Španělsko - Austrálie 13:9 (kon.) | Kazachstán - Řecko 4:11 (kon.)
Černá Hora - Srbsko 11:11 (kon.) | Rumunsko - Maďarsko 15:17 (kon.)
Velká Británie - USA 7:13 (kon.) | Itálie - Chorvatsko 6:11 (kon.)
Kazachstán - Řecko

4:11

(1:2, 0:4, 1:3, 2:2)

Čtvrtek 02.08.2012, 12:20 • Water Polo Arena • Olympijské hry - Vodní pólo (muži)
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:20.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu utkání turnaje vodního póla mužů. Jedná se o duel ve skupině a dnešními soupeři jsou Kazachstán a Řecko.

Jedná se o duel dvou celků ze spodku tabulky a ačkoliv Řecko není zrovna velmocí vodního póla, proti Kazachstánu je bráno jako naprostý favorit.

Celek Kazachstánu na LOH sbírá pouze zkušenosti a neočekává se, že by se tomuto celku povedlo uhrát alespoň jediné vítězství. Kazachstán oba své předchozí duely prohrál a ze dvou zápasů už obdržel 21 branek, což je velmi vysoké číslo.

Řecko prohrálo svoje úvodní vystoupení s Chorvatskem a poté remizovalo s Itálií. V obou zápasech nepadalo moc branek a byl to spíše souboj obran. Dnes však očekáváme větší kanonádu a doufejme, že se branek dočkáme co nejvíce.

Utkání z Water Polo Arena začíná v 12:20 a já v tuto dobu přihlásím s komentářem.

Hráči jsou již u bazénu, probíhá představování hráčů.

Kazachstán bude hrát v bílých čepičkách, Řecko v modrých.

1
    První čtvrtina byla zahájena.

1
    S přehledem sprinterský souboj pro Řecko.

1
    Jejich kombinaci ale obrana překazila a u míče je Kazachstán.

1
    Těm už nezbývalo příliš času na střelu, takže to byl jen takový pokus z dálky, který bez problému kryl brankář.

2
    A i brankář Kazachstánu kryl pokus z dálky.

2
    Opět zákrok, tentokráte brankáře Řecka, zatím jsou to málo nebezpečné střely z dálky.

3
    Řecko si zahraje první přesilovou hru.

3
    Kterou využívá! Na zadní tyči zůstal naprosto nehlídaný hráč, který už neměl problém skórovat. 0:1. Ioanni FOUNTOULIS je střelcem branky.

4
    Kazachstánci se pokusili o srovnání, ale jejich střela šla mimo branku. Nyní jsou tu opět Řekové s akcí.

4
    Opět pokus Kazachstánců hodně z dálky, s tímhle nemá brankář vůbec problémy.

5
    Střely z dálky se musí umět, to nyní předvedl Ioannis FOUNTOULIS, který přesnou střelou posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. 0:2.

5
    Kazachstáncům se povedl counter útok a Vladimir USHAKOV dává na rozdíl jedné branky. 1:2.

6
    Kvalitní pokus Kazachstánu přes obránce. Střela měla dobré parametry, ale brankář ji včas viděl a vyrazil rukou před sebe.

6
    Kazachstánci rozhodně nepůsobí zakřiknutým dojmem, ale pólo je o brankách a ty se jim nedaří dávat, další střela mimo.

7
    Nezdařená akce Řecka, ti se do útoku ani moc nedostávají, ale když už v něm jsou, tak ho dokáží proměnit.

8
    Útočník Řecka to zkusil individuálně, obránce ho však dokázal eliminovat, tohle trochu zavánělo faulem.

8
    Těsně přes sirénou situace která přesně definuje průběh první čtvrtiny. Akce Kazachstánu která nekončí brankou, ale tyčkou.

První čtvrtina skončila. skóre je 1:2.

1
    Druhá čtvrtina začala.

1
    Řekové opět úspěšnější ve sprintu o míč.

1
    A zahrají si přesilovou hru. Netřeba připomínat, jak dopadla ta předchozí.

1
    Georgios AFROUDAKIS nepotřeboval ani čtyři sekundy a přesnou ranou pod břevno opět dává rozdíl skóre o dvě branky. 1:3.

2
    Řekové vplavali do této části daleko aktivněji. Parádní zákrok skokem k tyči teď zabránil v jejich skórování.

3
    Akce Řeků, kdy se přibližovali čim dál více bráně a využili nedůsledného bránění Kazachů. Georgios AFROUDAKIS dává svoji druhou branku. 1:4.

