Zahajovací ceremoniál (kon.) | Celodenní přehled tenisových zápasů (kon.)
Celodenní přehled tenisových zápasů

Sobota 28.07.2012, 12:30Olympijské hry
Sledujte:

Do dalšího kola nakonec postupují Jürgen Melzer s Alexanderem Peyou z Rakouska, kteří vyřadili britské naděje Andyho a Jamieho Murrayovy 5:7, 7:6 (8:6), 7:5.

Petra Kvitová to nakonec zvládla, byť nehrála příliš dobře. Ukrajinku Aljonu Bondarenkovou porazila 6:4, 5:7, 6:4. Caroline Wozniacká vyrovnala stav na sety s Anne Keothavangovou (GBR), stav je 4:6, 6:3, 0:1. Alex Bogomolov, naturalizovaný Rus, který pochází z USA, porazil Carlose Berlocqa (ARG) 7:5, 7:6 (7:5), Adrian Ungur (ROM) prohrává s Gilesem Mullerem (LUX) po první sadě 3:6. Melo se Soaresem z Brazílie vyřadili Američany Isnera s Roddickem 6:2, 6:4.

Simon z Francie porazil Kukuškina (KAZ) 6:4, 6:2, Bogomolov zvítězil v prvním setu nad Berlocqem (ARG) 7:5, Schiavoneová (ITA) vede nad zakopalovou (CZE) 6:3, 3:6, 5?2*, Kvitová - A. Bondarenková (UKR) 6:4, *5:4, Keothavongová (GBR) - Wozniacká (DEN) 5:3*, M. a B. Bryanové (USA) - Belluci, Sa (BRA) 7:6 (7:5), *2:3, J. Melzer, Peya (AUT) - A. + J. Murray (GBR) 5:7, 4:4*, M. Granollers-Pujol, M. López (ESP) - Erlich, Ram (ISR) 6:7 (5:7), *3:3, Cetkovská, Šafářová - Erraniová, Vinciová 2:6, *2:5, Chakravarthiová, Mírzaová (IND) - Chuang, Hsieh (TPE) 1:3, Peng, Čeng (CHN) - Cornetová, Mladenovicová (FRA) 6:1, 6:7 (3:7), *2:2.

Roger Federer dokázal dotáhnout do vítězného konce zápas s Kolumbijcem Alejadrem Fallou. Vedl už 6:3, 5:3 a 40:15 při svém podání, měl celkem tři mečboly. Sadu však přesto ztratil poměrem 5:7. Třetí set však zvládl v poměru 6:3 a přece jen postupuje.

Jelena Baltachaová (GBR) postoupila do 2. kola po výhře nad Agnes Szávayovou (HUN) 6:3, 6:3 a utká se s Anou Ivanovićovou (SRB).

Na turnaji končí i Slovenka Dominika Cibulková, která prohrála se Cvetanou Pironkovou 6:7 (4:7), 2:6.

Szávayová (HUN) prohrála první sadu s Baltachaovou (GBR) 3:6, ve druhé je stav 2:2. David Ferrer s Felicianem Lópezem dopodávali zápas čistou hrou a vítězí nad Poláky Máriuszem Fyrstenbergem a Marcinem Matkowskim 7:6 (9:7), 6:7 (6:8), 8:6.

Julien Benneteau (FRA) postupuje do 2. kola po výhře nad Michailem Južným (RUS) 7:5, 6:3 a střetne se v něm s Federerem či Fallou.

15:52
    Cestu do druhého kola si proti Soraně Cirsteaové proklestila i Flavia Pennettaová. Italská tenistka se po setech 6:2, 4:6 a 6:2 může těšit na utkání proti lepší z dvojice Pironkovová - Cibulková. Toto utkání právě probíhá a slovenská tenistka při svém podání vede 4:2.

15:43
    Nicolas Almagro (Španělsko) vyhrál tie-break druhého setu proti Viktoru Troickému (Srbsko) 3:7 a po triumfu v prvním setu (4:6) tak postoupil do druhého kola, v němž narazí buď na Bogomolova nebo Berlocqa.

