Zahajovací ceremoniál (kon.) | Celodenní přehled tenisových zápasů (kon.)
Celodenní přehled tenisových zápasů

Sobota 28.07.2012, 12:30Olympijské hry
Sledujte:

Přejeme vám dobrou noc a hodně zážitků při sledování našich on-line přenosů. (21:49:42)

Dnešní program skončil. Němky Kerberová s Lisickou postupují do druhého kola. Britky Robsonovou s Watsonovou porazily 1:6, 6:4, 6:3.

Benneteau s Gasquetem postupují do 2. kola čtyřhry po výhře nad britským párem Fleming, Hutchins 7:5, 6:3. Kerberová s Lisickou (GER) vedou nad Robsonovou s Watsonovou (GBR) 1:6, 6:4, 4:2.

Benneteau s Gasquetem mají výhodu setu a brejku nad tvrdě podávajícími Brity Flemingem s Hutchinsem. Francouzi vedou 7:5, 5:2*. Kerberová s Lisickou (GER) to nevzdaly, prohrávaly sice s Britkami Robsonovou a Watsonovou 1:6 a 2:4, ale nakonec čtyřmi gamy v řadě set získaly v poměru 6:4. třetí set začaly brejkem Britky, ale Němky poté oplatily stejnou mincí. Stav je v rozhodující sadě 1:1. Del Potro (ARG) - Dodig (CRO) 6:4, 6:1.

Francouzi Benneteau s Gasquetem se dlouho přetahovali s domácími Flemingem a Hutchinsem o 12 hru, ale nakonec se Francouzům podařil brejk a vyhráli ji 7:5. Ve 2. kole jsou další Francouzi Llodra s Tsongou, kteří udolali Nalbandiana se Schwankem 6:3, 7:5. Robsonová, Watsonová (GBR) - Kerberová, Lisická (GER) 6:1, 4:2*. Del Potro (ARG) - Dodig (CRO) 6:4, 1:1.

Ve čtyřhře zápasy stále pokračují: Nalbandian, Schwank (ARG) - Llodra, Tsonga (FRA) 3:6, *4:4, Benneteau, Gasquet (FRA) - Fleming, Hutchins (GBR) 5:4*, Llagosteraová-Vivesová, Martinezová Sanchezová (ESP) - DellAcquaová, Stosurová (AUS) 6:1, 6:1. Kerberová, Lisická (GER) - Robsonová, Watsonová (GBR) 1:6, 1:0*. Ve dvouhře už se hraje jediný zápas - Del Potro - Dodig, který přinášíme podrobně míček po míčku.

Caroline Wozniacká to nakonec dokázala! Otočila zápas proti Anně keothavongové a vyhrála 4:6, 6:3, 6:2 a ve 2. kole se utká s Wickayerovou z Belgie. Ungur (ROU) - Muller (LUX) 3:6, 3:6, Del Potro - Dodig (CRO) 3:1. Chakravarthiová, Mírzaová (IND) - Chuang, Hsieh (TPE) 1:6, 6:3, 1:6. Llagosteraová-Vivesová/Martinezová Sanchezová (ESP) - DellAcquaová, Stosurová (AUS) 6:1, 5:1. Kerberová, Lisická (GER) - Robsonová, Watsonová 1:5*.

Do dalšího kola nakonec postupují Jürgen Melzer s Alexanderem Peyou z Rakouska, kteří vyřadili britské naděje Andyho a Jamieho Murrayovy 5:7, 7:6 (8:6), 7:5.

Bratři Bryanovi nakonec v hodně dlouhém gamu Belluciho se Sá brejkli a vyhráli 7:6 (5), 6:7 (5), 6:3. Další průběžné výsledky: Ungur (ROU) - Muller (LUX) 3:6, 3:2*, Keothavongová (GBR) - Wozniacká (DEN) 6:4, 3:6, *1:3, Melzer, Peya (AUT) - A. a J. Murrayové 5:7, 7:6 (8:6), 6:5*, Llodra, Tsonga (FRA) - Nalbandian, Schwank (ARG) 6:3, Fleming, Hutchins (GBR) - Benneteau, Gasquet 1:1. Peng, Čeng (CHN) - Cornetová, Mladenovicován (FRA) 6:1, 6:7 (3:7), 6:3, Chakravarthiová, Mírzaová (IND) - Chuang, Hsieh (TPE) 1:6, 6:3, *0:5, Llagosteraová-Vivesová/Martinezová Sanchezová (ESP) - DellAcquaová, Stosurová (AUS) 6:1, 3:0*, Kerberová, Lisická (GER) - Robsonová, Watsonová (GBR) *0:1. Del Potro (ARG) - Dodig (CRO) *1:0.

