Dvouhra - semifinále (muži) (kon.) | Dvouhra - o 3. místo (muži) Dimitrij Ovtcharov (kon.)
Dvouhra - Finále (muži) Zhang Jike (kon.)
Dvouhra - o 3. místo (muži)

Dimitrij Ovtcharov

Čtvrtek 02.08.2012, 15:30Olympijské hry - Stolní tenis
Sledujte:¨

Dimitrij Ovtcharov (GER) může slavit. Rozhodující moment šestého setu zvládl a bronzová medaile je jeho! (16:34:09)

Nyní má naopak setball Dmitrij Ovtcharov (GER), který bude dokonce podávat.

Nevyužil - 12:12.

Nyní je to 12:11 pro Chuanga (TPE). Využijte tento setball?

Další zbytečná chyba. Chuang (TPE) vede 11:10.

Jenže Ovtcharov (GER) udělal hned dvě chyby a rázem vede Chuang (TPE) 10:9.

Neuvěřitelné! Ovtcharov (GER) otáčí stav šestého setu a od bronzové medaile jej dělí dva míčky - 9:8.

Šestý set nakonec nebude tak jednoznačný, jak se původně zdálo. Chuang (TPE) už totiž vede pouze 8:7.

Ovtcharov (GER) předvedl dokonalý servis a snižuje na 4:7.

Chuang (TPE) i nadále drtí svého protivníka. Vedení 7:2 už pro něj vypadá hodně nadějně.

Další ze série nádherných výměn tentokrát přinesla bod Chuangovi (TPE), který tak vede 4:1.

V šestém setu ale nezačal Ovtcharov (GER) zrovna podle představ, a proto prohrává 0:2.

Ovtcharov (GER) využil hned první setball a od bronzové medaile jej dělí už jen jediný set.

Tak teď už to pro Ovtcharova (GER) vypadá hodně nadějně - 10:5.

Ovtcharov (GER) si stále udržuje své vedení. Aktuálně vede 8:5.

Ovtcharov (GER) ale začíná dělat chyby a rázem už je to jen 6:4.

Chuang (TPE) vypadá, že najednou neví, co hrát. Stav 6:2 hovoří jednoznačně ve prospěch třiadvacetiletého Němce.

Ovtcharov (GER) pokračuje svých zlepšených výkonech. Aktuálně už vede 4:1.

Dlouhá výměna dopadla lépe pro Ovtcharova (GER). Ten tak ze startu pátého setu vede 1:0.

Ovtcharov (GER) si počínal velmi jistě a čtvrtý set nakonec získal za stavu 13:11. Celkový stav je tedy 2:2.

12:11 pro Ovtcharova (GER).

Ovtcharov (GER) je ovšem velký bojovník. Opět je vyrovnáno - 10:10.

Chuang (TPE) využívá svých velkých zkušeností a získává poslední dva míčky ve svůj prospěch. I proto v současnosti vede 10:8.

Stav je vyrovnaný 8:8. Závěr čtvrtého setu slibuje velké drama.

Mladý Němec se herně zvedl a nyní už dokonce vede 7:6.

Další oku lahodící výměna přinesla kýžený bod Ovtcharovovi (GER). Ten tak snižuje na 5:6.

Ovtcharov (GER) si dává hodně záležet na podáních, jenže ty mu zatím příliš úspěchů nepřinášejí. I proto aktuálně prohrává 3:5.

Až teď se Chuang (TPE) dopustil chyby, díky které Ovtcharov (GER) snižuje na 1:3.

Chuang (TPE) nyní hraje v obrovské herní pohodě a svého soupeře přehrává i nadále. Na začátku čtvrtého setu vede 3:0.

Ovtcharov (GER) se po míčku natahoval marně. Také třetí sadu tedy ovládl Chih-Yuan Chuang (TPE), který vede 2:1 na sety.

Stále ještě není rozhodnuto. Chuang (TPE) vede 10:8.

Ovtcharov (GER) se ale nehodlá jen tak lehce vzdát a po nádherné výměně snižuje na 7:9.

