Ajaccio – Saint-Étienne 1:1 (kon.) | Brest – Lille 3:1 (kon.) | Dijon – Nancy 0:2 (kon.)
Évian TG – Rennes 1:3 (kon.) | Montpellier – Sochaux 2:1 (kon.) | Valenciennes – Toulouse 2:0 (kon.)
Lyon – Auxerre 2:1 (kon.)
AC Ajaccio
1:1 (0:0)
AS Saint-Étienne
Sobota 07.04.2012, 19:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats

To je pro tuto chvíli ode mě vše, s konstatováním, že Ajaccio remizovalo se Saint-Étienne 1:1, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek velikonočních svátků a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (21:02:56)

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:

Držení míče: 54% – 46%.
    Střely na branku: 5:4.
    Střely mimo branku: 4:3.
    Rohové kopy: 8:5.

Skončilo nám utkání mezi Ajacciem a Saint-Étienne, které končí zaslouženou remízou 1:1. Ajaccio sice mělo o něco více ze hry, ale do vedení šli hosté trefou střídajícího Pongolleho, deset minut před koncem pak dal výsledku konečnou podobu Medjani.

90+2
    Obrana soupeře míč odvrací, už se nic nestane, hlavní rozhodčí právě fouknul do píšťalky.

90+1
    Je tady ještě rohový kop pro Ajaccio, zřejmě poslední šance pro domácí.

90
    Hlavní rozhodčí Lannoy nastavuje pouze jednu minutu.

90
    Domácí zahrávali standartku, při níž si na míč naskočil Diawara, ale opět nezamířil přesně.

89
    Pongolle je velmi aktivní, dostal se opět ke střele, ale zamířil přesně doprostřed branky, kde stál připravený Ochoa.

88
    Paul Bastien Lasne zbytečně fauloval při zrodu hostující akce a vysloužil si za to žlutou kartu.

87
    Pongolle napřáhl zhruba ze třiceti metrů, nechybělo mnoho, aby jeho střela zapadla pod horní tyč.

86
    Rozhodčí viděli po jeho odehrání útočný faul a Ruffier tak může rozehrávat od své branky.

85
    Ajaccio má převahu, ale nedokáže se dostat blíže k hostující brance, nakonec obrana Saint-Étienne odvrací míč na roh.

83
    A je tady rychlý protiútok, ale ten zastavuje hvizd sudího – offside.

82
    Tu odvrací obrana Saint-Étienne jen na roh.

81
    Ajaccio je živější a má k dispozici po faulu Clementa další standartku, tentokrát zhruba z pětadvaceti metrů.

80
    Ajaccio právě vstřelilo branku!
    Ajaccio si v posledních pěti minutách vytvořilo obrovský tlak, ze kterého pramenila vyrovnávací branka. Po rohovém kopu si na míč povyskočil CARL MEDJANI a nechytatelnou střelou pod horní tyč nedal Ruffierovi prakticky žádnou šanci.

79
    Další rohový kop pro domácí, jejich tlak sílí.

78
    Domácí už byli v pokutovém území a měli hned dvakrát šanci ke střelbě, ale celou akci až příliš překombinovali.

77
    Ajaccio si svou aktivitou vynutilo rohový kop.

76
    Guilavogui napřáhl do míče, ale vysoko přestřelil.

75
    Johan Cavalli odchází ze hřiště, místo něj přichází Christian Kinkela.

73
    Hosty jakoby vedoucí trefa povzbudila a tlačí se opět do útoku.

72
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Tak jakobych to zakřikl. Hosté jdou po nenápadné akci do vedení. Sako našel šikovnou přihrávkou na hranici šestnáctky FLORENTA SINAMU-PONGOLLEHO, který přesnou střelou mezi nohami obránce na druhou tyč překonává bezmocného Ochou.

71
    Opět několik nepřesností, zápas nám směřuje k bezbrankové remíze.

70
    Ani v pořadí čtvrtý rohový kop v zápase hostům příliš nevyšel a do útoku mohou jít opět domácí.

69
    Ještě předtím je tady střídání. Hřiště opouští Laurent Battles, nahradí jej Pongolle.

68
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

67
    Domácím odpískán offside.

66
    Ani z toho nic nebylo, naopak na druhé straně nechybělo mnoho k tomu, aby elegantní patička Andreho našla svého adresáta. Míče se nakonec zmocnil Ruffier.

65
    Battles byl faulován a standartku zhruba z necelých třiceti metrů má k dispozici hostující tým.

64
    Saint-Étienne se snaží uklidnit hru několika přihrávkami na své polovině hřiště.

63
    Další velká šance Ajaccia, které šlo do přečíslení. Andre na hranici šestnáctky našel přesnou přihrávkou naběhnutého Mostefu a ten z první, navíc v pádu, míří opět jen těsně vedle tyče.