Další debly mužů slibují pořádná dramata. Belluci, Sa (BRA) - B. Bryan, M. Bryan (USA) 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), *3:4, Melzer, Peya - A. a J. Murrayové 5:7, 7:6 (8:6), 3:4*. M. Granollers-Pujol, M. López (ESP) - Erlich, Ram (ISR) 6:7 (5:7), 6:7 (3:7). Roezhrán byl duel Nalbandian, Schwank (ARG) - Llodra, Tsonga *2:3.

Petra Kvitová to nakonec zvládla, byť nehrála příliš dobře. Ukrajinku Aljonu Bondarenkovou porazila 6:4, 5:7, 6:4. Caroline Wozniacká vyrovnala stav na sety s Anne Keothavangovou (GBR), stav je 4:6, 6:3, 0:1. Alex Bogomolov, naturalizovaný Rus, který pochází z USA, porazil Carlose Berlocqa (ARG) 7:5, 7:6 (7:5), Adrian Ungur (ROM) prohrává s Gilesem Mullerem (LUX) po první sadě 3:6. Melo se Soaresem z Brazílie vyřadili Američany Isnera s Roddickem 6:2, 6:4.

Melzer s Peyou potěšili rakouské příznivce a vydřeli druhou sadu proti bratrům Murrayovým. Stav je nyní 5:7, 7:6 (8:6), ale ve třetím setu Britové hned na úvod získali servis Rakušanů. Isner s Roddickem prohráli první sadu s Melem a Soaresem (BRA) 2:6, ve druhé odvraceli brejkbol a nyní vedou 2:1*. M. Granollers-Pujol, M. López (ESP) - Erlich, Ram (ISR) 6:7 (5:7), 6:5*, Keothavongová (GBR) vede nad Wozniackou 6:4, *2:3, když si právě ve druhé sadě vzala zpět ztracený brejk. Belluci se Sa (BRA) srovnali stav na sety s bratry Bryanovými (USA), stav je z jejich pohledu 6:7 (5:7), 7:6 (7:5). Cetkovská se Šafářovou prohráli s Erraniovou a Vinciovou (ITA) 2:6, 3:6, Chakravarthiová, Mírzaová (IND) - Chuang, Hsieh (TPE) 1:6, *3:1. Začal zápas Llagosteraová-Vivesová/Martinezová Sanchezová (ESP) proti DellAcquaové a Stosurové (AUS).

Schiavoneová (ITA) nakonec brejkla v desáté hře rozhodující sady po velkém boji Zakopalovou a tento rebreak znamenal vítězství 6:3, 3:6, 6:4. Kvitová podávala do zápasu, ale podobně jako Federer ztratila druhý set. Stav je nyní Kvitová - A. Bodarenková 6:4, 5:7, 2:0.

Rozehrán byl zápas Isner, Roddick (USA) - M. Melo, Soares (BRA). Brazilci hned v prvním gamu Američany brejkli a poté brejk potvrdili. Vítěz tohoto utkání je potenciálním soupeřem dua Berdych, Štěpánek ve druhém kole.

Simon z Francie porazil Kukuškina (KAZ) 6:4, 6:2, Bogomolov zvítězil v prvním setu nad Berlocqem (ARG) 7:5, Schiavoneová (ITA) vede nad zakopalovou (CZE) 6:3, 3:6, 5?2*, Kvitová - A. Bondarenková (UKR) 6:4, *5:4, Keothavongová (GBR) - Wozniacká (DEN) 5:3*, M. a B. Bryanové (USA) - Belluci, Sa (BRA) 7:6 (7:5), *2:3, J. Melzer, Peya (AUT) - A. + J. Murray (GBR) 5:7, 4:4*, M. Granollers-Pujol, M. López (ESP) - Erlich, Ram (ISR) 6:7 (5:7), *3:3, Cetkovská, Šafářová - Erraniová, Vinciová 2:6, *2:5, Chakravarthiová, Mírzaová (IND) - Chuang, Hsieh (TPE) 1:3, Peng, Čeng (CHN) - Cornetová, Mladenovicová (FRA) 6:1, 6:7 (3:7), *2:2.

Andreas Seppi (ITA) porazil Donalda Younga (USA) 6:4, 6:4, Giles Simon získal ve druhém setu brejk nad Kukuškinem (KAZ) a vede 6:4, 3:2, Berlocq (ARG) brejkl zpátky Bogomolova a vyrovnal na 3:3.

