Zlín – Skalica 7:6 (kon.) | Plzeň – Motor ČB 5:3 (kon.) | Ústí n/L – Litvínov 4:1 (kon.)
Frýdek-M. – Nový Jičín 2:6 (kon.) | Kometa Brno – Zvolen 1:1 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 1:2 (po s.n.)
Kadaň – Beroun 2:0 (kon.) | Šumperk – Opava 5:2 (kon.) | Břeclav – SHK Hodonín 1:3 (pře.)
Karviná (Baník) – Val. Meziříčí 10:4 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 2:4 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
HK Opava
Čtvrtek 06.09.2012, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Přípravné zápasy

Viděli jsme krásné utkání plné krásných branek. Já se s vámi loučím ze Šumperka a zase někdy u dalšího online přenosu na shledanou. (20:16:24)

60:00

59:44
    Herman dostal přepychovou přihrávku a stál proti němu jen Štůrala. Ten však jeho střelu zlikvidoval!

59:24
    Kotouč v náruči Dušana Šafránka.

59:03
    A také poslední vteřiny utkání, byl by už asi zázrak kdyby hosté dokázali výsledek ještě nějak ovlivnit.

58:33
    Slezanu ubíhají poslední vteřiny velice dlouhého trestu.

58:14
    Ofsajd Salithu Šumperk.

58:04
    Opava už hraje ve čtyřech.

57:46
    Souhra před bránou nevyšla, Karel Plášek v zakončení minul puk.

57:51
    Střeka Sedláka mimo levou tyčku.

57:16
    Oddechový čas pro domácí.

57:16
    Necelou půl minutu budou Draci hrát přesilovku 5 na 3. Bohumil Herman se provinil sekáním.

56:38
    Opavští u kotouče a snaží se jej co nejdéle podržet.

56:12
    Pokus Vrány zblokován hostující obranou.

55:51
    Teď navíc zakázané uvolnění Šumperka.

55:37
    A další vyhození, z přesilovky Draků už zbývají jen dvě minuty.

55:06
    Nahrávky Šumperských za brankou zatím k žádné výrzané střele nevedou. Opava opět vyhazuje.

54:25
    Slezanu se po delší době podařilo vyhodit a může tak vystřídat.

54:11
    Netrvalo dlouho a Dušan Šafránek musel znovu zasahovat.

53:55
    A další pokus, tentokrát v podání Tomáše Pastora. Hostující gólman má však kotouč ve své náruči.

53:34
    Patrik Vrána Šafránka prověřil, ten je zatím bezchybný v této přesilovce Draků.

52:37
    Opavští se teď na nějakou chvíli osvobodili, ale domácí kotouč ihned vrací zpátky a pokouší se dostat ke střele.

51:40
    Střela Sedláka na betonech Šafránka.

51:23
    Přesilovkový deštník si zatím Draci drží.

50:49
    Opavu teď čekají opravdu horké chvilky na ledě.

50:36
    Jel jej Vladimír Cink, ale nakonec mu jeho klička nevyšla.

50:36
    Trestné střílení Šumperka navíc!

50:36
    Neuvěřitelná situace. Na světelné tabuli stojí sedm minut pro hráče Josefa Tichého. Ten nejdříve sekal, pak hákoval a ještě dostal osobní trest do konce utkání. Draci budou mít 7 minut dlouho přesilovku!!!

50:36
    Situace na ledě je ostřejší, do kabiny po verdiktu rozhodčích odešel další opavský hráč. Uvidíme, jaký trest dostal.

50:27
    Ke střele se dostal Černý, ale jeho střele skončila těsně nad.

49:57
    K tvrdé srážce došlo na útočné modré Opavy. Zledu se těžce zvedá jeden z hráčů Slezanu. Bude ale v pořádku.

49:20
    A Salith už zase při dalších útočných chutích, očividně si vývoj utkání už bude chtít pohlídat.

48:56
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk využívá přesilovku! TOMÁŠ BRUNEC uděřil skvělou střelou do puku a svou druhou brankou v utkání zvyšuje na 5:2! Asistence: Tesařík, Pastor.

