Španělsko - Austrálie 13:9 (kon.) | Kazachstán - Řecko 4:11 (kon.)
Černá Hora - Srbsko 11:11 (kon.) | Rumunsko - Maďarsko 15:17 (kon.)
Velká Británie - USA 7:13 (kon.) | Itálie - Chorvatsko 6:11 (kon.)
Itálie - Chorvatsko

6:11

(3:4, 1:1, 1:3, 1:3)

Čtvrtek 02.08.2012, 20:40 • Water Polo Arena • Olympijské hry - Vodní pólo (muži)
Sledujte:

Utkání končí za stavu 6:11. Chorvatsko dnes bylo jasně lepším celkem, dokázalo využít přesilové hry a předvedlo, proč patří mezi favority turnaje. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (21:49:35)

Utkání skončilo.

8
    Ještě poslední střela Italů na branku byla chycena brankářem Chorvatska.

8
    Zápas se dohrává za zpěvu oslavných chorálů fanoušků Chorvatska.

8
    Oddechový čas pomohl. Samir Barac ještě zvyšuje vedení! 6:10.

7
    Chorvatsko si vyžádalo oddechový čas.

7
    Chorvatsko má ještě navíc přesilovku.

6
    Hodně chtít, ale neznamená uspět. Zato Chorvatům stačí někdy málo. Paulo Obradovič využil situace před brankou a posílá svůj tým do vedení 6:9. Už je asi rozhodnuto.

5
    Italové se snaží hned tlačit do branky, na kombinaci už není čas.

5
    Akce na obou stranách brankou neskončily.

4
    Italové musí přidat, prohrávají o dvě branky a do konce zbývá něco málo přes tři minuty.

4
    Vyloučení na straně Chorvatska. Opět je tu úsek neustálých faulů.

3
    Dobrý tlak na branku, Itálie ale odolává.

3
    Přesilová hra pro Chorvatsko.

2
    Niccolo Gitto se zmocnil před bránou míče a poté už neměl problém dát branku. 6:8.

2
    Přesilová hra pro Itálii. Měli by ji proměnit, pokud se chtějí vrátit do zápasu.

1
    Gallo (ITA) to zkusil střelou z dálky. Brankář ji viděl a zneškodnil.

1
    Italové lepší ve sprintu o míč.

1
    Čtvrtá čtvrtina byla zahájena.

Ve třetí části, která byla plná vyloučení, dominovali Chorvati, těm se povedlo přesilovky využít a odskočili na rozdíl tří branek.

Třetí čtvrtina skončila.

8
    Barac (CRO) chytá střelu z dálky. Uchránil svůj tým v této přesilovce.

8
    Poslední minuta čtvrté čtvrtiny a přesilovou hru si zahrají Italové.

7
    Sandro Sukno proměňuje! Chorvatsko odskakuje na rozdíl tří branek. 5:8

7
    Chorvatsko bude zahrávat penaltu!

7
    Brankář Itálie si připsal dobrý zákrok. Rozehrává.

6
    Hra se uklidnila a přestalo se tolik faulovat. Sledujeme opět opatrnější pasáž.

5
    A i Chorvaté ve střelbě neúspěšní.

5
    Italové trefili tyčku. Tak teď měli smůlu!

4
    Sando Sukno dává branku! 5:7.

4
    Už jsme dlouho neměli přesilovou hru. Tu si zahrají nyní Chorvati. Zároveň si berou oddechový čas.

4
    Hráči zamkli soupeře, obránce však dobře vyskočil a střelu vytěsnil.

3
    Hráči se vůbec nedokáží poučit. Přesilová hra pro Itálii.

3
    A teď to ví i vyloučený Ital. Miho Boskovic opět posílá Chorvatsko do vedení! 5:6

3
    Ihned faul Italů, pokud budou hráči takto faulovat, nemůže jejich tým uhrát slušný výsledek.

2
    Také tak činí! Alex Giorgetti srovnává na 5:5!

2
    Přesilová hra pro Itálii, teď mají velkou možnost vyrovnat!

2
    Opět je to hodně opatrné. Píšťalka rozhodčího je v neustálé permanenci, hraje se hodně tvrdě.

1
    Obradovic (CHO) minul bránu.

1
    Italové byli prvním útočícím celkem, ovšem narazili na dobrou obranu a nepodařilo se jim vypálit.

1
    Třetí čtvrtina začala.

Ve druhé čtvrtině jsme viděli pouze dvě branky. Bylo to oboustranně opatrné vodní pólo.