Další průběžné výsledky: Číňanky Peng a Čeng neudržely servis a ztratily druhý set s Francouzkami Cornetovou s Mladenovicovou v poměru 6:7 (3:7) (nyní je stav 6:1, 6:7, 1:1). Klára Zakopalová vyhrála druhý set nad Schiavoneovou z Itálie 6:3 a hraje se rozhodující sada. Kvitová prohrávala s Ukrajinkou Aljonou Bondarenkovou 1:4 a *30:40, přesto vyhrála první sadu 6:4. Rozehrál se i zápas Keothavongová (GBR) - Wozniacká (DEN).

Rozehrály se i další čtyřhry: Peng, Čeng (CHN) - Cornetová, Mladenovicová (FRA) 6:1, 5:4. Cetkovská, Šafářová (CZE) - Erraniová, Vinciová (ITA) 2:3, M. Granollers-Pujol, M. López (ESP) - Erlich, A. Ram (ISR) 4:4, J. Melzer, Peya (AUT) - A. Murray, J. Murray 5:5, M.+B. Bryan (USA) - Belluci, Sa (BRA) 5:4*.

Konečné či průběžné výsledky: Dimitrov (BUL) - Kubot (POL) 6:3, 7:6 (7:4), Istomin (UZB) - Verdasco (ESP) 6:4, 7:6 (11:9), Jaziri (TUN) - Lu (TPE) 7:6 (12:10), 4:6, 6:3, Seppi (ITA) - Young (USA) 6:4, 4:4, Simon (FRA) - Kukuškin (KAZ) 6:4, 0:1, Bogomolov (RUS) - Berlocq 2:0.

Vypadla Samantha Stosurová (AUS), která za 2 hodiny a 39 minut prohrála s Carlou Suarezovou-Navarrovou 6:3, 5:7, 8:10. Medinová-Garriguesová (ESP) neudržela brejk ve třetí sadě proti Yanině Wickmayerové (BEL). Belgičanka nakonec vyhrála 6:2, 4:6, 7:5. Slovenka Hantuchová (SVK) porazila překvapivě Číňanku Na Li 6:2, 3:6, 6:3. Schiavoneová (ITA) vyhrála jasně první sadu nad Češkou Zakopalovou 6:3, ve druhé však vedla Češka již 5:1, nyní Italka Kláru brejkla a snížila na 2:5. Kvitová prohrávala s A. Bondarenkovou (UKR) 1:4 a čelila brejkbolu. Servis nakonec zachránila a snížila na 2:4.

Roger Federer dokázal dotáhnout do vítězného konce zápas s Kolumbijcem Alejadrem Fallou. Vedl už 6:3, 5:3 a 40:15 při svém podání, měl celkem tři mečboly. Sadu však přesto ztratil poměrem 5:7. Třetí set však zvládl v poměru 6:3 a přece jen postupuje.

Dimitrov (BUL) prolomil servis Kubota (POL) a vyrovnává ve druhé sadě na 5:5. Tu první vyhrál Bulhar.

Lu (TPE) - Jaziri 6:7 (10:12), 6:4, *0:1. Roger Federer vedl nad Alejandrem Fallou (COL) 6:3, 5:3 a 40:15 při svém podání, ale Falla nakonec Švýcara brejkl a snížil na 4:5.

Jsou to velké bitvy! Stosurová (AUS) s Suarezovou-Navarrovou (ESP) hraje 7:7 v rozhodujícím setu. Další Španělka Medinová-Garriguesová hraje s Yaninou Wickmayerovou (BEL) ve třetí sadě 4:4. Hantuchová (SVK) má tři brejkboly proti Na Li (CHN) na vedení 4:2 v rozhodující sadě.

Jelena Baltachaová (GBR) postoupila do 2. kola po výhře nad Agnes Szávayovou (HUN) 6:3, 6:3 a utká se s Anou Ivanovićovou (SRB).

Reprezentantovi Tchaj-wanu Lu brejkl Jaziriho (TUN), vede 5:3 a bojuje o vyrovnání na 1:1 na sety. Istomin (UZB) - Verdasco (ESP) 6:4, 5:5. Federer (SUI) - Falla (COL) 6:3, *2:3, Kubot (POL) - Dimitrov (BUL) 3:6, 4:1*. Stosur (AUS) - Suarezová-Navarrová (ESP) 6:3, 5:7, *5:6. Medinová-Garriguesová (ESP) - Wickmayerová (BEL) 2:6, 6:4, *4:3. Li Na (CHN) - Hantuchová (SVK) 2:6, 6:3, *1:2. Baltachaová (GBR) - Szávayová (HUN) 6:3, 5:3.

Na turnaji končí i Slovenka Dominika Cibulková, která prohrála se Cvetanou Pironkovou 6:7 (4:7), 2:6.

16:45
    Li Na (Čína) vyhrála druhou sadu nad Hantuchovou (SVK) 6:3 a srovnává stav na sety na 1:1.