48:30
    Znovu Aleš Holík a jeho nahození na branku.

47:45
    Tvrdá pumelice Aleše Holíka nenašla svůj přesný cíl.

47:38
    Kotouč v ochranné síti.

47:18
    Vyloučen hráč Opavy. Na dvě minuty za pád pod nohy si jde sednout Patrik Mosler.

47:14
    Daniel Vrdlovec teď unikal přes modrou čáru až k Šafránkovi.

46:56
    Ofsajd hostujícího celku.

46:32
    Slezan znovu tlačí, Vlašánek ale nakonec ztrácí puk a do útoku se ženou domácí.

45:54
    Opava teď na chvíli vytvořila tlak, ale Šumperk se o vyklizení pásma ihned postaral.

45:18
    Stejná situace se opakuje i tentokrát.

45:09
    Následuje zakázané uvolnění domácího Šumperka.

45:06
    Nepřesná střela Černého. Štůrala s ní neměl příliš velké problémy.

44:30
    Jan Kolařík unikal sám na hostujícího gólmana, ale bekhendová klička mu nakonec nevyšla!

44:05
    Teď už ale u puku Šumperk, který hned nadvakrát prozkoušel Šafránka.

43:11
    Opava právě vstřelila branku!
    Je tu rychlá odpověď. Na 2:4 z pohledu Slezanu Opava snižuje ADAM KOSCHATSKÝ, který nedal v jasné šanci Štůralovi šanci. 4:2, asistence: Petr Chalupa.

43:07
    Po střele Opavy se bude vhazovat před Štůralou.

42:36
    Máme tu tříbrankové vedení Šumperka. ADAM ČERVENKA dostal od Denise Kindla přihrávku na mezikruží, odkud přesnou dělovkou nedal Šafránkovi šanci. Asistence: Denis Kindl.

42:02
    Opava ovšem vyhazuje a Šumperk tak musí již potřetí vracet kotouč do útočného pásma.

41:19
    Na dvě minuty za sekání si jde sednout Jaromír Bednárek, další trest po Opavu.

49:16

40:46
    Rázná střela Aleše Holíka končí těsně vedle Šafránkovy branky.

40:13
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a hned se pouští do útočné akce.

40:01

Viděli jsme další zajímavou třetinu, v niž Šumperku dokázal vsítit další gól. Znovu se ohlásím zhruba v 19:35.

40:00

39:31
    Ve druhé třetině se toho nejspíš už moc nestane.

39:17
    Na dvě minuty vyloučen Petr Wolf za hrubost. Lukáš Vrábel pak dostal trest do konce utkání.

39:17
    Bude se vylučovat na straně Opavy. A trest to nebude malý.

39:17
    Patrik Vrána se po střetu s jediním z opavských těžce zvedá z ledu.

39:02
    Kotouč v útočném pásmu Šumperka.

38:50
    Teď zase prozměnu hra před brankou Šafránka, ten měl problémy, ale kotouč nakonec chytil.

38:10
    Patrik Mosler z mezikruží vystřelil na branku domácích, Štůrala jeho střelu zlikvidoval vyrážečkou.

37:16
    Hraje ve středním pásmu, oba týmy nejspíše budou chtít dohrát druhou třetinu v klidu, zejména pak Draci.

36:39
    Vhazuje se před Štůralou.

36:19
    Další pokus z hole Petra Gewieseho, tentokrát mimo.

35:45
    Jan Kolařík vystřelil jedovku na Šafránkovu branku, ten stihl zareagovat.

35:18
    V útočném pásmu Opava, ale obránci Šumperka si zatím s jejich kličkami vědí rady.

34:50
    Wolf vystřelil kotouč, ten vzápětí končí na betonech Tomáše Štůraly.

34:29
    Draci jsou najednou o něco více aktivnější, branka na 3:1 jim očividně dodala sebevědomí.

34:00
    Draci už jsou kompletní.

