Ajaccio – Saint-Étienne 1:1 (kon.) | Brest – Lille 3:1 (kon.) | Dijon – Nancy 0:2 (kon.)
Évian TG – Rennes 1:3 (kon.) | Montpellier – Sochaux 2:1 (kon.) | Valenciennes – Toulouse 2:0 (kon.)
Lyon – Auxerre 2:1 (kon.)
AC Ajaccio
1:1 (0:0)
AS Saint-Étienne
Sobota 07.04.2012, 19:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Příjemný sobotní podvečer, zdravím všechny fanoušky francouzského ligového fotbalu. Na stadionu týmu AC Ajaccio se v rámci 31. kola představí fotbalisté AS Saint-Étienne.

Domácí mají v této sezóně sestupové starosti. Okupují momentálně 15. místo, ale na osmnácté Caen mají náskok pouhých dvou bodů. Ve spodní polovině tabulky je to však až neuvěřitelně našlapané. Naopak Saint-Étienne pomýšlí na pohárovou Evropu, na čtvrtý Lyon aktuálně ztrácí jen čtyři body. Co se týče formy, tak ta je spíše na straně domácího celku, který poslední tři duely remizoval, naopak hosté již tři zápasy v řadě čekají na bodový zisk.

AC Ajaccio: Ochoa – Diawara, Poulard, Medjani, Bouhours – Tiber, Mostefa, Andre – Eduardo, Cavalli, Ilan.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Ebondo, Zouma, Marchal, Ghoulam – Clement, Guilavogui, Batlles – Gradel, Aubameyang, Kitambala.

Rozhodčí: Stephane Lannoy.

Trenérem Ajaccia je Olivier Pantaloni, hostující tým povede Christophe Galtier.

Oba celky již nastupují na hrací plochu.

1

1
    Úvodní výkop zahrávali domácí, kteří nastupují v červených dresech. Saint -Étienne se představí v bílozelených barvách.

2
    Cavalli byl faulován a domácím se naskýtá šance v podobě první standartní situace v utkání.

3
    Míč skončil jen ve zdi hráčů, následně se píská offside.

4
    Ajaccio je v úvodu aktivnějším týmem, nyní vybojovalo rohový kop.

4
    Do míče se opřel Ilan, hostující obrana vše odvracela až v blízkosti brankové čáry.

6
    Oba celky předvedly řadu nepřesností ve středu hřiště, když několikrát jejich útoky byly zmařeny nepřesnou přihrávkou.

7
    Aktivnější domácí fotbalisty zastavuje opět praporek pomezního sudího.

8
    Na druhé straně se osmělilo i Saint-Étienne a Kitambala hned vybojoval rohový kop.

9
    Hosté pokračují v tlaku před šestnáctkou soupeře, Diawara odvrací nepříjemný centr do pokutového území.

11
    Ajaccio předvedlo vskutku nádhernou rychlou kombinaci na jeden dotek. Obrana Saint-Étienne byla naprosto bez šance, když si Bouhours několikrát narazil míč s Cavallim a dostal se až do dobré střelecké pozice, ale trefil pouze vyběhnutého Ruffiera.

12
    Standartní situace pro hosty, to se příliš nelíbí domácím fanouškům, kteří rozhodnutí sudího ocenili pískotem.

13
    Cavalli byl nepříjemně zezadu doslova zkosen Kurtem Zoumou, který poprávu inkasuje první žlutou kartu zápasu.

14
    Stále se nehraje, Zouma totiž při svém zákroku přibral i svého spoluhráče, který se stále svíjí v bolestech.

15
    Cavalli posílal do šestnáctky centr, na který nikdo nedosáhl a míč tak proletěl okolo pravé tyče.

16
    Před Ochoou si povyskočil na vysoký centr Kitambala, ale nezamířil přesně.

18
    Na hosty čeká autové vhazování v blízkosti Ochoovy branky.

19
    Zápasu by pomohla úvodní branka, kromě pohledné akce fotbalistů Ajaccia z 11. minuty jsme toho zatím příliš zajímavého neviděli.

20
    Málem jsem to přivolal. Obrovskou hrubku domácích zadáků nedokázal potrestat Kitambala, po jehož dobře mířené střele měl Ochoa co dělat, aby míč vyrazil mimo prostor tří tyčí.

21
    Eduardo ve středu hřiště sražen k zemi, do útoku mohou opět po delší době domácí fotbalisté.

22
    Ale ti jsou zastaveni jak další nepřeností, tak i vlastním offsidem.

24
    Stále ta samá písnička, řada nepřesností ve středu hřiště.

26
    Ajaccio se dostalo až před šestnáctku soupeře a vybojovalo velmi zajímavou standartní situaci zhruba z dvaceti metrů.

27
    Žlutou kartou byl potrestán za ostrý zákrok na Bouhourse Josuha Guilavogui.

