Omsk – Chabarovsk 4:3 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 2:5 (kon.)
Kazaň – Ufa 3:2 (po pr.)
Metallurg Magnitogorsk
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Barys Nur-Sultan
Pátek 02.03.2012, 14:00 • Arena Metallurg, Magnitogorsk • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dobré odpoledne. V Magnitogorsku dnes bude pokračovat duel play-off KHL mezi domácím Metallurgem a kazašským Barysem Astana. Včerejší první utkání vyznělo lépe pro "Magnitku", jíž vítězství zajistil na začátku třetí třetiny Bondarev.

Avšak největší zásluhu na vítězství uralského týmu podle ruských médií měl brankář Ari Ahonen. Ten by se měl do brány postavit i dnes, zatímco trenéru Fjodoru Kanarejkinovi znovu budou scházet kapitán Sergej Fedorov a útočník Enver Lisin. Astana dle všeho nastoupí beze změn.

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) - Lajunen, Birjukov, Kukkonen, Markov, Bykov, Bondarev, Mišarin - Mozjakin, Sušinskij, Kajgorodov - Chlystov, Aaltonen, Rolinek - Michnov, Kazionov, But - Obuchov, Zdunov, Kosov, Jakubov.

Barys Astana: Jeremejev (Glass) - Savčenko, Dallman, Hutchinson, Junland, Litviněnko, Fadejev - Dawes, Bochenski, Boyd - Novotný, Kašpar, Kreps - Žajlauov, Gavrilin, Puškarjov - Poliščuk, Starčenko, Romanov.

Rozhodčí: Odinš, Ronn - Parfjonov, Tomilov.

Hráči za velkých ovací nastupují na potemnělou ledovou plochu.

Hraje se kazachstánská hymna na počest hostí.

Po ní následuje hymna Ruské federace.

Úvodní ceremonie máme za sebou, kapitáni Tomáš Rolinek a Kevin Dallman si ještě vyměnili pozdravy s rozhodčími.

00:01

00:08
    Rolinek sice prohrál buly, následně se ale prodral ke kotouči a nasměroval jej do nastavené lapačky Jeremejeva.

00:54
    První střídání mají za sebou oba týmy.

01:24
    Na led se dostala i první domácí lajna, Kajgorodovův pokus od modré byl sražen nad tvrzené sklo.

01:52
    Činit se opět musel Jeremejev, tentokrát jej lehkým švihem při přechodu modré odzkoušel Kazionov.

02:24
    Na led putoval po zákroku loktem Obuchov, na trestnou se za nedovolené bránění jde na dvě minuty posadit útočník hostí Konstantin Romanov.

02:57
    Rolinek si sjel skoro mezi kruhy do střeleckého úhlu, pak ale přestřelil horní tyčku.

03:13
    Přerušená hra a vhazování po levici Ahonena, jenž v úvodu utkání příliš jistým dojmem nepůsobí.

03:36
    Sušinskij zavezl kotouč za branku, odkud hledal spoluhráče, přihrávku ale pokazil a puk až za brankou dojel Birjukov.

03:57
    Ke střele se dostal Birjukov, Jeremejev na ni ale dobře viděl a zasáhl.

04:24

04:34
    Kazionov se ve středním pásmu pokusil prostrčit kotouč na Michnova, ten na něj nedosáhl a bylo odpískáno zakázané uvolnění domácích.

04:44
    Dopředu ihned po vhazování uháněl But, nedokázal ale nic jiného než dostat puk za branku hostí.

05:16
    Podobně se zachoval i Jakubov, ten ale neměl na pravém křídle dostatečnou podporu spoluhráčů.

06:17
    Astana díky Dawesově bojovnosti dlouho držela útočné pásmo, Magnitogorsk se ale dokázal šťastně osvobodit a vyhodit přes všechny čáry.

06:51
    Astana právě vstřelila branku!
    Jeremejev zasáhl proti Mišarinovi a Barys se následně prosadil. Od modré si pro puk od Novotného sjel LUKÁŠ KAŠPAR, jenž svou střelou překvapil Ahonena. Asistence: Jiří Novotný.

