Litoměřice – Sparta 4:2 (kon.) | Jihlava – Francie 3:4 (kon.) | Olomouc – Skalica 4:4 (kon.)
Motor ČB – Barys 5:4 (po s.n.) | Litvínov – Slavia 1:2 (kon.)
po s.n.
Banes Motor České Budějovice
5:4 (3:2, 0:1, 1:1)
Barys Nur-Sultan
Pátek 03.08.2012, 17:30Přípravné zápasy

HC Mountfield si připsal cenný výsledek, když před kulisou 1850 diváků v prvním přípravném zápase remízoval s účastníkem KHL, aby byl následně úspěšnější na nájezdy. Z Českých Budějovic je to vše, pěkný večer přeje Michal Špírek. (19:51:06)

65:00
    Mountfield právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ KNOTEK si připisuje vítěznou branku.

Knotek proměnil krásně provedeným kouskem a Jihočeši vítězí na nájezdy!

Upper si položil Sáblíka a zakončil do tyče!

Neproměnil ani Robin Soudek, po dvou sériích je to stále 0:0.

Sáblík přečetl blafák Dowse.

Za domácí najížděl Šimánek, bekhendem nedal.

Kazaši nedali.

O vítězi budou rozhodovat nájezdy.

V základní hrací době tedy HC Mountfield uhrál s účastníkem KHL remízový výsledek.

60:00

59:43
    Knotek pálil ze strany jen do připraveného Lassily.

59:28
    Atmosféra v Budvar aréně je, jako kdyby se hrálo o body. Mikuš střílel a před gólmanem nádherně tečoval pod víko PAVEL KAŠPAŘÍK. Jihočeši vybojovali cennou remízu. Asistence: Peter Mikuš, Lukáš Květoň.

59:06
    A tlak bude umocněn vyloučením Boyda, který obdržel 2+10 minut za úder do hlavy a krku. Domácí si berou oddechový čas.

59:04
    Sáblík upaluje z brány, domácí hrají powerplay.

58:51
    Buly před Sáblíkem.

58:40
    Mountfield se snaží o srovnání a bojuje.

58:01
    Astana právě vstřelila branku!
    RUDENKO dvě minuty před koncem prostřelil z vrcholu kruhu stínující hráče a klečícího Sáblíka. Díky této přesné ráně jde Astana do vedení.

57:50
    Mertl se natlačil před obránce, Lassila chytil.

57:18
    Astana přitápí pod kotlem, nebezpečně pálil Bochenski.

56:45
    Šimánek přišpendlil na hrazení Boyda, jen to zadunělo.

56:19
    Hosté vyhráli čistě buly a ve stejný čas, co na led naskočil Soudek, se musel proti ráně Dowse činit Lukáš Sáblík.

55:38
    Jihočeši zpacifikovali čistě unikajícího hráče a následně Jakub Marek vyváží kotouč.

55:05
    Dows dorážel a Sáblík si dokázal pokrýt tyčku.

54:17
    Robin Soudek (CEB) - 2 min - držení.

53:47
    Stále se drží vysoce nasazené tempo, na to, že Budějovice hrají první přípravný zápas, to vůbec není špatný hokej.

53:17
    Buly před brankářem Barysu.

51:16
    Mertl měl obrovskou šanci na vstřelení branky! První útok domácích Šimánek - Kašpařík - Mertl motal soupeře v útočné třetině a vzešla z toho tutovka. Lassila musel dvakrát zasahovat.

50:15
    Útok střídá útok, Lukáš Květoň se protáhl po křídle a vypálil do výstroje Lassily.

49:48
    A pro změnu v akci budějovický brankář a buly na druhé straně hřiště.

49:28
    Připomněli se i domácí a Lassila musel přerušit hru.

48:35
    Akci Solareva Sáblík doslova ustál a betony vykryl zakončení.

