40:45
    Ufa je v plném počtu.

41:36
    Krásná individuální akce MAXIMA POTAPOVA, který nadvakrát překonává Jersberga. Drama je na světě. Asistence: Thörnberg, Jevsejenkov.

45:00
    Dočkáme se v této gólové přestřelce jubilejní desáté branky? Tempo je teď trochu volnější.

46:23
    Pokus Zajnulina z levé strany vyráží Jersberg.

47:09
    Zasahovat musel také Tuokkola, rovněž byl ale úspěšný.

49:12
    Střelecký pokus vyslal směrem k domácí bráně Potapov, který dnes už jeden gól zaznamenal. Tentokrát ale Jersberg kotouč za svá záda nepustil.

51:10
    Tvrdou dělovku vyslal na Tuokkolu Koltsov, ten schovává kotouč ve výstroji.

52:00
    Pokus Platonova zablokovala obrana.

53:31
    Obrovská skrumáž před domácí brankou, ve které nedokázal jeden z hostujících hráčů překonat ležícího Jersberga! Teď měla Ufa obrovské štěstí.

54:36
    Naprostá zbytečnost v podání Radulova. Ten byl faulován a Ufa mohla hrát přesilovku. Místo toho se domácí hokejista pustil do svého soupeře a vyfasoval tak čtyři minuty za hrubost. Ze hry tak jde jak Radulov, tak Nilsson, jeho trest ovšem činí pouze dvě minuty. Je z toho tak přesilovka pro Novgorod.

56:11
    Dvouminutový trest pro Makarova.

56:36
    Ufa hraje v plném počtu a začíná její zkrácená přesilová hra.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí dvacetiminutovky.

58:11
    Hosté jsou v pěti.

58:49
    Tuokkola je na střídačce, hosté to zkoušejí bez brankáře!

59:20
    Obrovský závar před Jersbergem gólem nekončí. Z mezikruží pálil Varlamov, jeho střela byla ještě tečovaná, ale v síti neskončila.

59:59
    Ufa vteřinu před koncem stanovuje konečný výsledek na 6:4! Pihlström v bruslařském souboji na prázdnou bránu neuspěl a byl sražen protivníkem, kotouč se následně dokutálel až na teč. Krátce před sirénou k němu ale stihl dojet IGOR MIRNOV a přeci jen jej stačil poslat do brány! Asistence: Pihlström, Saprykin.

60:00

Ufa tak nakonec po nevyvedeném začátku získává všechny body. Hosté šli do vedení v přesilovce, kdy se střelou do pravého horního růžku prosadil Varnakov. O čtyři minuty později se zrodila další přesilová hra Novgorodu a byl to opět Varnakov, kdo po přihrávce Nilssona zpoza brny překonal podruhé Jersberga. Domácí ale stačili krátce před první sirénou snížit, což se ukázalo jako velice důležité. Kondratěv přiťuknul na Platonova a ten svým pokusem zaskočil Bespalova v bráně Novgorodu. Ihned po přestávce bylo srovnáno. Grigorenko projel v přesilovce středem kluziště a nedal Bespalovovi šanci. Následovaly další góly, o které se postarali postupně Svitov, Radulov a Pihlström. Domácí vedení tak narostlo až na 5:2. Hosté se však s prohrou nehodlali smířit a zabojovali. Ve 33. minutě snížil Galuzin. Ve 42. minutě poté vykouzlil dramatickou zápletku Potapov, který po individuální akci nadvakrát překonal Jersberga a snížil na rozdíl jediného gólu. To však bylo ze strany Novgorodu všechno. Vteřinu před koncem naopak zvýšili náskok ještě domácí. Do střelecké listiny se velice jednoduše zapsal Mirnov, který zasunul kotouč do prázdné brány.

Hezký zbytek pátečního dne a příjemně prožitý víkend. (16:14:30)

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 20. Platonov (Kondratěv), 21. Grigorenko, 28. Svitov (Gimajev, Mirnov ), 29. Radulov, 33. Pihlström (Koltsov), 60. Mirnov (Pihlström, Saprykin) - 10. Varnakov, 14. Varnakov (Nilsson), 33. Galuzin, 42. Potapov (Thörnberg , Jevsejenkov)

Torpedo Nižnij Novgorod: Bespalov (29. Tuokkola) - Tjuljapkin, Hietanen, Petrov, Varlamov, Vasiljev, Jevsejenkov, Rozin - Potapov, Makarov, Thörnberg - Krikunov, Varnakov, Hirschovits - Gorbunov, Zajnulin, Nilsson - Valujskij, Galuzin, Romanovskij