Podobná situace jako ve druhé sadě. Chuang (TPE) i tentokrát vede 9:5 a mílovými kroky míří za vítězstvím.

Chuang (TPE) si i nadále udržuje dvoubodový náskok - 7:5.

Třetí set je zatím hodně vyrovnaný. Světelná tabule aktuálně ukazuje stav 6:4 pro Chuanga (TPE).

Vedení ale německému reprezentantovi příliš dlouho nevydrželo. Chuang (TPE) během pár sekund uhrál hned tři dobré míčky a vede tedy 3:2.

Ovtcharov (GER) konečně vstoupil do nového setu vítězně - 2:0

Za pět minut dvanáct, ale nakonec přeci jen získává druhý set Chih-Yuan Chuang (TPE). Aktuální stav utkání je tak nyní 1:1.

Chuang (TPE) kazí i nadále - 10:9.

Ovtcharov (GER) se ovšem nehodlá jen tak vzdát. Nyní snížil již na 8:10 a Chuang (TPE) si bere oddechový čas.

Chuanga (TPE) dělí od vítězství ve druhém setu jediný míček - 10:6.

Teď už ale začíná být pro Ovtcharova (GER) situace opravdu kritická. Prohrává totiž 5:9.

Chuang (TPE) si stále udržuje mírné vedení. Aktuální stav je 6:4 v jeho prospěch.

Nádherný úder do protipohybu a Ovtcharov (GER) snižuje na 3:4.

Chuang (TPE) využívá hned dvou chyb svého soupeře a vede 4:2.

Ve druhém setu se ale Němec dokázal mnohem rychleji vzchopit a stav je tedy nyní vyrovnaný 2:2.

Ani tentokrát Ovtcharov (GER) nezačal podle představ, a proto prohrává 0:2.

Dimitrij Ovtcharov (GER) ukázal pevné nervy a závěr úvodní sady zvládl opravdu na jedničku. V utkání tak vede 1:0!

Chuang (TPE) byl blízko vítězství v prvním setu, nyní už ale vede Ovtcharov (GER) 11:10.

Nádherná výměna, která dopadla mnohem lépe pro Chih-Yuan Chuang (TPE). Aktuální stav je tedy 9:9.

Nyní Ovtcharovovi (GER) jeho pověstné backhandové podání nevyšlo, přesto ale zůstává ve vedení 9:8.

Stav je opět vyrovnaný. Tentokrát 7:7.

Teď už ale Ovtcharov (GER) opět chybuje a prohrává o dva body 5:7.

A Ovtcharov (GER) se po mizerném začátku evidentně chytl: z 0:5 dokázal vyrovnat na 5:5!

Chih-Yuan Chuang (TPE) se dopustil první chyby a umožnil tak svému soupeři snížit na 1:5.

Trápení Ovtcharova (GER) pokračuje i nadále. Nyní už prohrárává 0:4.

Německý reprezentant ale nezačal vůbec dobře. Ze svých dvou servisů nevytěžil ani jeden bod a prohrává tedy 0:2.

Jako první bude podávat Ovtcharov (GER).

Souboj o třetí místo právě začal!

Oba hráči se ještě rozpinkají a pak se může jít na věc.

V hale ExCel North už je vše připraveno. Utkání za pár okamžiků odstartuje.

Dimitrij Ovtcharov patří bezpochyby mezi nejpříjemnější překvapení letošního olympijského turnaje ve stolním tenisu. Pokud by navíc dokázal v dnešním souboji s Chuangem vybojovat bronzovou medaili, byla by to opravdu velká senzace.

Je ovšem pochopitelné, že to proti zkušenému reprezentantovi z Čínské Taipeie bude mít hodně složité. Také Chuang si totiž hodlá po prohraném semifinále s Wangem spravit chuť.

Přeji příjemné čtvrteční odpoledne, během kterého se v boji o bronzovou medaili představí Dimitrij Ovtcharov (GER) a Chih-Yuan Chuang (TPE).

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:30.