48:13
    5/5

47:51
    Sáblík jistě zasáhl po střele Ermolaeva vyrážečkou a podržel svůj tým.

47:07
    Hostům začíná minutová přesilovka pět na čtyři.

46:13
    Roman Vráblík (CEB) - 2 min - nedovolené bránění.

46:06
    Mikušovo nahození nemohlo brankáře ohrozit.

45:08
    Makovského, kterého dnes trenéři zkouší, podrazil Ermolaev a už míří na trestnou lavici. Další šance pro českobudějovický tým.

44:21
    Lassila nechá svůj tým vystřídat a rozhodl se nerozehrát.

44:00
    Hosté hrají v plném počtu.

43:16
    Před Lassilou se pěkně jiskří, rozhodně se nehraje v rukavičkách. Finský gólman přikryl kotouč pod svou lapačkou.

42:55
    Šímánek střílel v přesilovce jen kousek nad břevno, rána jak když kopne kůň.

42:00
    Na trestnou lavici sice usedl hráč se jmenovkou "Novotny", ale český útočník v Astaně už nepůsobí. Pod dresem se skrývá Schemelin, který nebezpečně vysokou holí zasáhl Prokopa.

41:41
    I na druhé straně stále stráží branku Lassila a také musel předvést zákrok.

41:09
    Aleksandrov najížděl na posledního beka HC Mountfield, vystřelil golfovým úderem a Sáblík musel zasahovat.

40:01

Druhá třetina přinesla jedinou branku, když se prosadil při přečíslení Spiridonov a vyrovnal ve 31. minutě na 3:3. Utkání má solidní úroveň, výjimkou nejsou ani tvrdší střety a rozhodčí mají asi více práce, než při cestě do jihočeské metropole čekali. 1850 diváků je pak zápasu důstojnou kulisou.

40:00

37:37
    Bochenski mířil na bránu po rychlé souhře v útočném pásmu, Sáblíka jen nastřelil do hrudi. Je z toho buly po pravici gólmana, který přišel před sezónou do Budějovic z Karlových Varů.

39:00
    Druhá třetina jde do své poslední minuty, gólových šancí nyní ubylo.

37:24
    Kašpařík se snažil procpat puk na volného spoluhráče před gólmanem soupeře, Junland zachránil pro svůj celek situaci.

35:37
    Belgebaev měl odkrytou bránu, Sáblík se ocitl v nebrankářském postoji čelem k síti a asi jen těžko by něco chytal. Útočník ale nezakončil přesně.

34:32
    Astana je nyní aktivnější.

32:32
    Rudolf Červený se provinil sekáním, ze vzájemné potyčky si pak odnesli dvouminutový trest za hrubost odnesli i Polishak a Kolarz. Hrát se bude čtyři na čtyři.

32:32
    1850 diváků dorazilo na dnešní přípravný zápas, v Budějovicích je hlad po hokeji! Nyní už někteří z nich křičeli gól, ale Jihočeši došťouchali puk do brány až po odpískání. Ale v přesilovce zatlačili Astanu do hluboké defenzivy.

31:50
    Kolarzova dělovka skončila jen těsně nad břevnem.

31:19
    Jihočechům se přesilovky daří, opět se dokázali usadit před Lassilou.

30:10
    Kašpaříka zasáhl holí do obličeje Solarev a českobudějovický hráč to odnesl krvavým zraněním. Je z toho jasný trest 2+2 minuty pro hostujícího hráče.

30:04
    Astana srovnává krok po perfektně vyřešené akci dvou na jednoho. SPIRIDONOV napálil po Polishakově asistenci puk pod Sáblíkem do brány. Asistence: Polishak, Ermolaev.

29:51
    Ferebauer málem přišel ke svému druhému gólu jako ten slepý k houslím. Nahazoval na branku, puk nečekaně poskočil a Lassila jen s problémy zasáhl.

28:46
    Barys se nepředvedl při přesilovce v dobrém světle, Budějovice se ubránily bez potíží.