07:56
    Metallurg se chce pokusit o okamžitou odpověď, nedaří se mu ale projít přes útočnou modrou.

08:06
    Vše vrcholí jeho zakázaným uvolněním.

09:37
    Další útok Astany táhli Kašpar s Krepsem, druhý jmenovaný ale při možnosti přečíslit domácí obranu ztratil puk.

09:58
    Žajlauov se pokoušel proháčkovat přes dva domácí beky a neuspěl.

10:11
    Obuchovova rána sražena do sítě za brankou Jeremejeva.

10:56
    Ahonen si připsal první pořádný zákrok po Starčenkově nahození od kruhu pro vhazování.

11:03
    Mozjakin předal na modré kotouč Sušinskému, jeho pokus se ale znovu podařilo Barysu zblokovat.

12:09
    Michnov se statečně pral u mantinelu a vše se mu vyplatilo, But se pak rozjel sám na Jeremejeva, ten s jeho pomalou ránou ale neměl potíže.

12:37
    Dvě minuty za zdržování si na trestné lavici odpočine Alexej Bondarev.

12:50
    Magnitogorsku se ihned podařilo dostat kotouč mimo nebezpečí.

13:12
    Na střelu si sjížděl Dawes, Kukkonen mu ale mezi kruhy na poslední chvíli vložil do střely hokejku.

13:37
    Skvělou práci odvedl Aaltonen. Nejprve neprošla jeho rána, finský centr to ale nevzdal a vybojoval puk zpátky, aby jej následně podržel a ušetřil cenné sekundy.

15:00
    Astana sevřela soupeře v jeho pásmu, Bondarev se ale stihl vrátit z trestné lavice a ještě podržet kotouč pro novou řadu na ledě.

15:47
    Mozjakin se ocitl v nadějné pozici, Hutchinson mu ale vpadl do rány.

15:50
    Fadejev byl sražen střelou Obuchova od modré. Hra přerušena, bek hostujícího týmu by ale měl být schopen pokračovat.

16:54
    Chlystov nahazoval před branku Rolinkovi, ten ale za jízdy nedokázal kotouč tečovat.

17:06
    Obrovský nepořádek před svou brankou uklidil zalehnutím kotouče Jeremejev. Nejprve vyrazil ránu od modré a následně měl velké potíže s tím, aby na brankovišti stojící Chlystov nedorazil puk za jeho záda.

18:16
    Zakázané uvolnění hostí.

18:32
    Na trestnou putuje Jevgenij Fadejev za krosček.

18:38
    Astaně se ale krátce po vhazování podařilo zhostit puku a dostat je na druhou stranu ledu.

19:03
    Tentokrát se Jeremejevovi nepodařilo zalehnout kotouč, jenž byl stále ve hře, žádný z domácích hráčů jej ale nedokázal poslat do prázdné branky!

19:48
    Kajgorodov prošel středním pásmem, pak ale mizerně přihrál a kotouč se odrazil do obranné třetiny jeho týmu.

20:00

Prvních dvacet minut druhého utkání mezi Metallurgem Magnitogorsk a Barysem Astana přineslo jediný gól z hole českého útočníka Lukáše Kašpara. Druhá třetina, která snad bude lepší než ta první, by měla začít cca v 14:49.

Střely na branku v 1. třetině: 10 - 6.

20:01

20:22
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Magnitogorsk vstoupil do druhé třetiny využitou přesilovkou. Mozjakin předal kotouč na modrou DANIILU MARKOVOVI, jenž jej nahodil před branku, kde Jeremejevovi stínil Rolinek a brankář hostí poprvé kapituloval. Asistence: Sergej Mozjakin, Tomáš Rolinek.

21:28
    Na trestnou za nedovolené bránění usedá Jevgenij Birjukov.

21:45
    Velké štěstí měl Magnitogorsk, když se Bochenski nedokázal s kotoučem před Ahonenem otočit a zakončit.

22:21
    Jakubov skvěle zatáhl kotouč do útočného pásma a následně jej odevzdal. Magnitce se zatím oslabení daří.

22:43
    Za Ahonenovou brankou po tvrdém zákroku Jiřího Novotného zůstal ležet jeden z domácích hráčů.

