Pardubice – Kunice 7:0 (kon.) | Bohem. Pr. – Mnichov 1860 0:0 (zruš.) | HFK Olomouc – Zlín B 2:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Varnsdorf 3:1 (kon.)
FK Mladá Boleslav
3:1 (-:-)
FK Varnsdorf
Sobota 14.07.2012, 17:30Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1

19
    Varnsdorf právě vstřelil branku!
    Centr na zadní tyč dostal do brány skluzem PAVEL TVAROHA.

42
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Po čistém souboji kapitánů Pimpary a Kuliče rozhodčí Kocourek daroval domácím penaltu. Tu proměnil střelou doprostřed brány MARTIN NEŠPOR.

První poločas skončil. Mladoboleslavská základní jedenáctka v něm o svých kvalitách příliš nepřesvědčila, po zkrácené pauze dostane příležitost druhá, papírově silnější sestava.

46

9
    Žlutou kartu dostal varnsdorfský Zieris.

12
    Povedenou střelu z dálky vyslal na domácí bránu jeden z trojice kmenových hráčů FK Mladá Boleslav Tvaroha, Miller ji vyškrábl na roh.

25
    O první trochu podařenější střelu favorita se postaral z dvaceti metrů Sedláček, brankář vyrazil míč na roh.

32
    Žlutou kartu dostal Johana.

35
    Hezká kombinace, do které se zapojili čtyři ofenzivní hráči Mladé Boleslavi. Ve finále mířil těsně vedle z druhé vlny zakončující Sedláček.

36
    Žlutou kartu dostal domácí Zbrožek.

42
    Pimpara dostal žlutou kartu.

Sestava Boleslavi pro druhý poločas: Šeda - Bořil, Smejkal, Rolko, Šírl - Ščuk, Kúdela - Mareš, Magera, Sivrič - Chramosta.

46
    Slovan Varnsdorf o poločase třikrát střídal. Přišli Just, Daníček a Martan, hrát nebudou Mach, Rudnickij a Hikspoors.

46
    Utkání sleduje 420 diváků.

52
    Ščuk krásnou kolmicí vysunul Chramostu, ten předal míč doleva Magerovi, ale přestože brankář nevyhodnotil situaci správně, boleslavská posila z Baníku odkrytou bránu netrefila.

57
    Po Marešově centru hlavičkoval nad břevno Chramosta.

58
    Mladoboleslavští zvyšují tempo, Porcal chytá Kúdelův volej z velkého vápna.

64
    Hosté střídají. Místo Pimpary a Cany nastupují Stehlík a Schubert.

69
    Marešův trestný kop ze slušné dálky po faulu na Chramostu přistál na horní síti.

71
    Hosté střídají. Odešel Dobrovolný a nastupuje Ježdík.

77
    Stadion roztleskal nádherný gól, který po Bořilově centru střílí parádními nůžkami přes hlavu JAKUB MAREŠ.

79
    A vzápětí i z dalšího centru pravého obránce Bořila skóruje hlavou LUKÁŠ MAGERA.

82
    Teď to chtějí domácí fanouškům vynahradit, bomba Sivriće končí po bravurním zákroku gólmana Porcala rohem, po něm pálí z voleje mimo Chramosta.

88
    Brankář Šeda velmi riskantně, leč účinně obehrál napadajícího nedávného spoluhráče Schuberta.

Brankář Slovanu Porcal se na začátku 90. minuty srazil s jedním z vlastních spoluhráčů a je ošetřován na trávníku, sudí už nečeká na ošetření a následný roh, který měla kopat Mladá Boleslav, a ukončuje dnešní přátelský zápas.

Mladá Boleslav zvládla generálku díky zlepšení v poslední čtvrthodině vítězně. Slovan Varnsdorf se ovšem za dnešní výkon, zejména v prvním poločase, rozhodně stydět nemusí. První soutěžní zápas mladoboleslavské fotbalisty čeká již za 5 dnů, kdy ve 2. předkole Evropské ligy přivítají doma od 19 hodin islandský celek Thór Akureyri. (19:18:27)

Karel Jedlička

Branky: 42. Nešpor (pen.), 77. Mareš, 79. Magera - 19. Tvaroha

Karty:   32. Johana (MBL), 36. Zbrožek (MBL) - 9. Zieris (VDF), 42. Pimpara (VDF)

FK Mladá Boleslav: 1. poločas: Miller - Kysela, Johana, Štastný, Tvrdý - Sedláček, Zbrožek - Štohanzl, Kulič, Ondřejka - Nešpor.
    2. poločas: Šeda - Bořil, Smejkal, Rolko, Šírl - Kúdela, Ščuk - Mareš, Magera, Sivrić - Chramosta.

FK Varnsdorf: Porcal - Breite, Zieris, Pimpara (64. Schubert), Cana (64. Stehlík), Mach (46. Martan), Dobrovolný (71. Ježdík), Hikspoors (46. Just), Tvaroha, Volf, Rudnickij (46. Daníček).

Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Šecová