Myjava – Prešov 2:0 (kon.) | Žilina – Nitra 1:1 (kon.) | Košice – B. Bystrica 1:0 (kon.)
Slovan Bratislava – Ružomberok 2:1 (kon.) | Senica – Trenčín 1:1 (kon.)
TJ Spartak Myjava
2:0 (-:-)
FC Tatran Prešov
sk Sobota 01.09.2012, 15:30 • Mestský Myjavský Štadión • Niké liga

Koniec zápasu. (17:28:46)

90
    V celom zápase mal Spartak Myjava prevahu, ktorú dokázali pretaviť až v druhom polčase zásluhou striedaní a to hlavne Michal Dian, ktorú hru výrazne oživil. Východniari nedokázali ohroziť súpera ani po inkasovaných góloch a zápas mal zaslúžene svojho víťaza.

90
    Strieda Myjava na poste brankárov. Dole ide Solnička a prichádza Šulla.

90
    Snaha Prešovčanov o tlak v závere a streliť aspoň gól konči opäť v strede ihriska. Nastavuje sa 2 minúty.

88
    Myjavská odpoveď je útok po ľavej strane a loptu si postupne prihrávajú za hlasitého tlieskania domácich fanúšikov. Nakoniec toto bago ukončil Častulín strelou z 35-tich metrov do náručia brankára Diviša.

86
    Prešovčania konečne obliehajú 16-tku Myjavčanov, ale tí odolávajú tomuto tlaku a nepúšťajú Prešov k žiadnej strele.

84
    Priamy kop Diana, loptu pekne obtočil okolo múru, ale Diviš bol pri tyčke včas a loptu chytá do náručia.

82
    Prešovčania sa nedokážu dostať do tlaku, súper v strede ihriska hra pozorne a drží hru ďaleko od svojho brankára.

80
    Akcia Sládeka po ľavom krídle, ale na ihrisku zostal ležať Petráš. Hra je prerušená.

79
    Rýchla akcia Prešova, Katona potiahol loptu stredom ihriska a prihral Dolného , ale jeho strela išla nad bránku Solničku.

78
    Nakoniec loptu centroval do 16-tky Dian ale Prešovčania odvrátili do autu.

77
    Faul na Kuračku, ktorý bude zahrávať priamy kop.

75
    Myjava kontroluje hru postupným útokom.

73
    Kuračka sa rúti zo strany sám na bránku, ale neudržal rovnováhu a padá na zem. Rozhodca necháva hru pokračovať.

71
    Myjava ide do brejku, Dian prihráva Kuračkovi, ten mu prihrávku vrátil a poza 16-tky MICHAL DIAN ľavačkou striela šibenicu brankára Diviša.

67
    Prešov sa snaží útočiť, ale Myjava zachytáva tieto útoky už na strede ihriska.

65
    Hra sa po góle presmerovala do stredu ihriska, kde sa odohrávajú tvrdé súboje o loptu.

62
    Striedanie Prešova. Odišiel Poliaček a prichádza Katona.

62
    Do 16-tky centruje loptu Dian a k lopte sa dostáva PETER SLÁDEK a prechádza medzi obrancami a zoči - voči brankárovi Divišovi posiela loptu k pravej tyčke.

59
    Striedanie Myjavy, odchádza Peter Ďuriš, prichádza Michal Dian.

59
    Akcia Prešovčanov po pravej strane, Papaj centruje, ale Poliaček hlavičkuje vedľa bránky.

56
    Striedanie Myjavy, dole ide Vladimír Kukoľ a prichádza Ján Petráš.

55
    Hra sa odohráva v strede ihriska, nič zaujímave sa nedeje v týchto minútach.

53
    Prešovčania skúsene kúskujú hru a čakajú na svoju šancu ísť do brejku.

51
    Myjavčania obliehajú 16-tku, ale tam je pevná Prešovská obrana.

49
    Myjava preberá zase taktovku zápasu, ale zatiaľ je ich snaha bezvýsledná.

47
    Prešov začína ako prvý s útokom, ale center Papaja Solnička chytá do rúk.

46
    Začal druhý polčas.

Prvý polčas skončil.

45
    Polčas sa niesol prevažne snahou Myjavy streliť gól, ale Prešovčania aj so šťastím odolali týmto útokom a sami ohrozili bránku Solničku minimálne a smerom do predu moc toho nepredviedli.