15:31
    Věra Zvonarevová (Rusko) si po setech 7:6 (3) a 6:4 poradila se Sofií Arvidssonovou (Švédsko) a ve druhém kole se těší na lepší z dvojice Schiavoneová - Zakopalová. Dále velmi hladce získala první set proti Jeleně Jankovićové Serena Williamsová - 6:3.

15:15
    Dalším postupujícím do druhého kola je Američan John Isner, jenž po setech 7:6 (1) a 6:4 postoupil do druhého kola přes Belgičana Oliviera Rochuse. Isnerovým soupeřem bude vítěz utkání Lu - Jaziri.

15:11
    Své vystoupení za sebou má také Shuai Peng, která nakonec přetlačila Su-Wei Hsieh po setech 6:3, 6:7 (3) a 7:5 z jejího pohledu. Pokud se za pár hodin podaří Petře Kvitové zvítězit, tak její soupeřkou ve druhém kole bude právě Peng.

15:09
    Maria Kirilenková a Naděžda Petrovová si vybojovaly postup do dalšího kola olympijského turnaje. Ačkoliv proti dvojici Jansová - Rosolska prohrály první set v tie-breaku, v následujících dvou již jasně dominovali a po setech 7:6 (5), 3:6 a 2:6 postoupily do osmifinále, kde je čeká pár Švedovová - Voskobojevová.

15:03
    S olympijským turnajem se rozloučila Němka Mona Barthelová, která po setech 4:6 a 3:6 podlehla Polce Urszule Radwaňské.

14:37
    Tomáš Berdych snížil na 4:5, vypracoval si dokonce dva brejkboly na 5:5, ale nestačilo to a nakonec v turnaji končí. Prohrál s Belgičanem Stevem Darcisem 4:6, 4:6. Darcis se střetne ve 2. kole s Kolumbijcem Sebastianem Giraldem.

Janko Tipsarević (SRB) poráží Argentince Davida Nalbandiana 6:3, 6:4 a ve druhém kole ho čeká Philipp Petzschner (GER).

McHaleová (USA) po velké bitvě přišla o servis a prohrává zápas s Anou Ivanovičovou (SRB) 4:6 a 5:7. Srbka bude hrát s vítězkou zápasu Szavaová (HUN) - Baltachaová (GBR).

Philipp Petzschner (GER) poráží v 1. kole Lukáše Lacka (SVK) 7:6 (7:5), 6:1 a ve 2. kole změří síly s vítězem zápasu Tipsarević - Nalbandian. Srb má výhodu získu první setu a brejku ve druhém.

Prvním postupujícím do 2. kola dvouhry mužů je Kolumbijec Santiago Giraldo, který porazil amerického tenistu Ryana Harrisona 7:5, 6:3. Tam se utká buď s Berdychem nebo Darcisem.

Makarovová z Vesninovou (RUS) dovolily Gajdošové s Rodionovou, dvěma naturalizovaným Australankám, snížit ve druhé sadě z 2:5 na 4:5, ale nakonec po výhře 6:1, 6:4 Rusky postupují dál. Nyní čekají na vítěze utkání Georgesová/Gronefeldová (GER)/Baltachaová/Keothavongová (GBR).

Kim Clijstersová měla velké problémy v poslední hře s Robertou Vinciovou, ale nakonec servis udržela a vyhrála 6:1, 6:4. Ve 2. kole jí čeká buď Australanka Stosurová nebo Španělka Suarezová-Navarrová.

Švedovová s Voskobjevovou (KAZ) vyhrály první sadu nad Duboisovou a Wozniakovou (CAN) 6:2 a ve druhé hned získaly brejk a vedou 1:0. Rusky Kirilenková s Petrovovou podávají za stavu 5:4 na vítězství v setu proti Polkám Jansové-Ignacikové a Rosolské. Petzschner (GER) po velkých problémech dotáhl set s Lackem do tiebreaku.