Dimitrov (BUL) - Kubot 6:3. Federer konečně brejkl Fallu (COL), vede 5:3 a jde na podání.

Szávayová (HUN) prohrála první sadu s Baltachaovou (GBR) 3:6, ve druhé je stav 2:2. David Ferrer s Felicianem Lópezem dopodávali zápas čistou hrou a vítězí nad Poláky Máriuszem Fyrstenbergem a Marcinem Matkowskim 7:6 (9:7), 6:7 (6:8), 8:6.

Ferrer s Lopezem konečně brejkli Fyrstenberga s Matkowským a vedou v rozhodujícím setu 7:6 a jdou podávat.

Julien Benneteau (FRA) postupuje do 2. kola po výhře nad Michailem Južným (RUS) 7:5, 6:3 a střetne se v něm s Federerem či Fallou.

Pironková (BUL) vyhrála první set nad Cibulkovou (SVK) 7:6 (7:4), ve 2. setu je to 1:1. Medina-Garriguesová (ESP) vyrovnala na 11: na sety s Wickmayerovou (BEL) 2:6, 6:4.

Brejk získal ve druhé sadě i Julien Benneteau (FRA) proti Južnému (RUS). Vede 7:5, 4:3 a stačí mu k výhře už jen dvakrát udržet servis. Dimitrov (BUL) vede nad Kubotem (POL) 4:2. Medina-Garrigues (ESP) podává na vítězství ve 2. setu nad Wickmayerovou (BEL), vede 5:4 a může srovnat na 1:1 na sety. Li Na (CHN) se probrala a vede ve 2. setu nad Hantuchovou (SVK) 4:1, ten první však prohrála. Ferrer s Lopezem prohrávají s Poláky Fyrstenbergem a Matkowskim 7:6, 6:7, 5:6, ale podávají.

Neuvěřitelný tiebreak mají za sebou Malek Jaziri z Tuniska, který nakonec 12:10 udolal Jen-Hsun Lua z Tchaj-wanu.

Denis Istomin (UZB) vyhrál první sadu nad Fernandem Verdaskem 6:4.

Rozehrály se též zápasy Roger Federer (SUI) - Alejandro Falla (Kolumbie) na centr kurtu a Lukasz Kubot (POL) - Grigor Dimitrov (BUL) na kurtu číslo 11.

Carla Suarezová-Navarrová (ESP) vyhrála druhý set nad Samanthou Stosurovou (AUS) 7:5 a vyrovnala stav zápasu na 1:1 na sety (6:3, 5:7 z pohledu Stosurové).

Na kurtu číslo 18 právě začal zápas Agnes Szávayové z Maďarska s Jelenou Baltachovou z Velké Británie.

Malek Jaziri z Tuniska překonal ztrátu 1:4 a vyrovnal stav zápasu s Jen-Hsun Luem (TPE) na 5:5. Daniela Hantuchová (SVK) vyhrála první sadu nad Na Li (CHN) 6:2.

Julien Benneteau z Francie vyhrál první set nad Rusem Michailem Južným 7:5. Uspěla i Belgičanka Yanina Wickmayerová, která vede nad Španělkou Annabel Medinovou-Garriguesovou 6:2, 2:0 a podává.

15:52
    Cestu do druhého kola si proti Soraně Cirsteaové proklestila i Flavia Pennettaová. Italská tenistka se po setech 6:2, 4:6 a 6:2 může těšit na utkání proti lepší z dvojice Pironkovová - Cibulková. Toto utkání právě probíhá a slovenská tenistka při svém podání vede 4:2.

15:45
    Londýn sice neleží v bermudském trojúhelníku, ale Jeleně Jankovićové se až podezřele ztrácí podání. Prohrála již druhé ve druhém setu a Serena Williamsová tak za stavu 3:0 pro ni podává na další navýšení náskoku.

15:43
    Nicolas Almagro (Španělsko) vyhrál tie-break druhého setu proti Viktoru Troickému (Srbsko) 3:7 a po triumfu v prvním setu (4:6) tak postoupil do druhého kola, v němž narazí buď na Bogomolova nebo Berlocqa.

15:43
    Cibulková bohužel ztratila své podání s Pironkovovou, Almagro má proti Troickému mečbol.

15:41
    Poměrně nečekaně se nám protáhlo utkání čtyřhry mezi dvojicemi Ferrer - Lopez a Fyrstenberg - Matkowski. Druhý zmiňovaný pár tentokrát v tie-breaku uspěl, vyhrál jej 8:6 a poslal utkání do třetího setu.

15:40
    Nevím, zda se také toto odpoledne hodně potíte, ale po studené sprše pro české fanoušky zažívají mírné osvěžení i Srbové - Jelena Jankovićová totiž ztratila na podání hned první hru ve druhé sadě.

