Příbram – Slavia 0:0 (kon.) | Liberec – Hr. Králové 3:1 (kon.) | Sparta – Slovácko 1:0 (kon.)
FK Příbram
0:0 (0:0)
SK Slavia Praha
Sobota 18.02.2012, 14:00 • Startip Aréna, Příbram. • Gambrinus liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Před zápasové informace:
    Dnes, již ve 14.00, odstartuje jarní část sezóny v Příbrami. U Litavky přivítají domácí Slavii Praha.

1. FK Příbram:
    Příbram vstupuje do bojů na lichotivém šestém místě s pouhou třibodovou ztrátou na třetí místo! Rvát se na jaro o pohárové příčky tak nemusí být žádnou utopií, samotné vedení je však v odhadech střízlivější. "Rádi bychom opět předváděli atraktivní fotbal, který by bavil především naše diváky, a přitom uhráli co nejvíce bodů. Určitě bychom si všichni přáli co nejlepší umístění a jsem přesvědčen, že pro něj udělají všichni maximum. Co se týče evropských pohárů, spíš než cíl je to asi takové přání či sen," uvedl ředitel klubu Petr Větrovský. Příbrami se na podzim doma dařilo, ze sedmi utkání dokázala vyhrát pět.

Příchody/Odchody:
    Z Příbrami odešel tahoun ofenzívy Tomáš Wágner a talent Dominik Mašek. Kádr posilnil zkušený útočník Tomáš Krbeček, talentovaný Martin Kraus, útočník Mirza Bašič, který přišel Radnik Hadžiči a navrátilec Milan Mišůn. Z dorostu byli přeřazeni hráči - záložník Michal Kdolský a útočník Jakub Dušek.

Marodka:
    Před prvním jarním výkopem se Slavií trápí kádr četná zranění. Do zápasu proti Slavii nebude moci zasáhnout Daniel Tarczal, Lukáš Hejda a zcela fit není ani navrátilec Milan Mišůn.

SK Slavia Praha:
    Slavia v této sezóně dokázala venku vyhrát pouze jednou. Pozice ve středu tabulky, kde je Slavia v bezpečí před sestupovými příčkami, ovšem také daleko od evropských pohárů, může sešívaným do jarní část dodat klid. "Pro obě mužstva bude důležité, v jakém stavu bude terén. Jestli na něm půjde hrát kombinační fotbal, který chceme hrát my i Příbram. Jedeme tam s tím, že chceme vyhrát, tak doufám, že to bude vidět a že se nám to povede," pronesl kapitán Slavie Lukáš Jarolím. Podzimní duel v Edenu vyhrála domácí Slavia 3:1

Ke změnám došlo také v kádru pražské Slavie. Na podzim trápící se útok posilnili fyzicky zdatní borci - Milan Škoda z Bohemians a Jiří Böhm ze Žižkova. Posilnila také obrana díky Matúšovi Čonkovi, který přišel z Košic. Z B-týmu byl přeřazen gólman Karel Hrubeš. Zpět se vrátil také Bassirou Dembélé, který byl do zimní přípravy, kterou absolvoval se Slavií, byl bez angažmá.

Marodka:
    Problémy s lýtkovým svalem nepustí do hry brankáře Kamila Čontofalského. Trenér Straka nebude moci využít služeb ani dlouhodobých marodů Zbyňka Pospěcha, Štěpán Koreše a Tomáše Frejlacha.

1. FK Příbram: Hruška - M. Štochl, Krejčí, Ricka, Divíšek - Mareš, Kraus, T. Pilík, Pleško - Koukal - T. Krbeček.

SK Slavia Praha: Berkovec - Nitrianský, Latka, Cicman, Čonka - Prošek, Petrák, L. Jarolím, Hurka - Škoda, Böhm.

Rozhodčí: Franěk - Gallo, Lakomý.

Utkání nám za pár minut začne. Hráči už jsou připraveni v útrobách stadiónu na nástup na hřiště.