44
    Adam potiahol loptu a prihráva Kolbasovi a ten nebezpečnou strelou po zemi tesne míňa pravú tyčku.

43
    Myjavčania ďalej obliehajú 16-tku, ale vlastnou nemohúcnosťou nevedia z toho vyťažiť viac.

41
    Myjavy sa snaží ku koncu polčasu o nátlakovú hru, ale aj sľubné šance končia buď nepresnými strelami, alebo prihrávkami.

39
    V strede ihriska dostáva loptu Kuračka, ale ten nevýraznou strelou posiela loptu vedľa tyčky.

37
    Center bol zrazený na rohový kop, ktorý zahrával Kuračka ale Prešovčania odvracajú až na druhú stranu Solničkovi.

36
    Priamy kop Kuračku pri autovej čiare.

35
    Center Kuračku do 16-tky a lopta sa šťastne dostala až Ďurišovi, ale ten si ju zle prebral a Ďiviš včasným vybehnutím loptu chytá do rúk.

33
    Hra sa odohráva v strede ihriska , ani jedno mužstvo nechce urobiť chybu.

31
    Kostadinov posiela z 30-tich metrov nepríjemnú strelu, ale Solnička si s ňou poradil.

30
    Jakub Bartek po tvrdom zákroku v strede ihriska vidí žltú kartu na faul na Sládeka.

27
    Môžeme povedať, že Prešovčania odolali úvodnému tlaku domácich a často držia loptu ďaleko od svojej bránky.

25
    Priamy kop Prešovčanov, približne z 35-tich metrov, ktorý zahráva Adam, ale jeho pokus bol zrazený na rohový kop, ktorý Solnička bezpečne sťahuje do svojich rúk.

23
    A opäť pomalá rozohrávka Prešovčanov medzi stopérmi a brankárom.

21
    Prvá útočná akcia Prešovčanov po krídle, ale center Barteka je zblokovaný do autu.

19
    Hra sa na chvíľku ukludňuje a to zásluhou Prešovčanov, keď si prihrávajú po celej dĺžke obrany.

16
    Sládek sa pohral na 16-tke s dvomi hráčmi súpera a tvrdou strelou tesne míňa brvno Divišovej bránky.

14
    Takto Myjavčania skúšajú po krídlách, ale aj tam sú Prešovčania pozorní a blokujú jeden center za druhým.

12
    Myjavčania sa snažia v krátkom čase dostať niekoľko krát do 16-tky súpera, ale tie končia na pevnej defenzíve Prešovčanov tesne pred pokutovým územím.

10
    Prvá 10. minút sa nesie podľa očakávaní. Myjava sa snaží o útočný futbal a Prešovčania sa snažia o bezchybnú defenzívu.

9
    Odvrátený center sa dostal k Marčekový a ten nedôraznou strelou posiela len do náručia brankára DIviša.

8
    Rohový kop Myjavčanov po zrazenom centri Častulína, ktorý zahráva tradične Kuračka.

6
    Ďalšia útočná akcia Myjavčanov a strela poza 16-tky išla veľmi tesne pravej tyčky Diviša.

4
    Prvá akcia Myjavčanov, keď po osi Kuračka - Ďuriš sa lopta dostala k Sládekovi a ten strelou z 20-tich metrov, striela tesne vedľa brány.

2
    Zápas začal nepresnými prihrávkami v strede ihriska.

1
    Stretnutie práve začalo.

Úvodné zostavy:

1. FC Tatran Prešov: Diviš - Bartek, Krajník, Adam, Kolbas - Marcin, Poliaček, Papaj, Adamík, Boljevič - Kostadinov

Rozhodca: Hrčka - Bóllo, Poláček.

Preview k zápasu:
    TJ SPARTAK MYJAVA: Myjavčania budú chcieť nadviazať na historické prvé víťazstvo v lige a následný hladký postup v Slovenskom pohári aj prvým trojbodovým ziskom pred domácim publikom. Napomôcť by im mali aj nové posily Vladimír Kukoľ z poľskej ligy a Michal Šulla zo Senice. Myjavčania predvádzali v domácich zápasoch odvážnu útočnú hru, bude tomu tak aj v sobotu?

1.FC TATRAN PREŠOV: Prešov sa prezentuje defenzívnou taktikou, podobný štýl hry možno očakávať aj v dnešnom zápase. V Banskej Bystrici získali svoj prvý bod na súperových ihriskách, dokážu bodovať aj na Myjave?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:30.