22:43
    Je to Tomáš Rolinek, kterého jeho krajan doslova přišpendlil na mantinel. Český kapitán Metallurgu odjíždí za pomoci spoluhráčů na střídačku.

22:43
    Konstantin Puškarjov si jde odsedět dvě minuty za Jiřího Novotného, pro nějž utkání skončilo.

23:10

23:19
    Sednout si za podražení nakonec jde Dmitrij Kazionov.

23:54
    To je obrovské neštěstí pro domácí celek. Gavrilin vyhrál buly, Litviněnko jej pak nahodil před branku, po řadě tečí se od Bykova dostal kotouč za vyjetého Ahonena, přes nějž se natlačil ANDREJ GAVRILIN a prorval kotouč za bezmocného domácího brankáře. Asistence: Alexej Litviněnko.

25:20
    Obuchov obkroužil celou útočnou třetinu, ale zhola nic nevymyslel. Astana se nakonec dostala z kleští.

25:38
    Domácí fanoušci čím dál více podporují svůj tým. Před několika chvílemi si velmi žádali návrat Tomáše Rolínka na hrací plochu.

26:01
    Jeremejev musel zkrotit nepříjemný kotouč z útočné třetiny svého týmu.

26:43
    Magnitka sevřela soupeře v jeho obranném pásmu, střela Bykova od modré ale byla zblokována a nikdo z jeho spoluhráčů se k dorážce nedostal.

27:16
    Aaltonen to zkoušel z pozice pro vhazování po Jeremejově levici a neuspěl.

27:42
    Pětiminutová přesilovka Magnitogorsku je u konce.

28:09
    Dawes si tak dlouho hrál s pukem v útočné třetině, až o něj hloupě přišel.

28:33
    Aaltonen se zjevil na ledě společně s Mozjakinem a Rolinkem, což nadělalo hostům problémy, Jeremejev ale u své levé tyče schoval kotouč a přerušil hru.

28:55
    Metallurgu dvakrát nevyšla kombinace ve středním pásmu. Snaha se mu ale rozhodně upřít nedá.

29:14
    Přes modrou se proručkoval Obuchov, pak ale našel jen nastavenou rukavici Jeremejeva.

30:01
    Astana silou vůle udržela puk v útočné třetině, Puškarjov na závěr střídání odevzdal puk Ahonenovi.

30:15
    Michnov se zadarmo zmocnil kotouče, sám však vepředu nic nevymyslel.

30:55
    Michnov předal kotouč Butovi, jenž si s ním sjel na čáru, odkud nahodil nepříjemný puk, jenž se jen s velkým štěstím pro hosty neodrazil za Jeremejevova záda!

31:27
    Zápas začíná nabírat na obrátkách, čtvrtá lajna Magnitky pořádně zatopila Barysu, který raději vyhodil přes všechny čáry.

31:34
    Aaltonen obkroužil branku a poslal kotouč do Jeremejevovy náruče.

31:44
    Astana opět nedokázala vyhodit puk, Mozjakin objel branku, předal kotouč Kukkonenovi, Junland ale jeho pokus přizvedl mimo hrací prostor.

32:06
    Tentokrát domácí přechod do útočné třetiny nevyšel a Birjukov musí začít znovu od brankoviště.

33:12
    Sušinskij si sice na modré poradil se svým strážcem a chtěl uhánět sám na Jeremejeva, zastavil jej však hvizd sudích, který signalizoval postavení mimo hru domácího centra.

33:30
    Astana si neporozuměla v kombinaci ve středním pásmu, rezultátem je zakázané uvolnění.

33:34
    Jeremejev si krátce po buly poradil s pokusem Bykova.

33:35
    Tribuny si přejí šajbu (gól).

34:23
    Jeremejev zaklesl do svých betonů a zkrotil Mišarinův pokus ze středního pásma.

34:48
    Jeremejev potvrdil velký přehled, nejprve mu sice vypadl Aaltonenův pokus od modré, pak však před dorážejícím Rolinkem sebral kotouč ze vzduchu.