8
    Konec druhé čtvrtiny.

8
    Tu deset sekund před koncem druhé čtvrtiny využívá! Valentino Gallo snižuje na 4:5.

8
    Ještě Itálie si vyzkouší přesilovku.

8
    Ta je využita! První branka v této prozatím bezgólové čtvrtině. Na střelu přes obránce brankář nedosáhl. Střelcem je Miho Boskovic. 3:5

8

7
    Marko Jokovic (CHO) vypálil nádhernou střelu, kterou ještě lépe zlikvidoval brankář.

6
    Italové operují u branky Chorvatska.

5
    Pět minut z druhé čtvrtiny za námi a branku jsme zatím neviděli. Je to od branky k brance, obrany pracují velmi dobře.

4
    Střela a brankář likviduje. Nic nebezpečného to však nebylo. Že by se v první části vystřílela munice?

4
    Přesilová hra pro Itálii.

4
    Druhá čtvrtina je zatím daleko méně zajímavější než ta první. K vidění nejsou skoro žádné zajímavé akce.

3
    Střela z přesilovky byla zablokována.

3
    Přesilová hra pro Chorvatsko. Italský hráč soupeře potopil a diví se za co je vylučován.

2
    Bez střely, na druhé straně pokus o překvapivou střelu k tyči zneškodněn brankářem.

2
    Ta se Chorvatům nezdařila. Italové jsou u míče.

1

1
    Utkání začalo opatrně, zatím jsme neviděli žádnou střelu.

1
    Druhá čtvrtina začala.

Konec první čtvrtiny. Tak nakonec ze začátku obrané utkání se rozjelo na plné obrátky a viděli jsme sedm branek. Doufejme, že tento styl vydrží i dále.

8
    Ještě jsme se dočkali 4 sekundy před koncem čtvrtiny branky. Povedená a tvrdá střela šla od tyče do branky. Pietro Figlioli snižuje na 3:4.

8
    Trestá se i na druhé straně! Niksa Dobud opět na rozdíl dvou branek! 2:4.

8
    Hodně se začalo faulovat. Přesilová hra pro Chorvatsko.

7
    Valentino Gallo z úhlu našel přesnou mezeru a trestá! 2:3.

7
    A další přesilová hra. Tentokráte pro Itálii.

7
    Fantastický zákrok brankáře Itálie! Ten se vymrštil a zabránil skoro jisté brance!

6

6
    A vrátit se se jim přesně povedlo! Pietro Figlioli dostal nahrávku do ideální pozice a trefil přesně! 1:3.

6
    Itálie si zahraje přesilovou hru. Reaguje na to oddechovým časem. Hráči se potřebují dostat do zápasu.

5
    Italové se snaží, mají víc ze hry, ale branka ne a ne padnout, další střela byla zablokována.

5
    Tak teď to ale obrana Italů nezvládla, uplaval jí Sandro Sukno a nekompromisně skóroval. 0:3

5
    Opět střela Italů zneškodněna brankářem. Výborný zákrok.

5
    Ti ji využívají! Miho Boskovic střelou přes obránce přesně pod víko posílá svůj tým do dvoubrankového vedení! 0:2.

4
    Z té nebylo nic, následně si ji vyzkouší Chorvaté.

4
    Itálie si zahraje přesilovou hru.

4
    Útok na druhé straně také bez střely. Je to souboj dvou vyspělých mužstev, dnes asi moc branek neuvidíme.

3
    Střela mimo. Italská ofenzíva zatím nedokáže najít recept na obranu Chorvatska.

3
    Ihned vybojovali míč a mají další šanci zaútočit.

3
    Italové opět vyznamenali brankáře Chorvatska.

2
    A dočkali se první branky! Střela z úhlu zapadla za záda brankáře. Damir Buric je prvním dnešním střelcem. 0:1.

2
    Chorvati obléhají branku Itálie.

2
    První nebezpečnější střela z dílny Italů. Brankář Chorvatska ji vyboxoval ven.

1
    Ti se však vůbec do zakončení nedostali.

1
    Střela mimo branku. Nyní plavou Chorvati na polovinu soupeře.

1
    A jsou zde s první akcí.

1
    Sprint o míč vyhráli jen velmi těsně Italové.

1
    Utkání bylo zahájeno.

Italové budou hrát v bílých čepičkách, Chorvatsko v modrých.

Hráči jsou již u bazénu, probíhá jejich představování.

Dnes by se mělo jednat tedy o vyrovnaný duel, kde bude hlavně rozhodovat jak zvládne který tým nefaulovat a proměňovat svoje šance. Doufejme, že se dočkáme kvalitního vodního póla. Utkání začíná v 20:40 a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.

Mírnějším favoritem by měli být Chorvaté. Ty oba dva svoje předchozí duely vyhrály, ovšem oba výsledky byly velmi těsné. Španělsko porazili o jednu branku, Řecko o dvě. Itálie má na svém kontě vítězství v úvodním duelu proti Austrálii a poté remízu s celkem Řecka.

Jedná se bezpochyby o šlágr dnešního programu vodního póla, protože se spolu utkávají první a druhý celek skupiny A.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu duel turnaje vodního póla mužů mezi týmy Itálie a Chorvatska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:40.