Čtvrtek 02.08.2012, 18:47Olympijské hry - Badminton
Sledujte:

Ode mě je to z badmintonu vše, někdy příště se těším na shledanou. (21:36:42)

Japonky se v něm střetnou s Číňankami Tian / Zhao, které v podvečer porazily ruské duo Sorokinová / Vislovová.

Favorizovaná japonská dvojice Fujiiová / Kakiiwaová vítězí ve třetím setu 21:13 a postupuje do finále.

Za stavu 20:13 mají Asiatky mečbol.

Japonské badmintonistky vedou 15:10.

Kanaďanky však snižují na 8:12.

Favorizované duo už má utkání pevně ve své moci, když vede 11:5.

Japonky převzaly iniciativu a vedou 7:4.

Třetí set začal, skóre je zatím 1:1.

Kanaďanky Bruceová s Liovou zvládly koncovku druhé sady a vynutily si rozhodující set.

Kanaďanky otáčejí v závěru setu na 20:19 a mají tak setbol.

Japonská dvojice vyrovnala na 18:18.

Outsiderky stále vedou, skóre je v koncovce 17:15.

Náskok Kanaďanek se smrskl na 13:12.

Bruceová s Liovou mají na svědomí další zvrat, v polovině sady vedou 11:9.

Fujiiová s Kakiiwaovou ale rychle otáčejí na 7:5.

Kanaďanky se rozhodně nevzdávají a ujímají se vedení 5:4.

I druhá sada začíná vyrovnaně, po šesti výměnách je skóre 3:3.

Japonské duo Fujiiová / Kakiiwaová ve druhé části úvodní sady své soupeřky zničily a triumfují v prvním setu 21:12.

Japonky mají za stavu 20:12 setbol.

Poté však japonská dvojice odskočila na 17:11.

Kanaďanky za stavu 11:13 stále prohrávají o dva body.

Favorizované duo Fujiiová s Kakiiwaovou vedou 10:8.

Do vedení 5:4 se dostaly Japonky.

V úvodu je zápas vyrovnaný 3:3.

Duel kanadských a japonských badmintonistek byl zahájen.

Utkání Lina se Sasakim skončilo vítězstvím čínského hráče a kurt je tak uvolněn opět pro program ženské čtyřhry.

Musí ale počkat, než na prostředním dvorci dohraje souboj mužského singlu Číňan Lin s Japoncem Sasakim. Aktuálně probíhá druhá sada, kterou můžete sledovat zde.

Nyní na kurt nastoupí Kanaďanky Bruceová s Liovou a Japonky Fujiiová s Kakiiwaovou.

Čínský pár Tain / Zhao ve druhé sadě potvrdil proti Ruskám Sorokinové a Vislovové roli favoritek a postupuje do finále.

20:6 a Číňanky mají třináct mečbolů.

Za stavu 18:5 dělí Číňanky jen tři body od postupu do finále.

Už je to o jedenáct bodů, Tain a Zhao jsou ve vedení 15:4.

Číňanky dávají Ruskám velkou lekci, když vedou velkým rozdílem 13:4.

9:2 pro čínské duo Tain / Zhao.

Tain a Zhao zvýšily na 6:2 a už potvrzují roli velkých favoritek.

Sorkoinová s Vislovovou bojují dál a snížily na 2:3.

Do druhého setu vstoupily Číňanky výrazně aktivněji než do úvodu zápasu a vedou 3:0.

Tain a Zhao ho však dokázaly využít a vítězí v úvodní sadě 21:19.

Poslední setbol pro Číňanky, neboť ruské badmintonistky snížily na 19:20.

Rusky ten první odmítly a stáhly na 17:20.

A za stavu 20:16 mají první setbol.

Teď sice náskok o trochu stáhly, přesto jsou za stavu 19:16 Číňanky blízko zisku prvního setu.

Rusky marně hledají recept, 14:18.

Nyní už vedou dokonce 15:13.

Tain a Zhao dokázaly vyhrát šest výměn v řadě a srovnaly na 13:13.

Číňanky se už dotáhly na rozdíl jediného bodu.

K vidění jsou dlouhé výměny, teď už v nich mají navrch Číňanky, které snížily na 10:13.

Tain a Zhao se nemohou dostat do své obvyklé pohody a stále prohrávají 7:13.

Rusky opět odskočily, stav je 11:5.

Outsiderky zatím překvapují a vedou už 8:5.

Sorokinová s Vislovovou zatím stíhají tempu čínských hráček a dokonce otočily na 5:4.

Favoritky z Číny vedou v úvodu 3:2.

Utkání Rusek s Číňankami bylo zahájeno.

Všechny čtyři badmintonistky se už začaly rozehrávat.

Po dohrání mužského čtvrtfinále dvojic je na kurtu již vše připraveno na začátek semifinálového klání žen. Jako první jdou na řadu Rusky Sorokinová/Vislovová proti Tian/Zhao z Číny.

Nejvíce aféru odnesla Jižní Korea, které byly z turnaje odebrány dva týmy. Kromě Indonésanek pak byly vyloučeny i favorizované Číňanky Wang / Yu.

O největší skandál letošních her se překvapivě postarala badmintonová čtyřhra. Hned osm účastnic totiž bylo diskvalifikováno kvůli tomu, že v posledním zápase základních skupin hráčky úmyslně prohrály, aby ve vyřazovací části narazily na slabšího soupeře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 18:47.