61
    Na zadní si tyč si šikovně seběhl Diawara, ale v obrovské šanci nedokázal zkrotit letící míč a branku těsně minul.

60
    Žlutou kartu inkasuje Sylvain Marchal po faulu na Andreho. Domácí navíc zahrávají zajímavou standartku.

59
    Skákavá střela Saka si místo mezi třemi tyčemi nenašla.

58
    Saint-Étienne má k dispozici další roh, ale i tentokrát byla úspěšnější domácí obrana.

57
    Ani po něm jsme se úvodní trefy zápasu nedočkali, obrana vše v pohodě odvrací.

56
    Pro změnu útočí hosté. Střela Gradela zblokována obranou na roh.

54
    Cavalliho střela proletěla okolo pravé tyče.

53
    Na druhé straně čeká zajímavá standartka ze vzdálenosti 22 metrů domácí fotbalisty. K míči se staví klasicky Cavalli.

52
    Se standartní sutuací si Ochoa dokázal poradit.

51
    Diawara zezadu fauloval Gradela a právem vidí od vytáhlého sudího Lannoye žlutou kartu.

51
    Hned dva domácí hráči se dostali až za obranu, ale dříve byl u míče Ruffier.

50
    Ajaccio vstoupilo do druhé půle aktivněji.

49
    Sammaritano se dostal hned do dobré střelecké pozice, ale svou přízemní střelou trefil jen připraveného gólmana.

48
    Domácí střídají. Hřiště opouští Ilan, nahrazuje jej Frederic Sammaritano.

47
    Eduardo levačkou netrefil branku, jeho střele navíc scházela i větší razance.

46
    Na Cavalliho střílený centr si pohotově povyskočil Ruffier.

46

To nejhorší je snad za námi, věřme, že se počasí umoudří. Oba celky již za potlesku promoklých tribun vbíhají na hrací plochu, za okamžik může druhý poločas začít.

Nad stadionem v Ajacciu se momentálně přehání pořádná oblačnost, hřiště dokonce pokrývají kroupy. Oba celky se vrátily směrem do šaten a druhá půle nám tak začne se zpožděním.

První poločas nabídl vyrovnanou partii s řadou nepřesností, a tak výsledek 0:0 prozatím odpovídá dění na hrací ploše.

45+2
    Na druhé straně obrovská šance ke skórování. Sako prošel šikovně až do šestnáctky, kde se snažil ještě vylepšit pozici pro Aubameyanga, který v pádu jen o pár centimetrů minul levou tyč.

45+1
    Nepříjemný centr do šestnáctky, kulatý nesmysl nakonec jen těsně proskákal okolo pravé tyče.

45
    Hlavní rozhodčí přidá dvě minuty nad rámec normální hrací doby.

44
    A je to tady, zraněného Lynela Kitambalu střídá Bakary Sako.

44
    Po Cavalliho centru končí míč až v zámezí, Ruffier bude rozehrávat od své branky.

43
    V závěru poločasu se domácí nadechují k náporu.

42
    Míč jen proletěl šestnáctkou, ani z dalšího centru, směřujícího do hrabdy těl, nezapršelo.

41
    Cavalli svým důrazem, avšak v rámci pravidel, vybojoval další roh pro svůj tým.

40
    Přesto zůstává u míče, který jim hostující hráči téměř darovali.

39
    Ajaccio ztroskotalo při dalším útoku opět na nepřesné přihrávce, která skončila až v autu.

38
    S hostujícím útočníkem to nevypadá vůbec dobře, tipuji to na další brzké nucené střídání.

38
    Na hrací ploše zůstává ležet Lynel Kitambala, hlavní rozhodčí přerušuje hru.

36
    Pěkná kombinace Saint-Étienne, centr nakonec odvrací pohotový Diawara.

35
    Hostům utekl míč až za pomezní čáru, Ochoa odkopává od své branky.

34
    Cavalli nedosáhl na centr, který končí v rukavicích Ruffiera.

33
    Další velmi ostrý zákrok ve středu hřiště, Ghoulam je tentokrát pouze slovně napomínán.

32
    Na straně domácích dochází k nucenému střídání. Zraněného Bouhourse nahrazuje Paul Bastien Lasne.

30
    Andre dostává od sudího pouze žlutou kartu.

30
    Na druhé straně rychlý protiútok a v něm Laurent Battles. Ten byl zezadu při sprintu na branku sestřelen Andrem.

29
    Tu nakonec obrana odvrací na roh.

28
    Stále se čeká na rozehrání standartky.

27
    Žlutou kartou byl potrestán za ostrý zákrok na Bouhourse Josuha Guilavogui.

26
    Ajaccio se dostalo až před šestnáctku soupeře a vybojovalo velmi zajímavou standartní situaci zhruba z dvaceti metrů.