33:31
    Tak toto byla paráda! Do samostatného úniku na branku se dostal hned z trestné lavice TOMÁŠ BRUNEC. Šafránek proti němu vyjel skoro až na modrou, jenže Brunec si ho stáhl a poté už střílel kotouč do úplně odkryté klece Opavy! 3:1, asistence: Holík, Skoumal.

33:05
    Hosté nakonec krátkou přesilovku 5 na 3 nevyužuli. Draci pokračují ve čtyřech.

32:48

32:40
    Slezan znovu rozevírá přesilovkový deštník.

32:16
    Skvělá střela Tichého a ještě nádhernější zákrok Tomáše Štůraly! Ten teď podržel svůj tým.

31:58
    Další faul. Adam Červenka si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění. Následuje přesilovka Opavy 4 na 3.

31:48
    Na druhé straně nebezpečná střela Lukáše Vrabela.

31:40
    Jan Tesařík vystřelil z volného místa před brankou, Šafránek včas sklapl své betony.

31:21
    Přesilovka Šumperka vzápětí končí, Tomáš Brunec si jde odsedět trest za nedovolené bránění.

30:55
    Další přesilovku Draci nezahájili úspěšně, když se Opavě podařilo vyhodit.

30:44
    Vylučuje se na straně Slezanu. Sednout si jde na dvě minuty Patrik Mosler. Provinil se podražením.

30:36
    Zakázané uvolnění hostů Opavy. Draci už jsou zpět na své útočné vlně.

30:06
    Tomáš Sedlák provětral skvěle Šafránkovu lapačku!

29:26
    Na útočné modré se kotouč před branku pokoušel nahazovat šumperský Novotný, ale nakonec jeho střela zblokována.

29:01
    Draci teď mají o něco větší problémy se založením akce. Do útoku se pouští Opava.

28:42
    Draci už jsou kompletní, ovšem okamžitě zahráli na zakázané uvolnění.

28:09
    Nebezpečná střela Lukáš Vrabela jen těsně vedle!

27:28
    Šumperk vyhodil a Šafránek si mohl zahrát s pukem, když zakládal novou akci svých spoluhráčů.

26:57
    A další Galvasův pokus a znovu skvělý zákrok Štůraly!

26:33
    K první nebezpečnější střele na domácí branku se dostal David Galvas, ovšem přestřelil.

26:16
    První střelecký pokus Opavy končí v ochranné síti.

26:14
    Na dvě minuty za podražení si jde sednout za katr Patrik Vrána.

26:10
    Bude se vylučovat, komplikace vznikly za šumperskou brankou.

25:48
    Jenže kotouč po neúspěšné rozehrávce hostů končí na holi Draků a poté i v lapačce Dušana Šafránka.

25:36
    U kotouče Slezan, který zakládá novou akci.

25:13
    Teď zase na druhé straně musel zasahovat domácí Štůrala, ale i on si se střelou soupeře poradil.

24:53
    Skrumáž před svatyní Šafránka v branku Salithu nevyústila.

24:40
    Hosté již hrají v plném počtu.

24:11
    Opava se nejspíše už ubrání, dokonce vyvezla puk až ke Štůralovi.

23:46
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:25
    Denis Kindl zavezl kotouč až k mantinelu, jenž jej nestihl zpracovat a hosté opět vyhazují.

22:58
    Jenže Opavě se vzápětí podařilo vyhodit.

22:47
    Draci si vyvíjejí přesilovkový tlak.

22:40
    Máme tu první vyloučení ve druhé části. Na dvě minuty za sekání si jde sednout Patrik Mosler.

22:36
    Zakázané uvolnění Opavy, vhazuje se před Šafránkem.

22:10
    Zatím se ve druhé třetině hraje spíše vyrovnaně, puk vidíme nejčastěji ve středním pásmu.

21:23
    Teď zase u střely hosté, jenže opět rána letěla mimo.

20:54
    Kotouč na chvíli před Šafránkem, ale hosté si dokázali i s další akcí Šumperka poradit.

20:36
    Opava hraje v plném počtu.

20:09
    Vhazování vyhráli domácí a hned se vrhají do útoku.

