Mohuč – Kaiserslautern 4:0 (kon.) | Stuttgart – Freiburg 4:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Leverkusen 0:2 (kon.)
Wolfsburg – Hoffenheim 1:2 (kon.) | Augsburg – Hertha 3:0 (kon.) | W. Brémy – Norimberk 0:1 (kon.)
VfB Stuttgart
4:1 (2:1)
SC Freiburg
Sobota 25.02.2012, 15:30Německá Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Příjemné sobotní odpoledne.

V Mercedes-Benz Aréně za okamžik vypukne duel mezi domácím Stuttgartem a hostujícím Freiburgem.

Stuttgart je v tabulce na desáté příčce. Hosté jsou na tom o poznání hůře, když figurují až na samém dnu. Není tak divu, že favoritem jsou dnes domácí borci. Od těch se však v sezóně přeci jen čekalo trochu více, než jen současná desátá pozice.

VfB Stuttgart: Ulreich - Sakai, Niedermeier, Tasci, Boulahrouz - Kuzmanovič, Kvist, Okazaki, Hajnal, Harnik - Ibiševič

SC Freiburg: Baumann - Sorg, Diagne, Hohn, Schmid - Rosenthal, Flum, Makiadi, Caligiuri - Santini, Jendrisek

1

2
    Domácí hrají v bílých dresech, hosté pak v červenočerné kombinaci.

2
    Okazaki je nachytán v ofsajdovém postavení.

4
    A opět tentýž hráč a ta samá situace. Ofsajd, ve kterém se ocitl Okazaki.

7
    Na první vážnější šanci zatím čekáme. Hra se odehrává v prostoru mezi vápny.

8
    První rohový kop bude rozehrávat Stuttgart.

9
    Hosté se ale v pohodě ubránili.

11
    Hra domácích zatím vázne na nepřesné kombinaci.

12
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Teď už jdou ale domácí do vedení. První střela na bránu znamená gól. MARTIN HARNIK obdržel pas od spoluhráče a se štěstím překoval brankáře Freiburgu, který si na míč ještě sáhl.

15
    Roh pro hosty.

16
    Jendrisek poslal centr do šestnáctky, kde vznikla pěkná měla. Nakonec se ale domácí celek ubránil.

18
    Ke střele se dostal Hajnal, ten se však unáhlil a poslal míč vedle.

21
    Útočný faul Caligiuriho vrací míč na kopačky Stuttgartu.

21
    Harnik poslal z pravé strany přihrávku před bránu a SHINJI OKAZAKI uklidil skluzem míč do sítě!

23
    Dobrým zákrokem se proti dělovce jednoho z hráčů Freiburgu prezentoval domácí brankář Ulreich.

24
    Kop od rohového praporku pro Freiburg.

27
    Další roh pro hosty.

27
    Freiburg právě vstřelil branku!
    Jendrisek rozehrál rohový kop z pravé strany a míč se snesl na hlavu FALLOU DIAGNEHO, který posílá míč mezi nohama gólmana až do brány!

30
    Hosté jsou v posledních minutách jednoznačně aktivnějším mančaftem.

32
    Stuttgart zahrával standartku. K její exekuci se postavil Kuzmanovič, míč ale poslal vedle.

36
    Na hrací ploše skutečně nevidíme nijak světoborný fotbal. V podstatě se dá říci, že zatím každá šance skončila gólem. Teď ale opět sledujeme spíše hluchou pasáž bez zajímavých momentů.

40
    Nepřesná střela Okazakiho končí mimo brankový prostor.

41
    Teď měli domácí štěstí, že dokázali zablokovat nebezpečnou střelu Makiadiho.

44
    Hra je na chvíli přerušena. Ve středovém kruhu je ošetřován Hajnal.

45+1
    Pokračuje se ve hře.

45+1
    Poločas bude nastaven o dvě minuty.

45+2
    Zajímavá šance v podání Stuttgartu. První střelu ale zablokovala hostující obrana, následný centr z levé strany skončil rovněž na hlavě obránce Freiburgu.

Stuttgart vede po prvním poločase 2:1. Ačkoliv jsme ale viděli už tři branky, nejedná se o žádnou skvělou fotbalovou podívanou. Více ze hry měli s blížící se poločasovou přestávkou hosté, domácí se snaží už hrát spíše ze zabezpečené obrany a sázet na brejky. Uvidíme, co přinese druhá půle.