15:31
    Věra Zvonarevová (Rusko) si po setech 7:6 (3) a 6:4 poradila se Sofií Arvidssonovou (Švédsko) a ve druhém kole se těší na lepší z dvojice Schiavoneová - Zakopalová. Dále velmi hladce získala první set proti Jeleně Jankovićové Serena Williamsová - 6:3.

15:29
    Odstartovalo také utkání Lu (Čínská Taipei) - Jaziri (Tunisko).

15:27
    Troicki utekl hrobníkovi z lopaty a vzal Almagrovi podání. Stav ve druhém setu tak je 5:5 a podává Troicki, jenž první set prohrál 4:6.

15:25
    Utkání Dominky Cibulkové a Tsvetany Pironkovové právě odstartovalo.

15:19
    Samantha Stosurová proti Španělskem Suarezové Navarrové neměla sebemenších potíží a poměrem 6:3 získala první set. Na dalším kurtu se Soraně Cirsteaové podařil srovnat krok s Flavií Pennettaovou a utkání jde do rozhodujícího třetího setu.

15:18
    Serena Williamsová jednou vzala Jeleně Jankovićové podání a momentálně vede 4:1. To je z pohledu srbské tenisty velmi nepříjemné.

15:15
    Dalším postupujícím do druhého kola je Američan John Isner, jenž po setech 7:6 (1) a 6:4 postoupil do druhého kola přes Belgičana Oliviera Rochuse. Isnerovým soupeřem bude vítěz utkání Lu - Jaziri.

15:11
    Své vystoupení za sebou má také Shuai Peng, která nakonec přetlačila Su-Wei Hsieh po setech 6:3, 6:7 (3) a 7:5 z jejího pohledu. Pokud se za pár hodin podaří Petře Kvitové zvítězit, tak její soupeřkou ve druhém kole bude právě Peng.

15:09
    Maria Kirilenková a Naděžda Petrovová si vybojovaly postup do dalšího kola olympijského turnaje. Ačkoliv proti dvojici Jansová - Rosolska prohrály první set v tie-breaku, v následujících dvou již jasně dominovali a po setech 7:6 (5), 3:6 a 2:6 postoupily do osmifinále, kde je čeká pár Švedovová - Voskobojevová.

15:08
    K vítězství má skvěle nakročeno Isner, jenž vede ve druhém setu 5:3 a Rochus tak podává na udržení v utkání. Neméně dobře na tom je i Číňanka Peng, která proti reprezentantce Čínské Taipeje Hsieh vede 6:5 a na podání tak může ukončit celé utkání.

15:04
    V mužském singlu momentálně probíhají tři zápasy - před chvíli začalo utkání Benneteau - Južnyj, dále Isner vzal Rochusovi podání a za stavu 3:4 jde sám podávat. Již zmiňovaná třetí hra druhého setu mezi Troickim a Almagrem lépe vyzněla pro španělského tenistu, jenž svému soupeři vzal podání.

15:03
    S olympijským turnajem se rozloučila Němka Mona Barthelová, která po setech 4:6 a 3:6 podlehla Polce Urszule Radwaňské.

15:01
    Obrovskému tlaku při vlastním podání čelí Srb Troicki. Jeho soupeř Almagro má ve druhé hře druhého setu tři brejkboly.

15:00
    Běží nám také trhák dnešního programu ženského tenisu - Serena Williamsová uhájila proti Jeleně Jankovićové své první podání, momentálně probíhá druhá hra. Za zhruba deset minut by do olympijského turnaje měla vstoupit Slovenka Cibulková proti Bulharce Pironkovové.

14:50
    Američan John Isner přesvědčivě poráží v tiebreaku Oliviera Rochuse z Belgie 7:1. Španěl Almagro podává proti Troickému ze Srbska za stavu 5:4 na výhru v 1. setu. Hsieh (TPE) - Peng (CHN) 3:6, 7:6 (3), 4:3*. Arvidssonová (SWE) se Zvonarevovou (RUS) hrají tiebreak prvního setu a Urszula Radwaňská vede nad Měnkou Barthelovou 6:4 a 4:2.

14:44
    Alizé Cornetová (FRA) poráží Tamiru Paszekovou (AUT) 7:6 (4), 6:4 a ve 2. kole se střetne s vítězkou utkání Li Na (CHN) - Hantuchová (SVK).