20:01

Za malou chvíli nás čeká zahájení druhé třetiny.

V úvodní třetině jsme viděli tři branky, dvě z nich vsítili domácí Draci. Já se vám opět ze šumperského zimního stadionu ohlasím zhruba v 18:46.

20:00

19:28
    A další Sedlákova rána, znovu vyražena hostujícím gólmanem.

19:26
    Po ráně Tomáš Sedláka se bude vhazovat před Dušanem Šafránkem.

19:10
    Petr Gewiese zkusil rozehrát nadějnou akci, ta ale nakonec skončila zpět před domácím brankářem.

18:38
    Hostům se hned podařilo vyhodit kotouč.

18:33
    Vyloučení Opavy. Hákováním se provinil Josef Tichý a jde na dvě minuty pykat.

18:09
    Jeden z Opavských musí na střídačku, v souboji u mantinelu ztratil helmu.

17:49
    Tak to byla pořádná rána! Petr Wolf měl skvělý prostor pro střelu a pořádně provětral betony Tomáše Štůraly!

17:40
    Zakázané uvolnění Opavy, domácí již hrají v plném počtu.

17:29
    Na výlet ve vlastním oslabení se vydal Jan Kolařík, vyvezl kotouč do útočného pásma.

16:50
    Drakům se podařilo vyhodit a zdá se, že z nejhoršího už jsou venku.

16:27
    Opava už hraje v plném počtu.

16:00
    Střelu Chalupy ještě dorážel Pavelek, ale Štůralu zachránila pravá tyčka!

15:36
    Další vyloučení. Tentokrát na straně Šumperka. Denis Kindl si jde za katr sednout na dvě minuty za sekání , následuje přesilovka Opavy 4 na 3.

15:00
    Ránu od modré vyslal Tomáš Pastor, Šafránek ji však včas a pohotově dokázala vyrazit svými betony.

14:28
    Opět se bude vhazovat před Šafránkem, kotouč skončil v ochranné síti.

14:23
    Zakázané uvolnění hostů.

14:13
    Bude se vylučovat. A to na obou stranách po dvou minutách. Ze strany Draků je to Martin Novotný za hrubost a ze strany Opavy Tomáš Měch za sekání.

14:05
    Denis Kindl si v mezikruží chtěl zpracovat kotouč, ale nakonec se mu to nepovedlo.

13:41
    Střela Vaňka provětrala Štůralovu lapačku.

13:09
    Jenže Šumperk na sobě nenechává snížení znát a i nadále je větším pánem na ledě.

12:22
    Akce z čistého nebe a Slezan Opava snižuje. PETR WOLF se dokázal protáhnout kolem šumperských obránců a nádherně poslat kotouč do Štůralovy sítě. Asistence: David Galvas.

11:50
    Teď se před Štůralou pokoušel dorážet Koschatský, ale Draci ho nepustili až k zakončení.

11:09
    Hosté zdá se zatím nestíhají vůbec nic, druhá branka do jejich sítě je ještě o něco více zbrzdila.

10:28
    Šumperk může začít hrát o něco klidně, náskok dvou branek je přeci jen příjemnější.

09:40
    Draci jdou do dvoubrankového vedení. Krásnou a tvrdou střelu od modré vyslal VLADIMÍR CINK, na kterou Šafránek nestihl lapačkou zareagovat. 2:0, asistence: Gewiese, Skoumal.

09:33
    Zakázané uvolnění Slezanu Opava.

09:08
    Kolem pravého mantinelu se zkoušel protáhnout Denis Kindl, nakonec byl na hranici soupeřova brankoviště zastaven.

09:02
    I tato přesilovka zůstane nevyužita, Opava v plném počtu.

08:03
    Slezan nakonec vyhazuje až k brance Tomáše Štůraly, Draci musí znovu rozehrávat.

07:32
    Šumperk si drží útočné pásmo, k dalšímu střeleckému pokusu se dostal Tomáš Pastor.

07:00
    Drakům nejdřív začátek přesilovky vůbec nevyšel, ale pak se sám na hostující branku řítil Karel Plášek. Gólmana Šafránek ovšem nepřekonal!