1

2
    Příbram začala aktivněji a Koukal se snažil najít přihrávkou do běhu M. Štochla, ale tomu utekl míč do zámezí a proto bude Berkovec odkopávat od své brány.

4
    První střelu na bránu vyslal hostující Böhm z velkého vápna, ale Hruška si s ní v klidu poradil.

5
    V ofsajdu se ocitl hostující Böhm, který kdyby nestál v ofsajdovém postavení tak mohl pelášit sám na bránu.

7
    Dobrou přihrávkou za obranu se snažil najít T. Pilík domácího Koukala, ale u míče byl dříve hostující gólman Berkovec.

9
    Standardní situace pro domácí celek zhruba z 30 metrů.

9
    Z té si, ale domácí hráči nic nevypracovali, protože míč s přehledem odhlavičkoval z vápna hostující Latka.

11
    Standardní situace také pro Slavii z pravé strany po faulu na Proška.

12
    Z té si však ani slávisté nic nevytvořili.

14
    Hostující Böhm mohl být sám ve vápně a vstřelit branku, ale podle rozhodčího předtím fauloval domácího Ricku a tak z této šance nic nebylo.

15
    První rohový kop v utkání bude zahrávat Příbram.

15
    Po něm si šanci domácí nevytvořili.

16
    T. Pilík z hranice velkého vápna vystřelil skvěle na vzdálenější tyč, ale míč jen těsně minul branku.

18
    Příbram je lepším týmem! Po pravé straně poslal skvělou přihrávku na T. Pilíka zatím skvělý Koukal, ale první zmiňovaný trefil pouze protihráče. K dorážce se dostal T. Krbeček, ale ten napálil také pouze protihráče a třetí dorážku poslal vysoko nad Mareš.

20
    Slavia je zatím horším týmem. Vůbec se jí nedaří kombinace a k pořádné šanci se zatím nedostala.

22
    Standardní situace pro Slavii zhruba z 26 metrů po faulu Krejčího na Böhma.

23
    Ale Petrák napálil pouze domácí zeď.

24
    Obrovská šance Příbrami. Pleško si narazil míč s T. Pilíkem a dostal se skvěle do vápna, kde našel volného T. Krbečka, ale ten trestuhodně přestřelil úplně odkrytou branku!

24
    První střídání v utkání provede Příbram. Zřejmě z důvodů zranění střídá Koukal a nahrazuje ho Šlapák.

26
    Po rohovém kopu Slavie se dostal ke střele z velkého vápna Böhm, ale trefil pouze náruč domácího Hrušky.

27
    První žlutou kartu uviděl domácí Ricka za faul na polovině hřiště.

29
    Příbram zatím skvěle kombinuje a je zatím lepším celkem, ale nedokázala do teď využít svých šancí, především pak T. Krbeček, který měl úplně prázdnou branku.

31
    Zatím jako dobrá posila se jeví hostující Böhm, který je doposud nejnebezpečnějším hráčem Slavie v dnešním utkání. Snad jen trošku klidu v zakončení mu chybí.

33
    Nitrianský skvěle prošel po pravé straně k vápnu a snažil se najít přihrávkou spoluhráče, ale našel pouze dobře postaveného Ricku z domácího týmu.

35
    Do konce prvního poločasu nám zbývá nějakých deset minut a my jsme zatím neviděli gól. Nejblíže k němu měl příbramský T. Krbeček, ale prázdnou branku přestřelil.

38
    Šlapák našel dobrou přihrávkou Pleška, kterého v malém vápně skvěle vychytal Berkovec.

40
    Na trávníku leží hostující Čonka po střetu s Marešem a hra je přerušena.

42
    Čonka už je za lajnou a hra opět pokračuje.

44
    Hra je zatím plná nepřesnotí. Špatná přihrávka střídá špatnou a tak se nemůžeme divit, že jsme neviděli mnoho šancí.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

První poločas je za námi a my jsme neviděli ani jednu branku. Ačkoliv lepším týmem by se dala označit Příbram, přesto oba celky docela dost chybují a hra je plná nepřesností. Nejblíže k první brance v utkání měl domácí T. Krbeček, ale trestuhodně přestřelil prázdnou branku. Doufejme, že druhý poločas nám nabídne pohlednější fotbal a také nějakou branku. Druhy poločas začne přibližně v 15:03.

