Pardubice – Brynäs 6:2 (kon.) | Plzeň – Kärpät 3:2 (po pr.) | Motor ČB – Hamburg 4:3 (kon.)
Kometa Brno – Luleå 2:6 (kon.) | Chomutov – Linköping 3:4 (po s.n.) | HC Slovan – JYP 5:0 (kon.)
Liberec – Djurgården 6:2 (kon.) | Bern – TPS 1:4 (kon.) | Sparta – HV71 2:7 (kon.)
Salzburg – Eisbären 1:4 (kon.) | Vienna Capitals – Kuopio 5:3 (kon.) | Ingolstadt – Frölunda 8:5 (kon.)
Zug – Jokerit 4:1 (kon.) | Fribourg – Tappara 2:3 (po s.n.) | Zürich – IFK Helsinky 3:1 (kon.)
po s.n.
Fribourg-Gottéron
2:3 (0:0, 1:1, 1:1)
Tappara Tampere
Pátek 24.08.2012, 20:00 • BCF-Arena, Fribourg • European Trophy

Dnešní utkání je u konce. Viděli jsme vyrovnaný hokej. Začátek vyšel lépe hostujícímu celku Tappara. Domácí začali hrát lépe ve druhé polovině utkání, dokázali se dostat i do vedení, ale Tappara dokázala vyrovnat a vyhrát na samostatné nájezdy díky trefě Antti Erkinjuntti. To je ode mě vše. Dobrou noc. (22:42:15)

Samostatné nájezdy začínají.

00:00
    Tappara právě vstřelila branku!
    Tak a je dobojováno. Rozhodující samostaný nájezd proměňuje ANTTI ERKINJUNTTI. Tappara vítězí 3:2 po samostaných nájezdech.

Metsola chytá samostatný nájezd.

Další nájezd Tappary proměňuje ANTTI ERKINJUNTTI.

Za Fribourg proměňuje nájezd PAVEL ROSA.

První nájezd Tappary proměňuje ALEKSANDER BARKOV.

Trenéři rozhodují, kteří hráči pojedou nájezdy.

Žádný tým si v prodloužení žádnou vyloženou šanci nevytvořil.

Prodloužení žádný gól nenabídnul. Uvidíme, kdo bude úspěšný v samostatných nájezdech.

61:20
    Tappara měla šanci jít do útoku. Ale otěže zápasu přebírá stejně jako v konci základní hrací doby Fribourg.

60:01

Tak v základní hrací době nám rozhodující branka nepadla. Dočkáme se v prodloužení nebo uvidíme nájezdy? I ve třetí třetině byla hra vyrovnaná, ale o něco málo aktivnější byli domácí.

60:00

MD

Branky a nahrávky: 16. Jeannin (Knoepfli, Birbaum), 51. Vauclair (Kwiatkosk, Dubé) - 25. Erkinjuntti (Connolly), 57. Makkonen, 0. Erkinjuntti (pen.)

Fribourg-Gottéron: Conz (Rytz) - Loeffel, Kwiatkowski, Heins, Birbaum, Gerber, Schilt, Abplanalp, Ngoy - Plüss, Bykov, Dubé - Vauclair, Rosa, Hasani - Merola, Jeannin, Knoepfli - Cadieux, Botter, Brügger
    Tappara Tampere: Metsola (Tuokkola) - Mäntylä, Aalto, Kaijomaa, Kankaanperä, Saravo, Liimatainen, Halme, Jyrkkiö - Erkinjuntti, Koskiranta, Connolly - Ahtola, Makkonen, Kaksonen - Haapala, Barkov, Peltola - Nieminen, Malinen, Männikkö

Rozhodčí: Didier Massy, Tobias Wehrli - Roman Kaderli, Simon Wüst