35:22
    Studená sprcha pro domácí celek. Kukkonen si ve středním pásmu nerozuměl s Jakubovem při rozehrávce, kotouče se zmocnil TALGAT ŽAJLAUOV, jenž ranou zápěstím zpoza Markova prostřelil Ahonena. Bez asistence.

36:25
    Tentokrát si Ahonen s podobnou situací dokázal poradit, Bochenskiho ránu přes hokejku Bykova udržel ve své moci.

36:50
    Drze se do koncovky tlačil Aaltonen, nadvakrát ale nedokázal protlačit kotouč za skoro již překonaného Jeremejeva.

37:14
    Markov od modré sestřelil spoluhráče a musí zpátky.

37:24
    Ahonen si znovu nebyl jistý svým zákrokem a může poděkovat Kukkonenovi, jenž kotouč poslal pryč.

37:32
    Zakázané uvolnění hostů.

37:51
    Boyd vystihl další nepřesnost v domácí rozehrávce, Markov jej nakonec natáhnutím hokejky zastavil. To by bylo velmi lacině darované třígólové vedení do rukou kazašského týmu.

38:22
    Zakázané uvolnění Magnitogorsku, jenž se začíná trápit skoro ve všech aspektech hry.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Metallurg v útočném pásmu.

39:21
    Magnitogorsk znovu nevyšlo založení útoku z obranné linie, následoval icing po nepřesné přihrávce Lajunena.

40:00

Magnitogorsk sice do druhé části utkání vstoupil využitou přesilovkou (gól byl nakonec připsán Markovovi), avšak krátce nato nešťastně inkasoval z hole Gavrilina. To jej sice neodradilo od útočného pojetí hry, díky němu ale úspěch neslavil a navíc po chybě v rozehrávce přišla třetí branka od Žajlauova. Do třetí třetiny, která by měla začít zhruba v 15:40, by ve svém vlastním zájmu měl Metallurg ukázat další skvělý vstup a navázat na něj.

Na začátku druhé třetiny musel kvůli tvrdému ataku Jiřího Novotného na chvíli do kabin domácí kapitán Tomáš Rolinek. Ten se na rozdíl od svého krajana do hry vrátil a podle rozhovoru, který po skončení druhé třetiny poskytl domácí kouč Fjodor Kanarejkin, bude pokračovat i ve třetí třetině.

Astana svého soupeře ve druhé třetině přestřílela, zatímco domácí Jeremejeva ohrozili jedenáctkrát, Ahonen musel zasahovat dvanáctkrát.

Vše je přichystáno k pokračování.

40:01

40:10
    Astana vstoupila do třetí třetiny vyhozením puku přes všechny čáry.

40:23
    Krátce nato bylo odpískáno další zakázané uvolnění.

40:32
    Do nadějné pozice si sjel Jakzbov, jenž také dostal přihrávku, ale trefil jen rameno Jeremejeva.

40:55
    V další nadějné příležitost se zjevil But, proti jeho pokusu z mezikruží ale znovu byl Jeremejev.

41:32
    Bondarevovi uskočil kotouč na modré a Astana se tak dostává do útočného pásma.

42:00
    Kazašská družina se ale před Ahonenem dlouho neudržela.

42:23
    Poliščuk od modré otestoval tvrdost Ahonenových betonů, které opět vyrazily kotouč do rohu.

42:50
    Ofsajd domácích.

43:25
    Kazionov se vřítil do kombinace Astany, svou signalizovanou střelu si rozmyslel a dostal se do rohu kluziště, odkud nic nevymyslel.

44:39
    Kombinaci třetí řady Magnitogorsku v útočném pásmu ukončila přihrávka zpět, která skončila až u Ahonena.

45:30
    Astana momentálně velmi dobře brání a Magnitogorsk se jen s velkými obtížemi dostává před Jeremejeva. V jeho hře chybí ona lehkost z druhé třetiny.

46:21
    Postavení mimo hru Astany. Magnitogorsk musí dát hlavy dohromady a vymyslet plán, protože mu velmi rychle ubíhá čas.

46:34
    But si snažil udělat prostor pro střelu, vjel však do houštiny hráčů před ním a kotouč neudržel.