46

48
    Tak teď stáli při domácích všichni svatí! Rychlé přečíslení Freiburgu zakončoval Rosenthal do tyče a to i přesto, že před ním zírala prázdná brána! Tohle byla stoprocentní tutovka!

49
    Na druhé straně hlavičkoval Ibiševič příliš vysoko.

50
    Hajnal poslal svůj přímý kop metr vedle levé tyče Baumannovy svatyně.

54
    Hosté vybojovali roh. Jejich touha po vyrovnání je zřejmá.

56
    Hráči Freiburgu jsou opět natlačeni v okolí soupeřovy šestnáctky, ale srovnání jim zatím není souzeno.

57
    Možná se tak stane po následujícím rohu.

57
    Ten byl ale poněkud delší, než měl být. Celá akce navíc končí srážkou dvou hráčů.

59
    Tlak Freiburgu je opravdu drtivý, domácí si poměrně zahrávají.

60
    Střela Makiadiho letěla přesně do míst, kde stál připravený brankář Ulreich. Ten následným odkopem dává svým spoluhráčům alespoň chvíli klidu.

62
    Domácí teď po delší době zahrozili z brejku a vybojovali po pohotovém zákroku Baumanna alespoň rohový kop.

63
    Tak tohle je pro hosty příliš kruté. Stuttgart se po delší době dostal za polovinu a vybojoval rohový kop, který končí gólem. Rozehrál jej Ibiševič a na 3:1 pro domácí zvyšoval KHALID BOULAHROUZ.

65
    Obrovská šance domácích. Po stříleném centru číhal na zadní tyči Ibiševič, ale míč těsně minul.

66
    Hostující kouč sahá ke střídání. Ofenzivu mužstva posílí Garra Dembele, zatímco ze hry putuje Santini.

68
    Vzápětí další změna v sestavě Freiburgu. Do hry míří Reisinger, který nahrazuje Rosenthala.

69
    Ke střele se dostal Harnik, jeho pokus z dobré pozice byl ale včas zblokován na roh.

70
    Z rohového kopu se žádné nebezpečí nezrodilo.

72
    Hosté v krátkém čase naposledy střídají. Trávník opouští Jendrisek, místo kterého si zahraje Freis.

67
    Domácí rovněž střídali. Niedermeiera nahradil Maza.

74
    Hra je na chvíli přerušena. Zdravotní problémy má Kuzmanovič.

75
    Už se opět hraje.

77
    Po skrumáži před domácí brankou zamířil míč jen těsně vedle brány!

78
    Freiburg bude kopat alespoň roh.

78
    K míči se dostal Sorg, ale nezamířil přesně.

78
    V ofsajdové pasti byl načapán Okazaki.

80
    Po spoluhráčově zadovce se do zakončení dostal Harnik. Svou střelu ale poslal těsně vedle pravé tyče!

81
    Na druhé straně zamířil mimo Caligiuri.

82
    Z první vystřelil Reisinger, ale také jeho pokus se do branky nevešel.

82
    Rychlá akce Stuttgartu končí dalším gólem. Hajnal našel přesnou přihrávkou ve vápně MARTINA HARNIKA a ten se nemýlil!

83
    Zraněného Kuzmanoviče střídá Gentner.

85
    Dva rohové kopy pro Stuttgart. Stav se ale tentokrát ani po jednom nezměnil.

86
    Poslední střídání tohoto zápasu. Za potlesku tribun odchází ze hřiště Hajnal, místo kterého si na posledních pár minut zahraje Cacau.

88
    Standartku z nebezpečné pozice rozehrál střídající Gentner. Na jeho střelu byl ale brankář Baumann připraven.

89
    Do zakončení se dostal také Cacau. I v tomto případě si ale připsal úspěšný zákrok brankář Baumann.

90
    Běží poslední minuta. Kolik nám rozhodčí nastaví?

Sudí Stark nenastavil vůbec nic. Zápas tak končí výsledkově jednoznačnou výhrou 4:1 pro domácí mužstvo. Freiburg byl však dnes vyrovnaným soupeřem a bod si dle mého názoru zasloužil.

Hezký zbytek soboty. (17:22:12)