28
    Stále se čeká na rozehrání standartky.

29
    Tu nakonec obrana odvrací na roh.

30
    Na druhé straně rychlý protiútok a v něm Laurent Battles. Ten byl zezadu při sprintu na branku sestřelen Andrem.

30
    Andre dostává od sudího pouze žlutou kartu.

32
    Na straně domácích dochází k nucenému střídání. Zraněného Bouhourse nahrazuje Paul Bastien Lasne.

33
    Další velmi ostrý zákrok ve středu hřiště, Ghoulam je tentokrát pouze slovně napomínán.

34
    Cavalli nedosáhl na centr, který končí v rukavicích Ruffiera.

35
    Hostům utekl míč až za pomezní čáru, Ochoa odkopává od své branky.

36
    Pěkná kombinace Saint-Étienne, centr nakonec odvrací pohotový Diawara.

38
    Na hrací ploše zůstává ležet Lynel Kitambala, hlavní rozhodčí přerušuje hru.

38
    S hostujícím útočníkem to nevypadá vůbec dobře, tipuji to na další brzké nucené střídání.

39
    Ajaccio ztroskotalo při dalším útoku opět na nepřesné přihrávce, která skončila až v autu.

40
    Přesto zůstává u míče, který jim hostující hráči téměř darovali.

41
    Cavalli svým důrazem, avšak v rámci pravidel, vybojoval další roh pro svůj tým.

42
    Míč jen proletěl šestnáctkou, ani z dalšího centru, směřujícího do hrabdy těl, nezapršelo.

43
    V závěru poločasu se domácí nadechují k náporu.

44
    Po Cavalliho centru končí míč až v zámezí, Ruffier bude rozehrávat od své branky.

44
    A je to tady, zraněného Lynela Kitambalu střídá Bakary Sako.

45
    Hlavní rozhodčí přidá dvě minuty nad rámec normální hrací doby.

45+1
    Nepříjemný centr do šestnáctky, kulatý nesmysl nakonec jen těsně proskákal okolo pravé tyče.

45+2
    Na druhé straně obrovská šance ke skórování. Sako prošel šikovně až do šestnáctky, kde se snažil ještě vylepšit pozici pro Aubameyanga, který v pádu jen o pár centimetrů minul levou tyč.

První poločas nabídl vyrovnanou partii s řadou nepřesností, a tak výsledek 0:0 prozatím odpovídá dění na hrací ploše.

Nad stadionem v Ajacciu se momentálně přehání pořádná oblačnost, hřiště dokonce pokrývají kroupy. Oba celky se vrátily směrem do šaten a druhá půle nám tak začne se zpožděním.

To nejhorší je snad za námi, věřme, že se počasí umoudří. Oba celky již za potlesku promoklých tribun vbíhají na hrací plochu, za okamžik může druhý poločas začít.

46

46
    Na Cavalliho střílený centr si pohotově povyskočil Ruffier.

47
    Eduardo levačkou netrefil branku, jeho střele navíc scházela i větší razance.

48
    Domácí střídají. Hřiště opouští Ilan, nahrazuje jej Frederic Sammaritano.

49
    Sammaritano se dostal hned do dobré střelecké pozice, ale svou přízemní střelou trefil jen připraveného gólmana.

50
    Ajaccio vstoupilo do druhé půle aktivněji.

51
    Hned dva domácí hráči se dostali až za obranu, ale dříve byl u míče Ruffier.

51
    Diawara zezadu fauloval Gradela a právem vidí od vytáhlého sudího Lannoye žlutou kartu.

52
    Se standartní sutuací si Ochoa dokázal poradit.

53
    Na druhé straně čeká zajímavá standartka ze vzdálenosti 22 metrů domácí fotbalisty. K míči se staví klasicky Cavalli.

54
    Cavalliho střela proletěla okolo pravé tyče.

56
    Pro změnu útočí hosté. Střela Gradela zblokována obranou na roh.

57
    Ani po něm jsme se úvodní trefy zápasu nedočkali, obrana vše v pohodě odvrací.

58
    Saint-Étienne má k dispozici další roh, ale i tentokrát byla úspěšnější domácí obrana.

59
    Skákavá střela Saka si místo mezi třemi tyčemi nenašla.

60
    Žlutou kartu inkasuje Sylvain Marchal po faulu na Andreho. Domácí navíc zahrávají zajímavou standartku.

61
    Na zadní si tyč si šikovně seběhl Diawara, ale v obrovské šanci nedokázal zkrotit letící míč a branku těsně minul.

63
    Další velká šance Ajaccia, které šlo do přečíslení. Andre na hranici šestnáctky našel přesnou přihrávkou naběhnutého Mostefu a ten z první, navíc v pádu, míří opět jen těsně vedle tyče.