46:55
    Puk již byl ve středním pásmu, But jej však vrátil do útočného a zařídil tak další ofsajd.

47:30
    Dallman sice vyhodil puk mezi diváky, domácí se ale jeho vyloučení nedočkali.

48:48
    Domácí se opět marně prokousávají do útočné třetiny. Mnohem lepší výkon odvádí jejich fanoušci.

49:32
    Mozjakin nedosáhl na Lajunenovu přihrávku, zakázané uvolnění Magnitky.

49:46
    Dobře ujel Rolinek, kotouč se mu zamotal mezi nohy a tak zvolil otočku, po níž našel Kukkonena. Finský obránce ale pouze pošimral Jerejemevovu lapačku.

50:28
    Kosov se pokoušel vystřelit přes obránce a puk skončil v ochranné síti.

51:33
    Hned po buly střílel Bondarev, Jeremejev byl pozorný.

51:21
    Bykov měl ideální příležitost, aby snížil, teč těsně před Jeremejevem mu ale nevyšla.

51:53
    Bykov si znovu nadějně sjel, tentokrát mezi kruhy, ale kotouč na hůl nedostal.

52:17
    Tlak Magnitogorsku zakončil ztrátou puku Kazionov.

52:51
    Za sborového skandování "Metallurg" kotouč přejíždí všechny čáry, vhazovat se bude po pravici Ahonena.

54:03
    Lajunen dostal nabídku ke střele, od modré mu ale nesedla a netrefil ani branku.

54:33
    Metallurg se drží v útočné třetině.

54:37
    Kotouč mu ale odskočil směrem k Ahonenovi.

54:48
    Obuchov si slibně sjížděl na dorážku k Jeremejevovi, puk se ale odrazil tak, že kotouč jeho hůl nezasáhl.

55:20
    Bondarev dostihl kotouč u brankové čáry před dotírajícími hráči v modrém a hra pokračuje.

56:20
    Rolinkovo nahození od mantinelu srazil Jeremejev mimo. Zoufalá snaha domácích.

57:16
    Magnitogorsk nadále svírá svého soupeře u jeho brankoviště, nedaří se mu ale vystřelit.

57:48
    Puk tak dlouho putoval po rozích a mantinelu, až si odjel do středního pásma.

58:35
    Pro změnu Astana nechce pustit soupeře k puku, hra přerušena a Ahonen se dívá směrem ke střídačce svého týmu, kam pravděpodobně za chvíli odjede.

58:35
    Oddechový čas pro domácí.

58:35
    Vhazování po pravé ruce Jeremejeva, Metallurg se šesti bruslaři.

59:00
    Na hokejkách domácích hráčů ale stále je velká bezmoc.

59:06
    Vše je zpečetěno. Markov příhodně pro dnešní utkání zaškobrtl před vlastní brankou, daroval kotouč DUSTINU BOYDOVI, jenž se pod břevno prázdné branky nemýlil. Bez asistence.

59:31
    Zakázané uvolnění hostů, těm to ale vůbec nevadí.

59:38
    Dnešní utkání sleduje 7437 diváků.

59:46
    Korigovat stav mohl Obuchov, před brankou mu ale kotouč sjel z hokejky.

60:00

I ve druhém utkání série mezi Metallurgem Magnitogorsk a Barysem Astana jsme viděli propracovanou obranu kazašského celku, která nakonec po hrubých chybách domácího týmu slavila úspěch. Astana si tak do domácího prostředí veze stav duelu 1:1.

Střely ve třetí třetině: 13 - 6.
    Celkově: 34 - 24.

Já vám děkuji za pozornost a pro dnešek se s vámi loučím. (16:10:19)

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 21. Markov (Mozjakin, Rolinek) - 7. Kašpar (Novotný), 24. Gavrilin (Litviněnko), 36. Žajlauov, 60. Boyd

Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Glass) - Savčenko, Dallman, Hutchinson, Junland, Litviněnko, Fadejev - Dawes, Bochenski, Boyd - Novotný, Kašpar, Kreps - Žajlauov, Gavrilin, Puškarjov - Poliščuk, Starčenko, Romanov

Rozhodčí: Odinš, Ronn - Parfjonov, Tomilov