46

46
    Střídání (Slavia) . Ze hřiště odešel Václav Prošek, nahradil ho Jan Blažek.

48
    Úvod druhého poločasu zatím patří hostům z hlavního města.

50
    A i Příbram si vytvořila první velkou šanci v druhém dějství. Ale Šlapák z malého vápne netrefuje branku!

52
    Slavia má v druhé půli častějí míč na kopačkách, ale zatím si nedokázala nic zajímavého vytvořit. Nutno dodat, že tempo z prvního poločasu po pauze trochu uvadlo.

54
    Nyní hlavní rozhodčí změnil verdikt čárového, Slavia tedy nebude kopat roh.

56
    Žlutou kartu vidí hráč Slavie - Martin Latka.

58
    A další žlutá pro hosty. Tentokrát pro útočníka Böhma.

60
    Josef Divíšek je dalším potrestaným hráčem dnešního utkání. Na poslední chvíli zastavil nedovoleně Jana Blažka.

61
    Rohový kop pro Příbram.

62
    Centr prolétl bez povšimnutí pokutovým územím, ale Příbram zůstává u míče.

64
    Příbramský Kraus byl v další velké šanci utkání, ale z 11 metrů jen těsně netrefuje slávistickou branku!

66
    Nepříjemný skákavý centr do vápna domácích chytá s přehledem Aleš Hruška.

67
    Böhm v těsném ofsajdu. Míč u gólmana Hrušky.

69
    Standardní situace pro Příbram ze 30ti metrů.

70
    Příliš nízký centr likvidují hostující stopeři.

71
    V posledních minutách vidíme hru plnou nepřesností na obou stranách. Ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit zajímavější a nebezpečnější šanci.

72
    Tak po dlouhé době další 100% šance a opět v ní byl domácí útočník Tomáš Krbeček! Postupoval sám na gólmana Berkovce, ale nedokázal ho prostřelit. Slávistický gólman vytahuje jeho střelu na roh.

74
    A viděli jsme další tutovku, tentokrát na straně hostí! Böhm si udělal na Hrušku kličku, ale poté nepochopitelně špatně přihrál a z velké šance nebylo nic.

76
    Hurka zkoušel pozornost Hrušky z velké dálky, ale s jeho pokusem doprostřed branky si příbramský gólman poradil.

77
    Slavia podruhé střídá, odchází Jiří Böhm a na hřiště se podívá Zoran Milutinovič.

79
    Mareš fauluje ve středu hřiště, dnes nehraje podle svých představ. Míč pro Slavii.

81
    Škoda netrefuje z malého vápna příbramskou svatyni! Dostal skvělou přihrávku od Blažka, ale první gól utkání nedává.

82
    Příbram střídá, odchází skvěle hrající Lukáš Pleško a místo něj přichází Papšys.

84
    Martin Kraus vidí žlutou kartu. Ostře fauluje ve středu hřiště.

85
    A pro Krause dnešní utkání končí, je střídán Kdolským.

86
    Poslední střídání Slavie. Odchází Hurka, přichází veterán Stanislav Vlček.

87
    Šlapák fauluje u rohového praporku na polovině Slavie. Dnes je s velkou pravděpodobností gólu asi již nedočkáme.

88
    Autové vhazování pro Slavii přesně na polovině hřiště.

89
    Poslední minutky základní hrací doby. Míč na kopačkách Slavie Praha.

Rozhodčí nenastavuje ani jedinou vteřinu. Je tedy konec utkání mezi Příbramí a Slavií, které končí zřejmě zaslouženou remízou. Příbram byla v prvním poločase lepším týmem, ale nedokázala využít své šance, ve druhé půli se hosté zlepšili a hru vyrovnali. Každý tým si tedy po zásluze připisuje bod. Hezký zbytek dne. (15:53:53)