3
    Kazachstánci se pokouší o útočné manévry.

4
    Vůbec nedokázali vystřelit. V této čtvrtině jsou zatím jasně horším celkem.

4
    Mela před brankou Kazachstánu končí balónem v moci brankáře tohoto celku, ten rozehrává.

4
    Přesilová hra pro Řecko.

5
    Využita za dvě sekundy. Ioannis FOUNTOULIS se trefil přesně pod rukami brankáře. 1:5

5
    Kazachstánci v této části nevystřelili ještě pořádně na branku. Ani teď se jim vůbec zakončit nepovedlo.

6
    Dobrá akce Kazachů s překvapivou střelou přes obránce končí na břevně.

6
    Přesilovka pro Řecko.

6
    Zámek končí střelou do tyče.

7
    Pokus Kazachů o střelu z hodně velké vzdálenosti. Brankář ji v poklidu zneškodnil.

7
    A tentokráte střelu zablokoval hráč Řecka rukou.

8
    Na druhé straně střela z úhlu. Dobrý zákrok brankáře.

8
    Dvě sekundy do konce čtvrtiny a ještě pokus o rychlou střelu. Ta byla více než povedená! Konstantinos KOKKINAKIS zvyšuje na 1:6.

Druhá čtvrtina skončila.

Ve druhé čtvrtině se začala jasně projevovat kvalita obou týmů. Kazachstán zatím za celý zápas vstřelil pouze jednu branku, což je opravdu velmi málo. A v této čtvrtině si ani nedokázal vypracovat žádné šance. Pokud nechce odejít s debaklem, bude muset pořádně zlepšit svoji hru.

1
    Třetí čtvrtina začala.

1
    Kazachstánci jsou u míče.

1
    Pomalu se jim začal krátit čas na střelu, takže zazmatkovali a přišli o míč.

1
    A posléze další jejich akce končí střelou z blízka do tyče.

2
    Řekové měli už jen sekundu na střelu, ale i tak se jim povedlo nastřelit břevno. Kvalita jejich hráčů je oproti soupeři viditelná.

3
    Výborná práce obránce Řecka, ten vyskočil přesně v pravý moment a střelu vytěsnil.

3

3
    Georgios AFROUDAKIS předvádí ničivou sílu přesilovky Řecka. 1:7.

3
    I Kazachstán si vyzkouší přesilovou hru.

4
    Už to vypadalo, že ji nevyužije, ale poté napřáhl Sergey GOROVOY, ten dává podobu skóre 2:7.

4
    Výborný zákrok brankáře Kazachstánu, tohle vypadalo na branku, ale on se vymrštil k tyči a střelu vyrazil.

5
    Další přesilovka pro Kazachy.

5
    Perfektní obraná práce Řecka, z tohohle musel mít trenér radost, hráči velmi na těsno bránili protihráče a ti se dostali jen ke střele z velké dálky. Takhle se mají bránit přesilovky soupeře.

5
    Řecko bude zahrávat penaltu!

5
    Ioannis FOUNTOULIS ji bezpečně proměňuje. 2:8.

6
    Řekové drží míč na polovině soupeře.

6
    Minutová pasáž bez větších šancí na obou stranách.

7
    Další ubráněné akce na obou stranách, dočkáme se ještě branky v této čtvrtině?

8
    Dočkáme! Přesná střela do dolního rohu branky z ruky Evagelose DELAKASE. 2:9.

8
    Míč v moci Řeků, už se nic nestane.

Třetí čtvrtina skončila.

1
    Čtvrtá čtvrtina začala.

1
    A hned ze své první akce dává Řecko branku. Ioannis FOUNTOULIS dává svůj již pátý gól! 2:10.

2
    Kazachstánci hrají ty sudé čtvrtiny snad hůř než ty liché. Opět jsou bez střelby a vůbec se jim nedaří.

2
    Teď musel zasahovat jejich brankář proti dorážce z blízka, nebezpečná akce.

3
    Kazachstán má míč na polovině soupeře.

3
    Řecký útočník vystihl jejich přihrávku mezi obránci a rozehrává rychlou akci.

3
    Řecko si bere oddechový čas.

3
    Poté jsme byli svědky delšího souvislého zámku Řeků a následně střely do tyče. Kazachstán je v této čtvrtině zatím naprosto bezzubý a je možné, že opět vyjde střelecky na prázdno.

5
    Pokus Kazachů o střelu z velké dálky. Brankář ji vyrazil ven. S tímhle nemá problémy.

6
    Střelba z dálky i na opačné straně bazénu, vychytána.

6
    Pozor, je tu brejk jeden na jednoho.

6
    Rustam UKUMANOV za obrovského povzbuzování publika brejk proměňuje. 3:11.

7
    Do konce zbývají necelé dvě minuty. U míče jsou Řekové.

7
    Ti o něj přišli a poté útok soupeře a následná střela. Teď nemá brankář Řecka zcela čisté svědomí. 4:11. Střelcem je Rustam UKUMANOV.

8
    Poslední minuta se už spíše jen dohrává.

Utkání končí jasnou výhrou Řecka, ti byli po tři čtvrtiny jasně lepším celkem a zaslouženě vítězí. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu a počtenou. (13:22:45)