Urszula Radwaňská vyhrála první set nad Barthelovou 6:4, ve druhém je stav 1:1. Hsieh (TPE) si vzala brejk zpět a vede nad Peng (CHN) 2:1 v rozhodující sadě. Další průběžné stavy: Zvonarevová (RUS) - Arvidssonová (SWE) 5:4*, Pennettaová (ITA) - Cirsteaová (ROM) 6:2*, Cornetová (FRA) - Psszek 7:6 (4), 5:4, *40:40 (už dlouho), Isner (USa) - O. Rochus (BEL) 6:6, Almagro (ESP) - Troicki (SRB) *3:2, Ferrer/Lopez (ESP) - Fyrstenberg/Matkowski (POL) 6:6, Jansová-Ignaciková/Rosolská (POL) - Kirilenková/Petrovová (RUS) 7:6 (5), 3:6, 1:1*.

14:37
    Tomáš Berdych snížil na 4:5, vypracoval si dokonce dva brejkboly na 5:5, ale nestačilo to a nakonec v turnaji končí. Prohrál s Belgičanem Stevem Darcisem 4:6, 4:6. Darcis se střetne ve 2. kole s Kolumbijcem Sebastianem Giraldem.

Janko Tipsarević (SRB) poráží Argentince Davida Nalbandiana 6:3, 6:4 a ve druhém kole ho čeká Philipp Petzschner (GER).

Byl rozehrán zápas Viktor Troicki (SRB) - Nicolas Almagro (ESP) na kurtu číslo 18.

Pornetová (FRA) - Paszeková (AUT) 7:6 (4), 5:3, podává Rakušanka.

Berdych bezprostřední hrozbu ztráty zápasu zažehnal. Snižuje na 3:5 proti Darcisovi (BEL) a půjde podávat. Začal esem...

U. Radwaňská (POL) právě brejkla Monu Barthelovou (GER), vede 5:4 a podává na vítězství v prvním setu. Peng (CHN) hned na úvod rozhodující sady brejkla Hsieh (TPE) a vede 1:0.

14:24
    Berdych prohrál podruhé svůj servis ve 2. setu a prohrává s Darcisem (BEL) 4:6, 2:5, Belgičan podává. Tipsarević vede nad Nalbandianem 6:3, 5:3, podává Argentinec, který nyní odvrátil mečbol.

Hsieh (Tchaj-wan) ve druhém setu odvrátila dva mečboly proti Peng (CHN) a nakonec díky povedenému tiebreaku, který vyhrála 7:3, vyrovnala na 1:1 na sety.

Hsieh (Tchaj-wan) po obrovské bitvě udržela servis a teď má v tiebreaku nad Peng (CHN) minibreak a vede 3:2. Na sety však prohrává 0:1. Brejk má ve druhém setu Cornetová (FRA) proti Paszekové (AUT), vede 7:6 (4), 3:2.

Berdych (CZE) odvrátil při svém servisu tři brejkboly - první dva po dlouhých výměnách, třetí pak esem, pak získal výhodu. Tu však nevyužil a Darcis (BEL) nakonec krásným kraťasem proměňuje čtvrtý brejkbol, vede 6:4, 3:2 a podává.

McHaleová (USA) po velké bitvě přišla o servis a prohrává zápas s Anou Ivanovičovou (SRB) 4:6 a 5:7. Srbka bude hrát s vítězkou zápasu Szavaová (HUN) - Baltachaová (GBR).

Na kurtu číslo 14 se rozehrál zápas Sofia Arvidssonová (SWE) - Věra Zvonarevová (RUS). Hraje se i zápas David Ferrer/Marc Lopez (ESP) - Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) (kurt číslo 19).

Byl rozehrán na kurtu číslo 17 zápas Mona Barthelová (GER) - Urszula Radwaňská (POL). Na dvojce se pak rozehrál zápas John Isner (USA) - Oliver Rochus (BEL).

14:03
    McHaleová (USA) dokázala udržet servis a vyrovnala proti Jankovićové z 2:5 na 5:5 ve 2. setu (ten první prohrála 4:6). Peng (CHN) nevyužila mečboly a Hsieh vyrovnává ve 2. setu na 5:5.

Cornetová (FRA) otočila vývoj prvního setu proti Paszeková (AUT) a vyhrála ho v tiebreaku 7:4.

McHaleová dělá z jasného zápasu drama. Američanka snížila proti Ivanovičové ze stavu 2:5 na 4:5 ve 2. setu a bude podávat. Peng (CHN) měla už dva mečboly proti Hsieh (Tchaj-wan), ale nedaří se jí mečbol proměnit.

Philipp Petzschner (GER) poráží v 1. kole Lukáše Lacka (SVK) 7:6 (7:5), 6:1 a ve 2. kole změří síly s vítězem zápasu Tipsarević - Nalbandian. Srb má výhodu získu první setu a brejku ve druhém.

13:53
    Paszeková (AUT) nevyužila jasné vedení nad Cornetovou (FRA) a hraje se tiebreak, v němž vede Francouzska 4:2. Peng (CHN) vede nad Hsieh (Tchaj-wan) 6:4, 5:4. Ve 2. setu si obě hráčky drží servisy.