06:31
    Uvidíme další vyloučení na straně Opavy. Na dvě minuty za hákování si jde sednout Jaromír Bednárek.

05:48
    V útočné akci dnes poprvé i hosté, ale nic velkého z toho nakonec nebylo. Vhazuje se před Štůralou.

05:33

05:51

04:54
    Už to vypadalo, že si Draci tlak vytvoří, ale na útočné modré se tak nějak sami zamotali.

04:29
    Teď dokonce u puku Opava a Šumperk musí vymyslet znovu začátek slibné akce.

03:56
    Domácím se sice povedlo vystřelit, ale Opavští následně okamžitě vyhodili.

03:36
    Draci už směřují své síly do útoku a snaží si vytvořit přesilovkový deštník.

03:21
    Za sekání jde dvě minuty odpykat hostující hokejista Lukáš Vrabel.

03:04
    Uvidíme první vyloučení, zatím výhoda pro Šumperk.

02:45
    Opava se zatím skoro nedostává ke kotouči, Draci si drží směr hry do útoku.

02:18
    A znovu v útočné třetině Salith. Drakům však nakonec bylo odpískáno útočícího hráče v brankovišti.

01:38
    Teď ale ve výborné příležitosti Marek Haas. Před Šafránkem byl na chvíli úplně sám, ale hostující gólman včas sklapnul své betony!

01:06
    Šumperk v útočení pokračuje, zatím se mu však nepodařilo vyslat další střelu na soupeřova brankáře.

00:36
    Janže to už se nedá tvrdit o Šumperku! Krásným průnikem a vzápětí střelou pod víko posílá hned zkraje utkání Draky do vedení DANIEL VRDLOVEC, jenž rozjásal domácí publikum. Asistence: Aleš Holík.

00:14
    K puku se jako první dostali hosté, ovšem útočnou akci se jim založit nepovedlo.

00:01

Vítejte u dnešního online přenosu, za několik okamžiků nás čeká úvodní vhazování. Draci nastoupí ve žlutých dresech, Opava pak v červených.

Salith Šumperk:Štůrala (Vajner) - Pastor, Brunec, Skoumal, Blinka, Gewiese, Haas, Cink, Červenka, Holík, Vrána, Stoklasa, Kindl, Novotný, Vrdlovec, Sedlák, Plášek, Tesařík, Hlinka, Kolařík

HC Slezan Opava: Šafránek (Novák) - Vrabel, Galvas, Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Tichý, Vlašáne, Tůma, Pavelek, Koschatský, Wolf, Mosler, Bednárek, Černý, Vaněk, Chalupa

Šumperské Draky čeká poslední přípravné utkání před novou sezónou 2012/2013. Na sever Moravy zavítá druholigový Slezan Opava, který v přípravě zatím předvedl většinou velice dobré výsledky. Tým ze Slezska si například připsal během přípravy i vysokou výhru 12:2 nad Novým Jičínem. Salith v posledním odehraném klání na ledě Havířova podlehl překvapivě 2:6 a dnes si tak bude chtít před začákem ligy spravit náladu. Utkání Salith Šumperk - HC Slezan Opava začíná už v 18:00 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 1. Vrdlovec (Holík), 10. Cink (Gewiese, Skoumal), 34. Brunec (Holík, Skoumal), 43. Červenka (Kindl), 49. Brunec (Tesařík, Pastor) - 13. Wolf (Galvas), 44. Koschatský (Chalupa)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) - Holík, Novotný, Sedlák, Tesařík, Vrána, Pastor, Gewiese - Blinka, Vrdlovec, Plášek - Brunec, Hlinka, Stoklasa - Haas, Kindl, Červenka - Cink, Skoumal, Kolařík
    HK Opava: Šafránek (Novák) - Vrabel, Galvas, Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Tichý, Vlašáne, Tůma, Pavelek, Koschatský, Wolf, Mosler, Bednárek, Černý, Vaněk, Chalupa

Rozhodčí: Jeřábek