64
    Saint-Étienne se snaží uklidnit hru několika přihrávkami na své polovině hřiště.

65
    Battles byl faulován a standartku zhruba z necelých třiceti metrů má k dispozici hostující tým.

66
    Ani z toho nic nebylo, naopak na druhé straně nechybělo mnoho k tomu, aby elegantní patička Andreho našla svého adresáta. Míče se nakonec zmocnil Ruffier.

67
    Domácím odpískán offside.

68
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

69
    Ještě předtím je tady střídání. Hřiště opouští Laurent Battles, nahradí jej Pongolle.

70
    Ani v pořadí čtvrtý rohový kop v zápase hostům příliš nevyšel a do útoku mohou jít opět domácí.

71
    Opět několik nepřesností, zápas nám směřuje k bezbrankové remíze.

72
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Tak jakobych to zakřikl. Hosté jdou po nenápadné akci do vedení. Sako našel šikovnou přihrávkou na hranici šestnáctky FLORENTA SINAMU-PONGOLLEHO, který přesnou střelou mezi nohami obránce na druhou tyč překonává bezmocného Ochou.

73
    Hosty jakoby vedoucí trefa povzbudila a tlačí se opět do útoku.

75
    Johan Cavalli odchází ze hřiště, místo něj přichází Christian Kinkela.

76
    Guilavogui napřáhl do míče, ale vysoko přestřelil.

77
    Ajaccio si svou aktivitou vynutilo rohový kop.

78
    Domácí už byli v pokutovém území a měli hned dvakrát šanci ke střelbě, ale celou akci až příliš překombinovali.

79
    Další rohový kop pro domácí, jejich tlak sílí.

80
    Ajaccio právě vstřelilo branku!
    Ajaccio si v posledních pěti minutách vytvořilo obrovský tlak, ze kterého pramenila vyrovnávací branka. Po rohovém kopu si na míč povyskočil CARL MEDJANI a nechytatelnou střelou pod horní tyč nedal Ruffierovi prakticky žádnou šanci.

81
    Ajaccio je živější a má k dispozici po faulu Clementa další standartku, tentokrát zhruba z pětadvaceti metrů.

82
    Tu odvrací obrana Saint-Étienne jen na roh.

83
    A je tady rychlý protiútok, ale ten zastavuje hvizd sudího – offside.

85
    Ajaccio má převahu, ale nedokáže se dostat blíže k hostující brance, nakonec obrana Saint-Étienne odvrací míč na roh.

86
    Rozhodčí viděli po jeho odehrání útočný faul a Ruffier tak může rozehrávat od své branky.

87
    Pongolle napřáhl zhruba ze třiceti metrů, nechybělo mnoho, aby jeho střela zapadla pod horní tyč.

88
    Paul Bastien Lasne zbytečně fauloval při zrodu hostující akce a vysloužil si za to žlutou kartu.

89
    Pongolle je velmi aktivní, dostal se opět ke střele, ale zamířil přesně doprostřed branky, kde stál připravený Ochoa.

90
    Domácí zahrávali standartku, při níž si na míč naskočil Diawara, ale opět nezamířil přesně.

90
    Hlavní rozhodčí Lannoy nastavuje pouze jednu minutu.

90+1
    Je tady ještě rohový kop pro Ajaccio, zřejmě poslední šance pro domácí.

90+2
    Obrana soupeře míč odvrací, už se nic nestane, hlavní rozhodčí právě fouknul do píšťalky.

Skončilo nám utkání mezi Ajacciem a Saint-Étienne, které končí zaslouženou remízou 1:1. Ajaccio sice mělo o něco více ze hry, ale do vedení šli hosté trefou střídajícího Pongolleho, deset minut před koncem pak dal výsledku konečnou podobu Medjani.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:

Držení míče: 54% – 46%.
    Střely na branku: 5:4.
    Střely mimo branku: 4:3.
    Rohové kopy: 8:5.

To je pro tuto chvíli ode mě vše, s konstatováním, že Ajaccio remizovalo se Saint-Étienne 1:1, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek velikonočních svátků a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (21:02:56)

Adam Bagar

Branky: 80. Medjani - 72. Pongolle

Karty:   30. Andre (AJC), 51. Diawara (AJC), 88. Lasne (AJC) - 13. Zouma (SET), 27. Guilavogui (SET), 60. Marchal (SET)

AC Ajaccio: Ochoa – Diawara, Poulard, Medjani, Bouhours (32. Lasne) – Tiber, Mostefa, Andre – Eduardo, Cavalli (75. Kinkela), Ilan (46. Sammaritano).
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Ebondo, Zouma, Marchal, Ghoulam – Clement, Guilavogui, Batlles (69. Pongolle) – Gradel, Aubameyang, Kitambala (44. Sako).

Rozhodčí: Stephane Lannoy