Tipsarevićovi (SRB) stačil jediný brejk k výhře 6:3 nad Nalbandianem v 1. setu. Ve druhém je stav 1:1. Za postupem kráčí další Srbka Ivanovičová, která vede nad McHaleovou 6:4, 5:2.

Petzschner (GER) ve druhém setu drtí Lacka (SVK) a nyní za stavu 7:6, 5:1 podává na vítězství v zápase.

Prvním postupujícím do 2. kola dvouhry mužů je Kolumbijec Santiago Giraldo, který porazil amerického tenistu Ryana Harrisona 7:5, 6:3. Tam se utká buď s Berdychem nebo Darcisem.

Jansová-Ignaciková s Rosolskou (POL) ztrácely na Kirilenkovou s Petrovovou (RUS) brejk a pak v tiereaku prohrávaly už 1:4, přesto však první sadu získávají v poměru 7:5.

Makarovová z Vesninovou (RUS) dovolily Gajdošové s Rodionovou, dvěma naturalizovaným Australankám, snížit ve druhé sadě z 2:5 na 4:5, ale nakonec po výhře 6:1, 6:4 Rusky postupují dál. Nyní čekají na vítěze utkání Georgesová/Gronefeldová (GER)/Baltachaová/Keothavongová (GBR).

Špatně to vypadá s Čechoslováky. Lacko prohrává s Petzschnerem (GER) 6:7 a 0:3 a Berdych prohrál první sadu s Darcisem (BEL) 4:6, když ho soupeř brejkl za stavu 4:4.

Kim Clijstersová měla velké problémy v poslední hře s Robertou Vinciovou, ale nakonec servis udržela a vyhrála 6:1, 6:4. Ve 2. kole jí čeká buď Australanka Stosurová nebo Španělka Suarezová-Navarrová.

Prvními postupujícími do druhého kola jsou kazašské tenistky Jaroslava Švedovová s Olgou Voskobjevovou, které deklasovaly Stephanii Dubiosovou a Alexandru Wozniakovou 6:2, 6:0. Ve 2. kole se střetnou buď s ruským duem Kirilenková/Petrovová nebo Polkami Jansová-Ignaciková/Rosolská. Polky brejkly Rusky zpět a nyní se hraje tiebreak.

Philipp Petzschner (GER) nakonec získává první sadu ve svůj prospěch, když poráží Slováka Lacka 7:5 v tiebreaku. Clijstersová (BEL) vede nad Vnciovou (ITA) 6:1 a 4:3 a má výhodu brejku.

Santiago Giraldo z Kolumbie brejkl v důelžité chvíli Harrisona (USA) a vzápětí udržel servis a vyhrál první set 7:5. Tipsarević (SRB) získal brejk proti Nalbandianovi (ARG) a vede 3:1.

Švedovová s Voskobjevovou (KAZ) vyhrály první sadu nad Duboisovou a Wozniakovou (CAN) 6:2 a ve druhé hned získaly brejk a vedou 1:0. Rusky Kirilenková s Petrovovou podávají za stavu 5:4 na vítězství v setu proti Polkám Jansové-Ignacikové a Rosolské. Petzschner (GER) po velkých problémech dotáhl set s Lackem do tiebreaku.

Lacko měl právě setbol při servisu Petzschnera, ale nepodařilo se mu ho proměnit. Giraldo (COL) hraje s Harrisonem (USA) 5:5. Clijstersová (BEL) hned na úvod druhé sady získala proti Vinciové (ITA) brejk, ale nepotvrdila ho a nyní je to 2:2. Čínanka Pengová brejkla Hsieh z Tchaj-wanu a vyhrála první set 6:3. Srbka Ivanovičová vyhrála první sadu nad Američankou McHaleovou 6:4.

Zápasy mužů jsou daleko vyrovnanější. Ještě jsme v nich neviděli jediný brejk. Lacko (SVK) hraje s Petzschnerem 5:5, Kolumbijec Giraldo s Američanem Harrisonem 4:4. Zápas Berdycha s Darcisem, který právě začal, (BEL) můžete sledovat v samostatném online přenosu. Odstartoval též zápas nalbandian (ARG) - Tipsarević (SRB).

I Kazašky Švedovová s Voskobjevovou drtí své soupeřky., nad Kanaďankami Duboisovou s Wozniakovou vedou v prvním setu 5:1.

