Jižní Korea - Japonsko 1:0 (kon.) | Austrálie - USA 1:0 (kon.)
Čína - Nizozemsko 0:1 (kon.) | JAR - Německo 0:2 (kon.)
Belgie - Velká Británie 0:3 (kon.) | Nový Zéland - Argentina 1:2 (kon.)

(0:1)

Čtvrtek 02.08.2012, 14:45Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy)
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:45.

Přeji hezký den při sledování třetího kola základní skupiny A ženského turnaje. Sledovat budeme zápas mezi Čínou a Nizozemskem. Jde tedy o souboj dvou neporažených týmů. Čína má bilanci jedné výhry a jedné remízy. Navíc Čína ještě nedostala gól. Nizozemky oba své zápasy vyhrály a mají skóre 6:2.

Mírným favoritem tohoto duelu budou hráčky Nizozemska.

Soupisky:

Čína: Zhang Y – Ma Y, Wang M, Ma W, Sun S, Cui Q, Fu B, Gao L, Li H, Ren Y, Zhao Y, Song Q, De J, Xu X, Liang M, Peng Y.

Nizozemsko: Sombroeková - van Maleová, van den Heuová, Jonkerová, Goderienová, Weltonová, van Maasakkerová, Paumenová, van Asová, Hoogová, Polkampsová, Lammersová, De Goedeová, Agliottiová, de Blaeijová, van Geffenová.

Hráčky nastupují na hřiště. Čína v červeném, Nizozemsko v bílo-modrém.

00:01
    Utkání bylo zahájeno.

00:24
    Jonkerová je první střelkyní v utkání. Branku Číny ale z levé strany netrefila.

02:09
    Jonkerová měla další šanci. Tentokráte končí její střela na brankářce Zhang.

02:38
    Nizozemsko je v úvodu při chuti. Pálila van Maleová. Čínu opět podržela brankářka.

03:53
    Nizozemsko vybojovalo trestný roh...

04:44
    ... po rohu se ke střele dostala Paumenová. Ta končí po teči mimo. Zkoumá se video, zda bude další roh...

04:55
    ... video pomáhá Číně a místo rohu Nizozemska získala míček Čína.

05:59
    Nizozemsko tlačí a další střelu měla Agliottiová. Naštěstí pro Čínu mířila vedle.

07:07
    Následuje série střídání na obou stranách.

07:58
    Nizozemky mají výhodu trestného rohu...

08:46
    ... střela Paumenové končí na připravené brankářce.

09:34
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Očekávaný moment je tady. Čína zatím nestačí a bylo otázkou času, kdy dají Nizozemky gól. Po individuální akce se na levé straně uvolnila přes Číňanku De střelkyně MAARTJE GODERIE, která dokázala z úhlu propálit brankářku Zhang!

13:03
    Nizozemky jsou stále mírně aktivnější a Číňanky budou muset hodně přidat, pokud nechtějí prohrát.

16:35
    Po sérii střídání začne nový útok Nizozemsko. Nyní sledujeme pasáž hry bez šancí.

21:02
    Další střídání u obou týmů. Snad to dokáže oživit hru z posledních minut.

21:34
    Jen do gólmanky střílela van Maleová. Následuje zelená karta pro Gao.

22:08
    Střela Goderienové končí opět na připravené brankářce Číny, která drží své družstvo ve hře o body.

22:58
    Nizozemky vybojovaly trestný roh...

23:47
    ... střela Paumenové je zablokována obranou Číny.

25:26
    Čína ještě nedokázala vystřelit a Nizozemky může mrzet, že vedou jen o jednu branku. Šancí měly dost.

27:51
    Hra se opět uklidnila a sledujeme pasáž hry bez šancí. Nizozemky se už tak snadno přes obranu Číny nedostávají.

30:00
    Do konce prvního poločasu zbývá 5 minut. Míček drží Nizozemky. Zatím ale na své polovině.

33:19
    Pokus o útok Číny končí daleko před možností střelby.

35:00
    Skončil první poločas.

První poločas byly lepší Nizozemky a po zásluze vedou. Čína může být ráda, že prohrává jen o jeden gól.

35:01

35:13

35:55
    ... Paumenová se dostala po pěkné souhře ke střele, která končí na připravené brankářce.

42:10
    Po sérii střídání stále čekáme na další šanci. Žlutou kartu mezi tím dostala Song.

44:34
    Gao dostala zelenou kartu.

44:48

45:34
    ... Paumenová ani nadvakrát nedokázala dostat míček do branky. Stav je tak stále 0:1!

47:16
    Song končí trest a může pokračovat ve hře.

51:03
    Oba týmy hodně prostřídaly. Číňanky jsou ale pořád horší a více ze hry mají Nizozemky.

51:26

52:02
    ... po rozehrání střílela van Maasakkerová. Míček končí vedle a je z toho další roh...

52:31
    ... tentokráte střílela Paumenová. Její pokus končí na připraveném brankáři.

56:02
    Oba týmy opět prostřídaly. Ani Čína a ani Nizozemsko se ale zatím ke střele nemůže dostat.

56:19
    Xu dostala žlutou kartu.

58:22
    Lammersová vybojovala trestný roh...

59:09
    ... po rozehrání pálila Paumenová. Míček dokázala vyrazit brankářka Číny Zhang.

60:53
    Nizozemky tlačí a chtějí utkání rozhodnout. Proti střele van Asové ale opět dobře zasáhla brankářka Číny!

62:00
    Čína má osm minut na to, aby alespoň vyrovnala. Nizozemky ale hrají dobře a nechtějí jen bránit.

62:19
    Další střelu na branku Číny chtěla poslat Lammersová. Míček končí vedle tyče.

64:51

65:49
    ... po rozehrání střílela Goderienová. Míček končí nad horní tyčkou!

67:39
    Kdepak. Čína dnes nemá svůj den a na Nizozemsko nestačí.

68:45
    Blíží se konec zápasu. Míček drží strategicky hráčky Nizozemska.

69:01
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu.

70:00
    Konec utkání.

Nizozemky byly po celý zápas lepší a vyhrávají právem. Čína se do pořádné šance nedostala. Jedinou branku dala v 10. minutě Goderienová. Dnešní program pozemního hokeje pokračuje od 17 hodin zápasem JAR - Německo. Děkuji za pozornost, na shledanou (16:10:50)