28:15
    Astaně se nedaří, nyní ji sudí odpískali ofsajd.

28:05
    Jihočeši vyhazují.

27:00
    Lassila zaváhal při rozehrávce, Červený to ale nepotrestal.

26:46
    Jakub Marek oslabuje tým, je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

25:57
    Frühaufova střela Lassilu neohrozila.

25:41
    Polishakova nabídka minula dvě natahující se hokejky vracejících se obránců, ale nakonec na ni nedosáhl ani jeho spoluhráč.

24:33
    Rudenko šermoval hokejkou proti puku nebezpečně blízko obličeji beku HC Mountfield a rozhodčímu to neušlo, vykazuje Rusy z pásma.

24:13
    Mikuš obětavě zablokoval akci soupeře.

23:29
    Už po vypršení trestu mohl Starčenkovu střelu dorazit do sítě Aleksandrov, jenomže opět neuspěl.

22:59
    Sáblík si vysloužil potlesk tribun, uklidnil hru a udržel tvrdou střelu od modré.

21:18
    Letní posila Peter Frühauf si poprvé vyzkouší, jak pohodlná je v Budvar Aréně trestná lavice. Při předchozí akci Aleksondrova sekl a odsedí si dvě minuty.

20:54
    Aleksandrov unikl budějovickým strážcům, položil si Sáblíka a bekhendem orazítkoval tyčku!

20:10
    Mertl mohl dopřát domácím dvoubrankové vedení po deseti sekundách druhé třetiny, Lassila zasáhl.

20:01

Jihočeši nechytili začátek zápasu a už ve 4. minutě prohrávali 0:2. Pak se ale prosadili Polodna, Mertl a při přesilovce zařídil vedení barvám HC Mountfield Peter Mikuš. České Budějovice trénují od minulé středy, Astana je v zápřahu déle, v nohách má i včerejší duel se Spartou. Trenér Krikunov má ovšem k dispozici 33 hráčů, takže mohl řadu svěřenců protočit.

20:00

19:04
    Dokonalý obrat v zápase! PETER MIKUŠ, dnes kapitán, si najel před branku na okatou přihrávku Kašpaříka (rozuměj, že měla oči), a zvedl puk pod břevno. Asistence: Pavel Kašpařík, Tomáš Mertl.

18:25
    Útočným faulem se provinil Upper a Mountfield bude dohrávat třetinu v přesilovce. Pokud ji tedy samozřejmě dříve nepromění v branku.

17:26
    Kašpařík vedl akci a za modrou se rozhodl nevymýšlet a vypálit. Lassila ztlumil puk na hrudi.

16:57
    Dietzova střela postrádala razanci, Lassila přikryl puk.

16:33
    Icing Astany.

15:42
    Spiridonov si stáhl puk na střed a tahákem vyprášil Sáblíkův beton.

14:56
    Hraje se v plném počtu.

14:22
    Astana to nejhorší přežila, pokračuje přesilovka pět na čtyři.

14:21
    Astana si může oddechnout, i když už i budějovické pětce docházely síly. Puk po tlaku skončil v ochranné síti nad bránou. Oba týmy střídají.

12:56
    1:24 pět na tři! U mantinelu přitvrdil Starčenko a rozhodčí jeho zákrok na Červeného ocenil trestem 2+10 minut.

12:34
    Vráblík nastřelil tyč!

12:20
    Ermolaev - 2 min - hrubost.

11:48
    TOMÁŠ MERTL srovnává na 2:2. Jak špatně Jihočeši začali, o to lépe pokračují. když se dostanou do větší šance, tak ji využijí. Mertl zvedl puk nad rameno Lassily. Asistence: Jiří Šimánek

11:29
    Astana je aktivní a Sáblík se má co otáčet.

10:28
    Suja tvrdě narazil na útočné modré, do cesty se mu postavil Junland. Ukázkový bodyček a Suja odjíždí střídat.