Kim Clijstersová z Belgie, která letos po US Open uzavře svou dlouholetou kariéru, kráčí jasně za první výhrou. Nad nebezpečnou Italkou Robertou Vinciovou vyhrála první set 6:1. Jednoznačně vypadá i zápas čtyřhry žen, v němž Rusky Makarovová s Vesninovou vedly nad Australankami Gajdošovou s Rodionovou už 5:0. Pak jim povolily první hru, aby vzápětí set dotáhly do vítězného konce. Jarmila Gajdošová je původem Slovenka, která si vzala australského tenistu Samuela Grotha a přijala australské občanství. Když se s ním pak rozvedla, už v Austrálii zůstala.

Rozehrály se nám první zápasy - čtyři zápasy dvouhry žen, jedna dvouhra mužů a jedna čtyřhra žen. Další tři zápasy začnou v řádu málo minut. Na dvou hlavních kurtech se začne až ve 13:00.

Ve Wimbledonu je pěkné počasí a hráči a hráčky pomalu přicházejí na kurt. Zápasy za několik minut začnou.

Jako první budou hrát ve 12:30 v sobotu Kim Clijstersová (Belgie) proti Robertě Vinciové (Itálie) na kurtu číslo 2, Alize Cornetová (Francie) proti Tamiře Paszeková (Rakousko) na kurtu č. 7, Slovák Lukáš Lacko proti Němci Philippu Petzschnerovi na kurtu č. 11, Tchaj-wanka Su-Wei Hsieh proti Šuaj Peng z Číny na kurtu č. 12, Santiago Giraldo z Kolumbie proti Ryanu Harrisonovi z USA na kurtu číslo 14 a Christina McHaleová z USA proti Aně Ivanovićové ze Srbska na kurtu číslo 18. Ve čtyřhře se představí na šestnáctce Polky Jansová-Ignaciková s Rosolskou proti Ruskám Kirilenkové s Petrovovou, na kurtu číslo 17 Švedovová s Voskobjevovou z Kazachstánu proti Kanaďankám Duboisové s Wozniakovou a na devatenáctce Australanky Gajdošová s Anastasií Rodionovou proti Ruskám Makarovové s Vesninovou. O půl hodiny se začne hrát na centr kurtu, kde se představí Tomáš Berdych proti Belgičanu Steve Darcisovi a na kurtu číslo jedna, kde bude hrát Janko Tipsarević ze Srbska proti Davidu Nalbandianovi z Argentiny. Kamerami jsou snímané kromě centrkurtu také kurty číslo 1, 2, 14 a 19.

Jedinou nerozlosovanou soutěží je zatím mix, který bude rozlosován až na začátku příštího týdne.

Ostatní zápasy budeme sledovat v souhrnném zpravodajství zde. Těsně před začátkem turnaje museli odstoupit dva tenisté, shodou okolností oba Chorvaté. Ivo Karlovič si poranil chodidlo a v turnaji ho nahradí Němec Philipp Petzschner, který se střetne se Slovákem Lukášem Lackem. Petra Martićová pro zranění přepustila místo Lauře Robsonové z Velké Británie, která se v 1. kole střetne s Češkou Lucií Šafářovou. Turnaje se také nezúčastní plný počet párů v ženské čtyřhře. Jeden bude chybět, a tak bude mít americká dvojice Huberová, Raymondová volný los.

Zápasy budou probíhat na jedenácti kurtech, jen z pěti z nich bude britská stanice BBC snímat televizní signál. Přímé on-line přenosy vám přineseme ze zápasů českých a slovenských reprezentantů a z utkání Rogera Federera.

Výsledky olympijského turnaje se započítávají do žebříčků ATP i WTA. Turnaje se účastní prakticky celá světa špička. Z nejlepších hráčů a hráček na světě chybějí jen zraněný Španěl Rafael Nadal, obhájce trofeje z Pekingu, a Francouzka Marion Bartoliová, které nepovolila start domácí tenisová federace, s níž je hráčka ve sporu. Řada tenistů byla také vlajkonoši své výpravy při slavnostním zahájení olympiády. Novak Djokovič nesl vlajku Srbska, Maria Šarapovová Ruska, Stanislas Wawrinka Švýcarska, Agnieszka Radwaňská Polska či Marcos Bagdathis Kypru.

V sobotu ve 12:30 středoevropského času začnou v londýnském Wimbledonu soutěže tenistů. Tenis byol olympijským sportem hned od roku 1896 až do roku 1924. Po olympijských hrách v Pařížui byl z programu vyřazen a vrátil se až v roce 1988 v jihokorejském Soulu. Letos v Londýně budou od obnovené premiéry tenisté soutěžit o pět sad medailí. Kromě dvouher a čtyřher mužů a žen také v mixu. Ve dvouhrách bude o medaile bojovat vždy 64 hráčů, ve čtyřhře 32 párů a v ve smíšené čtyřhře pak 16 dvojic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:30.