Parma – Neapol 1:2 (kon.) | Udinese – Atalanta BC 0:0 (kon.) | Siena – Cagliari 3:0 (kon.)
Fiorentina – Cesena 2:0 (kon.) | Lecce – Janov 2:2 (kon.) | AS Řím – Lazio 1:2 (kon.)
Bologna – Novara 1:0 (kon.) | Inter – Catania 2:2 (kon.)
AC Siena
3:0 (1:0)
Cagliari Calcio
Neděle 04.03.2012, 15:00Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Utkání celků z druhé poloviny tabulky bude za malý moment k vidění na stadionu Stadio Artemio Franchi. Domácí Siena si to zde rozdá o další body s Cagliari.

Siena figuruje v tabulce na sedmnácté příčce a je tak jen těsně nad sestupovou propastí. Cagliari je na tom o něco lépe, aktuálně je tento tým na dvanácté pozici.

AC Siena: Pegolo - Del Grosso, Rossettini, Terzi, Vitiello - Brienza, Gazzi, Vergassola, Giorgi - Bogdani, Destro

Cagliari Calcio: Agazzi - Pisano, Ariaudo, Astori, Dessena - Ekdal, Conti, Nainggolan, Cossu - Nene, Ribeiro

1

2
    Domácí hrají v pruhovaných bíločerných dresech, hosté v červenomodrých.

3
    Giorgimu je pískán ofsajd.

6
    Utkání se zatím hraje ve velmi opatrném tempu.

8
    Mírnou optickou převahu mají hosté, kloudnější akci ale zatím nevymysleli.

10
    Hosté zahrávali standartku. Na centr do šestnáctky si nejvýše vyskočil jeden z hráčů Cagliari, který poslal míč hlavou směrem na bránu. Míč však ještě nebezpečně tečoval Astori a brankář Pegolo se musel hodně ohánět!

10
    Situace rezultuje rohovým kopem.

11
    Další možnost pro Cagliari! Tentokrát hlavičkoval Ribeiro, Pegolo byl ale opět na svém místě a drží svůj tým nad vodou.

14
    Hráči Sieny přidali trochu na aktivitě a hra je rázem vyrovnaná.

16
    Domácí fotbalisté vybojovali kop z rohu hřiště.

22
    V čase jsme se posunuli do 22. minuty. Na hřišti se ale neděje v posledních okamžicích nic zajímavého.

24
    Útočný faul v podání hostujícího hráče znamená to, že se míč stěhuje na kopačky Sieny.

26
    Hosté budou kopat roh.

26
    K hlavičce se po rohovém kopu dostal Conti, ale nezamířil mezi tři tyče.

27
    V zajímavé situaci se zjevil Destro, bohužel ale upadl a přišel o míč.

29
    Faulem se provinil Del Grosso, vše je řešeno domluvou.

31
    Střela Bogdaniho z hranice pokutového pásma byla zablokována obranou.

34
    Siena bude kopat rohový kop.

35
    Je pískán útočný faul. Následuje tedy odkop od brány, který obstará brankář Agazzi.

40
    Fotbal, ze kterého bolí oči. Jinak počínání dvaadvaceti hráčů na hřišti snad ani popsat nelze.

41
    Siena právě vstřelila branku!
    No konečně! Domácí hráči jakoby vyslyšeli mou kritiku a otevírají skóre. Střelu Giorgiho brankář Agazzi ještě vyrazil, na pokus ERJONA BOGDANIHO už byl ale krátký.

42
    Giorgi má nějaké zdravotní potíže a musí být ošetřen.

43
    Hra pokračuje. Už se do ní zapojil i sám Giorgi.

45
    První poločas bude nastaven o dvě minuty.

Nezáživná první půle přinesla jedinou branku. Tu vsítil ve 41. minutě Bogdani a stanovil tak poločasový výsledek 1:0.

46

46
    Hosté provedli o přestávce změnu v sestavě. Do druhé půle již nenastoupil Ekdal, kterého vystřídal Ibarbo.

50
    Cossu rozehraje rohový kop.

52
    Střídání na domácí straně. Ze hry odchází autor dosud jediné branky Bogdani a na hrací ploše jej nahradí Calaio.

53
    Destro se elegantně prokličkoval až před Agazziho, hostující brankář ale předvedl skvělý zákrok a uchránil Cagliari před pohromou. Následuje rohový kop.

54
    Žlutou kartou je potrestán Gazzi.

57
    Roh pro Cagliari.

58
    Do zakončení se dostal Ariaudo, ale neuspěl.

63
    Ibarbo přenechal míč spoluhráči, tomu ale rána vůbec nevyšla.

65
    Po další akci Cagliari končí míč v rukavicích brankáře Pegola.

66
    Cagliari se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale snaha zatím přichází vniveč. Nyní vybojovali hosté alespoň rohový kop.

68
    Parravicini střídá Destra.

73
    V posledních minutách se hraje v podstatě jen na jednu bránu. Domácí borci se ale výborně brání.

74
    Fotbalisté Cagliari vybojovali další rohový kop.

75
    Dělovku jednoho z hostujících hráčů tečoval domácí obránce jen těsně vedle pravé tyčky! Rozhodčí si evidentní teče zřejmě nevšiml a následuje tak jen odkop od brány.

75
    Ze hry je stažen Gazzi. Místo něj si zahraje na poslední čtvrthodinu Gonzalez.

77
    Na trávníku je ošetřován Davide Astori.

79
    Brienzova rána prosvištěla těsně kolem pravé tyčky!

80
    Hostující trenér provádí změnu v sestavě. K sobě si na střídačku povolává Neneho, zatímco opačným směrem odchází s instrukcemi Larrivey.

80
    Střídající EMANUELE CALAIO zvyšuje vedení domácích na 2:0!

81
    Následně obdržel střelec branky Calaio žlutou kartu.

82
    Domácí jsou při chuti. Střelou z úhlu na přední tyč se prezentoval CRISTIANO DEL GROSSO a jeho dělovka končí v síti!

83
    Hosté naposledy střídají. Pomoci svým spoluhráčům na hřišti se pokusí Cepelini, který nahrazuje Cossua.

85
    Hosté již zřejmě rezignovali. Siena bude kopat roh.

90
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+2
    Siena se již nikam nežene a ponechává aktivitu na soupeři.

90+2
    Gonzalezovi je pískán ofsajd.

90+3
    V závěru ještě vidí žlutou kartu Astori.

Siena tak slaví důležitou výhru 3:0 nad Cagliari. Hostující tým byl ve druhé půli lepším týmem, domácí se však dvěma rychlými trefami v závěru poločasu dostali do tříbrankového vedení, které vzalo Cagliari jakoukoliv chuť do dalšího průběhu zápasu.

Hezký zbytek neděle. (16:53:42)