24
    Stále ta samá písnička, řada nepřesností ve středu hřiště.

22
    Ale ti jsou zastaveni jak další nepřeností, tak i vlastním offsidem.

21
    Eduardo ve středu hřiště sražen k zemi, do útoku mohou opět po delší době domácí fotbalisté.

20
    Málem jsem to přivolal. Obrovskou hrubku domácích zadáků nedokázal potrestat Kitambala, po jehož dobře mířené střele měl Ochoa co dělat, aby míč vyrazil mimo prostor tří tyčí.

19
    Zápasu by pomohla úvodní branka, kromě pohledné akce fotbalistů Ajaccia z 11. minuty jsme toho zatím příliš zajímavého neviděli.

18
    Na hosty čeká autové vhazování v blízkosti Ochoovy branky.

16
    Před Ochoou si povyskočil na vysoký centr Kitambala, ale nezamířil přesně.

15
    Cavalli posílal do šestnáctky centr, na který nikdo nedosáhl a míč tak proletěl okolo pravé tyče.

14
    Stále se nehraje, Zouma totiž při svém zákroku přibral i svého spoluhráče, který se stále svíjí v bolestech.

13
    Cavalli byl nepříjemně zezadu doslova zkosen Kurtem Zoumou, který poprávu inkasuje první žlutou kartu zápasu.

12
    Standartní situace pro hosty, to se příliš nelíbí domácím fanouškům, kteří rozhodnutí sudího ocenili pískotem.

11
    Ajaccio předvedlo vskutku nádhernou rychlou kombinaci na jeden dotek. Obrana Saint-Étienne byla naprosto bez šance, když si Bouhours několikrát narazil míč s Cavallim a dostal se až do dobré střelecké pozice, ale trefil pouze vyběhnutého Ruffiera.

9
    Hosté pokračují v tlaku před šestnáctkou soupeře, Diawara odvrací nepříjemný centr do pokutového území.

8
    Na druhé straně se osmělilo i Saint-Étienne a Kitambala hned vybojoval rohový kop.

7
    Aktivnější domácí fotbalisty zastavuje opět praporek pomezního sudího.

6
    Oba celky předvedly řadu nepřesností ve středu hřiště, když několikrát jejich útoky byly zmařeny nepřesnou přihrávkou.

4
    Do míče se opřel Ilan, hostující obrana vše odvracela až v blízkosti brankové čáry.

4
    Ajaccio je v úvodu aktivnějším týmem, nyní vybojovalo rohový kop.

3
    Míč skončil jen ve zdi hráčů, následně se píská offside.

2
    Cavalli byl faulován a domácím se naskýtá šance v podobě první standartní situace v utkání.

1
    Úvodní výkop zahrávali domácí, kteří nastupují v červených dresech. Saint -Étienne se představí v bílozelených barvách.

1

Oba celky již nastupují na hrací plochu.

Trenérem Ajaccia je Olivier Pantaloni, hostující tým povede Christophe Galtier.

AC Ajaccio: Ochoa – Diawara, Poulard, Medjani, Bouhours – Tiber, Mostefa, Andre – Eduardo, Cavalli, Ilan.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Ebondo, Zouma, Marchal, Ghoulam – Clement, Guilavogui, Batlles – Gradel, Aubameyang, Kitambala.

Rozhodčí: Stephane Lannoy.

Domácí mají v této sezóně sestupové starosti. Okupují momentálně 15. místo, ale na osmnácté Caen mají náskok pouhých dvou bodů. Ve spodní polovině tabulky je to však až neuvěřitelně našlapané. Naopak Saint-Étienne pomýšlí na pohárovou Evropu, na čtvrtý Lyon aktuálně ztrácí jen čtyři body. Co se týče formy, tak ta je spíše na straně domácího celku, který poslední tři duely remizoval, naopak hosté již tři zápasy v řadě čekají na bodový zisk.

Příjemný sobotní podvečer, zdravím všechny fanoušky francouzského ligového fotbalu. Na stadionu týmu AC Ajaccio se v rámci 31. kola představí fotbalisté AS Saint-Étienne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Adam Bagar

Branky: 80. Medjani - 72. Pongolle

Karty:   30. Andre (AJC), 51. Diawara (AJC), 88. Lasne (AJC) - 13. Zouma (SET), 27. Guilavogui (SET), 60. Marchal (SET)

AC Ajaccio: Ochoa – Diawara, Poulard, Medjani, Bouhours (32. Lasne) – Tiber, Mostefa, Andre – Eduardo, Cavalli (75. Kinkela), Ilan (46. Sammaritano).
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Ebondo, Zouma, Marchal, Ghoulam – Clement, Guilavogui, Batlles (69. Pongolle) – Gradel, Aubameyang, Kitambala (44. Sako).

Rozhodčí: Stephane Lannoy