9:12
    Sáblík opět v akci, vychytal Aleksandrova.

8:42
    Barys vyhodil na zakázané uvolnění.

8:11
    Polishak pálil z křídla a Sáblík si připsal zákrok betony.

7:01
    STANISLAV POLODNA snižuje po samostatné akci. Sebral puk od mantinelu a trefil se stejně jako protivník před chvíli mezi betony gólmana. Bez asistence.

6:23
    Astana přečkala přesilovku bez větších problémů.

5:00
    Jihočeši dnes nasadili hodně omlazenou sestavu a trenér Draisaitl dává mladíkům šanci i při přesilovce. V obranné dvojici teď například hrají Dietz s Vráblíkem.

4:23
    Rudenko (AST) - 2 min - hákování.

3:36
    Tak to jde rychle... DOWS využil špatného střídání Českobudějovických, s radostí se ujal kotouče a poslal ho Sáblíkovi mezi betony. Bez asistence.

2:50
    Finský brankář musel přerušit hru, buly po jeho levici.

1:58
    Jihočeši krouží kolem Lassilovy branky, ke střele se zatím nedostali.

0:59
    Astana se dostává do bleskového vedení. UPPER dorazil puk za bezmocného Sáblíka, puk zůstal po střele Aleksandrova za zády brankáře a zkušený útočník ho dorazil do sítě. Asistence: Aleksandrov.

00:01

Potleskem vítají fanoušci nastupující hokejisty HC Mountfield, léto neléto, na zápas si našla cestu solidní návštěva.

HC Mountfield: Sáblík (Bláha) - Mikuš (C), Plášil, Frühauf, Kolarz (A), Vráblík, Prokop, Dietz, Makovský - Šimánek (A), Kašpařík, Mertl, Soudek, Knotek, Květoň, Suja, Červený, Marek, Ferebauer, Přibyl, Polodna.

Barys Astana: Lassila (Poluaktov) - Hatchinson, Junland, Novopaschin, Grigoriev, Schemelin, Ischmametiev, Bachurin, Grebenshikov - Boyd, Dows, Bochenski, Upper, Rudenko, Aleksandrov, Polishak, Spiridonov, Ermolaev, Solarev, Belgebaev, Starchenko.

Rozhodčí: Hodek, Pešina - Jindra, Kostka..

HC Mountfield sehraje svůj první přípavný zápas na sezónu. A hned to bude velice zajímavé měření sil, utká se totiž s účastníkem KHL, Barysem Astana. Kazašský klub je v České republice na soustředění, ve čtvrtek si zahrál se Spartou a zvítězil 5:0. Povedou si Jihočeši lépe? Více informací k zápasu najdete na www.hokejcb.cz .

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 8. Polodna, 12. Mertl (Šimánek), 20. Mikuš (Kašpařík, Mertl), 60. Kašpařík (Mikuš, Květoň), 65. Knotek - 1. Upper (Aleksandrov), 4. Dows, 31. Spiridonov (Polishak, Ermolaev), 59. Rudenko

Banes Motor České Budějovice: Sáblík (Bláha) - Mikuš (C), Plášil, Frühauf, Kolarz (A), Vráblík, Prokop, Dietz, Makovský - Šimánek (A), Kašpařík, Mertl, Soudek, Knotek, Květoň, Suja, Červený, Marek, Ferebauer, Přibyl, Polodna.
    Barys Nur-Sultan: Lassila (Poluaktov) - Hatchinson, Junland, Novopaschin, Grigoriev, Schemelin, Ischmametiev, Bachurin, Grebenshikov - Boyd, Dows, Bochenski, Upper, Rudenko, Aleksandrov, Polishak, Spiridonov, Ermolaev, Solarev, Belgebaev, Starchenko.

Rozhodčí: Hodek, Pešina - Jindra, Kostka.